שיחה:חטיפת נסים טולדנו ורציחתו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

סליחה על השאלה המזעזעת, אבל לפי התרגום, לא עדיף לקרוא לערך חטיפת ורצח נסים טולדנו ? Itzuvit - שיחה סדנה 20:05, 9 בפברואר 2013 (IST)

השם המתאים הוא רצח נסים טולדנו. אין צורך לפרט בשם הערך את השתלשלות העניינים וכשיש כמה עבירות, די להזכיר את החמורה ביותר. בברכה. ליש - שיחה 04:56, 10 בפברואר 2013 (IST)
הפרשה החלה כחטיפה לצורכי מיקוח, ולפיכך הגיוני לכלול את מרכיב החטיפה בשם הערך. Virant - שיחה 07:42, 10 בפברואר 2013 (IST)
למיטב זכרוני הצורה "חטיפת נסים טולדנו ורציחתו" תקינה יותר בעברית. אכן מזעזע. Virant - שיחה 07:42, 10 בפברואר 2013 (IST)
השם הנוכחי אינו תקין לשונית.
"חטיפת" ו"רציחת" הם נסמכים ו"נסים טולדנו" זה הסומך. הכלל הוא שהנסמך צריך לבוא מיד לפני הסומך. בגלל זה, למשל, נהוג לומר "חיילי צה"ל ומפקדיו" ולא "חיילי ומפקדי צה"ל", אם כי נראה לי שממש לא כל האנשים שפותחים בזה את נאומיהם מבינים היטב את הסיבה לזה :)
אז השם "חטיפת נסים טולדנו ורציחתו" זה תקין, אם כי לטעמי הוא מעט מסורבל. אפשר לכתוב "החטיפה והרצח של נסים טולדנו" או לבחור באחד מהמעשים: "חטיפת נסים טולדנו" או "רצח נסים טולדנו". אם בוחרים באחת מהמילים, אז אני נוטה ל"חטיפה", אבל זה לא ממש עקרוני לי. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 08:41, 10 בפברואר 2013 (IST)
לפי דעתי כל הצעות הפשרה הללו לא נשמעות מספיק טוב (אני מסכים עם אמיר שהצעת הפשרה "חטיפת נסים טולדנו ורציחתו" הינה מסורבלת מדיי ואני מסכים עם Virant שהצעת הפשרה "רצח נסים טולדנו" איננה טובה משום שהיא איננה כוללת את מרכיב החטיפה והמיקוח שהינו מרכיב חשוב בפרשת הרצח המזעזעת והעצובה הזו). מה לגבי השם אירוע חטיפתו ורציחתו של נסים טולדנו? WikiJunkie - שיחה 21:20, 10 בפברואר 2013 (IST)
תקין, אבל גם זה מסורבל קצת. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 10:56, 11 בפברואר 2013 (IST)
מה לגבי השם פרשת חטיפתו ורציחתו של נסים טולדנו? WikiJunkie - שיחה 20:35, 11 בפברואר 2013 (IST)
אני בעד הצעתך האחרונה, "פרשת חטיפתו וגו'". אלדדשיחה 23:38, 12 בפברואר 2013 (IST)
אני בעד פרשת נסים טולדנו. השם מוכר בציבור הישראלי. אין צורך לתת כותרת "צהובה" בכוח. אם כבר מוכרחים לתת שם שכולל את אחד מהפעלים הנ"ל, אני חושב שההגיוני הוא לבחור בחטיפה. כי החטיפה החלה את התגלגלות העניינים עד לרצח עצמו, ולפיכך החטיפה היא הפשע המרכזי, שמניע את ההתפתחות של הפרשה. אם כן - "פרשת חטיפתו של נסים טולדנו".גארפילד - שיחה 17:44, 13 במרץ 2013 (IST)
סיכום

אנא ציינו איזה מבין האפשרויות שהועלו עד כה היא המועדפת עליכם ?

שם הערך המוצע משתמשים שתומכים בהעברה לשם הערך המוצע
אירוע חטיפתו ורציחתו של נסים טולדנו
חטיפת ורצח נסים טולדנו
חטיפת ורציחת נסים טולדנו
חטיפת נסים טולדנו
חטיפת נסים טולדנו ורציחתו
פרשת חטיפתו ורציחתו של נסים טולדנו
פרשת נסים טולדנו
רצח נסים טולדנו