מתקפת הטיטאנים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
מתקפת הטיטאנים
進撃の巨人
שִינְגֶקִי נוֹ קיוֹגִ'ין
סוגה פעולה, הרפתקאות, דרמה, טרגדיה, פנטזיה אפלה, אימה, דיסטופיה
יוצר האג'ימה היסאמה
מאנגה
יוצר האג'ימה איסיאמה (אנ')
מאייר האג'ימה איסיאמה
הוצאה kodansha comics
התפרסם לראשונה במגזין Bessatsu Shōnen Magazine
תקופת הפרסום המקורית 9 בספטמבר 20098 באפריל 2021
מספר הכרכים שהתפרסמו 35
אנימה
אורך פרק 24 דקות
במאי טטסורו עראקי
תסריטאי יאסוקו קוביאשי
אולפני אנימציה Wit Studio
Production I.G
רשת שידור MBS, Tokyo MX, FBS, TOS, HTB, TVA, BS11
תקופת שידור מקורית 7 באפריל 2013 – הווה
מספר העונות 4
מספר הפרקים 87 + 2 ספיישלים

מתקפת הטיטאניםאנגלית: Attack on Titan, ביפנית: 進撃の巨人; תעתיק: שִינְגֶקִי נוֹ קיוֹגִ'ין) היא סדרת מנגה ואנימה יפנית שנכתבה על ידי האג'ימה איסיאמה (Hajime Isayama) (אנ'). הסדרה עוקבת אחר ארן יגר, ושני חברי הילדות שלו, מיקאסה וארמין, שגרים בעולם אפוקליפטי מוקף בטיטאנים, יצורים מסתוריים טורפי אדם.

ב-14 ביולי 2015 יצא סרט הוליוודי המבוסס על הסדרה, אורכו כשעה וחצי.[1]

הפרק הראשון של העונה הראשונה של האנימה יצא באפריל 2013. העונה הרביעית והאחרונה של האנימה החלה ב-7 בדצמבר 2020 - והיא מחולקת ל-3 חלקים. החלק השלישי והאחרון ישודר בשני חצאים; המחצית הראשונה עלתה לאקרנים במרץ 2023 והמחצית השנייה והאחרונה תעלה בסתיו 2023.

רקע העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרטוט סכמטי של שלוש החומות המגינות על בני האדם מפני הטיטאנים

עלילת הסדרה מתחילה בשנת 845. אחרי כמאה שנים להופעתם המסתורית הראשונה של הטיטאנים, בהם חיים בני האדם בבטחה מוקפים בחומות גבוהות בגובה של 50 מטרים, מוגנים מפני הטיטאנים, המגיעים לכל היותר לגובה של 15 מטרים, הופיע לפתע טיטאן ענק בגובה של 60 מטרים ופורץ את השער למחוז שיגאנשינה הצמוד לחומה החיצונית - חומת מריה. ברגע שהטיטאן יצר פתח בשער המחוז, הטיטאנים הטהורים הרגילים שהקיפו בהמוניהם את השער פרצו פנימה והחלו לטרוף את בני האדם. הניצולים ניסו לסגת אל פנים חומת מריה, אולם במהלך סגירת השער לחומה הופיע לפתע טיטאן משוריין שרץ לעבר השער ושבר אותו ובכך פרץ לחלוטין פתח בחומת מאריה ולשטחם של בני האדם. האנשים הנותרים נאלצו לסגת אל החומה הפנימית יותר - חומת רוז, הנמצאת במרחק של כ-100 קילומטרים מחומת מאריה. בשל כך שבני האדם איבדו אדמות רבות עם פריצת חומת מאריה, משאביהם פחתו באופן משמעותי ולא יכלו להספיק לכלכל את כלל האנשים. לכן החליט המלך לשלוח את הניצולים להילחם ולכבוש חזרה את האדמות שנכבשו מהם, מתוך מטרה לדלל את כמותם ובכך להציל את שאר בני האדם שבחומות הפנימיות. מאה אנשים בלבד שרדו את הקרבות שנחלו כישלון, כצפוי.

המשך הסדרה מתמקד בדמותו של ארן יגאר, התגייסותו לצבא ולחיל הסיור יחד עם אחותו החורגת מיקאסה אקרמן וחברם הטוב ארמין ארלרט, ובמלחמה של בני האדם בטיטאנים, תוך ניסיון להבין את מקורם ואת מטרתם.

במהלך הסדרה, מתגלה לארן ולחבריו מחיל הסיור ששרדו כי האנושות כלל לא הושמדה. העולם קיים ומשגשג והם כלואים על אי שמכונה "גן העדן", שמתפקד ככלא לאנשים שעונים לתואר "ילדיה של יימיר" שארן וכל האנשים בחומות עונים על תואר זה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ארן יגאר (エレン・イェーガ) - הדמות הראשית בסדרה. אידיאליסטי, חמום מוח, אגרסיבי ואימפולסיבי. חלומו של ארן בתחילת הסדרה הוא להשמיד את הטיטאנים. ולחקור את העולם שמחוץ לחומות. בגיל 9 הרג שניים מהחוטפים שרצחו את משפחתה של מיקאסה, ושכנע אותה להילחם בהם חזרה - ובכך להרוג את החוטף השלישי בזמן שהוא תפס את ארן וחנק אותו. מאותו היום מיקאסה נצמדה לארן ולדרכו להשיב מלחמה ולהיות חזקה. אימו של ארן עצמו מתה בפרק הראשון של הסדרה, כאשר הטיטאן הענק בגובה 60 המטרים פרץ את החומה ואיפשר לטיטאנים לפלוש אל חומת מריה. היא נמחצה תחת ביתה ולא יכלה לברוח, ועקב כך נטרפה על ידי טיטאן לנגד עיניו של ארן-מה שמביא אותו לרצות להשמיד את כל הטיטאנים. בהמשך הסדרה מתגלה שארן מסוגל להפוך לטיטאן ההתקפה משום שלאחר שאביו, גרישה, גילה על מות אימו של ארן, קלרה, הוא הזריק לו חומר מעמוד השידרה של אדם המסוגל להפוך לטיטאן מרצונו (כמו דמויות נוספות בסדרה- ריינר, אנני, ברטולדט ועוד). בשביל להפוך לטיטאן לאחר שאביו הזריק לו את הנוזל ארן היה צריך לאכול בן אדם שמסוגל להפוך לטיטאן ובכך לרשת את הכוחות שלו ולחזור לצורתו האנושית. האדם שארן אכל היה אביו, גרישה, ובעקבות אכילתו הוא קיבל את כוחות שני הטיטאנים שהיו לגרישה: טיטאן ההתקפה (שעל שמו נקראת הסדרה) והטיטאן המייסד (שהוא הטיטאן שהיה ברשותה של משפחת המלוכה רייס). מאוחר יותר בסדרה אנו רואים את ארן מקבל גם את כוחותיו של טיטאן פטיש המלחמה (war hammer titan). על אף שמתגלה שיש עוד אנשים שמסוגלים להפוך לטיטאנים, ארן הוא הראשון שמתגלה ככזה. בעונה הראשונה מדורג במקום החמישי בקרב חברי יחידת האימונים. במהלך העונה השנייה מתגלה שארן יכול לשלוט על טיטאנים טהורים, אבל הוא מגלה בהמשך שרק אם יגע באחד מבני משפחת המלוכה יוכל להפעיל את היכולת הזו, ולא מספר לאף אחד זאת על מנת להגן על היסטוריה. ארן מת במהלך הקרב על הישרדות האנושות, לאחר שמיקאסה כרתה את ראשו ובכך סיימה את הקרב ואת קיומם של הטיטאנים. הוא מעולם לא היה חופשי, הכל היה חתום וקבוע מראש והוא שירת את יימיר במטרה לגרום למיקאסה להרוג אותו בצורת המייסד ובכך לשחרר אותה. עוד הוא אומר שעקב שליטתו על המייסד הוא חי את העבר, ההווה והעתיד בו זמנית. לאחר מותו מתגלה כי ארן דיבר עם חבריו דרך השבילים (the paths) וביקש מהם לשכוח ממנו ולחיות חיים ארוכים. עוד מתגלה כי הוא אינו רוצה למות והוא היה מאוהב במיקאסה כל הזמן. ישנה תאוריה כי לאחר מותו נשמתו של ארן עברה גלגול נשמות לתוך ציפור טורפת (parasitic yeager) והוא בפעם הראשונה בחייו חופשי.
 • מיקאסה אקרמן (ミカサ・アッカーマン) - חברת ילדות של ארן, שאומצה על ידי משפחתו, וחברתו הטובה ביותר של ארמין. היא ילדה שקטה ומופנמת, והיא תמיד עוזרת לארן בעת צרה, לרוב מתייחסת אליו כאל ילד ומגוננת עליו. מדורגת במקום הראשון בקרב חברי יחידת האימונים. מצטרפת יחד עם ארן לחיל המשמר ועוברת יחד איתו לחיל הסיור. נחשבת כ"החיילת המצטיינת ביותר בכיתה" ואפילו הזכירו שכוחה שווה למאה חיילים. מתגלה שהיא שומרת על ארן בכל מחיר ומוכנה להקריב את חייה בשבילו. לפעמים מראה רגשות אהבה כלפיו. בעונה 4 ארן גורם לנתק בינו למיקאסה וטוען שהוא שנא אותה מפני שהיא "אקרמן" והיא בעצם עבד שמשרתת אותו בצורה עיוורת. במהלך הקרב על הישרדות האנושות מיקאסה היא זו שכורתת את ראשו של ארן ובכך הורגת אותו ומיד לאחר מכן מנשקת אותו נשיקת פרידה.
 • ארמין ארלרט (アルミン・アルレルト) - חברם הטוב ביותר של ארן ומיקאסה. הופעתו הראשונה הייתה כאשר הצילו אותו ארן ומיקאסה מנערים שהכו אותו (לאחר שארמין טען שישנו עולם שלם מחוץ לחומות). הוריו נהרגו כאשר היה בגיל מאוד צעיר ולכן הוא גדל אצל סבו. תחביבו הגדול של ארמין הוא קריאת ספרים וכתוצאה מכך הוא וארן גילו יחדיו את העולם שמחוץ לחומה - יעד שאליו הם מתכוונים להגיע בעתיד. בנוסף, ארמין הוא מבין היחידים שהצליחו להסתדר עם אנני לאונהרט, בעונה 4 מתגלה שארמין מאוהב בה (הוא התאהב בה עוד לפני שאכל את ברטולדט, אשר היה מאוהב גם הוא באנני). מבחינה פיזית, ארמין דיי חלש, מה שגורם לו לאורך הסדרה לחוש כי הוא מהווה נטל על חבריו. אך הודות לחכמתו הרבה, הוא חושב על פעולות אסטרטגיות אשר מצליחות להוכיח את עצמן בשטח פעם אחר פעם. מצטרף יחד עם ארן ומיקאסה בתחילה לחיל המשמר ואז עובר יחד איתם לחיל הסיור. סבו מת כאשר נשלח עם כמות גדולה של אנשים להרוג טיטאנים. בעונה השלישית, ארמין ירש את כוחו של הטיטאן הענקי כאשר אכל את ברטולדט שהובס בקרב על חומת מריה. במהלך עונה 4 ארמין חשד שארן לא באמת רוצה לעקר את האלדיאנים ובעצם כוונתו המקורית היא לקבל שליטה על הטיטאן המייסד ולהתחיל את הרעידה (the rumbling). מה שמתברר כנכון אך הוא טועה בקנה המידה שארן תכנן ומסייע לחבריו להרוג אותו במטרה להציל את אוכלוסיית העולם מהשמדה מוחלטת. ארן פוגש את ארמין במהלך המסע שלהם אל הטיטאן המייסד, ומתוודה על סודותיו.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סרן/קפטן לִיוָוי אקרמן ( リヴァイ・アッカーマン) - המפקד החזק ביותר של חיל הסיור, מנהיג יחידת עילית. בעברו היה פושע במחוז התת-קרקעי, יחד עם חבריו פארלן צ'רץ' ואיזבל מגנוליה. בפרקי הבונוס של הסדרה מתוארת משימה שקיבל ליווי, שבמסגרתה עליו ועל חבריו למצוא מסמכים סודיים ולרצוח את בעליהם, מנהיג היחידה, ארווין סמית', כדי לקבל אזרחות על פני האדמה, דבר הנחשב בלתי אפשרי בעבור אנשים הגרים בעיר התת-קרקעית. לאחר שבמסגרת המשימה נתפס על ידי ארווין ומייק זקריוס הוא וחבריו מצטרפים אל חיל הסיור בכפייה, בתמורה למחיקת פשעיהם על ידי ארווין. במשלחתם הראשונה מחוץ לחומות פארלן ואיזבל נהרגים, מה שגורם לליווי להתקף כעס שבו הוא רוצח טיטאן בצורה כמעט לא אנושית ומטיח בארווין לאחר מכן הבטחה שיהרוג אותו. בסופו של דבר ליווי נרגע, ומבין שארווין ראה בו משהו שהוא מעולם לא ראה בעצמו. ליווי הוא אדם שקט, אדיש ומסתורי לרוב, בעל שפה לא נקייה לעיתים, חסר כבוד כמעט לכולם מלבד לארווין ובנוסף לכך גובהו הוא 1.60 ס"מ (3'5 אינצ'ים) ועל כן הוא נמוך באופן מפתיע לגילו. הוא שוקל 65 ק"ג, עצבני, אלים וקשה להתקרב אליו. הוא ישן סך הכל 2–3 שעות משום שהוא אינסומאתי והוא לא ישן על מיטה אלא מעדיף לישון על כיסא. ילדותו של לִיוָוי הייתה קשה מאוד, הוא איבד את אימו בגיל צעיר מאוד ואומץ על ידי דודו, קני אקרמן, שלימד אותו דברים רבים לפני שנעלם מחייו. משום שגדל מתחת לאדמה לִיוָוי לא יכול לסבול לכלוך, אחת המשאלות שלו בזמן שגדל הייתה שיהיה לו מקום נקי לאכול ולישון בו, לפני שהצטרף לחיל הסיור החלום שלו היה לפתוח חנות תה והוא נהנה לאסוף עלי תה. יוצר הסדרה חשף שלִיוָוי נמשך לאנשים גבוהים כך המין שלהם לא משנה לו. הוא גם מוצא את ארן יגאר המנקה הטוב ביותר אחריו בכל חיל הסיור.
 • מפקדת חיל הסיור ה-14 האנג'י זואי (ハンジ・ゾエ) - מנהיגת יחידה נוספת, בדרגת קפטן. האנג'י מחבבת מאוד טיטאנים, ובניגוד לרוב המכריע של דמויות הסדרה, מטרתה היא לא להשמיד אותם אלא להבין מאין באו. חיבתה לטיטאנים אכן ניכרת כאשר נתפסים שני טיטאנים, אותם היא מכנה "סוני" ו"בין". כאשר ערכה עליהם ניסויים בכאב (דקירות וחתכים), נהגה להגיב בבכי ובצרחות במקומם בזמן הניסוי, אף-על-פי שאלו ניסו לטרפה מספר פעמים. לרוע מזלה טיטאנים אלו נרצחים בסופו של דבר. ככל הנראה בגלל גישתה העליזה והתזזיתית, האנג'י זוכה ליחס של בוז מידי ליווי, ולפעמים אפילו ארווין לא מכיר בחכמתה הרבה, על אף שהיא מכונה לעיתים "החכמה באדם". לאחר מותו של ארווין סמית', המפקד ה-13 של חיל הסיור, הוא ממנה את האנג'י למפקדת אחריו וכך מוענק לה תפקיד המפקדת ה-14 של חיל הסיור.
 • זיק "חני" יגאר - אחיו למחצה של ארן יגאר ובנם של גרישה יגאר ודינה פריץ (משפחת המלוכה), בגיל 12 הלשין על הוריו ועל מעורבותם במחתרת האלדית, כשהיה בן 15 הוא הצטרף לצבא מארלי ובגיל 21 הוא קיבל את כוחות הטיטאן החייתי, בזכותו מתגלה שמי שיש לו דם מלכותי ולא משנה איזה כוח הוא יכול לשלוט בטיטאנים ולהפוך אלדים לטיטאנים על ידי שאגה בלבד, בעל יכולת קליעת אבנים מעולה ובעל חברות קרובה עם ריינר, פיק וברטולדט ומשמש גם כמפקד האלדים בצבא מארלי, בעונה 4 מתגלה שיש לו שנה אחרונה לחיות עם כוחות הטיטאן החייתי בטרם ימות, קולט אמור לרשת את כוחותיו כטיטאן החייתי הבא. תוכניתו המקורית של זיק הייתה לגרום לארן להשתמש בכוחות המייסד על מנת לעקר את כל האלדים ובכך בעצם להשמיד אותם ולהכשיל את תוכנית אביו שהייתה להביא את האלדים לגדולה שוב. אך ארן מסרב ומחליט שאם כל העולם שונא אותו ואת אנשיו, כל העולם יכול ללכת.
 • מפקד חיל הסיור ה-13 ארווין סמית' (エルヴィン・スミス) - המפקד העליון של חיל הסיור, המפקד ה-13 במספר. ארווין נחשב לאדם שקול לרוב, שטובת האנושות תמיד תעמוד לנגד עיניו בכל מצב אך בעונה השלישית מגלים שהרצון האמיתי של ארווין הוא לבדוק אם התאוריה שלו ושל אביו - אם יש אנשים מחוץ לחומות - נכונה, התאוריה מתגלה בסוף העונה השלישית כנכונה. ארווין לא יהסס להקריב חיי אדם במהלך משלחות למען מטרת עתיד האנושות. עם זאת, אנשים רבים בשלטון אינם מכירים בתוכניותיו של ארווין לגבי האנושות, ולכן בתחילת עונה 3 נשלח ארווין למעצר בגין "פשעים" כאלו או אחרים, אך משוחרר בעקבות הפיכת השלטון על ידי הצבא. במהלך הצלתו של ארן מאבד ארווין את יד ימין ומאושפז בבית חולים. ארווין מוצג כאדם שקט וחכם, שלמרות דרגתו הבכירה מתחשב בדעתם של הסובבים אותו. לאחר המשפט של ארן, הפגין כלפיו חביבות ורוך. ארווין תולה בארן תקוות רבות, משוכנע שהוא זה שיציל את האנושות. ארווין מת מפצעיו כאשר נפגע מסלעים שזרק הטיטאן החייתי בקרב על שינגאשינה.
 • מייק זאקריוס (ミケ・ザカリアス) - מנהיג יחידה יחד עם האנג'י וליווי. מייק, בנוסף להיותו הדמות האנושית הגבוהה בסדרה, נחשב בין היתר לאדם מוזר ביותר אך עם זאת לחברו הקרוב ביותר של ארווין לפני הגעתו של ליווי. למייק יש תחביב לרחרח אנשים כשהוא פוגש אותם בפעם הראשונה, יש לו חוש ריח מפותח והוא מסוגל להריח טיטאנים ממרחקים. מייק נהרג בתחילת העונה השנייה, על ידי הטיטאנים כאשר הטיטאן החייתי שולט בהם. הטיטאן החייתי ניסה לנהל שיחה עם מייק, ונחשף כטיטאן אינטליגנטי, אך לאחר השיחה, שבה לא העז מייק לפצות את פיו, לוקח זיק את מיכל הגז שלו ומשאיר את מייק להיטרף בידי הטיטאנים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, האדם החזק ביותר של האנושות לאחר ליווי, הוא מייק ולא מיקאסה.
 • ג'אן קירשטיין (ジャン・キルシュタイン) -אחד מחברי יחידת האימונים של ארן, בפרקים הראשונים מתגלה ביניהם יריבות חזקה לאחר שג'אן מתרברב בפני ארן ומציג גישה מתנשאת ולא נעימה בעליל. עם זאת, מסתבר שהוא מחזיק ברגשות אהדה והערצה למיקאסה, בטענה שהיא היחידה שיכולה לגבור עליו. בנוסף לפי דברי המדריך פיקסיס - ג׳אן היה המשתמש הטוב ביותר במתקן התמרון התלת־ממדי בכל גדוד הצופים ה104. ג'אן נחשב לחברו הטוב ביותר של מרקו בוט, ולאחר מותו של זה, מחליט ג'אן לנטוש את החלטתו להצטרף אל המשטרה הצבאית ומחליט להצטרף אל חיל הסיור. מדורג במקום השישי בקרב חברי יחידת האימונים.
 • סאשה בראוס (サシャ・ブラウス) - חברה ביחידת חיל המשמר שעברה לחיל הסיור ביחד עם הדמויות הראשיות. סאשה ידועה כבחורה עליזה ושמחה, שלרוב מתעסקת באכילת מזון, בייחוד תפוחי אדמה ולחם. מרבית מהקטעים הקומיים בסדרה מבוצעים על ידה, לעיתים גם עם קוני ספרינגר, שותפה הטבעי. בהמשך מתגלה שסאשה יש יכולות יוצאות דופן בשימוש בחץ וקשת ושמיעה חדה, כל זה הודות לכך שגדלה ביער ולכן גדלה להקשיב לכל רחש קטן. בזמן המלחמה במארלי בעונה הרביעית, סאשה מתה כתוצאה מירית רובה על ידי גאבי, קרובת משפחה של ריינר.
 • אנני לאונהרט (アニ・レオンハート)- בחורה שקטה ומסוכנת. ידועה בתור בחורה חזקה. לרוב לאנני אין חברים, אך מי שמגלה כלפיה אכפתיות בסופו של דבר הוא ארמין. במשך העונה הראשונה נראים פלאשבקים אל העבר של אנני, בו רואים את אביה דוחק בה ללמוד הגנה עצמית וקרב מגע. בהמשך, בעזרתם של ארמין וארווין, מתגלה שאנני היא הזהות שעומדת מאחורי "הטיטאנית הנשית". כמו כן, מתגלה שאנני היא זו שהרגה את מרקו, בשל לחץ חברתי מצד ריינר, בכך שהיא לקחה את ציוד התמרון התלת־ממדי שלו ומשתמשת בו בבדיקה שנערכה כמה ימים קודם לתפיסתה, למציאת האשמים שהרגו את טיטאני הניסוי של האנג'י. בסופו של קרב על חומת סינה בו היא נלחמה מול ארן, כששניהם במצב טיטאן, מיקאסה מנעה ממנה מלטפס על החומה ולברוח, בתגובה אנני התעטפה בקריסטל. מאוחר יותר מתגלה שהיא לא הגיעה מפנים החומות אלא הגיעה ממארלי וחונכה להרוס את האי פארדיס. בסוף עונה הרביעית נראה הקריסטל שלה נמס על ידי קולו של ארן והיא שיתפה כוחות עם מה שנשאר מחיל הסיור כדי לעצור את ארן מלהחריב את מארלי ולהציל את אביה, במהלך אותם אירועים היא מתוודה על רגשותיה כלפי ארמין. מדורגת במקום הרביעי בקרב חברי יחידת האימונים.
 • ריינר בראון (ライナー・ブラウン) - חבר ביחידת חיל המשמר אך ביחד עם שאר הדמויות הראשיות גם הוא מצטרף בהמשך לחיל הסיור. בחור גדול וחזק, בהמשך ריינר מפתח חיבה עזה שאף מובילה לחיזור אחר קריסטה לנז, אך חיזור זה נדחה בשל הגנתה המרובה של יימיר על קריסטה שלא מרשה לו להתקרב אליה כלל, ואף מכנה אותו בשלל כינויי גנאי אף על פי שהוא מחלץ אותה בהמשך. בהמשך מתגלה שריינר מסוגל להפוך לטיטאן המשוריין שניפץ את חומת מריה בפרקים הראשוניים. בשל תגלית זו, הוא בורח עם ברטולדט אל חומת מריה, שם הם מוצאים את יימיר ומתמודדים עמה. מדורג שני בקרב חברי יחידת האימונים, בתחילת עונה 4 מתגלה שיש לו 4 שנים אחרונות לחיות עם כוחות הטיטאן המשוריין וגאבי, פלקו ואודו רבים מי יקבל את כוחו של הטיטאן המשוריין.
 • ברטולדט הובר (ベルトルト・フーバ) -חבר בחיל המשמר שעבר גם הוא לחיל הסיור בנוסף לשאר הדמויות. בחור גבוה, שקט ומופנם, אך לרוב מתבטא דרך זיעה. בהמשך מתגלה שהוא הטיטאן הענקי המתנשא לגובה 60 מטר. בשל גילוי זה, בורח עם ריינר לחומת מריה ההרוסה, שם הם מוצאים את יימיר ומתמודדים עמה, תוך שהם חושבים איך לחטוף את ארן ולנקום בשם אנני שבה היה מאוהב, אך מעולם לא הצליח להתוודות בפניה, לאחר שהפכה לקריסטל. מדורג שלישי בקרב יחידת האימונים. בסוף עונה 3 נאכל על ידי הטיטאן של ארמין ובכך ארמין ירש את כוחו של הטיטאן הענקי. בפרק האחרון מתגלה שהטיטאן המחייך, התעלם מברטולדט מפני שארן היה חייב להציל אותו כדי שארמין יוכל לאכול אותו ולהינצל.
 • קריסטה לנץ / היסטוריה רייס (ヒストリア・レイス / クリスタ・レンズ)- חברה ביחידת חיל המשמר שעברה לחיל הסיור בנוסף למרבית הדמויות. בחורה עדינה ונחמדה שלרוב מתעסקת בלעזור לחברי יחידתה הרואים בה יחס של אלה. שמה האמיתי של קריסטה, היסטוריה, מתגלה בהמשך הסדרה וכמו כן, מתגלה שאמה נרצחה ולאחר מכן, כפה עליה אביה בידוד, והותיר לה לברוח רק אם תשנה את שמה. יימיר הייתה היחידה שמודעת לעובדה שקריסטה ברחה והחליפה את שמה. בתחילה יימיר הייתה מגנה עליה בכל רגע מכל אחד שיעז לפגוע בה, בייחוד מפני חיזוריו הרבים של ריינר אחרי קריסטה, אבל לאחר שזהותה האמיתית של יימיר מתגלית, קריסטה שולחת אותה לחופשי ונשארת ביחידה של ליווי, אך לרוב לא יוצאת למשימות. בעונה 3 פרק 11 אביה, רוד רייס שידל אותה לאכול את ארן ולרשת את כוחותיו אך היא התנגדה לו ואביה הפך לטיטאן עצום במקומה, היסטוריה אף הרגה בסופו של דבר את הטיטאן של אביה, בפרק 14 היא מוכתרת למלכת החומות האמיתית. ואחרי 4 שנים היא כעת בהיריון עם בנה שיירש את הטיטאן המייסד. מדורגת במקום העשירי בקרב יחידת האימונים לאחר שימיר התערבה וויתרה על מקומה בשבילה.
 • יימיר (ユミル) - חברה ביחידת חיל המשמר שעברה לחיל הסיור בדומה למרבית הדמויות. שמה לא נודע עד להמשך הסדרה. בחורה קשוחה מאוד, אשר כל ייעודה הוא להגן על קריסטה מאז ידעה על זהותה האמיתית. בעונה השנייה ימיר חווה פלשבקים לעברה בהם מתגלים חייה בתור ילדה ענייה שניצלה בכך שאימצו אותה, הפכו אותה לאלילה ונתנו לה את שמה, ימיר. בהמשך הסדרה ימיר שלחה מכתב להיסטוריה שבו הראתה חרטה עמוקה על כך שלא זכתה להתחתן עם היסטוריה (קריסטה). יימיר אכלה שלא במתכוון את מרסל גאליארד (אחיו של פורקו) וכך ירשה את כוחו של טיטאן המלתעות, נאכלה על ידי הטיטאן של פורקו גאליארד אשר ירש את כוחה.
 • פטרה ראל (ペトラ・ラル) - אחת מהלוחמות ביחידת ליווי, נהרגת במשלחת החמישים ושבע בידי הטיטאנית הנשית יחד עם אולו בוזאדו, גונטר שולץ ואלד ג'ין, שאר חברי יחידתו של ליווי. פטרה מתוארת בתור הסימפתית ביותר ביחידה, ואף "מרכלת" עם ארן על עברו של רב-טוראי ליווי. הייתה מאוהבת בליווי ומעוניינת להינשא לו.
 • אולו בוזאדו (オルオ・ボザド) - אחד מהלוחמים ביחידת ליווי, שנהרג במשלחת החמישים ושבע בידי הטיטאנית הנשית יחד עם פטרה ראל, גנטר שולץ ואלד ג'ין, שאר חברי היחידה. לאולו יש נטייה רבה לנשיכת לשונו ומעבר לכך, הוא מנסה (אך לא מצליח) להידמות לליווי באופיו ובתספורתו במטרה לזכות בליבה של פטרה, אשר אחריה הוא מחזר, בעוד שפטרה עצמה מסרבת לכך בעודה מעדיפה את ליווי.
 • פורקו גאליארד - לוחם בצבא מארלי ואחיו של מרסל, בעל כוחות טיטאן המלתעות שירש מאכילת ימיר, כך הוא גם גילה צדדים שונים של ריינר מזכרונותיה. נאכל על ידי פלקו בגלל שאגתו של זיק אשר הפכה את פלקו לטיטאן טהור.
 • פיק פינגר - לוחמת בצבא מארלי ובעלת כוחות טיטאן העגלה, בעלת בעיות ברגליה מכוון שטיטאן העגלה הולך על ארבע. בהמשך הסדרה היא מאחדת כוחות עם הניצולים של חיל הסיור ביניהם האנג'י שדרגתה שונתה למפקדת ה-15 של חיל הסיור, וליווי הפצוע.
 • פלקו גרייס - לוחם צעיר וחששן בצבא מארלי, היה חבר קרוב של ארן כאשר האחרון הסתנן אל מארלי במסווה של חייל פצוע, חבר קרוב של אף של ריינר, פורקו ופיק. אחרי קרב הטיטאנים בליבריו הוא הסתנן עם גאבי לספינת האוויר של חיל הסיור ומאוחר יותר אף לאי פראדיס. מאוחר יותר, ניקולו הכה אותו וגרם לו לשתות את יין-נוזל עמוד השדרה של זיק ובכך היה מועד להשתנות לטיטאן.
 • מרסל גאליארד - לוחם בעבר בצבא מארלי והיה אחיו הגדול של פורקו, היה בעל כוחות טיטאן המלתעות עד שנאכל על ידי הטיטאן הטהור של יימיר כאשר הקריב את עצמו עבור ריינר, קיבל את טיטאן המלתעות מפני שהיה חכם ביותר מכל חבורת היורשים (זיק יגאר, אנני לאונהרט, פורקו גאליארד, מרסל גאליארד, ריינר בראון, ברטולט הובר ופיק פינגר).
 • קולט גרייס - לוחם בצבא מארלי ועתיד לרשת את זיק יגאר כטיטאן החייתי הבא, קולט הוא בן גילם של ריינר ופורקו גאליארד.
 • גאבי בראון - לוחמת נועזת וצעירה מצבא מארלי וחברה טובה של אודו וזופיה, יריבה של פלקו ובת דודה של ריינר מצד אמו (כיוון שגם היא טוענת לכוח הטיטאן המשוריין), לכאורה היא הגרסה הנשית של ארן (גם בגלל פרצופה וגם בגלל אופייה).
 • טום קסאבר - לוחם בעבר בצבא מארלי וחברו הטוב לשעבר של זיק יגאר, היה מחזיק הטיטאן החייתי לפני זיק שאף ירש את משקפיו.
 • רוד רייס - אביה של היסטוריה רייס\קריסטה לנז, היה שליט החומות האמיתי אך הוא השתמש בבן אדם אחר ככיסוי, בעונה 3 פרק 11 הוא נחשף כשליט האמיתי והכריח את היסטוריה לאכול את ארן ולרשת את כוחותיו כיוון שהגיע זמנה להפוך למלכה, אך היא התנגדה לו, מרוב כעסו הוא ליקק את נוזל הטיטאנים מהמזרק השבור והפך לאחד הטיטאנים הגדולים בהיסטוריה כולה אם לא הגדול ביותר מבין הטיטאנים הטהורים, בפרק 13 נחשף שפניו של הטיטאן שלו פשוט חצויות וחשופות והוא עיוור מרוב הליכה על פניו (בגלל החיכוך של פניו עם הקרקע), וחיל הסיור וטיטאן ההתקפה הצליחו לחסל את הטיטאן של רוד (ואת רוד בעצמו) באמצעות היסטוריה.
 • פרידה רייס - הייתה אחותה למחצה של היסטוריה מצד רוד והמחזיקה בטיטאן המייסד לפני שגרישה הרג אותה ואת משפחתה. היחידה מבין משפחות רייס המורחבת שידעה על קיומה של היסטוריה ושימשה לה דמות אם במהלך שהותה בחווה של אמה. נרצחה על ידי גרישה שאכל אותה וירש את המייסד (בהמשך מתגלה שהוא לא רצה לעשות זאת אך הוא הוכרח על ידי ארן המעתיד (עוד כוח של טיטאן ההתקפה) להפוך לטיטאן ולגנוב את הטיטאן של פרידה רייס), דבר שהוביל לפרוץ המלחמה בין אלדיה ומארלי כיוון שגרישה הפר את הנדר של קארל האומר כי רק לבן מלוכה יש הרשאה להשתמש במייסד.
 • ימייר פריץ - הייתה ילדה קטנה שנכלאה ביידי האימפריה האלדיאנית לפני 2000 שנים, כאשר היא מואשמת בשחרור החזירים של אדונה היא "משוחררת" ונרדפת על ידי אלדיאנים שצדים אותה. לאחר שהיא בורחת היא מוצאת עץ גדול וחלול ונופלת לתוכו, היא נופלת לתוך מאגר מים גדול ותולעת גדולה מתחברת אל עמוד השדרה שלה וכך היא הופכת לטיטאן המייסד הראשון. היא חוזרת אל אדונה, מתאהבת בו (תסמונת סטוקהולם) והוא מחליט שבתור פרס היא תהיה אם ילדיו והיא מביאה איתו 3 בנות (מרייה, רוז וסינה). יימיר מתה 13 שנה לאחר מכן וגופתה נאכלת על ידי בנותיה על מנת לשמר את כוח הטיטאן שתוכה. במשך 2000 שנה יימיר חייה בתוך השבילים, וחיכתה למישהו שישחרר אותה מעבדות. שבסוף מתברר שהיא חיכתה למיקאסה ששיחררה את יימיר שהרגה את ארן ובכך כוח הטיטאן המייסד ניכחד ואיתו כל הטיטאנים.

הטיטאנים:

הטיטאנים היו אויבי האנושות המרכזיים של הסדרה, גופם מזכיר גוף של זכר אנושי ואין להם איברי רבייה או ישבנים (טיטאן שאכל בני אנוש רבים בשלב מסוים יקיא את שאכל בצורת גוש של דם ובשר רקוב). כך היה עד אשר ארן וחבריו הגיעו למרתף ביתו לשעבר ומגלים את האמת. הטיטאנים הם אלדיאנים (אנשים שהם צאצאים ישירים למייסדת יימיר, שהיא הטיטאן המייסד הראשון. והם בעצם אנשים שנכלאים בתוך גוף של טיטאן ונשלחים לשוטט על "אי פראדיס" לנצח, כלואים בתוך סיוט שלא נגמר. המדינה שאחראית כך היא אומת "מארלי", שבמשך 100 שנים שלחה טיטאנים לתוך האי במטרה לדאוג שהאנשים שבחומות לא יוכלו לצאת ויושמדו בסופו של דבר.

סוגי הטיטאנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טיטאנים טהורים (Pure Titans) - הטיטאנים האלה הם בני אדם שבעקבות הזרקה "נסיוב הטיטאן" (Titan serum) שינו את צורתם לטיטאנים בגבהים הנעים בין 3 מטרים ל-15 מטרים. טיטאנים אלה אינם מסוגלים לחשוב והם נחשבים ל-"טיפשים". הם בעלי תיאבון לבני אדם, אף על פי שאין להם מערכת עיכול פנימית.
 • טיטאנים חריגים (Abnormal Titans) - הטיטאנים החריגים דומים לטיטאנים הטהורים אך הם מחזיקים בתכונות שונות יכולת לרוץ לקפוץ ללכת על ארבע ועוד.
 • טיטאני החומה (Wall Titans) - הטיטאנים האלה בגובה 50 מטר והם דומים מאוד לטיטאן הענקי, הם ניתנים לשליטה אך ורק בידי הטיטאן המייסד. טיטאני החומה נוצרו על ידי המלך פריץ והם מרכיבים את שלוש החומות באי פרדייס. בשלב מסוים ארן, שמשיג את כוחו של המייסד, מפורר את החומות ושולח את הטיטאנים לצעוד בכל העולם במטרה להשמיד את החיים שמחוץ לחומות.
 • מחליפי טיטאן (Titan Shifters) - מי שמחזיק באחת מהיכולות האלה יכול לשנות את צורה לטיטאן מסוים ולחזור לצורה בן אדם בכל רגע נתון.
 • טיטאנים מלכותיים - לטיטאנים הללו יש התנהגות מוזרה מכוון שאותם טיטאנים הם עם דם מלכותי (כגון דינה פריץ-הטיטאן המחייך, רוד רייס-הטיטאן העצום, פרידה רייס-הטיטאן המורכב, ופלקו-הטיטאן ארוך הצוואר).

תשעת הטיטאנים (צאצאיה של יימיר)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הטיטאן המייסד (The Founding Titan)- הטיטאן החזק ביותר מתשעת הטיטאנים האלה. הטיטאן המייסד יכול להיות בכל גובה (אבל בדרך כלל הוא 13 מטר). בעלי דם מלכותי שמחזיקים בטיטאן המייסד או שמחזיקים בטיטאן אחר ובאים במגע עם הטיטאן המייסד, יכולים לקבל גישה ליימיר פריץ ובעזרתה לשלוט על האלדיאנים ועל צורת הטיטאנים שלהם, למשל למחוק את זיכרונותיהם, לשנות את המבנה הגנטי שלהם וכו'. המחזיק הנוכחי הוא ארן יגאר. מאפיין מיוחד לטיטאן המייסד הוא כלוב הצלעות החשוף שלו.
 • הטיטאן החייתי (The Beast Titan) - הטיטאן השני בחוזקו מבין תשעת הטיטאנים. הטיטאן החייתי הוא בגובה 17 מטר. הטיטאן לובש צורה חייתית (ולא אנושית) שמדמה תכונות של חיה מסוימת, שמשתנה כאשר מחזיק הטיטאן משתנה, צורתו הנוכחית מדמה קוף ולכן יש לו זרועות ארוכות המעניקות לו יכולת זריקה טובה במיוחד, לרוב הוא זורק עצמים שונים לטווח ארוך בדומה לבליסטרה. המחזיק הנוכחי הוא זיק יגאר.
 • הטיטאן הענקי (The Colossal Titan) - הטיטאן השלישי בחוזקו מבין תשעת הטיטאנים. טיטאן זה הוא בגובה 60 מטרים והוא הטיטאן הגדול ביותר ממחליפי הטיטאן. הטיטאן הענקי יכול להפוך את כל מסת השריר שלו לקיטור והוא יכול להעלים את גוף הטיטאן שלו בשניות ספורות. המחזיק הקודם היה ברטולדט הובר. המחזיק הנוכחי הוא ארמין ארלרט.
 • טיטאן פטיש המלחמה (War Hammer Titan) - הטיטאן הרביעי בחוזקו מבין תשעת הטיטאנים. טיטאן פטיש המלחמה הוא טיטאן שמסוגל ליצר כלי נשק ובעצם כל צורה שירצה מחומר קשיח שיש ברשותו, נקודת התורפה שלו אינה העורף כמו שאר הטיטאן, ישנו חוט ארוך לסלול עד לאדם שמחזיק בטיטאן שעטוף בקריסטל חזק. המחזיקה הקודמת הייתה לארה טייבור, המחזיק הנוכחי הוא ארן יגאר.
 • טיטאן ההתקפה (The Attack Titan) - הטיטאן החמישי בחוזקו מבין תשעת הטיטאנים. הוא בגובה של כ-15 מטרים. כוחו הוא בעיקר פיזי, הוא לא יכול להקשיח את גופו בצורה טבעית כמו טיטאנים אחרים אבל מפצה על כך בחידוש רקמות מהיר במיוחד (גופו מסוגל לחדש יד שלמה בתוך מספר שניות). בנוסף לכך הוא רואה את הזכרונות של המחזיקים העתידיים של הטיטאן. המחזיק הקודם היה גרישה יגאר, המחזיק הנוכחי הוא ארן יגאר. כוחו של הטיטאן הושפע במידה מהסדרה "משחקי הכס" ומזכיר במידה את "העורב בעל שלוש העיניים".
 • הטיטאן המשוריין (The Armored Titan) - הטיטאן השישי בחוזקו מבין תשעת הטיטאנים. הוא בגובה 15 מטר. יש לו יכולות הגנה מתקדמות כאשר הוא מכוסה כולו בלוחות קשיחות, ולכן הוא יכול לשמש מעין איל ניגוח, מה ששימש אותו לכמה מלחמות ומבצעים כמו הפלת חומת מריה. המחזיק הנוכחי הוא ריינר בראון.
 • הטיטאנית הנשית (The Female Titan) - הטיטאנית השביעית בחוזקה מבין תשעת הטיטאנים. היא בגובה 14 מטר. שמה נובע מהיותה הטיטאן היחיד שמראה גופו החיצוני הוא של אישה. היא מסוגלת להקשות את עורה לקריסטל חזק בקלות, לשלוט ביכולת הריפוי שלה, לזמן טיטאנים טהורים מהסביבה ולהחליף את חלקי גופה עם חלקים של טיטאנים אחרים שאכלה את המקום המסוים הזה בצורת הטיטאן שלה, המחזיקה הנוכחית היא אנני לאונהרט.
 • טיטאן המלתעות (Jaws Titan) - הטיטאן השמיני בחוזקו מבין תשעת הטיטאנים. הוא בגובה 5 מטר. הוא גמיש ואתלטי ולכן יש לו יתרון באזור מיוער או בסביבה עירונית, כוחו המיוחד הוא זוג לסתות חדות וחזקות שיכולות לרסק כל דבר, ובנוסף הוא הטיטאן הכי מהיר שקיים. המחזיק הקודם היה פורקו גאליארד, אחיו הצעיר של מרסל גאליארד. במהלך הקרב על ליבריו מתגלה שעקב כוחותיו הוא יכול לשבור את ההקשחה של המארחת של טיטאן פטיש המלחמה, וארן מנצל זאת על מנת לאכול אותה ולרשת את כוחותיה. המחזיק הנוכחי הוא פאלקו גרייס.
 • טיטאן העגלה (Cart Titan) - הטיטאן התשיעי בחוזקו מבין תשעת הטיטאנים. טיטאן העגלה או טיטאן המשא הוא טיטאן שמטרתו העיקרית היא לאגור על גבו הרבה ציוד וכלי נשק הוא מסוגל להשתמש בכלי הנשק שעל גבו כדי לפגוע באויב, הטיטאן הולך על ארבע מה שמקנה לו יציבות רבה, הטיטאן לרוב משוריין ובבעל מין "אוכף" על גבו של הטיטאן שבעזרתו מעמיסים את הציוד, הוא סוג של טנק. המחזיקה הנוכחית היא פיק פינגר.

ציוד הלוחמים בטיטאנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר 4 שנים מאז החזרת חומת מריה, חיל הסיור העתיק את הציוד של היחידה לשעבר של קני אקרמן ואיתה הם נלחמו במארלי.

 • ציוד תמרון תלת-ממדי (3D Maneuver Gear) - ציוד שמאפשר יכולת תמרון אווירית שדומה במקצת להיתלות של ספיידרמן באוויר על ידי קורים. ציוד זה מאפשר ללוחמים לנוע במהירות ולנווט בין בניינים, וכך להגיע לעורף הטיטאנים כדי לחסל אותם. החיסרון העיקרי בציוד הוא הצורך למלאו בגז, דבר המגביל את זמן הישארותו של הלוחם בשטח הלחימה, כמו כן, קשה מאוד להילחם עם ציוד זה בקרקע ריקה בלי מבנים או עצים גבוהים.
 • להבים (Khen) - חרב דמוית קטאנה העשויה מפלדה, בה משתמשים הלוחמים כדי להרוג טיטאנים. אף על פי שצורת החרב מזכירה מעט את הקטאנה, להבה דומה ללהב הסכין יפנית, שבדומה לו, חוד להב החרב נשבר לאחר שנשחק וחוד חדש נוצר תחתיו. כתוצאה ממבנה הלהב, השימוש בלהב חד פעמי והלוחמים נוהגים לקחת עימם מספר להבים המתחברים לנדן החרב. בנוסף לכך, הלוחמים נוטים להילחם עם שתי חרבות בכל פעם, אחת לכל יד, על מנת ליצור חתך עמוק מספיק בעורף הטיטאנים. בעונה 4 חיל הסיור כבר אינו משתמש בנשק הישן הזה, בשל הריגתם של כל הטיטאנים על האי פארדיס. אך לעיתים קרובות הוא כן משתמש בהם.
 • אקדח זיקוקים וזיקוקים (Flare Gun & Flares) הזיקוקים מקנים ללוחמים אפשרות להעברת מסרים דחופים ומאפשרים שיתוף פעולה בין היחידות. לכל צבע של זיקוק יש משמעות שונה:

1. זיקוק אדום מתריע על הימצאות טיטאן

2. זיקוק ירוק מבשר על שינוי כיוון

3. זיקוק שחור מתריע על הימצאות טיטאן חריג (Abnormal) בשטח

4. זיקוק כחול משמעותו לסגת, זיקוק סגול משמעו מקרה חירום

5. זיקוק צהוב משמעו שהמשימה הצליחה

 • חניתות הרעם - מוטות טילים לטווח קצר עם חומר נפץ, המבוססות על נצרה, שנועדו להילחם בטיטאן המשוריין(armored titan). נשק חדש יחסית שנכנס לשימוש רק לאחר הפיכת השלטון על ידי הצבא, מכיוון שהוא מבוסס על טכנולוגיה שנשמרה בסוד על ידי המשטרה הצבאית. כלי נשק מסוכן יחסית, מכיוון שהוא אינו יציב ועלול להתפוצץ לפני שהמשתמש יצא מטווח הפיצוץ. החל ממבצע החזרת חומת מאריה חיל הסיור משתמש בחניתות הרעם גם על טיטאנים אחרים.
 • תותחי האנטי-טיטאנים - תותחים המסוגלים לפוצץ את כל סוגי הטיטאנים (החל מטיטאנים טהורים עד לטיטאן המשוריין), יש גם תותחי אנטי-טיטאנים על הרכבת המשוריינת. בעונה 4 התגלה שגם יש רובים אנטי-טיטאנים שגם מארלי וגם חיל הסיור משתמש בהם במקום חרבות הקן הישנות.

היחידות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • משטרה צבאית (Military Police) - יחידה יוקרתית שאחראית על שמירה והגנה על המלך והאזרחים בעורף, כמו גם על חקירות משטרתיות ואכיפת החוק. רק עשרת החניכים הטובים ביותר בכל מחזור גיוס רשאים להצטרף ליחידה זו. חברים בולטים ביחידה הם: אנני לאונהרט, מארלו פרוידנברג, היץ׳ דרייז. מפקד המשטרה הצבאית הוא נייל דיוק.
 • חיל הסיור (Survey Corps) - היחידה שיוצאת מחוץ לחומה כדי לחקור את מקור הטיטאנים ודרכי לוחמה בהם. ב-5 השנים שלאחר נפילת חומת מאריה, עסקה בעיקר ביצירת נתיב מהעיר טרוסט אל העיר שיגנשינה על מנת לכבוש מחדש את הטריטוריה של חומת מאריה. מפקד היחידה הוא ארווין סמית'. מפקדי הפלוגות הם לוי אקרמן, האנג'י זו, מייק זאקריוס, ננבה הוניט ועוד. חברים בולטים ביחידה הם: פטרה ראל, אולו בוזאדו, גונטר שולץ, אלד ג'ין, ארן יגאר, מיקאסה אקרמן, ארמין ארלרט, ג'אן קירשטיין, סשה בראוס, יימיר, קריסטה לנץ/היסטוריה רייס, קוני ספרינגר, ריינר בראון, ברטולט הובר ומרקו בוט. מפקד היחידה בעונה 4 היא האנג'י זואי אשר החליפה את ארווין סמית'.
 • חיל החומות (Garrison) - חיל שמטרתו לשמור על החומות מפני הטיטאנים, כמו גם שמירה על החוק והסדר במחוזות הצמודים לחומה. בשל כך שהשירות בחיל החומות מהווה סיכון מופחת במלחמה בטיטאנים ביחס לחיל הסיור, רובם המוחלט של המתגייסים לצבא בוחרים להצטרף ליחידה זו. חברים בולטים ביחידה הם: האנס ראלף, ריקו ברטנסקה. מפקד חיל החומות הוא דוט פיקסיס.
 • חיל הצוערים - חיל שמטרתו לאמן וללמד את מי שרוצה להצטרף לצבא ולהתמיין ליחידות השונות. מפקד חיל הצוערים ומפקד חיל הסיור לשעבר הוא קית' שאדיס.
 • החיל הכללי - חיל שאין לו מטרה מוגדרת, החיל הזה הוא תחת פיקודו הישיר של ראש הממשלה דאליס זאקרי.

שידור הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מס' פרקים שידור מקורי (יפן)
פרקי הסדרה חלק ראשון חלק שני
1 25 7 באפריל 2013 29 בספטמבר 2013
2 12 1 באפריל 2017 17 ביוני 2017
3 22 23 ביולי 2018 1 ביולי 2019
4 28 כרגע 7 בדצמבר 2020 3 באפריל 2022

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מתקפת הטיטאנים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ IGN (2015-07-16), Attack on Titan: Live Action Trailer, נבדק ב-2017-08-30