שיחה:אוסטאופתיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבו: 1,610 תוצאות בגוגל, ערכים מושקעים בויקיפדיות זרות, נלמד כמקצוע Primary Health Care מחוייב רישוי במדינות שונות. יש לקצץ בקטע ההכשרה ולערוך את הערך motyka שיחה 21:55, 8 באפריל 2007 (IDT)


קשרים[עריכת קוד מקור]

(המשך משיחת משתמש:Deror avi#אוסטאופתיה) הענין בקיצור הוא שהיה קשר (קישור?) לאגודה אחת שהיה שם שם כנראה לי בתחילת השנה ויש IP אחד שתמיד מתחלף אותו לקשר אחר. מצידי, לא יודע ולא איכפת לי איזה קשר יהיה כאן, או שתיהם או אף אחד מהם. אבל, היה דוא"ל לOTRS באנגלית בתור "INFO_HE" שהתלונן על החילופים. כשראיתי בהסטוריה של הערך שהמתלונן, כנראה לי, שם קשר שלו מקודם, חזרתי אותו ושאלתי שמישהו שעל ויקיפדיה עברית יותר ממני לשמור אותו. אם יש סיבה למה הקשר השני יותר טוב, אז בבקשה להגיד לי ואשוב בחזרה אל המתלונן. -- אבי - שיחה 02:32, 24 בדצמבר 2009 (IST)

הקישור השני יותר טוב, אתה מוזמן לחזור אל המתלונן. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 20:45, 24 בדצמבר 2009 (IST)
כשאמרתי, לא משנה לי איזה קישור יהיה כאן. אבל האם יש סיבה שא"א ששניהם יכולים להיות כאן? תודה. -- אבי - שיחה 17:49, 27 בדצמבר 2009 (IST)
כן, הקישור שלו נראה לא מקצועי, את הצעת החוק הסרתי כי אנחנו לא מפרסמים כאן הצעות חוק. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 22:15, 27 בדצמבר 2009 (IST)

הקישור הישראלי נראה מסחרי לחלוטין.

זו באמת שאלה טובה: עד כמה מי שמקים עמותה רשומה, הוא גוף רשמי לעניין כלשהו, והאם ייתכן שיש עמותות נוספות של אוסטאופתים בישראל. אבל נראה לי שהאתר שלהם מוסיף על הכתוב בערך. ‏odedee שיחה 17:25, 26 במאי 2010 (IDT)

האם זהו קצרמר רפואה?[עריכת קוד מקור]

אני הייתי אומר קצרמר בנושא רפואה משלימה. לא מדובר בתחום רפואי ולא נתקלתי באוסטיאופת שהגדיר את עיסוקו "רפואי". בברכה. ‏Ben-Natan‏ • שיחה 11:22, 17 ביולי 2013 (IDT)

הערך מטעה ולא מדויק ואין רישוי בארץ לאוסטאופתיה[עריכת קוד מקור]

האוסטאופתים הוצאו מתהליך החקיקה ומחוץ למסגרת בניית חוק מקצועות הבריאות ב-2010 בשל מחלוקת בין שתי עמותות שפעלו ובניגוד אחת לשנייה. מכיוון שרק מיעוט מהם למדו באירופה לתואר ראשון והרוב בעלי תעודות קורס ממכללות לרפואה משלימה ברחבי הארץ, לא הותר להם רישיון ולכן אין נכון להיום רישוי של משרד הבריאות באוסטאופתיה. היחידים מתחום הרפואה המנואלית שמקבלים רישוי במדינת ישראל הם הכירופרקטים והפיזיותרפיסטים שהם בעלי תארים אקדמאים ראשון לפיזיותרפיסטים BPT ותואר ד"ר לכירופרקטים DC. אגב משרד הבריאות הישראלי דבק בעמדתו ובצדק, כל מי שמטפל בגוף האדם מחויב בתואר אקדמי ממוסד להשכלה גבוהה מוכר על ידי משרד הבריאות בכדי לקבל רישיון לעסוק במקצועו. עוד מקצועות שלא נכנסו מאותה סיבה לחוק הם המטפלים בהבעה יצירה ואומנות למשל. הערך מעבר לעובדה שהוא לא מדויק הוא גם מתנשא על מקצועות אלה. ישנן המון טכניקות כך שלא ניתן להכריע שדווקא אוסטאופתים הם הבלעדיים שמשתמשים בידיים בעת הטיפול בגוף האדם. איתי קליין - שיחה 11:43, 30 בנובמבר 2013 (IST)

טענות מרחיקות לכת ולא סבירות בגוף המאמר.[עריכת קוד מקור]

אינני מכיר את התחום, ונכנסתי לדף ע"מ לקרוא. מספר ניסוחים מיד תפסו את עיני:

1. "אוסטאופתיה היא טיפול ידני לבעיות שרירים, גידים, מפרקים ואף בעיות רפואיות, זיהומים ומחלות." א. בעיני מי? ב. איזה מין ניסוח זה "בעיות רפואיות, זיהומים ומחלות"? גורם לי לתהות מה למנסחי המאמר ולרפואה קלינית.

2. "הרפואה האוסטאופטית התפרסמה בעיקר בזמן מגפת השפעת הספרדית והוכיחה את עצמה כשהצילה אלפי חיי אדם[דרוש מקור]." זו טענה מרחיקת לכת. אם אין מקור, אין מקום להכלילה והיא בגדר הטעיית הציבור.

3. "הטכניקות האוסטאופטיות דורגו במקום הראשון כטיפול העוזר ביותר לכאבי גב תחתון בצפון אמריקה [1]." הקישור אינו עובד, כך שאיני מסוגל לראות במה מדובר.

לסיכום, רפואה משלימה על רבדיה השונים זה נושא "סקסי" שיש בו עניין רב בציבור הרחב. טוב שויקיפדיה עוסקת בנושאים אלה, אבל לדעתי דרוש פה סטנדרט קצת יותר גבוה. אם הייתי צריך לנחש, נראה שהטקסט הזה הוא סידור מחדש של עלון פרסומי של מוסד לימודי/מרפאה מהתחום - אם כן, זה ממש לא לעניין. אם לא, חבל שזה נראה ככה...


213.57.154.163 08:23, 4 בדצמבר 2016 (IST)

היי,
תודה על ההערות, אני מסכים איתן, והסרתי את הטענות המוגזמות הללו, למרות שהערך עדיין דורש טיפול. כפי שכתבת, במקרים רבים ערכים מסוג זה נכתבים על ידי בעלי עניין, ולא תמיד אחרים (כמוני) מגיעים לטפל בהם, מהיעדר זמן או ידע ספציפי.
בברכה, עופר קדם - שיחה 08:51, 4 בדצמבר 2016 (IST)

הורדת קישור חיצוני ומעשיר על אוסטאופתיה[עריכת קוד מקור]

הי,

הוספתי לערך קישור חיצוני לכתבת הסבר על אוסטאופתיה, הקישור הורד ללא כל הסבר.

מדובר על אתר מכובד, הכתבה היא רלוונטית לחלוטין לערך, שהרי היא נותנת ערך מוסף ונקודת מבט נוספת לערך "אוסטאופתיה".

אשמח להבהרות,

תודה Osteopathic (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

היי, השבתי בדף השיחה שלך. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 12:42, 29 ביולי 2018 (IDT)

דף אוסטאופתיה[עריכת קוד מקור]

כל הנאמר בערך הזה הוא נכון ונשען על מחקרים מדעיים. מחקרים אשר מצויינים בגוף הדף. אין כל סיבה רציונאלית לשינוי הנאמר לעיל. נא להתחשב באנשים הרבים שהאוסטאופתיה עזרה ועוזרת להם ולציבור הרחב שמעוניין לקרוא את הנושא.

מטרת הערך היא לא להתחשב באנשים שאוסטאופתיה עזרה להם או לא עזרה להם או להתחשב במישהו אחר. הערך צריך להתבסס על מקורות מדעיים רלוונטיים ולא מגמתיים שמציגים את המיינסטרים המדעי. אי אפשר לטעון שרפואה אלטרנטיבית יעילה יותר מפלסבו ללא פרסום ברור של גופי הבריאות הרלוונטיים כמו WHO או משרדי בריאות של מדינות מובילות במערב. על הפרסומים האלה נשנעת הרפואה המודרנית ואין לסטות מהם. אין להציג מצג שווא לפיו שיטה רפואית אלטרנטיבית כלשהי יכולה לרפא דבר מה עד אשר לא יפורסם הדבר על ידי רשויות הבריאות הרלוונטיות. מאמר נקודתי לא יכול לסתור עובדה זו. גילגמש שיחה 16:48, 8 בפברואר 2020 (IST)
לטענתכם השארתי את כל הפתיחה כמו שהייתה ואת כל הביקרות על יעילות השיטה ורק שיניתי את ההסטוריה והטכניקות והוספתי תמונות.
הגרסה המפורסמת פה היא גרסה שאושרה עי מיליוני אמריקאים וזה יומרני מצדך לחשוב שהערך העלוב שהוצג קודם מייצג את האמת כנגד הערך העדכני.
אין פה מאמר מגמתי אלא מאמר שנשען על מקורות מהימנים. מזמין אותך לחקור את הנושא ולראות בעצמך.
בהערת ביניים אומר שהרפואה הקונבציונאלית מממנת מחקרים במיליוני דולרים כדי להוכיח שהם יעילים יותר מפלסיבו וברב המקרים אין כך הדבר. Nadavosteo (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
שלום. קודם כל, בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.
שנית, לא ברור לי כוונתך ב"אושרה עי מיליוני אמריקאים". הערך בוויקיפדיה באנגלית נערך ע"י 18 עורכים שונים בסך הכל. בנוסף, אין לתרגם אחד-לאחד מאנגלית בלי הגהה ועריכה. למשל, העתקת בפתיח משפט כפול (הופיע גם כפול במקור), תרגמת "schism" באופן שגוי בתור "סכמה", "irregulars" בתור "הלא רגילים" ועוד בעיות תרגום והגהה רבות.
שלישית, נא לא לחזור על עריכה שמישהו התנגד לה, ללא השגת הסכמה לכך בדף השיחה. ראה: וק:מלחמת עריכה.
נראה שאתה מזלזל בזה שהרפואה הקונבנציונאלית מממנת מחקרים במיליוני דולרים. מחקר מדעי מסודר הוא הדרך היחידה שלנו אם יש משהו בטענה כלשהי וזה מה שמפריד בין מדע ולבין פסאודו-מדע. טענות צריכות להיות מגובות בעובדות ולא באנקדוטות אישיות.
לדעתי יש מן הסתם גם הרבה ערך בתוספות ובשיפורים שרצית להכניס אולם כיוון שמדובר בשינוי מסיבי קשה מאוד להשוות בין הגרסאות ולברור נקודה אחת מרעותה. אני ממליץ שתבחר כל פעם פרק אחר בערך ותציג את השינוי שאתה מציע עבורו כך שאפשר יהיה לבחון את השינוי יותר בקלות, תוך שאתה מפנה למקור מדעי מבוסס עליו אתה מסתמך (וללא הסתמכות על ויקיפדיה אחרת בתור מקור). כמו כן נא להקפיד לא להכניס בעריכות שלך קישורים חיצוניים בגוף הערך (וזה כולל קישורים לוויקיפדיה אחרת). Dovno - שיחה 09:10, 9 בפברואר 2020 (IST)
פרט בבקשה באופן מסודר אילו שינויים אתה רוצה להכניס לערך. באופן עקרוני, אין בעיה עם שינויי סגנון, הגהה ותמונות אבל ליבת הערך צריכה להישען על מחקר מסודר שבוצע על ידי גופים מוסמכים ובנוסף, התקבל על ידי הגופים הרשמיים שאמונים על כך, קרי משרדי בריאות, ארגוני בריאות חשובים בעולם וכיוצא באלה. לא די במחקר מבודד או בסדרת מחקרים שלא התקבלו על ידי הקהילה המדעית. אל תשנה בבקשה את הערך ללא קבלת הסכמה מוקדמת לשינוי.
כמו כן, לגבי יתר הטענות שלך - לא חשוב מי אישר מה. בוויקיפדיה העברית מקפידים על הכללים הנהוגים בה. כל ויקיפדיה היא אוטונומית לחלוטין לקבוע את כלליה. גילגמש שיחה 09:21, 9 בפברואר 2020 (IST)
ישנם אינספור מחקרים שמצביעים על התרומה של האוסטאופתיה לאנשים הסובלים מכאב. גם במאמר שלי הכנסתי אותם אבל אני מבין שזה יהיה כמו להתווכח כן ביבי לא ביבי ולכן אוותר מראש ואשאיר את הוויכוח לאנשי העתיד שיהיו יותר חדורי מטרה ממני.
כפי שציינת, יש הרבה דברים טובים שהוספתי ויש לבצע לכן אבקש אישור להוסיף תמונות, להרחיב את ערך ההסטוריה, ולהוסיף כמה טכניקות כמו שראית בגרסה. האם מאושר ? Nadavosteo - שיחה 09:26, 9 בפברואר 2020 (IST)
רק הקפד בבקשה על הנקודות שציינתי (ללא קישורים בגוף הערך המפנים לאתרים או ויקיפדיות חיצוניות, הקפדה על טעויות תרגום והגהה, וכו'). אניח לגילגמש להשיב באשר לאילו חלקים הוא מתנגד ולאילו לא.
ושוב: בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. בברכה, Dovno - שיחה 09:34, 9 בפברואר 2020 (IST)
הכתיבה שלך בפרק הטכניקות הייתה לא נייטרלית והציגה את השיטה ללא ביקרת. דבר כזה איננו מקובל. חשוב להבהיר את היחס של הרפואה הקונבנציונלית לטענות העיקריות של השיטה האוסתאופטית. לא ניתן להציג רפואה אלטרנטיבית כשיטת טיפול יעילה כשהדבר לא התקבל על ידי הרשויות הרלוונטיות, שהוזכרו לעיל.
לגבי פרק ההיסטוריה - הכתיבה מבולבלת ולא ברורה. מה שכתבת לא מהווה תרגום מהימן של הערך האנגלי. בנוסף, וזה החלק החשוב יותר ללא קשר למהימנות התרגום של הפרק, הפרק פשוט לא מתאר את התפתחות האוסטואפתיה. כשני שליש ממנו מוקדשים להיסטוריה של הרפואה האלטרנטיבית - תוכן לא רלוונטי לערך הזה היתר מתייחס למייסד השיטה בלי להזכיר את ההתפחויות שחלו בה. לכן, הפרק הזה כפי שכתבת אותו פשוט איננו תקין ואי אפשר להחזירו. כמו כן, יתכן שבעיות התרגום נבעו משימוש במכונת התרגום של גוגל. המנע מזה בבקשה. התוצאה היא לא טובה ויש לתרגם ללא שימוש נרחב במכונת תרגום. לגבי תמונות - אי אפשר לשים את התמונה של מייסד השיטה בראש הערך. הערך לא מוקדש לו (כן סביר לעשות זאת בערך אודותיו). אפשר לשים את תמונתו בפרק ההיסטוריה, לכשיכתב בצורה מסודרת. גילגמש שיחה 09:39, 9 בפברואר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אינני מבין דבר מה . במשפט הראשון כתבתם שהשיטה לא יעילה וגם הוספתם פרק שלם עם מחקרים שאומרים שהשיטה לא יעילה. ואתה רוצה שגם בפרק של הטכניקות אני ירשום שזה לא יעיל ?אבקש ממך לאשר לי פשוט לכתוב את הטכניקות לא אכתוב שהם יעילות או מרפאות אלא רק אציג אותן. בנוגע לפרק על ההסטוריה אין בעיה לא אוסיף את כל המלל אלא משהו צנוע על התפתחות האוסטאופתיה בלבד. Nadavosteo - שיחה 09:44, 9 בפברואר 2020 (IST)

כמובן שלא צריך לכתוב אחרי כל משפט את צמד המילים "לא יעיל". אין צורך לכתוב "עושים X, אבל זה לא יעיל", "עושים Y אבל זה לא יעיל". זה לא ערך ביקורת על אוסטואפתיה, אלא ערך שאמור להציג אותה. אני מסכים להצעתך שפשוט אין להציג את השיטה כיעילה ולהסתפק בפרק הביקורת הכללי שהוסף. אם יש מקום רלוונטי שבו צריך להסביר על יעילות אפשר להוסיף הסתייגות או תמיכה, בכפוף למצב המחקרי. ציין בבקשה בדף השיחה מה בדיוק אתה רוצה לכתוב שם. כמו כן, הקפד בבקשה על ספירה נכונה של נקודות בהזחה (יש להוסיף זוג אחד על כל תגובה עוקבת, לכן בתגובה העוקבת לדבריי עליך להוסיף 2 שורות של נקודתיים כי הוכנסה תבנית שבירה). גילגמש שיחה 09:55, 9 בפברואר 2020 (IST)
לגבי הפתיחה אשמח שהיא תהיה מפרוטת יותר ונעימה לעין לכן אבקש לרשום : "אוסטאופתיה היא סוג של רפואה אלטרנטיבית המדגישה מניפולציה גופנית של רקמות שרירים ועצמות. מטפלים באוסטיאופתיה מכונים אוסטאופתים. שמו נובע מ"עצם "(ὀστέον) ביוונית העתיקה ו"רגיש" או "מגיב" (-πάθεια).

נצפתה השפעה מועטה כתוצאה מטיפול במניפולציה אוסטאופתית בכמות נכבדת של אנליזות שנערכו, כפי שניתן לקרוא בפרוטרוט בחלק על יעילות.

מניפולציה אוסטאופתית היא מערך הליבה של טכניקות באוסטאופתיה ורפואה אוסטאופתית. הטכניקות מבוססות על אידיאולוגיה שנוצרה על ידי אנדרו טיילור סטיל (1828–1917) המייצגת קיומה של שכבת רקמה ש"קושרת כל חלק בגוף עם כל חלק אחר ". אוסטאופתים מנסים לאבחן ולטפל במה שכונה במקור "הליז'ן האוסטאופתי", אך מכונה כיום "חוסר תפקוד סומטי" , על ידי מניפולציה על עצמותיו ושריריו של אדם. טכניקות OMT משמשות לרוב לטיפול בכאבי גב ובעיות שרירים ושלד.


בערך העיסוק אשמח להוסיף : "על פי נתוני האיגוד האמריקני לאוסטאופתיה (AOA), טיפול במניפולציה אוסטיאופתית (OMT) נחשב רק למרכיב אחד ברפואה האוסטאופתית וניתן להשתמש בו לבד או בשילוב עם תרופות, שיקום, ניתוחים, חינוך מטופלים, תזונה ופעילות גופנית. טכניקות OMT אינן בהכרח ייחודיות לרפואה האוסטאופתית; תחומים אחרים, כמו פיזיותרפיה או כירופרקטיקה, משתמשים בטכניקות דומות.[1]

עיקרון אינטגרלי אחד באוסטיאופתיה הוא שבעיות באנטומיה של הגוף יכולות להשפיע על תפקודו התקין. עיקרון נוסף הוא היכולת המולדת של הגוף לרפא את עצמו. רבות מהטכניקות המניפולטיביות של הרפואה האוסטיאופתית מכוונות להפחית או לחסל את המכשולים למבנה ותפקוד תקינים, כך שמנגנון הריפוי העצמי יכול לקבל את תפקידו בהשבת אדם לבריאות. האיגוד האמריקני לאוסטאופתיה (AOA) קובע כי ארבעת העקרונות העיקריים של הרפואה האוסטאופתית הם הבאים:

הגוף פועל כיחידה משולבת של נפש, גוף ורוח. הגוף מחזיק במנגנונים לוויסות עצמי, ובעל יכולתו הטמונה להגן, לתקן ולבנות מחדש את עצמו. מבנה ותפקוד קשורים זה בזה וזה לזה. טיפול רציונאלי מבוסס על התחשבות בשלושת העקרונות הראשונים.

עקרונות אלה אינם נראים על ידי רופאי הרפואה האוסטאופתית כחוקים אמפיריים; הם משמשים, למעשה, כבסיס לגישה האוסטאופתית לבריאות ומחלות.


Muscle energy

Main article: Muscle energy technique

טכניקות אנרגיית שרירים מטפלות בתפקוד הסומטי באמצעות מתיחות והתכווצות שרירים. לדוגמא, אם אדם אינו מסוגל לחטוף את זרועה במלואה, הרופא המטפל מרים את זרועו של המטופל בסמוך לתום טווח התנועה של המטופל, המכונה גם קצה המכשול המגביל. לאחר מכן המטופלת מנסה להוריד את זרועה, בעוד שהרופא מספק התנגדות. התנגדות זו כנגד תנועת המטופל מאפשרת התכווצות איזוטונית של שריר המטופל. ברגע שהמטופלת נרגעת, טווח התנועה שלה עולה מעט. חזרה על מחזורי התכווצות לסירוגין והרפיה שלאחר מכן מסייעים לשריר המטופל לשפר את טווח התנועה שלו. התוויות נגד אנרגיית שרירים אינן התוויות נגד חולים עם שברים, פגיעות ריסוק, פריקות, חוסר יציבות במפרקים, התכווצויות או זניחות שרירים קשים, אוסטאופורוזיס קשה, פציעה קשה במצליפת שוט, אי ספיקת חוליות, מחלה קשה וניתוחים עדכניים.

Counterstrain

Main article: Counterstrain

counterstrain הוא מערכת של אבחון וטיפול הרואה בתפקוד הגופני רפלקס מתמשך ובלתי הולם, אשר מעוכב במהלך הטיפול על ידי הפעלת מיקום של מתח קל בכיוון ההפוך בדיוק לזה של הרפלקס. לאחר שאובחנה נקודת דחייה רכה למישוש, הטנדר פוינט המזוהה מטופלת על ידי הרופא האוסטאופתי, אשר תוך פיקוח על הנקודה , מציב את המטופל כך שהנקודה כבר אינה רכה למישוש. תנוחה זו מוחזקת תשעים שניות והמטופלת מוחזרת לאחר מכן לתנוחתה הרגילה. לרוב תנוחה זו של הקלות מושגת בדרך כלל על ידי קיצור שריר העניין. שיפור או רזולוציה של הרוך בנקודת המתח המזוהה הוא התוצאה הרצויה. השימוש בcounterstrain הוא התווית נגד בחולים הסובלים מאוסטיאופורוזיס קשה, פתולוגיה של עורקי החוליות, ובמטופלים הסובלים מחולים מאוד או שאינם יכולים להירגע מרצונם במהלך ההליך.

High-velocity, low-amplitude

מהירות גבוהה, משרעת נמוכה (HVLA) היא טכניקה המפעילה כוח טיפולי מהיר, ממוקד ומשך זמן קצר הנוסע למרחקים קצרים בטווח התנועה האנטומי של המפרק ועושה את המחסום המגביל באחת או יותר תנועות ל לעורר שחרור מגבלה. השימוש ב- HVLA הוא התווית נגד בחולים עם תסמונת דאון כתוצאה מחוסר יציבות של המפרק האטלואקסיאלי שעלול לנבוע מרפיון ligamentous, ובמצבי עצם פתולוגיים כמו שבר, היסטוריה של שבר פתולוגי, אוסטאומיאליטיס, אוסטאופורוזיס, ובמקרים חמורים של דלקת מפרקים שגרונית. .התווית HVLA היא גם התווית נגד חולים עם מחלות כלי דם, כמו מפרצת, או מחלה בעורקי הקרוטיס או בעורקי עמוד השדרה. אנשים הנוטלים צפרופלוקסין או נוגדי קרישה או שיש להם גרורות מקומיות לא צריכים לקבל HVLA.

שחרור Myofascial

Main article: Myofascial release

Fascia הוא מרכיב הרקמות הרכות של רקמת החיבור המספק תמיכה והגנה לרוב המבנים בגוף האדם, כולל שרירים. רקמה רכה זו יכולה להיות מוגבלת עקב מחלה פסיכוגנית, שימוש יתר, טראומה, חומרים זיהומיים או חוסר פעילות, ולעתים קרובות לגרום לכאבים, שרירים.


Lymphatic pump treatment

Main article: Lymphatic pump

טיפול במשאבות לימפטיות (LPT) הוא טכניקה ידנית המיועדת לעודד זרימת לימפה במערכת הלימפה של האדם. טכניקת המשאבה הלימפטית המודרנית הראשונה פותחה בשנת 1920, אם כי רופאים אוסטיאופתיים השתמשו בצורות שונות של טכניקות לימפטיות כבר בסוף המאה ה -19.

התוויות נגד יחסית לשימוש בטיפולי משאבת לימפה כוללות שברים, מורסות או זיהומים מקומיים וזיהומים חיידקיים חמורים עם טמפרטורת גוף גבוהה מעל 39 מעלות צלזיוס." האם ישלך הסתייגויות ? Nadavosteo - שיחה 10:05, 9 בפברואר 2020 (IST)

שוב יש כאן הפניות לערכים מורחבים שנמצאים בערך באנגלית. Dovno - שיחה 10:18, 9 בפברואר 2020 (IST)
אוריד את כל ההפניות. Nadavosteo - שיחה 10:19, 9 בפברואר 2020 (IST)
לגבי פרק הפתיחה - אני לא דובר יוונית אבל אני חושב שהתרגום לא מדויק. אזמין דובר לדיון זה כדי שיחווה את דעתו. לדעתי תרגום המילה פתוס בהקשר רפואי הוא מחלה ולא רגש או תגובה. אני גם לא בטוח שמקור המילה "אוס" הוא מיוונית. יתכן שזה מלטינית. ככה אנחנו למדנו בכל אופן. אתייג את משתמש:Ijon שיתרגם לנו את הצמד osteopathia.
לגבי יתר העריכות בפרק הפתיחה: אין לי התנגדות להרחבת הפרק (פרט לתרגום שעדיין צריך עיון נוסף). מה שהגה מר טיילור הוא לא אידיאולוגיה אלא תורה או שיטה או היפותזה או אפשר להשתמש גם בתאוריה (אני לא יודע עד כמה ביסס את טענתו והאם אכן הציג תאוריה שלמה. אם כיום זה התפתח לכדי תאוריה מסודרת יש לכתוב "תאוריה"). יש להשתמש בטרמינולוגיה מתאימה. אין להשתמש בתעתיק למונחים באנגלית. אי אפשר לכתוב "הליז'ן האוסטאופתי". יש לכתוב "מחלה אוסטאופתית" או מונח עברי דומה. הערך צריך להיות מובן לקורא ויש לכתוב בעברית בלבד, תוך שימוש במושגים לועזיים מקובלים ונפוצים כשיש צורך בכך. אין להשאיר טקסט אנגלי כשאפשר להמנע ממנו.
בפרק העיסוק: במקום המילים "עיקרון אינטגרלי" אני מציע להשתמש ב"עמדה" או ב"טענה" או ב"עמוד תווך" או מונח דומה. אין טענות נוספות לגבי החלק הזה.
כל מה שמתחיל במילים האנגליות muscle energy
יש להסביר את כל המונחים שמופיעים. אין להשתמש בתרגום מכונה. לדוגמה: אין דבר כזה "אדם אינו מסוגל לחטוף את זרועה במלואה" המילה חטיפה לא משמשת בעברית לתיאור פעולה גופנית. יש לכתוב: "הרחקה" (או קירוב כפעולה הפוכה). כמו כן, זרוע יש לכתוב ללא ה בסוף. אמור להיות מונחון אנטומי בוויקיפדיה וכדאי להעזר בו. התיאור לא צריך לרדת לפרטי השיטה. ויקיפדיה אינה מדריך. יש לתאר את השיטה בקווים כלליים בלי דוגמאות מפורטות שהוצגו. גילגמש שיחה 10:26, 9 בפברואר 2020 (IST)
עלי לפרוש לעת עתה מהדיון. אתייחס לדברים בהמשך היום או מחר. גילגמש שיחה 10:29, 9 בפברואר 2020 (IST)
אמנם os היא עצם בלטינית, אך גם ביוונית המלה עצם (אוסטיאון) גזורה מאותו שורש. במלה (החדשה) אוסטאופתיה, המקור אכן יווני. כמו כירופרקטיקה, מדובר בתורה מודרנית שנטלה לה שם מיוונית עתיקה כדי להישמע מכובדת יותר. ופאתיה בהקשר רפואי היא אכן לפעמים "כאב" או "תחלוא", כך שנוירופתיה היא מחלת עצבים, למשל, אבל בטביעת המונח אוסטאופתיה אין הכוונה ל"מחלת עצמות", אלא נראה שכיוונו דווקא למובן נוסף של פאתיה, והוא "היפעלות", או "היות מושפע מ-", משום שהתיאוריה הזו סבורה שאפשר להשפיע על שלל תחלואים ובעיות בריאות (שאינן בעצמות דווקא) דרך עיסוי העצמות. בעוד שהפרקטיקה אולי מועילה כמו שמועילים סוגי עיסוי אחרים, היא אינה מוכחת מדעית כיעילה לשום דבר שעיסוי רגיל אינו פותר, ובוודאי שלא למחלות עצמות של ממש. Ijon - שיחה 16:35, 9 בפברואר 2020 (IST)
תודה. בינתיים אני ממתין לתגובות נוספות. חשבתי שיהיו אבל לא ראיתי התפתחות בדיון. גילגמש שיחה 11:10, 10 בפברואר 2020 (IST)
שלום. עדכנתי את הפירוש היוונית של חברינו, בנוסף תירגמתי את המילים מאנגלית, קיצרתי מאוד את פירוט הטכניקות, ועברתי על התרגום הקולקל. מציג את הגרסה העדכנית. בהינתן הערות נוספות אבצע תיקונים את התיקונים הנדרשים.

ערך הפתיח--- אוסטאופתיה היא סוג של רפואה אלטרנטיבית המדגישה מניפולציה גופנית של רקמות שרירים ועצמות. מטפלים באוסטיאופתיה מכונים אוסטאופתים. שמו נובע מ"עצם "(ὀστέον) ביוונית העתיקה ו "היפעלות", או "היות מושפע מ-" (-πάθεια). נצפתה השפעה מועטה כתוצאה מטיפול במניפולציה אוסטאופתית בכמות נכבדת של אנליזות שנערכו, כפי שניתן לקרוא בפרוטרוט בחלק על יעילות. מניפולציה אוסטאופתית היא מערך הליבה של טכניקות באוסטאופתיה ורפואה אוסטאופתית. הטכניקות מבוססות על תיאוריה שנוצרה על ידי אנדרו טיילור סטיל (1828–1917) המייצגת קיומה של שכבת רקמה ש"קושרת כל חלק בגוף עם כל חלק אחר ". אוסטאופתים מנסים לאבחן ולטפל במה שנקרא "חוסר תפקוד סומטי" , על ידי מניפולציה על עצמותיו ושריריו של אדם. טכניקות אוסטאופתיות משמשות לרוב לטיפול בכאבי גב ובעיות שרירים ושלד.

ערך העיסוק--- על פי נתוני האיגוד האמריקני לאוסטאופתיה (AOA), טיפול במניפולציה אוסטיאופתית נחשב רק למרכיב אחד ברפואה האוסטאופתית וניתן להשתמש בו לבד או בשילוב עם תרופות, שיקום, ניתוחים, חינוך מטופלים, תזונה ופעילות גופנית. טכניקות אוסטאופתיות אינן בהכרח ייחודיות לרפואה האוסטאופתית; תחומים אחרים, כמו פיזיותרפיה או כירופרקטיקה, משתמשים בטכניקות דומות. עקרון בלתי נפרד באוסטיאופתיה הוא שבעיות באנטומיה של הגוף יכולות להשפיע על תפקודו התקין. עיקרון נוסף הוא היכולת המולדת של הגוף לרפא את עצמו. רבות מהטכניקות המניפולטיביות של הרפואה האוסטיאופתית מכוונות להפחית או לחסל את המכשולים למבנה ותפקוד תקינים, כך מנגנון הריפוי העצמי יכול לחזור לתפקודו והשיב לאדם את בריאותו. האיגוד האמריקני לאוסטאופתיה (AOA) קובע כי ארבעת העקרונות העיקריים של הרפואה האוסטאופתית הם הבאים: הגוף פועל כיחידה משולבת של נפש, גוף ורוח. הגוף מחזיק מנגנונים לוויסות עצמי, ובעל היכולת הטמונה להגן, לתקן ולבנות מחדש את עצמו. מבנה ותפקוד קשורים זה בזה וזה לזה. טיפול רציונלי מבוסס על התחשבות בשלושת העקרונות הראשונים. עקרונות אלה אינם נראים על ידי רופאי הרפואה האוסטאופתית כחוקים אמפיריים; הם משמשים, למעשה, כבסיס לגישה האוסטאופתית לבריאות ומחלות.

Counterstrain (מתח-נגדי) הוא מערכת של אבחון וטיפול הרואה את חוסר התפקוד כרפלקס מתמשך ובלתי הולם, אשר מעוכב במהלך הטיפול על ידי הפעלת מתח קל בכיוון ההפוך בדיוק לזה של הרפלקס. תנוחה זו מוחזקת תשעים שניות והמטופל מוחזר לאחר מכן לתנוחתה הרגילה. שיפור או שחרור בנקודת המתח המזוהה הוא התוצאה הרצויה. High-velocity, low-amplitude (מהירות גבוהה, משרעת נמוכה) זו טכניקה המפעילה כוח טיפולי מהיר, ממוקד ובמשך זמן קצר. טכניקה זו היא מהטכניקות האוסטאופתיות הוותיקות והנפוצות ביותר. מרבית המחקרים הקליניים התמקדו בהערכת יעילותה של צורה זו של מניפולציה בעמוד השדרה, במיוחד לכאבי גב תחתון, אמצע גב וצוואר. שחרור Myofascial (שרירי-רקמתי ) פשייה הוא מרכיב הרקמות הרכות של רקמת החיבור המספק תמיכה והגנה לרוב המבנים בגוף האדם, כולל שרירים. רקמה רכה זו יכולה להיות מוגבלת עקב מחלה פסיכוגנית, שימוש יתר, טראומה, חומרים זיהומיים או חוסר פעילות, ולעתים קרובות לגרום לכאבים, שרירים.

(קרניום-אגן) Craniosacral

היא טכניקת טיפול המשתמשת במגע עדין כדי לחוש את המפרקים של עצמות הקרניום. מגע, שנועד ל"איזון תנודת נוזל המוח והשדרה" במטרה לחזק את "כוח הריפוי הפנימי".

עיסוי לימפטי טיפול במשאבות לימפטיות (LPT) הוא טכניקה ידנית המיועדת לעודד זרימת לימפה במערכת הלימפה של האדם. טכניקת המשאבה הלימפטית המודרנית הראשונה פותחה בשנת 1920, אם כי רופאים אוסטיאופתיים השתמשו בצורות שונות של טכניקות לימפטיות כבר בסוף המאה ה -19. Nadavosteo - שיחה 19:05, 12 בפברואר 2020 (IST)

טקסט זה לא מקובל היות שהוא מציג את השיטה הפסאודו מדעית הזאת כלגיטימית ויעילה. יש להדגיש שמדובר בפסאודו מדע, להדגיש שאין שום "רקמה קושרת", והתאוריה של האדון הנכבד ססיל לא תואמת למחקר המדעי המודרני. אין צורך לחזור על זה בכל משפט, אבל זה חייב להיות חלק איטנגרלי מפרק המבוא. גם בשאר הטקסט יש לסייג את הדברים במילים כגון: "לכאורה", "לפי השיטה", "לפי אוסטאופתיה" וכו'. יש להשתמש במושגים מקובלים בעברית. אין עצם ששמה "קרניום" בעברית. לכל אורך הערך צריך להיות ברור שיש הסתייגות חריפה במחקר עדכני מהשיטות הנ"ל. הינה דוגמה לאחת השיטות מהוויקיפדיה האנגלית (ערך craniosacral therapy Craniosacral therapy (CST) is a form of bodywork or alternative therapy that uses gentle touch to palpate the synarthrodial joints of the cranium. It is based on fundamental misconceptions about the physiology of the human skull and is promoted as a cure-all for a variety of health conditions.

CST is a pseudoscience, and its practice has been characterized as quackery.

טקסט דומה צריך להופיע בערך ולהראות באופן חד משמעי וברור שמדובר בשיטה שלא מקובלת על הממסד המדעי והאפקט שלה לא עולה על יעילות הפלסבו. יש להוסיף זאת לצד השיטות העיקריות שבהם משתמשת השיטה הטיפולית הזאת כדי להבהיר שאף אחת מהן איננה מקובלת על הממסד הרפואי והן כולן בגדר פסאודו מדע. גילגמש שיחה 20:52, 12 בפברואר 2020 (IST)

להלן השינויים שביקשת .

ערך הפתיח אוסטאופתיה היא סוג של רפואה אלטרנטיבית המדגישה מניפולציה גופנית של רקמות שרירים ועצמות. מטפלים באוסטיאופתיה מכונים אוסטאופתים. שמו נובע מ"עצם "(ὀστέον) ביוונית העתיקה ו "היפעלות", או "היות מושפע מ-" (-πάθεια). נצפתה השפעה מועטה כתוצאה מטיפול במניפולציה אוסטאופתית בכמות נכבדת של אנליזות שנערכו, כפי שניתן לקרוא בפרוטרוט בחלק על יעילות. מניפולציה אוסטאופתית היא מערך הליבה של טכניקות באוסטאופתיה ורפואה אוסטאופתית. הטכניקות מבוססות על תיאוריה שנוצרה על ידי אנדרו טיילור סטיל (1828–1917) המייצגת קיומה של שכבת רקמה ש"קושרת כל חלק בגוף עם כל חלק אחר ". אוסטאופתים מנסים לאבחן ולטפל במה שנקרא "חוסר תפקוד סומטי" , על ידי מניפולציה על עצמותיו ושריריו של אדם. טכניקות אוסטאופתיות משמשות לרוב לטיפול בכאבי גב ובעיות שרירים ושלד.

ערך העיסוק על פי נתוני האיגוד האמריקני לאוסטאופתיה (AOA), טיפול במניפולציה אוסטיאופתית נחשב רק למרכיב אחד ברפואה האוסטאופתית וניתן להשתמש בו לבד או בשילוב עם תרופות, שיקום, ניתוחים, חינוך מטופלים, תזונה ופעילות גופנית. טכניקות אוסטאופתיות אינן בהכרח ייחודיות לרפואה האוסטאופתית; תחומים אחרים, כמו פיזיותרפיה או כירופרקטיקה, משתמשים בטכניקות דומות. עקרון בלתי נפרד באוסטיאופתיה הוא שבעיות באנטומיה של הגוף יכולות להשפיע על תפקודו התקין. עיקרון נוסף הוא היכולת המולדת של הגוף לרפא את עצמו. רבות מהטכניקות המניפולטיביות של הרפואה האוסטיאופתית מכוונות להפחית או לחסל את המכשולים למבנה ותפקוד תקינים, כך מנגנון הריפוי העצמי יכול לחזור לתפקודו והשיב לאדם את בריאותו. האיגוד האמריקני לאוסטאופתיה (AOA) קובע כי ארבעת העקרונות העיקריים של הרפואה האוסטאופתית הם הבאים: הגוף פועל כיחידה משולבת של נפש, גוף ורוח. הגוף מחזיק מנגנונים לוויסות עצמי, ובעל היכולת הטמונה להגן, לתקן ולבנות מחדש את עצמו. מבנה ותפקוד קשורים זה בזה וזה לזה. טיפול רציונלי מבוסס על התחשבות בשלושת העקרונות הראשונים. עקרונות אלה אינם נראים על ידי רופאי הרפואה האוסטאופתית כחוקים אמפיריים; הם משמשים, למעשה, כבסיס לגישה האוסטאופתית לבריאות ומחלות.

Counterstrain (מתח-נגדי) לפי האוסטאופתיה טכניקת המתח הנגדי רואה את חוסר התפקוד כרפלקס מתמשך ובלתי הולם, אשר מעוכב במהלך הטיפול על ידי הפעלת מתח קל בכיוון ההפוך בדיוק לזה של הרפלקס. תנוחה זו מוחזקת תשעים שניות והמטופל מוחזר לאחר מכן לתנוחתה הרגילה. שיפור או שחרור בנקודת המתח המזוהה הוא התוצאה הרצויה. High-velocity, low-amplitude (מהירות גבוהה, משרעת נמוכה) זו טכניקה המפעילה כוח טיפולי מהיר, ממוקד ובמשך זמן קצר. טכניקה זו היא מהטכניקות האוסטאופתיות הוותיקות והנפוצות ביותר. מרבית המחקרים הקליניים התמקדו בהערכת יעילותה של צורה זו של מניפולציה בעמוד השדרה, במיוחד לכאבי גב תחתון, אמצע גב וצוואר. שחרור Myofascial (שרירי-רקמתי ) פשייה היא רקמת החיבור המספקת תמיכה והגנה לרוב המבנים בגוף האדם, כולל שרירים. לפי האוסטאופתיה רקמה רכה זו יכולה להיות מוגבלת עקב מחלה פסיכוגנית, שימוש יתר, טראומה, חומרים זיהומיים או חוסר פעילות, ולעתים קרובות לגרום לכאבים, שרירים.

(קרניום-אגן) Craniosacral

היא טכניקת טיפול המשתמשת במגע עדין כדי לחוש את המפרקים של עצמות הגולגולת. מגע, שנועד ל"איזון תנודת נוזל המוח והשדרה" במטרה לחזק את "כוח הריפוי הפנימי". הטכניקה לא תואמת למחקר מדעי מודרני והגדרתה פסאודו מדע.

עיסוי לימפטי טיפול במשאבות לימפטיות (LPT) הוא טכניקה ידנית המיועדת לעודד זרימת לימפה במערכת הלימפה של האדם. טכניקת המשאבה הלימפטית המודרנית הראשונה פותחה בשנת 1920, אם כי רופאים אוסטאופתים השתמשו בצורות שונות של טכניקות לימפטיות כבר בסוף המאה ה -19. Nadavosteo - שיחה 20:11, 13 בפברואר 2020 (IST)

אני חושב שזה צעד בכיוון הנכון. אני חושב שאין בעיה להעביר את הטקסט שעוסק בשיטות טיפול (מה שמתחיל אצלך ב"ערך עיסוק"). עם זאת, אין להשתמש במילים כמו קרניום. מילה זו לא קיימת בעברית. גולגולת הוא התרגום העברי למונח לטיני זה. כנ"ל להוריד מילים אנגליות שתקועות באמצע. אין בזה צורך. כל יתר המונחים צריכים להיות מתורגמים בצורה מדויקת לעברית. fascia היא לא רקמה. רקמה זה tissue. זה לא אותו דבר. יש להשתמש במינוח מדויק. myofascial release הוא ככל הנראה שחרור שרירי-פסיאלי (על פי תרגום בערך חיתולית). יש לעבור על הכל ולהשתמש במינוח מתאים. כמו כן, נכתב ששיטת מתח נגדי נחקרה לעומק אבל תוצאת המחקרים האלה לא מוצגת. אני מניח שתוצאת המחקרים האלה היא שאין הוכחה מדעית מובהקת ליעילות השיטה, אחרת זה היה מתקבע כחלק משיטות הטיפול של הרפואה הקונבנציונלית.
לגבי פרק המבוא: המבוא שלנו כולל שני חלקים. פסקה קצרה בת שורה בודדת שכוללת הגדרה ועוד פסקת ביקורת מדעית. את שני אלה יש להשאיר. אפשר להוסיף תיאור קצר של השיטה. מתחיל אצלך במילים "מניפולציה אוסטאופתית". גילגמש שיחה 07:10, 14 בפברואר 2020 (IST)
ביצעתי את השינויי שביקשת . הוספתי רק תיאור קצר של השיטה, תיקנתי את המילה קרניום, ופשיה. פרסמתי זאת בערך תחת השם "שיטות טיפול", נא לעיין. Nadavosteo - שיחה 08:12, 16 בפברואר 2020 (IST)
זה סביר בעיני. תיקוני הגהה ועריכה קלה אפשר לעשות לאחר מכן. גילגמש שיחה 10:01, 16 בפברואר 2020 (IST)