שיחה:טופלס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מקרי טופלס מפורסמים[עריכת קוד מקור]

נו באמת! מה זה אמור להיות? ויקיפדיה אינה מדור רכילויות ולא אוסף קישורים לאתרים של שדיים חשופות. אם לא תבוא כאן התנגדות תוך זמן קצר, אני מוחק את הפסקה: לא אנציקלופדי. Corvus,(שיחה) 16:08, 16 ביוני 2014 (IDT)

לא הוספתי פסקה זו כמקור רכילותי, אלא כעדות אנציקלופדית לאמיתות הדברים. אולם, אני מסכים כי יש מקום להסיר חלק מן הקישורים. לפיכך, אוסיף בחזרה את המרכזיים ביותר.Gogo8200 - שיחה 17:09, 16 ביוני 2014 (IDT)
לא צריך להזכיר כל מקרה שבו אישה מפורסמת הצטלמה בשד חשוף. רק אם יש לזה איזשהו טעם אנציקלופדי (קשה לי להאמין שזה קיים). ואם אתה כב פה: תתקן את הניסוחים:
  • נשים אינן מסתובבות טופלס
  • והצלמים קולטים זאת ומצלמים
זה שפת דיבור מקובלת, אבל לא סגנון כתיבה אנציקלופדי. Corvus,(שיחה) 17:26, 16 ביוני 2014 (IDT)

אנציקלופדיות[עריכת קוד מקור]

מהו טופלס? חשיפת השדיים אינה נושא הערך. נשים חושפות את שדיהן ברמה כזו או אחרת בציבור, בשפת הים אפילו ברמה של חוטיני שחושף את רובו המוחלט של החזה. אלא שהדיון הציבורי והבאזז התקשורתי נסובים סביב דבר אחר: חשיפת פטמות. אלא שעקב ריבוי העיסוק בנושא נוצרו קטגוריות נפרדות לחשיפת פטמות לבדן המכונה בין היתר nipslip ובין חשיפת הפטמות יחד עם שאר החזה.

אך יש לזכור שהשיח התקשורתי כיום שונה לחלוטין מהשיח בעבר או בתרבויות אחרות. כשניגשים לכתוב ערך אנציקלופדי, יש לנסות להביא את הנושא מנקודת מבט כללית ולא מנקודה מאוד מאוד עכשווית ברמת הדוגמנית האחרונה שצולמה חשופת חזה.

לדעתי הערך דינו למחיקה, תבנית שכתוב לא מספקת פה, זה יכול לפגוע בתדמית של ויקיפדיה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 20:52, 16 ביוני 2014 (IDT)

צודי לגמרי, יש להשים על הדף הגנה ברמה שרק מפעילים יוכלו לערוך או ליצור... מו סיזלאקהטברנה של מומי היה מאמין, 11 שנים? • תאריך ושעה - 00:53, 20 ביוני 2014 (IDT)
אני בספק אם הערך בצורתו המחודשת עומד בקריטריונים לערך אינציקלופדי. יש לי חשש שלפחות חלק מהמוטיבציה לכתוב ערך כזה היא ביצירת פרובוקציה.Guy.mor - שיחה 01:03, 20 ביוני 2014 (IDT)
הערך ראוי להופיע בוויקיפדיה העברית, כשם שהוא מופיע בכעשרים ויקיפדיות אחרות, אם כי נחוצה השקעה כדי לעשותו ראוי יותר. דוד שי - שיחה 05:30, 20 ביוני 2014 (IDT)
מצטרף לדוד שי. הגישה של עוזיאל צרת אופק אם הוא רואה ערך כזה "פגיעה בתדמית של ויקיפדיה". בורה בורה - שיחה 16:40, 20 ביוני 2014 (IDT)
כמובן, ערך שראוי שיופיע באנציקלופדיה זו. אצטרובל - שיחה 01:55, 21 ביוני 2014 (IDT)

אינפלציה של תמונות בערך[עריכת קוד מקור]

ציצים הם דבר יפה, אבל זה עדיין לא מצדיק 5 תמונות שונות בערך כל כך קצר. (לפחות 2 מהתמונות איננן טופלס, לפי הגדרת הערך: התמונה של הנערה האתיופית ותמונת העירום האומנותי שמתחתיה). Eladti - שיחה 16:05, 31 באוגוסט 2016 (IDT)

מי שנכנס לערך הזה, יודע מה הוא רוצה לקבל, כך שאין צורך לחוס על רגשותיו העדינים. למה לדעתך הבחורה האתיופית ותצלום העירום לא נקרא טופלס? בניגוד להגדרה שמשום מה מופיעה בראש הערך, טופלס מתאר אישה ללא לבוש עליון, בין בפומבי ובין אם לאו, בין מתוך רצון לשבור טאבו, ובין אם לאו. • צִבְיָהשיחה • א' באלול ה'תשע"ו 12:45, 4 בספטמבר 2016 (IDT)
כמו צביה. ההערה על האתיופית בכלל תמוהה. והערום האמנותי מתאים לפיסקה בערך. בורה בורה - שיחה 13:06, 4 בספטמבר 2016 (IDT)
תמונות בערך צריכות להלום את הכתוב בו - המשפט הראשון של הערך מוגדר טופלס כ"מצב שבו אישה חושפת את שדיה בפומבי, בניגוד לטאבו המקובל בתרבות שבה היא חיה". מכיוון שבחלק ממדינות אפריקה חשיפת שדיים איננה טאבו, הרי שלפי ההגדרה נשים אפריקאיות ללא חלק עליון לא עונות על ההגדרה. או שההגדרה לא נכונה ואז יש לשנות אותה או שהתמונה לא מתאימה להגדרה ואז יש להסיר אותה.
כל הקטע העוסק ב"טופלס אומנותי" חסר מקורות ולא ברור על מה התבסס הכותב בהבחנות שעשה (הוספתי דרישת מקור). בכל מקרה מקומו של המידע בנושא הוא בערך צילום עירום, העוסק בנושא. Eladti - שיחה 13:38, 4 בספטמבר 2016 (IDT)
מבחינתי הפתיח מוטעה. יש אלמנט של שבירת טאבו בנושא, כמו בכל התחום של העירום. ועדיין, עירום הוא קודם כל עירום לכשעצמו, ורק אחר כך בהקשר התרבותי. • צִבְיָהשיחה • א' באלול ה'תשע"ו 14:39, 4 בספטמבר 2016 (IDT)

ולגבי צילום אומנותי. הפסקה עצמ כתובה גרוע, אבל כפי שכתוב בתחילתה היא עוסקת בצילומים בהם רק החזה נחשף. אם הפסקה הייתה עוסקת בטעמים לצילום כזה היה בה טעם, אבל כעת אני נוטה להסכים שהיא חוזרת על דברים שנכתבו בצילום עירום. • צִבְיָהשיחה • א' באלול ה'תשע"ו 14:42, 4 בספטמבר 2016 (IDT)