שיחה:הנוער העובד והלומד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הערך כתוב נהדר.

מרחבים פנימיים[עריכת קוד מקור]

הוספתי מידע על דרור בתי חינוך ועל "המעורר", לא הורדתי את התבנית

משום שחשבתי שכדאי שמישו וותיק ומנוסה ממני ייבחן את החלק. אם זה מספיק טוב אתם מוזמנים להסיר את התבנית. Nizzan Cohen - שיחה 17:50, 28 במרץ 2009 (IDT)


ערכתי את המידע על מרחב חיים בגלל אי דיוקים במידע, הכנסתי לתוך מרחב חיים את המחלקה למפעלים וטיולים ופירטתי קצת יותר... אתם מוזמנים לשנות את עיצוב הערך אם נראה לכם שצריך להציג את המידע בצורה שונה, אבל כרגע המידע הוא נכוןNadavko - שיחה 12:05, 3 בנובמבר 2010 (IST)

עדכון הערך...[עריכת קוד מקור]

סידרתי את הערך והרחבתי אותו מעט, עם זאת - יש עוד הרבה מה להגיד על תנועת הנוער העובד והלומד, התנועה הגדולה והמגוונת בישראל. אשמח אם מישהו ירים את הכפפה. Sabe 20:26, 13 מרץ 2006 (UTC)

מתנסים[עריכת קוד מקור]

"פעילות חינוכית במסגרות שונות (בתי ספר, מתנ"סים, מועדוניות וכדומה) - מדריכי התנועה, הבוגרים והצעירים, מדריכים נוער וילדים רבים במסגרות חוץ-תנועתיות רבות." מה המשפט הזה אומר? זה גוף מתוכנן בתנועה? אם יש הרבה חניכים שמשחקים כדורגל בשבת בבוקר אם חברה מהשכונה זה גם משהו תנועתי? Hidro 14:17, 12 יוני 2006 (IDT)

לא מצאתי את המשפט האמור. בהנחה שזאת הייתה הבעיה עם הערך, אתם חושבים שאפשר להוריד את ההודעה שהערך דורש שכתוב? תמיד אפשר לשפצר, אבל בתכלס הערך בסדר גמור.--Bjesus 03:36, 5 אוגוסט 2006 (IDT)

מחוזות התנועה[עריכת קוד מקור]

האם זה רלונטי לקורא מה החיה של כל אזור(מחוז[אני שמוצניק])?הידרו 17:54, 14 באוקטובר 2006 (IST)

חטיבת בני המושבים[עריכת קוד מקור]

תיקנתי את הקטע בערך שטוען כאילו התנתקה מהתנועה חטיבת בני המושבים בדצמבר 2006.

אין זה נכון לטעון כי חטיבת בני המושבים התנתקה מתנועת הנוער העובד והלומד. העיניין קשור באינטרסים של גופים מחוץ לתנועה המעוניינים לפלג אותה.

בתודה פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד.
בעקבות הפרידה של תנועת בני המושבים מהנוער העובר והלומד ב3.10.2018 עדכנתי את הערך על ידי הסרת חטיבת בני המושבים מחטיבות הנוע"ל. האם לדעתכם יש לציין שהייתה חטיבה כזו במקום כלשהו בערך?--Arik b - שיחה 22:03, 9 באוקטובר 2018 (IDT)

אף אחד לא נתן תשובה לעניין אבל מבלי לדון בכך ביטלו את העריכה שלי, זוהי הפרת זכויות יוצרים לפי הבנתי, יש לדון בכל ובמקרה של חוסר הסכמה לספק מקור\סימוכין לעניין.--Arik b - שיחה 20:24, 24 באוקטובר 2018 (IDT)

מצדה?[עריכת קוד מקור]

מישהו מוכן להסביר למה כתוב שהסרט שמופיע בסמל הוא שביל הנחשב במצדה? לא שמעתי על זה אף פעם... הסברים מישהו?

בררתי את הנושא אם דובר התנועה והם גם לא שמעה על קשר זה ולכן הסרתי את המשפט. הידרו 22:53, 19 ביולי 2007 (IDT)
השביל בסמל התנועה אכן מסמל את שביל הנחש, הטיול הראשון של התנועה, והטיול שאותו עוברים חניכים שכבת י' בחנוכה. דבר זה הוסבר לחניכי סמינר המדריכים כשעברו את תערוכת התנועה ומין הסתם גם למדריכיהם.13:27, 22 ביולי 2007 (IDT)
אשמח אם תוכל להפנות אותי למקור שמאשר זאות. הידרו 20:50, 22 ביולי 2007 (IDT)
לא ידוע לי על מקור כתוב המאשר זאת, אבל אם בוגרים בתנועה וש"שים בתנועה אומרים את זה כחלק מסמינר המדריכים, אני מאמינה שזה נכון. זה משהו שכל חניך שעובר את סמינר המד"צים שומע. 19:53, 14 בספטמבר 2007 (IDT)
כל מה שאמרת עכשיו נכנס להגדרה של אגדה אורבנית. הידרו 20:28, 14 בספטמבר 2007 (IDT)

לא הגדה אורבנית ולא נעליים. סבא שלי היה בין המחדשים של שביל הנחש יחד עם קבוצה של הנוער העובד. גם שמעון פרס היה שם. --מיתרפ - שיחה 00:55, 29 במרץ 2008 (IDT)

בספר "ביתי בין נערים" של דוד כהן מסופר כי חניכי הנוער העובד פרצו את השביל המסודר הראשון למצדה. כמדומני כי מדובר בשביל הנחש. כמו כן בבור המים (הדרומי אם אינני טועה) במצדה חקוקה כתובת של חניכי הנוער העובד משנות האבעים המאוחרות או החמישים המוקדמות (אינני זוכר). עם זאת אינני יודע אם הסרט בסמל קשור. Nizzan Cohen - שיחה 15:51, 18 באפריל 2009 (IDT)
יש תמונה מפורסמת של חניכי הנוער העובד חוצבים את סמל התנועה במסגרת פריצת שביל הנחש. אם תסתכלו תראו שהשביל בסרט כבר קיים, ושונה מעט לאחר האיחוד עם התנועה המאוחדת. התמונה היא משנת 1934, מתוך אתר הנוער העובד והלומד

--212.199.121.196 12:04, 22 בספטמבר 2010 (IST)

על כל פנים הורידו מהערך את הטענה שהסרט הוא סמל לשביל הנחש. ניצן צבי כהן - שיחה 17:02, 22 בספטמבר 2010 (IST)

בקשת הבהרה[עריכת קוד מקור]

בערך רשום:

"סיסמת התנועה היא "לעבודה, להגנה ולשלום - עלה והגשם". סיסמה זו מבטאת את ארבעת ערכי התנועה החשובים: ציונות, סוציאליזם, שלום ודמוקרטיה."

האם אפשר לפרט איזו מילה מחמשת המילים של הססמה מבטאת את ערך הסוציאליזם, ספציפית? תודה. וולנד 23:34, 3 בנובמבר 2007 (IST)

העבודה כנראה ברוח דת העבודה וההגשמה היא אורך חיים שיתופי (בקיבוץ). הידרו 23:50, 3 בנובמבר 2007 (IST)

"מטרות התנועה"[עריכת קוד מקור]

אני מצטער, שנילי, אבל עליי להתעקש על קוצו של יוד כאן ולדרוש כי הכותרת תכלול אכן "המוצהרות". ההבדל הוא חשוב, שכן אחרת אצטרך לדרוש מקור מוסמך לכך שהתנועה אכן פועלת להגשמת המטרות הללו, ולא רק אומרת כי אלו הן מטרותיה. על מנת להוכיח זאת תצטרך להביא בפני מחקר מפורט על פעילותה הקונקרטית של התנועה בשנים האחרונות, איזה תכנים היא בדיוק מעבירה וכו', ומה בדיוק הקורולציה בין אלו לבין הרשימה המופיעה שם. אני בספק כי מחקר כזה קיים. (אנא שים לב, אגב, שאינני טוען דבר בעצמי בנוגע לעד כמה אלו הן באמת מטרותיה; אין זה מענייני. אני רק מנסה לשמור על כללי ויקיפדיה). וולנד 00:35, 4 בנובמבר 2007 (IST)

הכותרת כתת פרק של עקרונות התנועה היא בסדר גמור, אך אולי יש לשכתב את המשפט פתיחה תחתה כדי להסביר את החוקה. הידרו 15:21, 4 בנובמבר 2007 (IST)

תבנית:תנועת נוער[עריכת קוד מקור]

שיניתי את אומדן החניכים לפי המפקד שבערך תנועות נוער בישראל. הסרתי שני אישים שהשפיעו על התנועה אך לא היו בה, ואת יצחק רבין שהיה אומנם חבר אך מידת השפעתו לא ברורה. למיטב הבנתי בני המושבים היא עיין חטיבה של הנוע"ל ובמידה וזה ישתנה נראה לי שעדיין עדיף לקשר לתנועות החולצה הכחולה כולן. הידרו 16:52, 29 בנובמבר 2007 (IST)

פעילות התנועה מעבר לקו הירוק[עריכת קוד מקור]

היה כתוב בערך שקן מזרח ירושלים הוא הקן היחיד שנמצא מעבר לקו הירוק. מחקתי את המשפט כי עובדתית הוא לא נכון- יש קינים גם במעלה אדומים ושכונת פסגת זאב שנמצאים ללא ספק מעבר לקו הירוק. יכול להיות שיש אפילו עוד קינים שאני לא יודעת עליהם ונמצאים מעבר לקו הירוק. --212.199.227.30 15:51, 10 בדצמבר 2007 (IST)

נתון משרד החינוך לגבי מספר החניכים בתנועה[עריכת קוד מקור]

מן הראוי שיתווסף המשפט "אם כי התנועה אינה מכירה בנתון זה", וזאת מעצם העובדה כי התנועה אינה מכירה בנתון זה, וזאת משום שההגדרה של התנועה למושג "חינוך" שונה מהגדרתו של משרד החינוך, דבר אשר משפיע באופן קריטי על הנתון שמתפרסם בערך.

  1. חוסר ההכרה לא משנה את האומדן שקבע משרד החינוך.
  2. הבא לנו מקור המאשר את דבריך.
הידרו 18:28, 26 בינואר 2008 (IST)

לצערי אין מקור כזה, משום שהתנועה אינה מביעה אומדן מסויים לגבי מספר החניכים, שכן, אין אפשרות להעריך את מספר החניכים בתנועת הנוער מעצם העובדה כי ע"פ ההגדה של התנועה, כל נער בין הגילאים 10-18אשר הגיע ולו פעם אחת ליום פעילות, נחשב כחניך בעיני התנועה. על כן, אני דורש אפוא את התיקון של הערך לנוסח. אי תיקון מהווה עיוות מידע שלא לצורך. נכתב ב: 18:58, 26 בינואר 2008

אם אתה מבקש שנכתוב כי התנועה אינה מכירה בנתון המצוין בערך, ראוי למצוא מקור שלפיו היא אכן אינה מכירה בנתון זה, או (כדבריך) בשום אומדן כלשהו. יש לי ספק רב שאין לתנועה שום אומדן האם יש לה 1000, 50,000 או מיליון חניכים. "אומדן" אין משמעו מספר מדויק אלא מושג משוער. ‏odedee שיחה 00:37, 27 בינואר 2008 (IST)
רצוי להגיד כי בימים אלה ממש מתבצע אומדן פנימי של התנועה כאשר בודקים את מס' החניכים בתנועה כולה, מתי יתפרסמו התוצאות? אני לא יודע, אבל אפשר רק לחכות. וברשותכם, אני אנצל את השרשור כדי להגיד שכדאי לעדכן על עוד מעגל בה התנועה פועלת וזה במסגרת 'הבתים למדע ועמדה'. תמיר19:38, 28 בינואר 2008 (IST)

יש פה בלאגן...[עריכת קוד מקור]

פסח האוספטר הוא לא מזכיר התנועה, הוא מזכיר תנועת דרור ישראל. זאת תנועה שהוקמה שהוקמה לפני כ- 3 שנים, ומאגדת בתוכה גם את תנועת הנוער העובד כמו גם את תנועת הבוגרים של הנוער העובד.
את תנועת הנוער העובד והלומד על מעגלי הפעילות השונים שלה - הקן העירוני והקיבוצי, הקן הערבי, הקן הדרוזי, המחדשים והארגון המקצועי לנוער, הבתים למדע ועמדה ועוד... מרכז היום רועי יסוד.
את המגזר של הנוער העובד והלומד, זה המוכר לרוב האנשים, ושהוא רק חלק מתנועת הנוער ומתנועת דרור ישראל מרכז הוד לייש.

לכן גם האומדן של משרד החינוך לא מדוייק - בתנועה יש חניכים רבים שהם לא אלו המגיעים לקן עם חולצת תנועה כל שלישי ושבת. לתנועה יש מעגלי פעילות שונים שהוזכרו בערך, מעגלי קהילה (בעיקר בשכונות מצוקה), הבתים למדע ועמדה, האיגוד המקצועי לנוער ועוד... את החניכים הללו האודן של משרד החינוך לא סופר, משום הם אינם נכנסים לקטגוריה של מיהו "חניך" ולכן הם, כמו גם את בוגרי התנועה שמפעילים את מוקדי הפעילות הללו בהתנדבות, לא נכנסים למפקד. זוהי אחת הסיבות שהתנועה אינה מוכנה להכיר באומדן זה, האומדן פשוטו כמשמעו לא משקף את גודל התנועה, תנועת הנוער העובד והלומד - תנועת הנוער הגדולה והמגוונת בישראל!

בנוסף נראה לי כן רלוונטי הסמל של כל אחד ממחוזות התנועה, זה יסוד מרכזי בהווי ובהסמלה והזהות התנועתית!

אם יש בלאגן אז צריך לעשות סדר[עריכת קוד מקור]

א. שכחת לחתום (לא נורא) ב. מן הראוי להזכיר את פסח האוספטר איפשהו בערך, בתור מזכ"ל התנועה האחרון וכמי שמאד עיצב את דרכה. --מיתרפ - שיחה 01:04, 29 במרץ 2008 (IDT)

הפליטים מדרפור[עריכת קוד מקור]

אני מאמינה שיש צורך לציין את פעילות התנועה עם הפליטים מדרפור, אשר עוברים פעילות בתור חניכים ב"בית למדע ועמדה" בת"א, ואף יצאו לטיול פסח עם שכבת י' (אולי עם שכבות נוספות, אני לא ראיתי). אין לי מספיק מידע, אז לדאבוני לא אוכל לכתוב זאת בעצמי, אבל אשמח אם מישהו שמבין בעניין יוסיף מילה או שתיים לערך. 21:39, 25 באפריל 2008 (IDT)

שאלות[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה לשאול מדוע נמחקה התמונה של סמל התנועה המאוחדת? ראיתי שבדף "גרסאות קודמות" מישהו העיר שזה לא שימוש הוגן - הכיצד? הסמל הוא קניין רוחני של תנועת הנוער העובד והלומד, היות והתנועה הינה גלגולה המודרני של התנועה המאוחדת. מדוע אין זה שימוש הוגן?

כמו כן, הערך מאוד גדול ועמוס בפרטים. הוא גם שוקל הרבה, מה שמקשה על הטעינה שלו (לפחות במחשב שלי). חשבתי לפצל אותו למספר ערכים קטנים יותר. רציתי להתייעץ ולשאול איך כדאי לעשות את זה, ובאילו נושאים יהיו הערכים, לטעמכם?

תודה. Rotem64 - שיחה 19:23, 7 במאי 2008 (IDT)

המזכ"ל הוא גדעון אייזן???[עריכת קוד מקור]

מי זה בכלל? מעולם לא שמעתי את שמו. ממתי הוא מזכ"ל?--מיתר פלדמן - שיחה 11:17, 18 באפריל 2009 (IDT)

גם אני לא מכיר את זה... אני גם מכיר את רועי יסוד בתור המזכ"ל, ומעולם לא שמעתי על גדעון אייזן.
לתנועה ולתנועת דרור יש המון חלקים המאוגדים באופן פדרטיבי ולרבים מהם יש "מזכ"לים". אז זה מבלבל, אבל בפעם האחרונה שבדקתי רועי יסוד הוא מזכ"ל התנועה. Nizzan Cohen - שיחה 15:57, 18 באפריל 2009 (IDT)

רועי יסוד דיבר איתנו ביום עיון בנושא יום הרצל בבורוכוב. תפקידו בכוח הוא "מזכיר תנועת הנוער הכללית". Nizzan Cohen - שיחה 13:11, 24 באפריל 2009 (IDT)

עריכה מאסיבית של פרק ההסטוריה[עריכת קוד מקור]

עשיתי (ועודני עובד) עריכה מאסיבית של ההסטוריה. הבסיס הוא הספר "ביתי בין נערים" ומאמר ""לדרכה ולקורותיה של הסתדרות הנוער העובד" (מתוך ספר "הנוער העובד, קובץ") שניהם של דוד כהן).
אני עדיין מוסיף. אבל החלטתי שכבר יש הרבה מאוד דברים שראוי שיופיעו בערך עצמו ולא רק בארגז החול שלי. לכן השארתי את תוית ה"בעבודה". למרות זאת אני מודע לכך שהסגנון שלי הוא לא אידאלי ולכן מי שרואה לנכון לערוך אותי סיגנונית או לתקן פגמים קטנים - מוזמן על אף התוית "בעבודה". כמו כן רק חלק ה"הסטוריה" בעבודה.
את החלק "שינויים" בסוף השארתי מהערך הקודם והוספתי לו רק מעט. אולי בהמשך אוכל להוסיף על תהליך "להוביל שנית" שבחן מחדש את הקשר בין התנועה לתנועה הקיבוצית, והחל בפתיחת מפעל חוות ההכשרה, אבל בהקשר זה ייתכן ויש אנשים שמכירים יותר ממני והם מוזמנים להוסיף.
כמו כן בחלק על הקמת הנוער העובד רשום ש35 נערים - נציגיהם של 150 נערים היו בפגישה הראשונה. לפני העריכה היה רשום 300, לפי הספר והמאמר של דוד מדובר ב150, ואין ציון כמה נערים השתתפו בפועל בפגישה. לכן שיניתי את ה300 ל150, והחלטתי לרשום 35 על בסיס המידע שכבר היה בערך - שאין לי אינדיקציה למקורו או מהימנותו. (מי שלא הבין מוזמן להשוות בין הגרסה הנוכחית של ה"הסטוריה" לבין הקודמת בחלק שעוסק בהקמת התנועה). Nizzan Cohen - שיחה 15:44, 18 באפריל 2009 (IDT) הי ניצן! כל הכבוד על העריכה המאסיבית של הפרק. ייתכן שלאחר שתסיים אותו יהיה עדיף פשוט להפוך את חלק ההיסטוריה לתקציר ולעשות ערך חדש על ההיסטוריה של התנועה. צריך לחשוב איך עושים את זה אבל בכל אופן לא כדאי שהערך יהיה באורך הגלות... חוץ מזה, תמסור ד"ש --מיתר פלדמן - שיחה 21:26, 18 באפריל 2009 (IDT) הסרתי את תבנית ה"בעבודה" מהערך. וגם את התבנית "פרק זה לוקה בחסר" במרחבים פנימיים. Nizzan Cohen - שיחה 08:49, 26 באפריל 2009 (IDT)

רוב החלק הזה הועבר לערך "הנוער העובד".ניצן צבי כהן - שיחה 01:15, 18 באפריל 2011 (IDT)

פיצול[עריכת קוד מקור]

הנוער העובד היא תנועה אחרת מהנוער העובד והלומד ועל כן זכאית לערך אחר, כמו שלחרות ולהליכוד יש ערכים שונים. מעבר לזה, לא ראוי שערך של תנועת נוער עכשוית תבולבל עם זה של תנועת נוער מהעבר. יתרה מזאת, יש פה עוול כלפי הצלע השלישית - התנועה המאוחדת הזכאית למקום של כבוד בערך על הנוער העובד והלומד ולא להיות בצל ובלבול. יעקב - שיחה 21:11, 4 במאי 2009 (IDT) אתה לגמרי צודק לדעתי ואתה מוזמן לעשות זאת. גם לא יזיק שיהיו שני ערכים (או שלושה בעצם) באורך סביר במקום אחד מאד מאד ארוך. --מיתר פלדמן - שיחה 12:03, 5 במאי 2009 (IDT)

הוספתי ערך בשם "קיני תנועת הנוער העובד והלומד", כך צומצה הכמות בערך הזה ובעצם הועברה לערך החדש עם הפניה, כמובן. כעת, לפי דעתי אין צורך לפצל. תומר 93.173.244.89 20:23, 5 במאי 2009 (IDT)

תומר, הדיון מתנהל על פיצול אחר. ‏ PRRP שו"ת 20:24, 5 במאי 2009 (IDT)

אני מקבל את הצעת הפיצול. בתחילת ההסטוריה ציינתי שהיא ברובה ההסטוריה של "הנוער העובד" וזאת משום שלתנועה המאוחדת יש ערך משלה.
אף על פי כן יש לציין כי באיחוד היתה "הנוער העובד" גדולה משמעותית, וכי באופן מסורתי נהוג לדבר בהסטוריה של התנועה כהמשכה של התנועה שהוקמה ב1924 בשם "הנוער העובד", כך בפעולה על "הקמת התנועה" מדובר על השביתות הראשונות ועל דוד כהן ובהמשך על האיחוד כנקודת מפנה מעצבת.
לא נכון לאמר ש"הנוער העובד" הינו תנועה אחרת, מלכתחילה הוא היווה תנועה כללית שנסתה לכנס לתוכה גם נוער לומד, וההחלטה להתאחד עם "התנועה המאוחדת" היתה חלק מזה. התנועה המאוחדת שלפני האיחוד היתה שונה באופן מהותי מ"הנוער העובד והלומד" בכך שעקרון הכלליות לא התקיים בה - משום שהיתה תנועת נוער לומד בלבד, ולא קיימה בתוכה איגוד עובדים צעיר או פעילות חינוכית לנוער עובד. האיחוד עם "הנוער העובד" היתה בו משום התקרבות לאופן הפעולה הכללי, שהיתה מנת חלקו של "הנוער העובד" מלכתחילה ונותרה בגלגול של "הנוער העובד והלומד" יסוד מרכזי. לכן, לפחות מנקודת המבט של התהליך ההסטורי והצורות שנקבעו לבסוף, היתה זו התנועה המאוחדת שחברה לנוער העובד ולרעיונותיו. אין ספק שאילולא היא עשתה את זה היתה הקריאה של "הנוער העובד" לנוער לומד להצתרף לשורותיו נותרת בלא הגשמה רחבה מספיק (כלומר, היו בה מעט נערים לומדים). הנוער העובד והלומד הוא גלגול ישיר של הנוער העובד, ההמשך הטבעי, ולא תנועת נוער שונה.
על כל פנים, אם מדברים על ההסטוריה של הנוער העובד והלומד מדברים על הסטוריה משנת 1959 (וביניהם בהסטוריה הקרובה יחסית) תהליך "להוביל שנית", תנועת בוגרים ודרור ישראל).Nizzan Cohen - שיחה 09:05, 6 במאי 2009 (IDT)

תוספות לפרק ההסטוריה[עריכת קוד מקור]

אשמח אם מישהו יעלה רעיונות לגבי הרחבת הפרק ואולי אני אוכל לנסות לחפש עליהם חומר. Nizzan Cohen - שיחה 10:32, 11 במאי 2009 (IDT)

מזכ"ל - אור על הנושא[עריכת קוד מקור]

שוב שינו את המזכ"ל לפסח האוספטר. ובכן - זה לא נכון, או נכון חלקית ובלתי מדוייק. רועי יסוד מתפקד היום כמזכ"ל הנוער העובד והלומד תנועת הנוער הכללית, שזה "הנוער העובד והלומד" שהערך עוסק בו. פסח האוספטר הוא מזכ"ל תנועת "דרור ישראל", שהיא תנועה שהוקמה ע"י חברי הנוער העובד והלומד, חניכים ובוגרים, ומאגדת את כלל מעגלי החיים של החברים (כלומר, גם הנוער העובד והלומד תנועת הנוער, וגם מרח"ב-תנועת הבוגרים, וכו'). אני עובד עכשיו על ערך "דרור ישראל". Nizzan Cohen - שיחה 14:42, 24 ביוני 2009 (IDT)

אולי בכל זאת כדאי להוסיף טיפה על פסח האוספטר כמוביל תהליך "להוביל שנית" (בחיי שלא ידעתי שככה קראו לתהליך הזה) למעשה הוא זה שהפך את חוות ההכשרה למסלול הרגיל בתנועה כשלפניו היה רק נסיון אוונגרדי כזה שלא הומשך.מיתר פלדמן - שיחה 18:46, 7 ביולי 2009 (IDT)

המעורר[עריכת קוד מקור]

הקישור מוביל ל"מעורר" של ברנר. אם למישהו יש כוח לכתוב משהו קצר על העמותה (או ארגון או איך שזה לא מוגדר) יהיה טוב.אני מודה שחוץ מזה שהם מוציאים תלמידי בי"ס לפולין ונקראים על שם המעורר של ברנר אני לא יודעת כלום עליהם מיתר פלדמן - שיחה 18:50, 7 ביולי 2009 (IDT)

כתוב קצת במרחבים פנימיים ובערך דרור ישראל. Nizzan Cohen - שיחה 10:08, 12 ביולי 2009 (IDT)

להקת התנועה[עריכת קוד מקור]

שמות חברי הלהקה אינם רלוונטיים בעיני, משום שהלהקה מתחדשת מדי שנה. ניצן צבי כהן - שיחה 10:50, 3 באוקטובר 2009 (IST)

הם לא רלוונטיים אפילו אם הייתה להם קביעות עד הפנסיה. מחקתי והגנתי על הערך. ‏odedee שיחה 10:58, 3 באוקטובר 2009 (IST)

קיני התנועה מעבר לקו הירוק[עריכת קוד מקור]

אפשר להיכנס להגדרות הספיציפיות של מהי "התנחלות". אבל הינה ציטוט של פסח האוספטר מתוך הכתבה "חולצה כחולה וכאפיה אדומה":

"לא הלכנו להקים קן בחברון, אבל כן הקמנו קן במזרח ירושלים שהיא חלק מהשטח הריבוני של מדינת ישראל. בוועידת הנוער העובד והלומד הבענו את עמדתנו שיש חלקים ביהודה ושומרון שצריך להחזיר, ולבני הנוער באריאל ובמעלה אדומים יש תנועות אחרות הקרובות לעמדותיהם ולדעותיהם, כמו בני עקיבא.

"אם היו מציעים לנו לבוא ולחנך באותן התנחלויות על פי דרכינו והשקפת עולמנו, היינו שוקלים את הדבר. אני חושב שזה יכול היה להיות דבר מאוד מעניין. לא הייתי מסרב לבוא".

ולראיה אביא גם מספר קינים מעבר לגבולות הקו הירוק : הגבעה הצרפתית, גילה, מועצה אזורית מגילות (כולל אגב מספר גרעינים החיים בקיבוץ אלמוג שממש מוגדר בערך שלו כ"התנחלות"), מעלה אדומים (הכתבה נכתבה ככל הנראה לפני הקמת הקן. לי ידוע על פעילות התנועה ביישוב, או לפחות כך היה לפני שלוש שנים כשבנות מהשכבה שלי הדריכו שם). כמו כן, ביישוב ניצן ב' של מפוני גוש קטיף פועל קן, וביישוב מבקיעים שאף הוא מכיל מפונים מפאת שדה (אלו יישובים בהם מדריך הגרעין שלי היום). ניצן צבי כהן - שיחה 09:36, 8 בפברואר 2010 (IST)

בין תנועת הבוגרים לתנועת הנוער[עריכת קוד מקור]

תנועת הבוגרים היא יעד הגשמה לתנועת הנוער. כשם שהיו הקיבוץ והמושב בשעתו. כשם שלא ניתן לאמר שהקיבוץ הוא "חלק" מתנועת הנוער, כך בעייתי לטעון כי תנועת הבוגרים של הנוער העובד היא מרחב בתוך תנועת הנוער. למעשה רבים ממדריכי תנועת הנוער הבוגרים ורכזיה באים מקרב תנועת הבוגרים - אף על פי כן נכון יותר לאמר שתנועת הנוער ותנועת הבוגרים הם מעגלי חיים בתוך תנועת דרור ישראל. כמו כן - המעורר אינו פועל דרך תנועת הנוער, מדובר ביוזמה חינוכית ובאופן פעולה נוסף של תנועת הבוגרים, הנפרד מתנועת הנוער.ניצן צבי כהן - שיחה 11:14, 2 ביולי 2012 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 04:17, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:10, 30 בדצמבר 2013 (IST)

הנוער העובד והלומד.[עריכת קוד מקור]

צריך להוסיף את הסניפים של הנוער העובד והלומד.בבקשה תקנו בדחיפות!--נבו111 - שיחה 19:08, 12 באפריל 2014 (IDT)

התנועה גדולה מאוד, יש לה מאות סניפים. לא רלוונטי להוסיף אותם.ניצן צבי כהן - שיחה 11:43, 29 ביולי 2015 (IDT)

מטרות התנועה[עריכת קוד מקור]

במהלך היום, מחק המשתמש גילגמש את מטרות התנועה מהערך תחת ההסבר "קטע זה לא אנציקלופדי. מטרות ורעיונות יש להציג בדף הבית של התנועה. פה יש לספר מה שקורה הלכה למעשה ולא מצע פוליטי-כלכלי". מדובר בטיעון לא הוגן. מטרותיה של תנועת נוער הינם הלוז הערכי שלה, הם הבסיס לחינוך שלה. מה גם שמטרות הנוער העובד והלומד אינן מנוסחות כמצע פוליטי-כלכלי - כי אם משרטטות את דמותו של בוגר החינוך התנועתי. 8 מטרות התנועה רשומות במרבית קיני התנועה על הקיר, לצד סיסמאותיה "לעבודה, להגנה ולשלום" ו"ביתנו פתוח לכל נערה ונער" המובאות בערך זה. בנוסף לכך אציין כי בכל ערכי תנועות הנוער בויקיפדיה, מובאות - ובצדק, מטרות התנועה או דברותיה, המהווים לצד סיסמאת התנועה, חולצת התנועה וסמלה - חלק מההסמלה והזהות של חניכיה: כך בערך השומר הצעיר, כך בערך הצופים, כך בערך המכבי הצעיר, כך בערך בית"ר ואפילו בערך חטיבת בני המושבים המהווה חטיבה בתוך תנועת הנוער העובד והלומד. למען הסר ספק, אני סבור שמטרות התנועה כלשונן חוסות תחת הגדרת "השימוש ההוגן" כמו סיסמאות התנועה וסמלה, ואין מניעה להציגן בערך, כלשונן. מובן מאיליו שמטרות התנועה, כמו עשר מידות הצופה, דברות המכבי הצעיר, או רעיונות תנועת בית"ר מציינות שאיפה ולא "עובדה בשטח". אבל אפשר להגיד אותו הדבר גם על "מטרות החינוך הממלכתי". ככה זה עם מטרות חינוכיות. ניצן צבי כהן - שיחה 18:59, 4 באוקטובר 2014 (IDT)

זה מיותר. גילגמש שיחה 05:25, 14 באוקטובר 2014 (IDT)
גילגמש תוכל להסביר לנו איך מטרות של תנועת נוער שהיא עם אידאולוגיה מאוד ברורה הן מיותרות? האם אתה לא חושב שיש בערך על תנועת נוער מקום לערכי התנועה כפי שהיא מגדירה את עצמה? תודה, שויקיש - שיחה 17:47, 14 באוקטובר 2014 (IDT)

דיווח שאורכב ב-09 בינואר 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

בדף הנל מופיעה פסקה על הפיכתה של חטיבת בני המושבים לתנועה עצמאית. נכון לתאריך האמור אין שום תנועה מוכרת בשם בני המושבים וחטיבת בני המושבים היא עדין חטיבה בנוער העובד והלומד. כמו כן לא הוגשה אף שום בקשה להקמת תנועה המתקראת תנועת בני המושבים או תנועה המשתייכת לתנועת המושבים. נכון שמתקיים כיום מאבק על דמותה של חטיבת בני המושבים ועל רצונה של תנועת המושבים להקים לה תנועת נוער פרטית אבל כל עוד מאבק זה מתקיים מדובר כאן בהטעיית הציבור ובטעות עובדתית.

מזמין אתכם לעיין במקורות כמו מת"ן או האגף הבטחוני חברתי בכדי להיווכח שאין כזאת תנועת נוער.