שיחה:טיפול באמנות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Article yellow.svg
ערך זה הוצע בעבר כמועמד להכללה ברשימת הערכים המומלצים
הוצג כמומלץ בעמוד הראשי (ראו תבניות עמוד ראשי):
 • 9 - 10 במאי 2014

שלמה גיורא שהם[עריכת קוד מקור]

הועבר משיחת משתמש:ALC.

שלום ALC

ראיתי שהוספת בערך טיפול באמנות את הספר של שלמה גיורא שהם. אני לא קראתי אותו, אך לפי מה שמצאתי עליו ברשת הוא מתאים לטיפול אקזיסטנציאליסטי ולא לטיפול באמנות. האם קראת אותו? האם מקומו בערך זה? • רוליג שיחה • אמצו חתול 10:37, 6 ביוני 2011 (IDT)

היי רוליג, תודה רבה על שאלתך זו. ברור שקראתי את הספר שגם נמצא כעת על שולחני (עם הקדשה אישית של המחבר, שבו אני רואה את אחד ממורי הדרך שלי באקדמיה ובחיים בכלל). הספר עוסק בטיפול תרפויטי-אקסיסטניציאליסטי באמצעות אמנות, כאשר האירוע הטיפולי שהיה הבסיס לספר, החל עוד בחייו של פרופסור יהודה פריד, אשר נפטר עם סיומו, למרבה הצער. פרופסור יהודה פריד, כפי שנכתב בפתח הדבר של הספר, היה "ראש וראשון בקהיליית המטפלים בישראל. עומק השכלתו, אישיותו שופעת החסד ולחימתו עד תום לצדקת דרכו ולאותנטיות של יצירתו העמידוהו כגיבור תרבות עוד בחייו." המחברים השוו את פרופסור פריד לדמותו של דוקטור רייה, גיבור הספר "הדבר" של אלבר קאמי, והקדישו את הספר לזכרו. בנוסף להצגת יישום תאורטי של תורתו של פרופסור שלמה גיורא שוהם בטיפול באמנות, שעליה ניתן לקרוא בספר, ניתן גם לקרוא בו בהרחבה על מקרה טיפולי (בשיתוף עם פרופסור פריד) אשר מדגים הלכה למעשה את יישום השיטה בפועל, ולפיכך סברתי, כי ספר זה מהווה מקור מידע חשוב ביותר לדף הערך שכדאי לצרפו. שוב תודה על מלאכת הניטור החשובה שאתה מבצע, המשך עבודה פוריה וחג שבועות שמח! ALC • ד' בסיוון ה'תשע"א • 16:21, 6 ביוני 2011 (IDT)
אגב, אינני יודע מה המדיניות לגבי כתיבת ערך על ספר כגון זה בויקיפדיה. מה דעתך לגבי חשיבותו של ערך על ספר זה? לפתע חשבתי שאולי אף כדאי לכתוב עליו, לפחות קצרמר. בתודה ובברכה. ALC • ד' בסיוון ה'תשע"א • 16:28, 6 ביוני 2011 (IDT)
אני לא מכיר את המדיניות לגבי ערכים על ספרים. אני בטוח שיש כזו וכדאי לשאול בדלפק הייעוץ.
לגבי איזכור הספר, לא מצאתי ברשת או בדבריך כל סיבה לאזכור הספר בערך. אני כמובן לא מפחית מערכו של המחבר או עמיתו או הספר עצמו, אך הספרים שמוזכרים בערך זה צריכים להיות ספרים שעיסוקם המרכזי הוא טיפול באמנות כמו ספרים אחרים שנמנים על מקורות הערך. יתכן ואפשר לציין ערך זה בערך על הסופר, או על התיאוריה המוצגת בו. • רוליג שיחה • אמצו חתול 17:31, 6 ביוני 2011 (IDT)
אז כנראה שלא הייתי ברור מספיק קודם לכן - הספר עוסק כולו בטיפול באמנות (כפי שקובע גם שמו המלא) ואף מציג מקרה טיפולי שכזה, עליו מתבסס כל הספר. ALC • ד' בסיוון ה'תשע"א • 17:35, 6 ביוני 2011 (IDT)
אני אנסה להיות מדויק יותר בדבריי. יש בנמצא מאות אם לא אלפי ספרים העוסקים בטיפול באמנות או מתארים טיפולים בהם משולבת אמנות או שנכתבו על ידי מטפלים באמנות. עם זאת, בערך בנושא צריכים להופיע ספרים שהקריאה בהם מרחיבה באופן ישיר את ההבנה על התחום. באופן דומה, לא כל ספר מדעי יופיע בערך מדע, אלא רק ספרים שמוסיפים מידע על מושא הערך. • רוליג שיחה • אמצו חתול 17:58, 6 ביוני 2011 (IDT)
אתה צודק בהחלט. אני סבור שספר זה חשוב ביותר עבור ערך זה והצבתו שם הכרחית אפילו. אשמח מאד אם תקרא אותו ותתרשם בעצמך. כמובן שאשמח לשמוע דעות של אחרים שקראו אותו ולדון גם עמם בנושא זה, ככל שיחשבו אחרת. בברכה. ALC • ה' בסיוון ה'תשע"א • 18:22, 6 ביוני 2011 (IDT)
כיוון שקראת את הספר ואני עדין לא, אשמח אם תוכל להסביר מדוע הוא מוסיף על התחום יותר מאשר כל ספר אחר בנושא. • רוליג שיחה • אמצו חתול 18:29, 6 ביוני 2011 (IDT)
אכתוב בקרוב קצרמר על הספר אשר אני מקווה שיבהיר, יותר מהדברים שכבר כתבתי לעיל, את חשיבותו לשני דפי הערך הללו. בברכה. ALC • ה' בסיוון ה'תשע"א • 18:42, 6 ביוני 2011 (IDT)
אשמח לקרוא את הקצרמר. בנתיים, הן משיחתי איתך והן מתקשירים זמינים ברשת (כמו זה, אולי יסייע לך בקצרמר), לא מצאתי טיעון להשארתו בערך לצד הספרים האחרים שמופיעים שם. ספרים אלו כמו Handbook of Art Therapy או The History of Art Therapy, מספיק לקרוא את שמם כדי להבין שהם מופנים במדויק לקורא שמעונין להבין מה זה טיפול באמנות. בנתיים אני מוריד את הספר מהערך. אני מציע שאם יש לך השגות תפנה לדף השיחה ונדון עם משתמשים נוספים. • רוליג שיחה • אמצו חתול 18:46, 6 ביוני 2011 (IDT)
אודה אם תעביר שיחה זו לדפי השיחה של הערכים הרלוונטיים (כי אינני בקיא בכך מבחינה טכנית וגם אינני רוצה לעשות משהו שאיננו תקין. והייתי מעדיף גם שלא תסיר את הקישור מבלי שתקרא קודם את הספר או תובע דעה אחרת על ידי מישהו אחר שקרא אותו. שים לב גם לעדיפות שיש לתת למקורות בעברית). בברכה. ALC • ה' בסיוון ה'תשע"א • 18:51, 6 ביוני 2011 (IDT)

סוף העברה • רוליג שיחה • אמצו חתול 18:55, 6 ביוני 2011 (IDT)

רוליג כתב "יש בנמצא מאות אם לא אלפי ספרים העוסקים בטיפול באמנות ...". אני משער שהכוונה לא רק לספרים בעברית. כרגע מספר הספרים בעברית שמציע הערך לקוראיו הוא אפס, כך שהערך רחוק מסכנת הצפה בספרים. מחברו של הספר הנדון הוא פרופסור נודע, כך שאין חשש לאיכותו של הספר. באשר לשאלת הרלבנטיות, השתכנעתי מדבריו של ALC. אני תומך בהצגת הספר בערך. דוד שי - שיחה 21:21, 6 ביוני 2011 (IDT)

יש עשרות אם לא יותר. להלן רשימה חלקית בתחום של טיפול באמנות בלבד (כשהדיון יעבור לטיפול בהבעה ויצירה יהיו הרבה יותר):
ממקורות הערך:
 1. לינור שטיינהרדט, "בין כוכבי שמיים לחול הים", הוצאת שער הים (2004).
 2. פאטרישיה נואל האל, תרפיה באמנות: דרך לריפוי הפיצול, הוצאת אח, 1995
 3. פליסיטי וויר, תפקיד ההבעה הסמלית בהקשר לתרפיה באמנות: גישה קלייניאנית, הוצאת אח, 1995.
מקורות נוספים בנושא:
 1. רימרמן י. 1983 ציורי ילדים כאמצעי הבעה ואבחנה, אוצר המורה:תל אביב
 2. רימרמן, י. 1975, הילד ניכר בציוריו. אוצר המורה:תל אביב
 3. אמירה אור ודורית אמיר, בשפה אחרת, הוצאת מודן, 2005.
 4. אברהם,ע' (2002) הגלוי והנסתר בציורי דמויות-אנוש. בן שמן: מודן.
 5. בניסטר, א' (2006) טיפולים יצירתיים עם ילדים שעברו טראומה. קרית ביאליק :אח.
 6. גינוסר,ר' וברונו,ע' (1994) במקום מילים. טיפול ביצירה והבעה בפנימיות לילדים. הכללת ידע שהצטבר במהלך פרויקט תלת שנתי. המועצה לילד החוסה.
 7. דאלי,ט' (1995) אמנות כתרפיה : מספר פרספקטיבות חדשות. בתוך :דאלי ועמיתים (עורכים) תרפיה באמנות – התפתחויות חדשות – תיאוריה ומעשה.קרית ביאליק:אח.
 8. דאלי,ט' וקייס,ק' (1993) תראפיה באמנות עבודה עם ילדים . קרית-ביאליק: אח.
 9. וימר,מ (2005) ציורים מדברים . תל אביב: מנטור.
 10. לישר,מ'(1986) מבחן הצבעים. בן-שמן : מודן.
 11. מסינג,ע' (2005) עבודת תזה , ייצוגים של הבית כמשקפים את כשל הסביבה המוקדמת במהלך טיפול באמנות עם ילדי פנימייה. אוניברסיטת לסלי.
 12. מלקיודי,ק' (2004) הבנת ציורי ילדים . קרית ביאליק: אח.
 13. רגב,ד' (2000) התיאוריה הפנומנולוגיה לטיפול באמצעות אמנות . נפש, 5 , 46-56.
בערך צריכות להיות הפניות לספרים שמסבירים על התחום ולא שמתארים את העוסקים בתחום. • רוליג שיחה • אמצו חתול 22:23, 6 ביוני 2011 (IDT)
צריכות להיות הפניות. מדוע שלא תוסיף אותם? יעל 22:26, 6 ביוני 2011 (IDT)
תודה על תיקון הטעות. בערך יש 3 מקורות מרכזיים באנגלית ושלושה נוספים בעברית (הראשונים ברשימה לעיל) מופיעים כמקורות לתוכן ולכן לא הוספתי אותם. אם לדעתכם צריך לעבות את הרשימה, אני הייתי ממליץ על דאלי, מלקיודי, רימרמן ורגב. • רוליג שיחה • אמצו חתול 23:59, 6 ביוני 2011 (IDT)

לצערי לא קראתי את הספר, אבל ממה שקראתי בתקציר שלו ב"סימניה", הוא נשמע עוסק הרבה יותר בטיפול אקזיסטנציאליסטי (ולכן אולי כדאי להכניס אותו ל"קריאה נוספת" בערך שם, או עדיף - בערך טיפול אקזיסטנציאליסטי לכשייפתח), כאשר הטיפול באמנות מופיע בעיקר כיישום של הגישה הטיפולית של הספר. ALC, האם אני טועה בנקודת המיקוד של הספר? ויחד עם זאת, אין לי התנגדות עקרונית להכניס מספר ספרים חשובים בעברית על יישומי טיפולים בערכים הרלוונטיים - אבל אך ורק כחלק מרשימה ארוכה של ספרים מהסוג שרוליג מדבר עליו, אודות הגישה הטיפולית עצמה, ההיסטוריה שלה וכו'. לכן אני מצטרפת להצעה של יעל - מדוע לא נוסיף את הרשימה הנאה שאסף רוליג ואפילו עוד ספרים, לתוך פרק "לקריאה נוספת" ארוך, ואז יהיה יותר מתאים להוסיף את הספר הזה וכמה דומים לו? כל זאת, שוב, רק אם ALC או מי שקרא את הספר יוכל לומר שהתמקדות הספר היא פחות על טיפול אקזיסטנציאליסטי ויותר על טיפול באמנות, מה שלא נראה כרגע לפי התקציר. Ravit - שיחה 09:15, 7 ביוני 2011 (IDT)

לאור תגובות יעל ורווית הוספתי את הספרים שמסבירים מה זה טיפול באמנות. לדעתי ספרים שעיקרם פרקטיקה קלינית, מקומם לא כאן. באותו אופן, בערך טיפול פסיכולוגי (קל וחומר בפסיכולוגיה) לא צריכים להיות ערכים שמדברים על הפרקטיקה של הפסיכולוגיה (ספרים כמו בשביל הנפש של דאום והרטמן או ספרים רבים של ארווין יאלום שמתארים את עבודתם הקלינית). אם יוחלט בניגוד לדעתי, אני מאמין שיש עדיפות לספרים של מטפלים באמנות שהטכניקה הטיפולית שלהם היא אמנות. • רוליג שיחה • אמצו חתול 13:14, 7 ביוני 2011 (IDT)
בתשובה לרווית, הספר עוסק בעיקר בטיפול באמנות כפי שכתבתי קודם והכרחי שיהיה ברשימה של "לקריאה נוספת" כי מהווה מקור הכרחי לדפי ערך אלה. בברכה. ALC • ה' בסיוון ה'תשע"א • 15:54, 7 ביוני 2011 (IDT)
נראה שהכותבים באתר סימניה קראו ספר אחר, כי לטענתם הספר עוסק במשהו אחר. את הטיפול באמנות הם לא מזכירים אפילו. יתכן והקשר האישי שלך לכותב (כתבת לעיל שאתה רואה בו "את אחד ממורי הדרך שלי באקדמיה ובחיים בכלל") פוגע בשיקול דעתך במקרה זה. • רוליג שיחה • אמצו חתול 16:00, 7 ביוני 2011 (IDT)
השימוש בטיעון אד הומינם כדי לתקוף אישית את שיקול דעתי הוא פסול ובלתי ראוי, בניגוד לכללי ההתנהגות שבין חברי הקהילה, ומעיד על כך שאין כנראה נימוק ענייני כלשהו להסרה הבלתי מוצדקת של הספר הנ"ל מרשימת הספרים ל"קריאה נוספת", ובמיוחד כאשר נלווית לו הצהרה על כך שמסיר שם הספר לא קרא אותו כלל, וחבל. הוספת רשימת ספרים אחרים (שאינני יודע אם המוסיף אכן קרא אותם או רק תקציר שלהם), אשר חשיבות חלקם לקריאה נוספת בנושא דף הערך פחותה בעליל מחשיבות הספר הנ"ל, איננה גורעת מהמעשה הפסול הנ"ל אלא רק מדגישה אותו, וחבל. ALC • י"ב בסיוון ה'תשע"א • 19:56, 13 ביוני 2011 (IDT)
אני תומכת בעמדות של רוית ורוליג. לא נעשה כאן על ידם דבר לא הגון או לא ענייני. יעל 20:08, 13 ביוני 2011 (IDT)
אני מצטער אאתה מרגיש שזו התקפה אישית. אין בדברי כל כוונה לכך. גם אם אתה לא מקבל את דעתי, ראה מה כתבו כאן עורכים אחרים.
לגבי הספרים שהוספתי, קראתי את רובם ובאחרים - פרקים נבחרים. אבל גם אם לא, אני בטוח שבכל תקציר תמצא את הערך המוסף של כל אחד מהם, ואם לא, אתה מוזמן להעלות כאן את הדברים ולטעון עניינית למקור זה או אחר. הטחת האשמות בלי להצביע על הבעיה לא מקדמת אותנו בכתיבת הערך. • רוליג שיחה • אמצו חתול 22:06, 13 ביוני 2011 (IDT)
לא הטחתי האשמות אלא הצבעתי על שימוש שאיננו ראוי בטיעוני אד הומינם לגבי שיקול דעתי. הצבתי נימוקים מפורטים ומבוססים, בנוסף לשמו המלא של הספר ולהיותם של מחברו ושותפו להכנתו מבכירי הפרופסורים והמטפלים, וחוות דעתי זו נתמכה גם על ידי דוד שי. עדיין לא קראתי שום נימוק ענייני להסרת ספר זה מהרשימה, כמו שגם לא קראתי אף חוות דעת אחרת של מישהו שסובר כמוך על בסיס קריאת הספר. אין לי התנגדות לצרף רשימת ספרים ארוכה שכוללת גם ספרים חשובים פחות, כגון אלה שעוסקים באבחון פסיכולוגי של ציורי ילדים או בתיאוריות פסיכולוגיות שונות, אך צרוף אלה איננו מצדיק הסרת אחד הספרים החשובים בתחום הטיפול באמנות, הבעה ויצירה. ALC • י"ב בסיוון ה'תשע"א • 23:18, 13 ביוני 2011 (IDT)
אני לא רוצה להיכנס לעימות. בוא ניתן למשתמשים אחרים להחליט. • רוליג שיחה • אמצו חתול 23:44, 13 ביוני 2011 (IDT)
אחרי דיון שהתמשך לאורך כה רב, קצת קשה לומר שאינך רוצה להיכנס לעימות. בינתיים קיבלת נימוק מפורט ומבוסס על חשיבות הספר לדף הערך בנוסף לשמו עצמו של הספר אשר מראה לך זאת, בנוסף לשיקול דעתי לאחר קריאת הספר עצמו שעדיין מונח על שולחני וחוות דעתו של דוד שי אשר תומכת בהכנסת שם הספר לרשימת "לקריאה נוספת". במהלך הדיון הכנסת בעצמך לרשימה זו ספרים אשר פחותים בחשיבותם ממנו בהרבה לצורך הרחבת האמור בדף הערך. משום שהודית בעצמך שלא קראת את הספר ומשום שלא נכתב אף נימוק ענייני על ידי משתמש שקרא את הספר, שיכול לשמש למחיקת שמו של הספר מרשימת "לקריאה נוספת" אינני מוצא כל סיבה שעד לכתיבת נימוק ענייני שכזה, ימשיך הספר להיות ברשימה. אגב, אין זה גם ראוי לקבוע ולכתוב בתמצית העריכה משפט האומר" איננו מרחיב בנושא דף הערך" - אשר עובדתית גם איננו נכון - וזאת מבלי שקראת את הספר עצמו. לפיכך אחזיר בינתיים את הספר לרשימה זו. ALC • י"ב בסיוון ה'תשע"א • 01:28, 14 ביוני 2011 (IDT)
התמשכותו אינה משנה את העובדה שלא ממש נמצאה הסכמה על צירופו. ואני שקראתי את הספר לא רואה הכרח בהוספתו לערך. יום מלא ברוגע ויצירה, יעל 10:31, 14 ביוני 2011 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 09:04, 4 במאי 2013 (IDT)

מוסדות אקדמאים בתחום[עריכת קוד מקור]

נא בידקו מוסדות נוספים מלבד אונ חיפה שמעניקים תואר שני בתרפיה באמנות: סמינר הקיבוצים, מכללת דוד ילין ירושלים, המכללה האקדמית לחברה ואמנויות (לסלי לשעבר). כמו כן מכללת תל חי ומכללת בית ברל מעניקות כרגע תעודת מטפל והן בתהליך לקראת קבלת אישור ללימודי תואר שני 79.176.150.42 00:03, 23 בספטמבר 2013 (IDT)

אכן נערכים בימים אלו שינויים קיצוניים באישורי המל"ג. את או אתה מוזמנים לתקן את הערך בהתאם! • רוליג שיחה אמצו חתול 09:16, 25 בספטמבר 2013 (IDT)

סוף סוף![עריכת קוד מקור]

בס"ד ערך מדהים! ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 22:14, 10 במרץ 2014 (IST)

תודה. • רוליג שיחה אמצו חתול 12:10, 12 במרץ 2014 (IST)

הערות מרשימת ההמתנה[עריכת קוד מקור]

יואב הציע לי להציע, אז מה לא. כתבתי חלק משמעותי בערך, ואשמח אם יהיה ערך מומלץ, אם תמצאו אותו מתאים. --• רוליג שיחה אמצו חתול 22:08, 20 בפברואר 2014 (IST)

אני לא מבין בנושא, אבל שמתי לב שיש הרבה כותרות לטקסט קצר יחסית. למשל בפרק: "גישות בטיפול באמנות" הפרק הקצר מחולק לשלושה פרקי משנה - לדעתי זה שגוי. כדאי לאחר פרקים קצרים לפרקים ארוכים יותר. גילגמש שיחה 21:05, 22 בפברואר 2014 (IST)
אני לא בטוח שאני מבין את הערתך. אתה שואל אם אפשר לנסח את הדברים שלא באמצעות כותרות משנה או שאתה שואל אם יש גישות נוספות? לשאלה השנייה אני יכול לענות שאלו הן שלוש קטגוריות ראשיות, שגם אם יש גישות נוספות אז הן נכנסות לתוך השלוש האלו. למשל, יש גישות שונות בפסיכותרפיה (שתוכל לקרוא עליהם בערך פסיכותרפיה), אך החלוקה בניהן אינן קשורה לטיפול באמנות, לכן אין זה המקום להרחיב עליהן. • רוליג שיחה אמצו חתול 22:29, 22 בפברואר 2014 (IST)
לא שאלתי שאלה, אלא הצעתי הצעה: לבטל את הכותרות לפרקים קצרים ולאחד את התוכן לפרקים גדולים יותר. גילגמש שיחה 05:52, 23 בפברואר 2014 (IST)
עשיתי כעצתך בפרק "כלי טיפול ייחודיים", שם הדבר היה בולט. בפסקה של הגישות, לי החלוקה הברורה לתתי פסקאות מקלה על הקריאה, אבל אני מניח שזה עניין אינדיבידואלי. • רוליג שיחה אמצו חתול 07:46, 23 בפברואר 2014 (IST)
אני חושב שזה מפריע כי זה נותן כותרת לכל פסקה - הדבר איננו תקין מבחינה תחבירית. אם אתה אוהב את זה ככה, אז תשאיר. גילגמש שיחה 11:12, 23 בפברואר 2014 (IST)
אני מתייג את רוית, שלמיטב ידיעתי עוסקת בתחום קרוב בויקיפדיה. אולי יהיה לה מה לתרום לדיון. Yoav Nachtailer - שיחה 13:04, 10 במרץ 2014 (IST)
אין לי הרבה מה לתרום, מלבד להצטרף להמלצה על הפיכתו של הערך למומלץ (חבל שלא חשבתי בעצמי להציע אותו). עשיתי הגהה נרחבת ותיקנתי מעט ניסוחים, ונראה לי שהוא בשל לכך. מה שטיפה חסר אולי (אם כי לא פוגם בהפיכת הערך למומלץ) הוא התייחסות נוספת להיסטוריה והתפתחות התחום בעולם. אין טעם לדעתי בפרק היסטוריה גדול ונפרד, כי כבר יש התייחסויות היסטוריות השזורות בפרקים העוסקים בגישות הטיפוליות ובאבחונים, למשל, ושם מקומן לדעתי; אבל משהו קצרצר כמו ההתייחסות בפרק על ישראל - זה יכול לתרום. אגב, גם "אין מספיק מידע על כך" יכול להיות תשובה טובה מבחינתי, כי לצערי ידוע שלא תיעדו מספיק את ההתפתחויות במקצועות טיפוליים רבים. Ravit - שיחה 22:23, 10 במרץ 2014 (IST)
תודה רוית על ההתייחסות, ורוליג, שמתי לב שיש "דרושה הבהרה" בפרק "שימור קונקרטי של דימויים", לטיפולך. Yoav Nachtailer - שיחה 22:39, 10 במרץ 2014 (IST)
תודה על ההערות. הוספתי פרק של ההיסטוריה של התחום בהסתמך על הערך באנגלית. כמו כן, הבהרתי את ההבהרה שנדרשה. בנוסף, הוספתי פסקה על הגישות. • רוליג שיחה אמצו חתול 12:06, 12 במרץ 2014 (IST)
רוליג, כל הכבוד. הערך מצוין לדעתי. Ravit - שיחה 21:16, 15 במרץ 2014 (IST)
תודה! • רוליג שיחה אמצו חתול 23:45, 15 במרץ 2014 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בסוף העמוד הוכנסו כותרת ותמונות של "טיפול בטבע". אין תוכניות בארץ המוכרות ע,י המועצה להשכלה גבוהה בתחום זה. תחום זה אינו נכלל תחת "טיפול באמצעות הבעה ויצירה" ולכן אין זה נכון להכניס את הטיפול בטבע ואת פירוט התמונות שתחתיו לעמוד זה.

מקור:המועצה להשכלה גבוהה. דווח על ידי: חמוטל עמית 62.219.212.159 16:04, 29 בדצמבר 2015 (IST)

זאת תבנית של טיפולים רגשיים, המקשרת בין ערכים שונים. אין לזה קשר למועצה להשכלה גבוהה. בכל זאת אני מתייכת את משתמשת:רוליג שיוכל להתייחס טוב יותר לנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:22, 29 בדצמבר 2015 (IST)
מעניין שכל הערכים מעולם הפסיכולוגיה, כמו פסיכולוגיה רפואית או פסיכולוגיה יהודית, שגם הם לא שייכים לתחום, לא מפריעים. חיוך ירוק
תפקיד התבניות הוא לסייע לקורא לנווט לערכים קרובים, וכן, טיפולים נפשיים אחרים, גם מאלו ששייכים לטיפול בטבע, רלוונטים. אגב, גם טיפול באמנויות לא מוכר בחוקי מדינת ישראל, ועדין נמצא לו מקום של כבוד. לא חוקי המדינה ולא המל"ג קובעים בעניין זה. מדובר בתחום ידע ומקצוע שקיימים גם בארץ וגם בעולם כולו ולכן יש להם מקום בוויקיפדיה. • רוליג שיחה אמצו חתול 21:08, 29 בדצמבר 2015 (IST)