לדלג לתוכן

לכידת תנועה – הבדלי גרסאות

נוספו 35 בתים ,  לפני 4 חודשים
אין תקציר עריכה
(ביטול גרסה 31868642 של אנימה (שיחה): מקרה קלאסי של הפעלת סקריפט אוטומטי ללא בדיקה, בניסיון לצבור עריכות, וזה הכל. אם המשתמש היה טורח להסתכל, הוא היה מבחין כי אין פה "קישורים עודפים" - קישור אחד בדיוק בגוף הערך, ואחד בתמונה נלווית. "קישורים עודפים" זה לא. תפסיקו להריץ סקריפטים אוטומטיים, זו השחתה לכל דבר ועניין)
תגיות: ביטול שוחזרה
תגיות: שוחזרה עריכה חזותית עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
בנוסף, באמצע [[העשור הראשון של המאה ה-21]] פיתח ה[[במאי קולנוע|במאי]] [[רוברט זמקיס]] את תהליך לכידת התנועה לכדי אחד חדש, [[לכידת הופעה]], אשר בו בניגוד ללכידת התנועה אשר הופכת בני אדם ל"יצורים" אחרים ([[קופים]] או [[צבים]], למשל), לכידת ההופעה משאירה את בני האדם כבני אדם, ומשפרת את רזולוציית המראה שלהם בצורה קיצונית, והופכת אותם לדמויי [[הנפשה ממוחשבת]]. התהליך הופיע בבכורה קולנועית בסרט "[[רכבת לקוטב]]" מ-[[2004]], וכבר אז החלו לעלות בתעשיית הקולנוע שאלות רבות לגבי נחיצותו, עד שלבסוף אולפני והקולנוע ומפיציהם החליטו לחדול מלהשתמש עוד בו, וכך הוא הגיע לסופו בסרט "[[הרפתקאות טינטין: תעלומת החד-קרן]]" מ-[[2011]].
 
ב[[ישראל]], השימוש הראשון בתהליך לכידת התנועה נעשה בסרטו של [[יוני גבע]] מ-[[2015]] "[[אבוללה]]", בו דמותוהבעות פניו של אבוללה בגילומוהתבססו על אלו של [[עידן ברקאי]] נוצרהשהפעיל באמצעותבובת לכידתפרווה תנועהבדמותו של אבוללה.
 
== קישורים חיצוניים ==
משתמש אלמוני