צוות הווי פיקוד ההדרכה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
צוות הווי פיקוד הדרכה
פיקוד פיקוד ההדרכה
מקימים יוני נמרי
תאריך הקמה 1972
תאריך פירוק 1973
תוכניות 2
התוכנית הראשונה שמח בלב (1972)
התוכנית האחרונה הווי והווה (1973)
תקליטים 2
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

צוות הווי פיקוד ההדרכה הראשון הוקם ב - 1966 והיו חברים בו שרית אקרמן (כהן), מיכל ורדי ומנחם וולף והמעבד המוזיקלי היה אילן מוכיח. הלהקה התפרקה ב-1968. הצוות השני הוקם ב-1972 והוא פורק כעבור שנה, ובזמן זה הפיק שתי תוכניות מאוד מצליחות מהם פרחו שירים לנכסי צאן ברזל. בין חברי הצוות עם השנים היו יוני נמרי ורותי נבון.

התוכנית הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצוות הוקם ב-1972 על ידי יוני נמרי. נמרי קיבץ אנשים שניסו ולא הצליחו להתקבל ללהקות הגדולות בצבא. כ-15 חברי הרכב (בהם מולי הירשברג, אבנר קנר ורותי נבון) הגיעו להקים את הצוות שנמרי היה הסולן שלו, וגם שימש כמפקד הלהקה.

התוכנית הראשונה נקראה "שמח בלב". הצוות החל להופיע עם התוכנית כבר באותה שנה, וגם להקליט כמה שירים על גבי תקליט חצי, שחצי אחד תפס שירים של הצוות, והחצי השני תפס שירים של צוות הווי סדנאי השריון. בין השירים המצליחים הופיע "כל מה שרציתי" (יוסי בכר/אלדד שרים) ששר סולו נמרי. השיר התפרסם מאוד והגיע באותה שנה למקום ה-17 במצעד הפזמונים, לצידו הופיעו עוד ארבעה שירים בתקליט ששייכים לצוות פיקוד ההדרכה. באותה תוכנית גם הוקלט השיר "חייל באפור" (דודו ברק/אפי נצר - סולו: יוני נמרי) על גבי תקליט שדרים במקביל לתקליט שהצוות הפיק, והצליח לא פחות.

הצוות הפסיק את פעילות התוכנית עם הופעות מרשימות וטובות, לאחר שגם זכה לכינוי "להקת הקצב הראשונה בישראל".

התוכנית השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכניתו השנייה של הצוות הצליחה הרבה פחות. שנה אחרי התוכנית הראשונה, הפיק הצוות את התוכנית "הווי והווה", שלא הצליחה לשחזר את ההצלחה של הקודמת. כעבור זמן של הופעות הצוות הקליט שישה משירי התוכנית שוב לתקליט חצי שהפעם צידו השני היה שייך לצוות הווי הנדסה קרבית. ההקלטות והפקת התקליט נעשו כבר בתוך מלחמת יום כיפור שפרצה באוקטובר, הביקוש לסגנון המוזיקה מהסגנון של הצוות ירד, עקב פרוץ המלחמה והתוצאות, ומה שיותר הצליח מהתקליט הנ"ל היו דווקא השירים של צוות הנדסה קרבית. בין השירים של צוות ההדרכה היו גרסה מחודשת לשיר "לפנות ערב", שבמקור היה של עדנה גורן וגם השירים "יום שניתן לך", "שיר לפיקוד ההדרכה" וגרסת כיסוי נוספת ל"שיר החוזרים ללא בית". זו הייתה הפעילות האחרונה של הצוות, ואחריה פנה כל אחד לקריירה עצמאית.