הבדלים בין גרסאות בדף "ננוטכנולוגיה"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 32 בתים ,  לפני 5 שנים
* בנייה של חומרים חדשים אשר מעצם קביעת המבנה הננו-מטרי שלהם יקבעו תכונות מקרוסקופיות רצויות, כגון חוזק.
* מחקרים אודות [[הרכבה עצמית]], שיטה להרכבה של מבנים בעזרת התרכבות ספונטנית של חומרי גלם, מולקולות או אטומים. שיטה זו מכונה Bottom Up. שיטה זו עומדת בניגוד לשיטת Top Down אשר בה בונים את המבנים הננומטריים מתוך חומרי הגלם גדולים ללא שליטה על הרמה האטומית. כדי להבין איך הרכבה עצמית מתבצעת בטבע ואיך אפשר יהיה לנצל אותה לצרכנו מתבצעים גם מחקרים רבים על זיהוי מולקולרי, העיצוב של מולקולות כגון [[חלבונים]] אשר מבטיח כי הם יתיישבו במקום ספציפי על מולקולה ספציפית אחרת, תחת המטרייה של הננוטכנולוגיה.
* ייצור יעיל של [[אנרגיה]], למשל מ[[פוטודיודה|פוטודיודות]] אורגניות או ממקורות "חדשים" כגון, מ[[מתנד (אלקטרוניקה)|מתנד]]ים זעירים המתאימים לתדרי דיבור אנושי אשר מנצלים את אנרגיית גלי ה[[קול]].
* יצירת [[ננורובוטיקה]], למשל, עבור נשיאה ושיחרור תרופות במקום ספציפי בגוף, תחום הנקרא [[ננו רפואה]] ופיתוח של [[ננו-חיישן]] ביולוגי לאבחון וניטור מערכות ביולוגיות.
* [[ננוטכנולוגיית DNA]] הוא קבוצה של מחקרים המנצלים את תכונות ה-[[DNA]] ו[[חומצת גרעין|חומצות גרעין]], בעיקר את הספציפיות של הקישור בין זוג גדילי DNA (חומצת הגרעין 'A' נקשרת ל'T' ואילו 'C' נקשרת ל-'G') כדי ליצור ריצוף מבוקר של מבני DNA גם בעבור מחקרים של הרכבה עצמית וגם בעבור מחקרים של יצירת [[מכונת מצבים|מכונות מצבים]] [[מולקולה|מולקולריות]].

תפריט ניווט