הבדלים בין גרסאות בדף "ננוטכנולוגיה"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תקציר עריכה
בנוסף בשנים אלו התפתחו מאוד [[חדר נקי|תהליכי ייצור]] של טכנולוגיות של שבבי סיליקון (שמקורן ב[[עמק הסיליקון]]) אשר משמשים ככלי עזר חשוב לקבוצות המחקר והפיתוח בתחום הננוטכנולוגיה.
 
ב-[[1981]] תיאר ד"ר [[אריק דרקסלר]] גישה אחרת לבנייה בעזרת [[הרכבה עצמית]]. דרקסלר פרסם ב-1986 ספר בשם "מנוע היצירה: העידן הקרב של הננוטכנולוגיה"{{הערה|1=‏[http://e-drexler.com/d/06/00/EOC/EOC_Table_of_Contents.html gu,e עותק חינם של הספר "מנוע היצירה" של ד"ר אריק דרקסלר]‏}} וכן ספר בשם "ננומערכות: מכונות מולקולריות, ייצור וחישובים" ובכך הפך את המושג ננוטכנולוגיה למוכר גם מחוץ לקהילת המדענים. היום הרכבה עצמית היא אחת השיטות הנחקרות על מנת ליצור מבנים ננומטרים.
 
ב-[[1985]] התגלו ה[[פולרן|פולרנים]] על ידי רוברט קארל, הרולד קרוטו וריצ'רד סמולי מאוניברסיטת סאסקס ואוניברסיטת רייס. תגלית זאת פרצה את הדרך לגילויים של הננו-צינורות ולהתפתחות משמעותית בייצור וחקר ה[[גרפן]]. הפולרנים השונים משמשים קבוצות מחקר ופיתוח רבות בתחום גם כיוון שהם אובייקטים נחקרים וגם בשל המבנה והתכונות של ננו-צינוריות הפחמן אשר הופכות אותן לכלי עזר חשוב במחקרים אחרים בתחום.
משתמש אלמוני

תפריט ניווט