לדלג לתוכן

האחים (סדרת טלוויזיה) – הבדלי גרסאות

מ
בוט החלפות: \1דייווי\2
מ (הוספת קישור לריצ'רד איסטון)
מ (בוט החלפות: \1דייווי\2)
גלן אוון (10 פרקים) ופטריק אוקונל - אדוארד האמונד {{ש}}
[[ריצ'רד איסטון]] - ברייאן האמונד {{ש}}
רובין צ'דוויק - דיווידדייוויד האמונד {{ש}}
ג'ניפר וילסון - ג'ניפר קינגסלי {{ש}}
[[דרק בנפילד]] - ביל ריילי {{ש}}
 
==העלילה והדמויות==
הסדרה פותחת במותו של אב המשפחה ומי שהקים את חברת ההובלות "האמונד". בקריאת ה[[צוואה]] לאחר מותו מתברר שהוא הוריש את השליטה בחברה במשותף לשלושת בניו, השונים באופיים והמסוכסכים ביניהם: אדוארד, הבכור; בריאן, [[רואה חשבון]] הנשלט על ידי אשתו ודייוידודייוויד הצעיר, הולל תאב בצע וחלש אופי. שותפה נוספת בשליטה בחברה היא מזכירתו לשעבר של האב, ג'ניפר קינגסלי, שמסתבר שהייתה [[פילגש]]ו ואם בתו. מי שלכאורה לא קיבלה דבר היא אם המשפחה, מרי, אך מתברר שלמעשה היא שולטת בכל הנעשה במשפחתה על ידי יצירת בריתות בין בניה ונשותיהם. סיטואציה בסיסית זו, המוצגת בפרק הראשון כ[[אקספוזיציה]], טומנת בחובה כר נרחב ליחסים, מריבות, קנאות ושנאות הנפרשות לאורך כל פרקי הסדרה.
 
אדוארד, שבתחילה זועם על ג'ניפר, מתחתן איתה לבסוף, לזעמה של אם המשפחה, אשתו של בריאן, האח האמצעי המוכשר והאהוד, בוגדת בו ודיווידודייוויד הצעיר מסתבך בשערוריות ומנסה לפנות ל[[פוליטיקה]] לזמן קצר.
 
דמויות חשובות נוספות היו מנהיג [[איגוד עובדים|איגוד העובדים]] של החברה, ביל ריילי; [[איש עסקים]] [[אוסטרליה|אוסטרלי]] בשם הארי קרטר המנסה להשתלט על החברה ועוד. השליטה בחברה ניטלה סופית מן המשפחה על ידי פול מארוני, ה[[אנטגוניסט (דמות)|נבל]] העיקרי של הסדרה, ואחת המטרות המוקדמות לשנאה בסדרות טלוויזיה (במובן זה הטרים את דמותו של [[ג'יי אר יואינג]]). הוא הוצג כ[[קפיטליזם|קפיטליסט]] תאב-ממון וחסר לב שכל המניע אותו היה מרוץ אחר רווח ועוצמה אישית וזאת תוך דריסת כל כללי ה[[מוסר]]. אחת הדמויות המורכבות יותר בסדרה הייתה דמותה של אשת העסקים ג'ין מקסוול. היא פעלה במניפולטיביות ובערמומיות, ללא מצפון. בינה ובין מארוני נרקמו יחסי שנאה-משיכה ותככיהם הלכו והסתבכו עד שאיבדו כל הגיון פנימי. הדמות שייצגה נפוצה מאז ב[[אופרות סבון]] וגולמה בדמויות כמו אלכסיס קרינגטון (בגילומה של [[ג'ואן קולינס]]) ב[[שושלת (סדרת טלוויזיה)|שושלת]] או עידית לינוביץ' (בגילומה של [[גילת אנקורי]] בסדרה הישראלית [[רמת אביב גימל]].
סיומה של החברה הגיע בחטף. בפרק האחרון של העונה הרביעית הציל מארוני את "האמונד" מפני [[השתלטות עוינת]] על ידי מיזוגה בחברה הולנדית, בניגוד לדעת המשפחה. אולם הסדרה הופסקה על ידי BBC בשלב זה ולא נוצרו פרקים נוספים.
 
[[מפיק טלוויזיה|מפיקי]] הסדרה, כנהוג ב[[אופרת סבון]], "טיפלו" בדמויות באופן שיתאים לחוזים עם השחקנים. השחקן ששיחק את אדוארד התחלף לאחר עשרה פרקים; אשתו של דיווידדייוויד, ג'יל, "מתה" בין עונות הסדרה ללא הסבר והכנה מוקדמת ובריאן נעלם למשך זמן ארוך.
 
=="האחים" וישראל==