הבדלים בין גרסאות בדף "קליפורד הולידיי"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בשנים [[1929]]-[[1931]] תכנן, יחד עם האדריכל היהודי יליד [[גרמניה]] [[ריכרד קאופמן]], את פיתוח שטח הקרקע המיובשת בסמוך ל[[נמל חיפה]] ולאחר מכן הנחה את הקווים האדריכליים להמשך הפיתוח. בנוסף היה שותף בשנות ה-30 לתכנונו של [[המרכז המסחרי החדש בחיפה]], וכן עסק, בשנים [[1933]]-[[1935]], בהכנת תוכנית אזורית לפיתוח [[מפרץ חיפה]] יחד עם עמיתו ומורו לשעבר מאוניברסיטת ליברפול, סר פטריק אברקרומבי. יחד עם אד רוזנהאק תכנן עבור [[חברת החשמל]] את מבנה [[תחנת הכוח חיפה]] (חיפה א'), שנפתחה ב-[[1935]] ושתכנונה הסופי הכתיב את תכנון [[תחנת הכח רדינג]] ב[[תל אביב]]. הולידיי גם הכין תוכניות פיתוח עירוני והרחבה לערים [[לוד]], [[טבריה]], [[יפו]] ו[[נתניה]].
 
לאחר סיום תקופת שרותו בארץ ישראל ב-[[1935]] שב הולידיי לאנגליה, שם התגוררפתח משרד לתכנון עירוני ב[[לונדון]] והתגורר ב[[ריצ'מונד שעל התמזה]], והמשיך לעסוקבפאתי ב[[תכנון עירוני]]לונדון. ב-[[1939]] יצא עם משפחתו ל[[ציילון]] לעבוד על תכנון העיר [[קולומבו]]. שהות המשפחה שם, שמלכתחילה נועדה לחצי שנה, התארכה עקב פרוץ [[מלחמת העולם השנייה]]. ב-[[1941]] עברה המשפחה ל[[קייפטאון]], [[דרום אפריקה]], ולאחר שנה חזרה לציילון. ב-[[1944]] עבר הולידיי עם משפחתו ל[[גיברלטר]], שם קיבל פרויקט תכנון, ורק ב-[[1947]] שב לאנגליה. הוא מונה לאדריכל הראשי של העיר [[סטיבנג']], ובתפקידותפקיד אותו מילא בין 1947 ל-1952. בתפקידו האחרון היה מרצה לתכנון עירוני ב[[אוניברסיטת מנצ'סטר]]. הוא נפטר ב[[מנצ'סטר]] ב-[[1960]], בגיל 63.
 
==משפחתו==
רעייתו של קליפורד הולידיי, יוניס, חייתה עמו בירושליםבארץ ישראל במשך תקופת שירותו, ובמהלך תקופה זו נולדו להם ארבעה בנים. את רשמיה מחוויית חייהם של בני הזוג בירושלים ובארץ ישראל תיעדה יוניס הולידיי בסדרת [[מכתב]]ים, ששיגרה לאימה באנגליה בין השנים [[1922]]-[[1935]]. אסופת מכתבים זו, המספקת תיעוד נדיר של החיים ב[[ירושלים בתקופת המנדט הבריטי|ירושלים המנדטורית]] מנקודת ראות בריטית-רומנטית, יצאה לאור בשנת [[1997]] כספר בשם "מכתבים מירושלים" (Letters from Jerusalem - during the Palestine Mandate) בעריכת בנם, ג'ון הולידיי.
 
==גלריית מבנים בתכנונו של קליפורד הולידיי==

תפריט ניווט