שאול מרידור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

שאול מרידור (נולד ב-17 ביוני 1976) הוא ראש אגף התקציבים במשרד האוצר[1]. היה חבר בוועדת צמח לבחינת מדיניות הממשלה בנושא משק הגז הטבעי בישראל בזמן תפקידו כסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, וכיהן כמנכ"ל משרד האנרגיה.

קריירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעל תואר B.A בתוכנית פכ"מ (פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה), מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מרידור התחיל את דרכו במגזר הציבורי מיד עם סיום לימודיו בשנת 2002. תפקידו הראשון היה באגף התקציבים במשרד האוצר, ושם המשיך לכהן במספר תפקידים עד לשנת 2013, אז שימש כסגן הממונה על התקציבים האחראי על תחומי התשתיות (אנרגיה, מים, תחבורה וחקלאות). בין היתר ניהל, תחת שר האוצר דאז יובל שטייניץ, את עבודת ועדת ששינסקי, וקידם רפורמות בתחום משק החשמל והגז. מרידור היה שותף במהלכים רבים במהלך עבודתו במשרד האוצר, ביניהם רפורמת "שמים פתוחים" ורפורמת תאגידי המים. בשנת 2013 יצא מרידור לשוק הפרטי, ובתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל חברת גרינרג'י אנרגיות מתחדשות לתקופה של כחצי שנה.[2]

בשנת 2015 מונה מרידור לתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה. בציבור הוא זכור בגלל התבטאותו בנושא הגז בוועדת צמח, בשנת 2013 בזמן תפקידו כסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, לפיה אין טעם לשמור גז למדינה למשך זמן ארוך של 30 שנה שכן אולי עד אז לא תהיה מדינה בכלל, דבר שמרידור טען לאחר מכן שנאמר בבדיחות הדעת.

בשנת 2017 מונה מרידור לראש אגף תקציבים במשרד האוצר.[1]

מרידור גר בירושלים, נשוי ליעל ולהם ארבעה ילדים. אביו של שאול מרידור הוא השר לשעבר דן מרידור[3] ואמו היא הכלכלנית ד"ר ליאורה מרידור.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1.0 1.1 ראש אגף התקציבים הבא: שאול מרידור, באתר דבר העובדים בארץ ישראל, 23 באוקטובר 2017
  2. ^ "בא בקלות והלך בקלות - שאול מרידור יפרוש מתפקיד מנכ"ל גרינרג'י הבורסאית". כלכליסט - www.calcalist.co.il. 20 באוגוסט 2015. בדיקה אחרונה ב-30 במאי 2018. 
  3. ^ מרגלית, מיכל (22 באוקטובר 2017). "שאול מרידור ימונה לראש אגף תקציבים". Ynet (בעברית). בדיקה אחרונה ב-30 במאי 2018.