לדלג לתוכן

מזמור חג המולד של החבובות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מזמור חג המולד של החבובות
The Muppet Christmas Carol
מבוסס על מזמור חג המולד מאת צ'ארלס דיקנס
בימוי בריאן הנסון עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי בריאן בנסון
מרטין ג'י בייקר
פרנק אוז
דייוויד ברון
תסריט ג'רי ג'ול עריכת הנתון בוויקינתונים
עריכה מיכאל יבלוו עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים מייקל קיין
סטיבן מקינטוש
פרנק אוז
ג'רי נלסון
דייוויד רודמן
דייב גולז
סטיב וייטמיר
מוזיקה מיילס גודמן, פול ויליאמס עריכת הנתון בוויקינתונים
צילום ג'ון פרנר עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה Jim Henson Productions
חברה מפיצה חברת וולט דיסני
חברת ג'ים הנסון
שיטת הפצה הפצה לאולמות הקולנוע, וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה ארצות הבריתארצות הברית 11 בדצמבר 1992
משך הקרנה 86 דקות
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט מוזיקלי, סרט המבוסס על יצירה ספרותית, סרט דרמה, סרט חג המולד, סרט ילדים, סרט קומדיה, סרט פנטזיה עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב $12,000,000
הכנסות $27,281,507
הכנסות באתר מוג'ו muppetchristmascarol
סרט קודם החבובות כובשות את מנהטן
סרט הבא החבובות באי המטמון
אתר רשמי
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

מזמור חג המולד של החבובותאנגלית: The Muppet Christmas Carol) הוא סרט קולנוע קומי-מוזיקלי משנת 1992. זהו הסרט הרביעי של החבובות, והסרט הראשון שהופק לאחר מותו של ג'ים הנסון. הסרט בוים על ידי בריאן הנסון, והתבסס על הספר "מזמור חג המולד" של צ'ארלס דיקנס. הסרט הוקדש לזכרם של ג'ים הנסון וריצ'רד האנט שנפטרו לפני הפצת הסרט.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגרסה זו, את סיפור חג המולד מספר צ'ארלס דיקנס (גונזו הגדול) בעזרתו של ריזו העכברוש. זה היה חג המולד במאה ה-19 בלונדון. אבנעזר סקרוג' (מייקל קיין) הוא זקן ממורמר שעבודתו היא הלוואת כסף. הוא מתבונן בבוז על הדברים שמסמלים את חג המולד, ומסרב לבקר את משפחתו ואחיינו פרד (סטיבן מקינטוש) בארוחת החג, בנוסף הוא מסרב לתרום לשני האדונים (בנזן וביקר) כדי לתת ארוחות חג לעניים, סקרוג' אמר להם שאם העניים ימותו, הם יצמצמו את האוכלוסייה. בוב קרצ'יט (קרמיט הצפרדע), העובד של סקרוג', ניסה לשכנע את סקרוג' לתת לו יום חופש בשל חג המולד וחוסר לקוחות במשרד, סקרוג' הסכים וכאשר הוא עזב את המשרד בוב החליק בשלג ונהנה.

בערב כשחזר לביתו, סקרוג' מצא את עצמו פנים אל פנים עם הרוחות הרעות של חברי עסקיו, ג'ייקוב ורוברט מארלי (סטטלר ווולדורף) והם אמרו לו שעכשיו הוא מוכרח לבלות את שארית חייו בסחיבת שלשלאות כבדות, מפני שחי חיים חמדניים. הם הזהירו את סקרוג' שהוא יסבול תוצאות אפילו יותר גרועות אם לא ישנה את דרכיו, והם חזו שירדפו אותו שלוש רוחות שיעזרו וידריכו אותו.

הרוח הראשונה היא רוח חג המולד של העבר (בקולה של ג'סיקה פוקס), רוח דמוית ילדה שמראה לסקרוג' את עברו בסביבות זמן חג המולד. סקרוג' זכר את ימיו בבית הספר ואת חבריו לכיתה, כמו כן הוא נזכר בעבודה כאיש עסקים עם פוזיוויג (פוזי הדוב), בפגישה עם בל (מרדית' בראון) שהתאהבה בו, ובפרידה ממנה אשר בעקבות כך סקרוג' החל להיות אובססיבי בקשר להתעשרות שלו.

הרוח השנייה היא רוח חג המולד של ההווה, רוח דמוית איש שמן עם זקן שמראה לסקרוג' את האושר של האנשים שמסביבו בחג המולד. בין אנשים אלו מופיע אחיינו פרד, שצוחק על סקרוג' יחד עם משפחתו. בנוסף רואה סקרוג' את משפחתו של בוב קרצ'יט, אשתו אמילי (מיס פיגי) וילדיו בטינה ובלינדה החזירות ופיטר הצפרדע, אשר נהנים מארוחת החג אף על שבקושי מצליחה לשרוד עם השכר המועט שסקרוג' משלם לו. סקרוג' נרגש כאשר הוא רואה את בנו החולה של בוב, טים הקטן (רובין הצפרדע), שנהנה מחג המולד, ומבין שטים לא יחיה עוד זמן רב.

הרוח השלישית היא רוח חג המולד של העתיד, רוח שקטה דמוית מלאך המוות שמביא את סקרוג' למשפחתו של בוב וסקרוג' גילה שטים הקטן מת ומשפחתו נורא עצובה, כמו כן ראה סקרוג' שאנשי העסקים המקומיים באו ללוויה של מישהו רק בגלל האוכל, ואת עוזרי הבית שלו שגנבו את הבגדים שישן איתם. כאשר הוא הם הגיעו לבית הקברות, הראתה הרוח לסקרוג' את הקבר, סקרוג' הופתע לראות את שמו על הקבר וביקש בבכי מהרוח שתחזיר אותו.

בבוקר, סקרוג' התעורר פתאום ביום חג המולד וגילה שכל הרוחות שביקרו אותו היו חלק מחלום שחלם בלילה אחד. הוא לבש את בגדיו ותרם מלא כסף לאדונים ולנזקקים וגם בעזרתו של בין הארנב הוא קנה תרנגול הודו ענק למשפחתו של בוב. כשהגיע לביתו של בוב קרצ'יט הוא אמר לו שיעלה את משכורתו וישלם את המשכנתה על ביתו. הסרט מסתיים שסקרוג' אהב את חג המולד, ויחד עם טים הקטן וכל המשפחה ערכו ארוחה גדולה וחגגו ביחד עם כל אנשי העיר שבאו לביתו של בוב, וסקרוג' הפך להיות אב שני לטים הקטן החי שנהיה בריא ושלם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]