שיחה:דור ה-X

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה זה הרשימה הזו פתאום? מאיפה באה ולשם מה היא טובה? דורית 15:41, 15 בספטמבר 2006 (IDT)

ערך ראוי אך רעוע[עריכת קוד מקור]

מהערך הזה אי אפשר לדעת כלום על דור האיקס (זה אגב תקף גם לדור ה-Y אבל זה כבר לשיחה אחרת). אולי כדאי לשקול הבהרת חשיבות אם הוא נשאר כזה. לוקי 21:57, 7 באוגוסט 2007 (IDT)

איני מסכימה. תבנית חשיבות נועדה לברר אם לערך יש מקום, ואכן יש לו. הערך אומנם קצרמר נורא, אבל אתה מוזמן להרחיבו. דורית 22:08, 7 באוגוסט 2007 (IDT)

דימויים[עריכת קוד מקור]

מי אמר/ה ומה שדבקו בדור ה-X דימויים שליליים? אני לא אומרת שזה לא נכון, אבל הניסוח לא טוב. דורית 15:15, 13 ביוני 2008 (IDT)

ממתי אמאות עובדות זה בעייתי??[עריכת קוד מקור]

"חברתיים בעייתיים אלו היו: עליה בשיעור הגירושין, מגפת האיידס, אסונות אקולוגיים ועליה בשיעור האמהות העובדות."אמא כמו אבא צריכה לעבוד מה זה השובניזם הזה??.

אני חייבת להסכים (כפי שכבר אמרתי לעיל) שכל הפסקה הזו בעייתית. אני מוחקת אותה. דורית 15:22, 3 ביולי 2009 (IDT)

פסיג ודור X - דור Y[עריכת קוד מקור]

בספר צופן העתיד, אכן מתייחס דוד פסיג לדור האיקס. אם זאת התאור שהוא נותן, גם בשנים (80-2000) וגם במאפיינים (שהייה בבית וטכנולוגיה מהשניה הראשונה) מתאים יותר לדור Y.

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

שם הערך המקביל לערך זה נכתב כך: "דור ה-Y". ועל כן, לטובת אחידות סגנונית, יש להעדיף לשנות את שם הערך הנוכחי ל-"דור ה-X". קולנואני - שיחה 17:39, 16 ביולי 2011 (IDT)

מבחינתי אפשר להעביר. דורית 23:45, 16 ביולי 2011 (IDT)
אם לא תהיה לכך התנגדות, אני אשנה את השם בעוד יום-יומיים. קולנואני - שיחה 00:51, 17 ביולי 2011 (IDT)

פסיג מתכוון ל-Y כשהוא אומר X ולכן לא רלוונטי[עריכת קוד מקור]

טעות - דוד פסיג בכלל מגדיר בניגוד לכל המקומות האחרים את דור X כילידי 1980-2000, לא ברור למה. כלומר ה-X שדוד פסיג מדבר עליו נקרא בכל המקומות האחרים Y. או שפסיג טועה, או שהוא המציא שפה משל. בכל מקרה, מה שפסיג אמר על X לא רלוונטי לערך זה אלא לערך של Y. 141.226.152.43 22:59, 4 באוקטובר 2016 (IDT)

אישים בולטים בדור ה-X[עריכת קוד מקור]

פתחתי שיחה גם בשיחה:הדור האבוד, אבל אתה מעדיף להתעלם ולהמשיך לממלא את הערכים במדיע שגוי. מה המשמעות של רשימת האנשים הבולטים בדור ה-X? על סמך איזה קריטריונים הם נבחרו?

קח לדוגמא את אמינם. איך הוא קשור לדור ה-X?? דור ה-X הוא זיהוי סוציולוגי, לא היסטורי ולכן העובדה שהוא נולד בשנת 1972 לא הופכת אותו, בהכרח, לחלק מהדור. לפני שאתה ממשיך למלא את הערכים ברשימות ותמונות, אנא הסבר מהו השיקול ועל מה הוא מסתמך?

הדיון רלוונטי לכל ערכי הדורות - לא רואה סיבה לפתוח את אותו הדיון 6 פעמים. Eladti - שיחה 17:52, 23 במאי 2019 (IDT)

יש היגיון כלשהו ברשימה כי היא ממחישה מי הם בני הדור. מצד שני לרשימה כזאת אין סוף והיא יכולה להגיע למאות שמות. איתן - שיחה 18:43, 23 במאי 2019 (IDT)
לא ענית לשאלות ששאלתי Eladti - שיחה 19:28, 23 במאי 2019 (IDT)
אלעד, מצד אחד אני מאוד יכול להבין איך ישראלים שונים (כמוך כנראה), עשויים לזעוק מה פתאום אנו שמים את הזרקור על דור של אישים במערב ולא בישראל/העם היהודי... והאם אכן מדובר בנושא שזכה לסיקור נרחב במקורות מהימנים (או אולי עניין הדורות במערב ושל אישים משפיעים/בולטים בדורות מסוימים זה המצאה של ויקיפדים?) משום כך, אני מסכים איתך שנדרשים כאן מקורות מהימנים לכל האיזכורים. כל עוד שהמידע מגובה במקורות מהימנים, אין מקום למחוק את החלק הזה. אציב תבניות בעבודה על כל הערכים עד שאסיים להוסיף מקורות להכל.
אם מדובר על התנגדות עקרונית מצך, ואתה מתכוון להתנגד גם כאשר יהיו מקורות, אני ממליץ לך, במקום לפתוח במלחמת עריכות, אנא פתח דיון בנושא במזנון בו תשאל את הקהילה מה יש לעשות במקרה הזה כאשר יש מקורות מהימנים שמגבים את האיזכורים, ונפעל בהתאם לקונצנזוס שם. מקובל עליך? WikiJunkie - שיחה 19:59, 23 במאי 2019 (IDT)
  1. אין לי מושג למה התכוונת במילים "ישראלים שונים כמוך", אלא אם כן במילה "כמוך" התכוונת לומר "ישראלים בעלי תואר ראשון ושני בסוציולוגיה, שעוסקים כבר מעל לעשור בייעוץ ארגוני ומלמדים את נושא הדורות הסוציולוגיים לפחות 3 פעמים בשנה כבר 7 שנים ברציפות"...
  2. תבנית {{בעבודה}} היא לא מחסה מפני דיונים ולא מאפשרת להוסיף מידע שיש לו התתנגדות.
  3. אתה עושה סלט ומערבב בין דורות היסטוריים ובין דורות סוציולוגיים. העובדה שמישהו נולד בשנה מסויימת לא הופכת אותו בהכרח לבן אותו הדור הסוציולוגי. ניקח לדוגמא את אילון מאסק - איך ניתן להגדיר אותו כדור X אם בערך עצמו כתוב שמדובר ב"דור זה מאופיין בחוסר שאיפה לחולל תמורות בעולם"???
  4. הערך עצמו רעוע מבחינת התוכן וחסר מקורות אקדמיים שעטסקים בהגדרת התופעה והממשמעויות החברתיות שלהם (ויש כאלה בשפע). במקום לרוץ לדוגמאות איזוטריות, ממליץ לעבות את התוכן החשוב של הערך במידע איכותי ומהימן.
  5. אם אתה רוצה להוסיף רשימת "אנשים בולטים", אנא הצג מהם הקריטריונים עליהם אתה מבסס את הרשימה. לחפש בגוגל כל מיני כתבות אקראיות שמצינות אנשים לצד המילים "X Gen" זה לא רציני. נושא סוציולוגי צריך לבוא בגיבוי מקורות מהתחום, לא מתחום הבידור. Eladti - שיחה 20:44, 23 במאי 2019 (IDT)

אני מבין שזה נושא שמאוד חשוב לך ושיש לך בו ידע רב. אני מבין גם שחשוב לך שנציג בערכים הללו רק מחקרים אקדמים מתחום הסוציולוגיה שמספקים דוגמאות לאישים שמייצגים את האישיות הטיפוסית של אנשים מדור מסוים (לדוגמא, אתה כנראה סבור שכל האיזכורים לאנשים מדור ה-X צריכים להיות לאנשים שמאופיינים "בחוסר שאיפה לחולל תמורות בעולם"). האם כתבה בגרדיאן שעוסקת באישים המשפיעים ביותר מדור ה-Y פסולה בעיניך? אנא הבא דוגמה למקור שכן מקובל עליך לציון שיוך של אישיות לדור מסוים? אם אני לא טועה אתה מעוניין להוביל את הדיון למסקנה שאסור שבויקיפדיה יוצג שיוך בין דור מסוים, כמו לדוגמא דור ה-Y, לאישים המשפיעים ביותר מאותו הדור... נכון? (אפילו כאשר המידע יסתמך על מקורות אקדמיים?). אם כך הדבר, יתכן שהדרך היחידה להתקדם היא להעלות את הסוגייה שבמחלוקת במזנון ולראות מה הקונצנזוס בנושא. WikiJunkie - שיחה 21:40, 23 במאי 2019 (IDT)

מה דעתך על המקור הזה (בריטניקה) בה יש שיוך בין "הדור האבוד" לאישים מסוימים, בהם המינגוויי. האם מקור זה מקובל עליך? WikiJunkie - שיחה 21:57, 23 במאי 2019 (IDT)
דור ה-X אינו רק מושג סוציולוגי אלא גם מושג דמוגרפי. דור הבייבי בום הוגדר חד משמעית כדור דמוגרפי (ובגלל זה יש חילוקי דעות לגבי תחילתו, שיש המגדירים אותה כבר ב-1942 ואולי גם קודם. דמוגרפיה היא תחום אינטרדיסציפלינרי שמשיק גם לסוציולוגיה, אך גם לכלכלה (לדוגמא השפל הגדול) וגם להיסטוריה (מלחמת העולם השנייה). לכן אני מציע לא להיתלות רק בהגדרות צרות של הדורות. אין שום הבדל מהותי בין ילידי 1979 (דור ה-X) לילידי 1981 (דור ה-Y). אילון מאסק הוא לחלוטין בן דור -X. איתן - שיחה 12:23, 24 במאי 2019 (IDT)
אילון מאסק יזכר בעתיד כמעט בטוח כאחד מהאישים הבולטים והמשפיעים ביותר מדור ה-X בנוסף ליוצרי גוגל. אף על פי כן, אם ננסה לרגע להבין מה ש-Eladti בעצם טוען פה... להבנתי, ייתכן מצב בו הוא עשוי להסכים שחלק מהאנשים שצויינו כמזוהים עם דור ה-X אכן מבחינתו מזוהים עם דור זה, אף על פי כן, לפי הבנתי ההתנגדות שלו עקרונית משום שטווח השנים של הדורות הוא לא מדע מדוייק והקביעה מי האנשים המשפיעים ביותר גם עשוי להיות נתון למחלוקת, ולכן לטענתו יש קושי במציאה של מקור סמכותי מספיק שיקבע באופן נחרץ מי כן ראוי להיכלל כאן ומי לא. אני חושב שאפשר להתגבר על בעיה זו אם נכיר בכך שהשיוך של אישים בולטים לדורות מסוימים הוא לא עובדה אבסולוטית ונבחר להתנסח לדוגמה באופן הבא - "לפי מקור מהימן X, Y, Z אילון מאסק מזוהה עם דור ה- X". WikiJunkie - שיחה 15:08, 24 במאי 2019 (IDT)

העברה מהמזנון[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנון

החלטתי להעלות את הסוגיה הזו כאן בעקבות מחלוקת עזה עם המשתמש Eladti אשר בוחר למחוק מידע זה מהערך דור ה-X גם כאשר הוא מגובה במקורות מהימנים (אשר לטענתו אינם מספיק רציניים), ואשר על סמך דפוס פעילותו הולך כנראה לעשות אותו הדבר עם יתר סדרת ערכי הדורות הדמוגרפיים.

בעוד שאני נוטה להסכים עימו שכל האזכורים הללו חייבים להיות מגובים במקורות מהימנים (ואני עובד כרגע על הוספת מקורות מהימנים לכל המקרים בהם מוצגים אישים שמזוהים עם דור דמוגרפי מסוים), מהחלוקת איתו, עושה הרושם שהוא כנראה סבור שעדיף שנמנע מלהציג בערכים הללו מידע המשייך אישים מסוימים עם דורות דמוגרפיים מסוימים, כנראה אפילו גם כאשר הדבר מסתמך על מקורות מהימנים (הוא עדיין לא הסביר אם ישנם מקורות מסוימים שיהיו מקובלים עליו בכדי לציין שאישיות מסוימת מזוהה עם דור מסוים).

מה דעתכם? האם יש מקום להוסיף אזכורים בסדרת הערכים הזו לכך שאישים מסוימים מזוהים עם דורות דמוגרפיים מסוימים? WikiJunkie - שיחה 10:31, 24 במאי 2019 (IDT)

מהדיון ביניכם עולה כי קיימת הסכמה על כך שיש להציג אישים בולטים בערכי הדורות, והמחלוקת היא אפוא על זהות האנשים והמקורות. מצד אחד, אני מסכים עם אלעד שהמבחן להכללת אדם בערך הדור הוא לא היסטורי אלא סוציולוגי. מצד שני, אני מסכים עם ג'נקי, שאין צורך לנהוג בדווקנות בדרישה למקור שהוא "מחקר אקדמי" כדי להוסיף אדם לערך הדור. אפשר בשלב הראשון להוסיף את האנשים שברור מאליו שהם שייכים לדור. למשל, הוספת מארק צוקרברג חערך דור ה-Y. אני בעד שימוש במקורות אקדמיים בויקיפדיה, אך הדרישה להכללת כל אדם בערך הדור - היא מכבידה, ואפשר במקרים אלה, להסתמך לדעתי גם על כתבה באינטרנט, על ויקי האנגלית ועל השכל הישר. Amiroשיחה 11:10, 24 במאי 2019 (IDT)
אינני טוען שצריך להוסיף את כל האישים הבולטים ביותר בכל טווח גילאים לחלקים הללו, אלא רק את האישים הבולטים ביותר אשר מזוהים על פי מקורות מהימנים עם דור דמוגרפי מסוים (נכון לעתה עדיין לא סיימתי להוסיף מקורות להכל). WikiJunkie - שיחה 11:26, 24 במאי 2019 (IDT)
כמו כן, נכון לעתה אין שום הסכמה ביני ל-Eladti על כך שיש להציג אישים בולטים בערכי הדורות (Eladti, אנא תקן אותי אם אני טועה בתוספת הסבר מפורט באיזה מקרים כן יש מקום לשלב מידע זה). WikiJunkie - שיחה 11:27, 24 במאי 2019 (IDT)

הדבר היחיד שמפריע לי הוא שהרשימות הללו נוטות להיות מאוד אמריצנטריות. אתם בוחרים להסתכל על כך מנקודת מבט אחת בלבד - של התרבות הפופולרית המערבית. כדאי לזכור שהיו אנשים משפיעים בכל דור גם בישראל, בהודו ובאסטוניה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 11:20, 24 במאי 2019 (IDT)

אם יש מחקרים בנושא מישראל שמסתמכים על ההגדרה של הדורות הדמוגרפיים המקובלים בעולם המערבי (ובארצות הברית בפרט), אין סיבה שלא נשלב את המידע בערכים. אחרת, לצערי הדבר ייחשב למחקר מקורי. WikiJunkie - שיחה 11:26, 24 במאי 2019 (IDT)
WikiJunkie, חבל שאין בך את היושרה המינימלית - אתה פותח דיון במזנון, אך ממשיך לבצע עריכות בערכים, למרות שידוע לך שהן במחלוקת. אם זה לא מספסיק, אתה מוסיף חטא על פשט ומוסיף תבנית {{בעבודה}} על מנת "לסנדל" את הערכים. לא צורת התהגות המעידה על רצון לקיום דיון, אלא ניסיון לכפות את דעתך בכח. אני מחקתי את המידע רק בערך אחד ולא בכל הערכים, על מנת לנהל דיון (אחרי שהתעלמת מקריאה לדיון, שלא הייתה מלווה במחיקה). מסתבר שאסור להיות נחמד.
שאלתי כמה פעמים ועדיין לא קיבלתי תשובה - מה הקריטריונים להכללת האישים ברשימה? בינתיים הרשימות נראות כמו ניים-דרופינג אקראי. אני מתקשה לראות את קשר בין ג'יימס דין, מיכאל גורבאצ'וב ואנה פרנק, שכולם מופיעים ברשימה בערך הדור השקט. הדבר היחיד שמשותף להם הוא שהם נולדו בערך באותה שנה. גיל הוא לא קריטריון מספיק לשיוך לדור סוציולוגי כלשהו.
כשהתבקשת להביא מקורות התחלת להביא מקורות מן היקב ומהגורן - מצד אחד אנציקלופדיה בריטניקה, מקור לראוי בהחלט, אך מצד שני כתבות איזוטריות באתרי בידור המאזכרים באקראי את קורט קוביין ודור ה-X במשפט אחד. וזה מחזיר לשאלה הראשונה - מה הקריטריונים??? Eladti - שיחה 13:54, 24 במאי 2019 (IDT)
אני מסכים איתך שלא כל אדם ראוי להיכלל בערכים הללו - אלא רק האישים שמזוהים במקורות מהימנים במיוחד כמשתייכים לדור מסוים. אנא אפשר לי לשפר את הערכים הללו כך שניתן יהיה לקיים את הדיון על גרסה המגובה במקורות מהימנים. ההתעקשות על מחיקת תוכן אשר מגובה במקורות מהימנים נתפסת עבורי כניסיון לוודא שהדיון יתקיים על החלק הזה במצב הגולמי. אין לי בעיה שננהל אחר כעת דיון על כל אחד מהמקורות ונקבע מה מקור ראוי ומה לא.
עושה הרושם שההתנגדות שלך לציון שאישים מסוימים מזוהים עם דור דמוגרפי מסוים היא בעצם לב המחלוקת פה, ולא עניין המקורות או המקרים בהם יש עדיין מחסור במקורות (שוב, אני עובד על כך). אם כך הדבר, זה המקום להודות בכך, ולציין מדוע לדעתך אין מקום לחלק זה בערכים. אם אני טועה, אנא ציין כאן איזה סוג מקור בדיוק יהיה מספיק טוב בשביל שניתן יהיה לציין שאישיות מסוימת מזוהה עם דור מסוים. WikiJunkie - שיחה 14:21, 24 במאי 2019 (IDT)
א. לא התעמקתי, אבל נראה שזה דיון לדף שיחה (או כמה דפים), לא למזנון. ב. אני מתנגד להכללה של כל דמות שלא הובאה בספרות קנונית העוסקת בנושא זה ממש (לא כתבה מקרית) כאב טיפוס מייצג של אותו דור. נרו יאירשיחה • י"ט באייר ה'תשע"ט • 14:18, 24 במאי 2019 (IDT)
איזה מקור בדיוק יהיה מספיק טוב? WikiJunkie - שיחה 14:21, 24 במאי 2019 (IDT)
מקורות קנוניים ביחס לנושא. מן הסתם אינך מתכוון שאתן כאן רשימה סגורה. נרו יאירשיחה • י"ט באייר ה'תשע"ט • 15:03, 24 במאי 2019 (IDT)
מסכים עם נרו יאיר. בערך על תיאוריה מתמטית לא היינו מביאים כמקור כתבה ב"מעריב לנוער" ובערך על אירוע מקראי לא נשתמש בכתבה מ"פנאי פלוס" כמקור. אין סיבה שבערך על תאוריה סוסציולוגית, עליו קיימת ספרות מחקרית ענפה נשתמש במקורות לא איכותיים. Eladti - שיחה 16:40, 24 במאי 2019 (IDT)

אני מתחיל לחשוב שמה ש-Eladti בעצם טוען הוא שעל אף שהוא עשוי להסכים שחלק מהאנשים שצויינו כמזוהים עם דור מסוים אכן מבחינתו מזוהים עם אותו הדור, אף על פי כן, לפי הבנתי ההתנגדות שלו עקרונית משום שטווח השנים של הדורות הוא לא מדע מדוייק והקביעה מי האנשים המשפיעים ביותר גם עשוי להיות נתון למחלוקת, ולכן לטענתו יש קושי במציאה של מקור סמכותי מספיק שיקבע באופן נחרץ מי כן ראוי להיות מזוהה עם דור מסוים ומי לא. אני חושב שאפשר להתגבר על בעיה זו אם נכיר בכך שהשיוך של אישים בולטים לדורות מסוימים הוא לא עובדה אבסולוטית ובשל כך נבחר להתנסח לדוגמה באופן הבא - "לפי מקור מהימן X, Y, Z אילון מאסק מזוהה עם דור ה- X" (כאשר נסתמך בסופו של דבר רק על מקורות מהימנים בולטים שנמצאו ככאלו בדיונים שערכנו על כל מקור שנמצא כבעייתי בדפי השיחה של הערכים הללו). מה דעתכם על פשרה זו? WikiJunkie - שיחה 15:13, 24 במאי 2019 (IDT)

העניין כאן אינו מהימנות, כי זה לא מדע מדויק. העניין הוא את מי מחשיבים מפתחי התאוריה כאב טיפוס של אותו דור. מציע להמשיך את הדיון בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • י"ט באייר ה'תשע"ט • 15:17, 24 במאי 2019 (IDT)
זו שאלה טובה... האם הדמוגרפים והסוציולוגים שעוסקים בנושא נוהגים בכלל להתייחס בכל דור לאישים בולטים שמהווים את ה"אב טיפוס" של אותו הדור? אם לא, האם לדעת יתר הקהילה יש מקום לציין בערכים הללו כי לפי מקורות מהימנים שונים אם אישיות מסוימת מזוהה עם דור מסוים? מתייג את אמרי אביטן, Danny-w, אילון אבנריבעלי הידע בסוציולוגיה, עדירל, קובץ על יד, Ewan2 מי-נהר, עט הזמיר, Polskivinnik, biegel. ‏בעלי הידע באישים. מוטב שנתקדם לקראת הכרעה ברורה בנושא דווקא כאן במזנון בעיקר משום שההחלטה תשפיע על לא מעט ערכים (גם 7 הערכים שנכתבו כבר וגם ערכים רבים שעדיין לא נכתבו). WikiJunkie - שיחה 16:16, 24 במאי 2019 (IDT)
- סוף העברה
קרוב לוודאי שכן. נרו יאירשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ט • 11:00, 26 במאי 2019 (IDT)

הגיע הזמן לקבל הכרע בנושא שילוב האישים הבולטים בערך זה ובערכים אחרים בסדרה[עריכת קוד מקור]

הקטע שאני מעוניין לשלב בערך נראה כך:

אישים בולטים בדור ה-X[עריכת קוד מקור]

בין האישים שמזוהים עם "דור ה-X" ניתן למנות את:

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

  1. ^ 1.0 1.1 "We thought Gen X was a bunch of slackers. Now they’re the suits.". The Washington Post. 1 במרץ 2017. בדיקה אחרונה ב-23 במאי 2019. 
  2. ^ "The Undetected Influence Of Generation X". Forbes.com. בדיקה אחרונה ב-23 במאי 2019. 
  3. ^ "Actually, Gen X Did Sell Out, Invent All Things Millennial, and Cause Everything Else That’s Great and Awful - The New York Times". Nytimes.com. 13 באוקטובר 1994. בדיקה אחרונה ב-23 במאי 2019. 
  4. ^ "Touchstones: An Appreciation of Nirvana’s 1991 Album, “Nevermind”". The New Yorker. בדיקה אחרונה ב-23 במאי 2019. 
  5. ^ "Kurt Cobain: an icon of alienation | Music". The Guardian. בדיקה אחרונה ב-23 במאי 2019. 
באופן אידיאלי הייתי מוסיף לרשימה גם את מייקל ג'ורדן, טום קרוז, ג'ף בזוס, וג'יי קיי רולינג, אבל לצערי לא מצאתי מקורות מהימנים שמזהים אותם כמשתייכים לדור ה-X.

בכל מקרה, נכון לעתה חלקים מסוג "אישים בולטים בדור ה-" משולבים בכל הערכים מלבד בערך ב"דור ה-X" בשל המחלוקת בנושא עם המשתמש Eladti. קיוותי שהקהילה תוכל להכריע את הנושא בדיון במזנון אבל לצערי הדיון הועבר לדף השיחה של ערך זה ולכן אנו נדרשים כעת לקבל את ההחלטה לכאן או לכאן כאן בדף השיחה של הערך הזה.

נכון לעתה ישנם שתי מתנגדים להוספת החלקים הללו לערכי הדורות - Eladti, ונרו יאיר וישנם שתי תומכים להוספת החלקים הללו לערכי הדורות - אני וAmirosan. כל הטיעונים בעד ונגד הועלו מעל וחייבים כעת להתקדם לעבר החלטה ברורה לכאן או לכאן. משום כך, אני מבקש שמשתמשים נוספים יביעו את דעתם בנושא. לשם כך אני מתייג את אמרי אביטן, Danny-w, אילון אבנריבעלי הידע בסוציולוגיה ועדירל, קובץ על יד, Ewan2 מי-נהר, עט הזמיר, Polskivinnik, biegel. ‏בעלי הידע באישים וגם עורכים שהוסיפו בעבר מידע לסדרת הערכים הזו - איתן, Ayeletzor1, ד"ר יעקב אופיר, קולנואני, דוד שי, דורית, Ravell, וShir-ovadia. אנא ציינו באופן ברור אם אתם Symbol support vote.svg בעד או Symbol oppose vote.svg נגד שילוב החלק "אישים בולטים בדור ה-" בסדרת הערכים הזו. WikiJunkie - שיחה 21:49, 27 במאי 2019 (IDT)

כיצד הכריעו בערך האנגלי? נרו יאירשיחה • כ"ב באייר ה'תשע"ט • 23:19, 27 במאי 2019 (IDT)
בערך המקביל בויקיפדיה האנגלית אומנם אין רשימה של אישים בולטים אבל אני רואה שם תמונה של קורט קוביין וחלק שעוסק בתרבות פופולרית אשר מזוהה עם דור ה-X. אף על פי כן, בחלק מהויקיפדיות האחרות כן יש רשימות כאלו - בערך על דור ה-X בויקיפדיה היפנית והסינית אני רואה שם רשימה שמית עם תאריכי לידה. הערך על הדור השקט בויקיפדיה הפורטוגזית מכיל רשימה שמית גדולה, וגם הערך על הדור השקט בויקיפדיה הפרסית מכיל רשימה שמית גדולה במיוחד. הערך על דור ה-GI בויקיפדיה הסלובקית מכיל רשימה שמית גדולה, הערך על דור ה-GI בויקיפדיה הפורטוגזית מכיל רשימה שמית גדולה, הערך על הדור האבוד בויקיפדיה הפורטוגזית מכיל רשימה שמית גדולה, הערך על הדור האבוד בויקיפדיה היפנית מכיל רשימה שמית גדולה, הערך על הדור האבוד בויקיפדיה הצרפתית מכיל רשימה שמית, הערך על הדור האבוד בויקיפדיה האנגלית מכיל רשימה שמית, והערך על דור הבייבי בומרס בויקיפדיה האנגלית מכיל רשימה שמית גדולה. WikiJunkie - שיחה 23:53, 27 במאי 2019 (IDT)
כשאתה נאלץ להגיע לפורטוגזית ולסלובקית ולערכים אחרים בפרסית זה לא ממש מחזק את עמדתך. זה יהיה רלוונטי אם תמנה במקביל בכמה ויקיפדיות אין רשימת אישים. נרו יאירשיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ט • 10:23, 28 במאי 2019 (IDT)
לא קראתי את כל הדיון הארוך, אז אחווה את דעתי בהתייחס לשאלה עצמה וללא רקע מקיף של הצדדים. לדעתי אין טעם לציין סתם אישים בולטים בדור זה. שכן דור ה-X אינו ציר של זמן, אלא בעיקר אפיון תרבותי ומעבר לו. רק אישים שמופיעים כמי שאישיותם מזוהה עם מאפייני דור זה. לגבי הדיון שבשורות האחרונות, בערך דור הבייבי בום אצלנו מופיעים אישים בני אותו הדור. קובץ על ידשיחה • 18:38, 28 במאי 2019 (IDT)
לא מתלהב גם מהרשימה שם, אבל שם זה עניין ברור יותר, מי שנולד בשנים מסוימות. כאן מדובר בתאוריה בעניין תכונות אישיות. נרו יאירשיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ט • 22:45, 28 במאי 2019 (IDT)
דור ה-x משמעותו אחת - קוהורט (או דור) האנשים שנולדו בין 1961 ל-1980 ( או בגרסה אחרת 1965-1980). זה לא אומר שכל האנשים שנולדו בתקופה הם שטנץ וכולם אותו דבר, אלא שיש לתקופה בה הם נולדו ובה הם התבגרו מאפיינים מסוימים. זה נחמד, אבל חלק מהסיפורים סביב הדורות הם קומון נולדג' במקרה הטוב , ופתפותי ביצים במקרה הרע, ולבטח לא כל מה שמספרים הוא מדעי. במיוחד מה שמספרים בערך על דור ה-z אצלנו, למשל "בישראל הדור שנחשף למחאה החברתית שפרצה ב-2011, מביעים רצון להישאר במקום עבודה ולהתקדם בדרג הניהולי" כשמדובר על דור שב 2011 נכללו בו רק ילדים או נערים. מכאן אתם יכולים להמשיך ולהתלהב. איתן - שיחה 07:26, 29 במאי 2019 (IDT)