מייק אוונס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מייקל דיוויד אוונס (נולד ב-30 ביוני 1947) הוא סופר, עיתונאי, פרשן ועומד בראשון של כמה ארגונים ללא כוונות רווח בארצות הברית, הולנד, ובישראל. אוונס הוא גם נוצרי ציוני.

אוונס כתב ופרסם 71 ספרים, והוא גם מספק פרשנויות על נושאי המזרח התיכון עבור ערוצי תקשורת שונים. הוא הופיע בתוכניות טלוויזיה ורדיו שונות ומאמרי הדעה שלו פורסמו בעיתונים כמו ה"וושינגטון טיימס", "הג'רוסלם פוסט" ואחרים. אוונס גם ייסד ועומד בראשן של מספר ארגונים נוצרים פוליטיים.

ד"ר מייק אוונס בירושלים

חייו האישים ואמונתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מייקל דיוויד אוונס נולד וגדל בספרינגפילד, מסצ'וסטס לאם יהודייה אשר הוריה היו מהגרים מברית המועצות, ולאב נוצרי. כילד הוא סבל מאלימות מצד אביו האנטישמי, אשר נהג באופן קבוע להשתכר ולהכות את אמו בטענה שאוונס אינו בנו. בגיל 11 הוא התנגד לראשונה לאביו וניסה לעצור בעדו בזמן שהכה את אימו, דבר שגרם לאביו לפנות אליו והוא הכה אותו עד כדי עילפון. אוונס לא האמין כי יזכה לשרוד את השנים הבאות תחת ידו של אביו. לפי תיאורו של אוונס, כאשר התעורר מהעילפון, הייתה לו הארה ומפגש ראשון עם ישו אשר הבטיח לו עתיד. לאחר שחרורו משירות בצבא ארצות הברית, אוונס עבר לטקסס שם הוא עשה תואר באומנות במכללה נוצרית מקומית (Southwestern Assemblies of God College). מייק אוונס נשוי לקרוליין, מייסדת ארגון "האישה הנוצרית של השנה". למייק וקרוליין יש ארבעה ילדים, מישל, שירה, ריי'צל ומייקל השני, ושבעה נכדים.

פועליו[עריכת קוד מקור | עריכה]

עיתונאי[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוונס חבר במועדון העיתונאות הלאומית בוושינגטון הבירה. הוא גם מאופיין רבות בעיתון הג'רוסלם פוסט כמגן ישראל.

ד"ר מייק אוונס נואם בוועידה בקיסריה

דובר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מייק אוונס מקבל אות הוקרה מהשגריר רמי לוי

בנוסף לעבודתו כפרשן, סופר וכותב דוקומנטריות, אוונס משמש גם כדובר. באוגוסט 2011 אוונס דיבר בפני קהל בקיסריה באירוע שאירח מגיש תוכנית הטלוויזיה גלן בק.

סופר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מייק אוונס כתב בהרחבה על המזרח התיכון, נצרות, נבואות ועל עיראק. עבודתיו כוללות 71 ספרים חלקן בדיון וחלק לא. חלק גדול מספריו הן בהוצאה עצמית ורבים מספריו הגיעו לרשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס. כ-11 מספריו תורגמו לשפה העברית.

מפיק סרטים דוקומנטריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוונס הפיק כ-18 סרטים שמבוססים על ספריו שכתב אודות ישראל.

ארגונים שייסד[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוזיאון טן בום, הולנד[עריכת קוד מקור | עריכה]

מייק אוונס קנה ושימר את הבית של קורי טן בום בשכונת הארלם בהולנד בשנת 1983. כיום המבנה משמש כמוזיאון הנועד לספר את הסיפור של משפחת טן בום אשר החביאה, האכילה ושמרה על כ-800 יהודים בתקופת השואה. בזמן הקנייה והשימור של המבנה מייק גם ייסד את אחוות טן בום – ארגון ציוני נוצרי.

קבוצת התפילה לירושלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2002 ייסד אונס את קבוצת התפילה לכבוד ירושלים אשר גייסה כספים עבור ה"קרן לירושלים". לאחרונה קבוצת התפילה הזו מימנה בנייה של מוזיאון חדש בירושלים הנקרא "מוזיאון ידידי ישראל".

מוזיאון ידידי ישראל, ירושלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2015 ד"ר אוונס ייסד את מוזיאון ידידי ישראל במרכז העיר ירושלים. המוזיאון מספר את סיפורם של ידידי ישראל- אנשים לא יהודים אשר עזרו ליהודים להגיע לכדי הקמת מדינה. מטרת המוזיאון הוא להגביר את המודעות לסובלנות דתית ולהטמיע שיח בין הציונות הנוצרית לבין העם היהודי ומדינת ישראל. נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס ז"ל היה היו"ר הבינלאומי של המוזיאון והמייסד של "אות ידידי ישראל" אשר מוענק למנהיגי עולם כמו ג'ורג' וו. בוש, אלבר השני, נסיך מונקו ונשיא בולגריה רוזן פלנלייב, על תמיכתם האדירה בישראל.

תעודות כבוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • בשנת 2006 מייק אוונס קיבל תואר של דוקטור לשם כבוד במדעי המדינה על ידי אוניברסיטת גראנד קניון בפינקס אריזונה.
  • במאי 2017 ד"ר אוונס קיבל את פרס "מגן הצדק החברתי" כל תרומותיו הרבות לעמותות ניצולי שואה. בטקס השתתפו שרים וחברי כנסת רבים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מייק אוונס בוויקישיתוף