מנדי רבינוביץ'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.

אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

מנדי רבינוביץ'

מנדי רבינוביץ' (נולד ב-1 במרץ 1969) הוא איש חינוך, מנהל בית בירם[1], החטיבה העליונה של בית הספר הריאלי בחיפה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רבינוביץ' נולד בשכונת רוממה החדשה בחיפה כבנם הבכור של ד"ר ברוך ובתיה רבינוביץ'. עם סיום לימודיו בבית הספר התיכון אליאנס התגייס לצה"ל ושירת ביחידת המודיעין של חטיבת גולני. לאחר תום שירותו הצבאי עבד בתפקידי אבטחה ימית בדרום אמריקה ובאירופה.

בעל תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל ולימודים כלליים, ותואר שני בהיסטוריה כללית מאוניברסיטת חיפה. את עבודת התיזה כתב על משנתו של האינטלקטואל האמריקאי בן זמננו ריינהולד ניבור. בעבודת הדוקטורט[דרושה הבהרה] עסק בתרומתם של יהודי ארצות הברית להקמת המדינה בתקופת מלחמת העצמאות. בוגר קורס מורי דרך של משרד התיירות וקורס מדריכי כדורסל של מכון וינגייט. בוגר המחזור העשירי של התוכנית הדו-שנתית בבית ספר למנהיגות מיסודה של קרן מנדל-ישראל (2003)[2], בוגר קורס דירקטורים של קרן מנדל. בוגר המחזור הרביעי (2019) של תוכנית קולאב של הפדרציה היהודית בניו יורק [3] ובוגר תוכנית מנהלי בתי ספר "רקיע" ביהדות מתחדשת של מכון הרטמן בשנת 2021[4]

רבינוביץ' החל את דרכו החינוכית כמורה לשל"ח ומרכז שכבה בתיכון מקיף נשר. לאחר לימודיו בקרן מנדל, ניהל במשך שש שנים את תיכון "הדסה נעורים" לנוער בסיכון בבית ינאי (2003–2009)[5].

היה מדריך ארצי באגף קידום נוער במשרד החינוך וניהל את התוכנית ליזמות חברתית של קרן הצעירים YOUTH-ACTION-NET בעמותת "קו הזינוק", IYF הבינלאומית.[דרושה הבהרה]

בשנת 2010 מונה למנהל בית בירם, החטיבה העליונה של בית הספר הריאלי בחיפה. כהונתו לוותה בפיתוח תוכניות לימוד חדשות, יוזמות חברתית והישגים חינוכיים וחברתיים שהובילה את בית הספר לשמונה זכיות בפרס התגמול הדיפרנציאלי של משרד החינוך למורי בית הספר על מצוינות אקדמית וערכית במהלך עשר השנים שהפרס חולק. בתקופה זו בית בירם מוקם כבית ספר עם אחוז זכאות גבוה לתעודת בגרות, שיעור מצטיינים למעלה מ-30%, ואחוזי גיוס לצה"ל העומדים על 98%, מהם 60% לתפקידי לחימה ו-30% לתפקידי קצונה. במאי 2023 קיבל על כך בית הספר את פרס הרמטכ"ל[6].

רבינוביץ' יזם ופיתח את הקמת מכינת "הננו",[דרוש מקור] תוכנית אשר משלבת ומטמיעה את תוכני המכינות הקדם-צבאיות ושנות השירות במהלך שנת הלימודים האחרונה של תלמידי י"ב. הוא רואה חשיבות בקידום יצירתיות מחשבתית ומנהיגות בחינוך והתייחס לנושא במאמרים שכתב ובפודקאסט שלו - "שאלה של חינוך".

בנוסף לניהול בית בירם, הוא משמש מנטור בהכשרת מנהלי בתי ספר של רשת "דרכא".

פעילות ציבורית-פוליטית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2008 הקים את סיעת "מנהיגות מנצחת" והתמודד לראשות המועצה המקומית קדימה צורן. בין השנים 2008–2013 כיהן כסגן ראש המועצה (בתואר) ומחזיק תיק החינוך ביישוב. חבר הוועד המנהל של כפר הנוער "מנוף" לנוער בסיכון. כיהן כיושב ראש הוועד המנהל של עמותת "פלטפורמא" למאבק באלימות נגד נשים. חבר ברשת SCORA מנהלי בתי ספר הישראלית-גרמנית למאבק בגזענות ובאנטישמיות.

במרץ 2023 הכריז על מועמדותו לראשות עיריית חיפה[7].


.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשוי לאורית, גונדר משנה בשירות בתי הסוהר[8], ואב לשלושה.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]