שיחה:יעקב אלעזר כהנא שפירא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

איפה הוא מופיע בסרטון של הרבי מחב"ד?[עריכת קוד מקור]

בסרטון יש פגישה של הרבי עם הרבנים הראשיים. גם אם הרב יעקב הוא נמצא שם ברקע (לא הצלחתי לזהות, אבל הגיוני שאפשר למצוא אותו), זו לא סיבה לשים כאן קישור. זה שייך לערכים של המשתתפים הפעילים בפגישה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

צודק. מסיר. ‏DGtal‏ - שיחה 10:41, 26 באפריל 2017 (IDT)

גיוס לצבא[עריכת קוד מקור]

מחקתי את המשפט המוזר על כך שהוא מנחה את תלמידיו גם המתמידים ביותר להתגייס לצבא. כל מי שלומד בישיבה יודע שהדבר לא מתאים למציאות אחיקם ק - שיחה 19:02, 19 בפברואר 2019 (IST)

אחיו התאום[עריכת קוד מקור]

כמובן ייתכן מנהל שהוא גם רב, לא הבנתי מה הופך את המנהל הזה לרב. הוא רב קהילה? ר"מ בישיבה? דיין? נרו יאירשיחה • ו' בתמוז ה'תש"ף • 23:14, 28 ביוני 2020 (IDT)

מלבד תפקידו הניהולי הוא אכן גם מעביר שיחות בישיבה. יהודה היהודי - שיחה 18:46, 29 ביוני 2020 (IDT)

מהן השיחות האלה? גמרא? אמונה? פעם בשבוע? פעם בחמש שנים? לחמישה תלמידים במסדרון? למאתיים תלמידים בבית המדרש בכל פעם? נא לפרט. נרו יאירשיחה • ז' בתמוז ה'תש"ף • 21:57, 29 ביוני 2020 (IDT)

שיחות באמונה, מידי פעם, בפני כמה עשרות תלמידים. אשמח לקבל ממך את דפי הפירוט על כל האנשים המוזכרים בויקיפדיה תחת התואר הרב 1.במה הם נותנים שיחות, 2.באיזו תדירות, 3.בפני כמה תלמידים, 4. באיזה מקום... יהודה היהודי - שיחה 22:31, 29 ביוני 2020 (IDT)

לגבי רבנים אמיתיים (ר"מים, רבני קהילות וכדומה) אין צורך, רק לגבי חריגים מהסוג הנ"ל. הלקוניות של "מדי פעם" שכנעה אותי שזה לא נקרא רב. אשמח לשמוע את דעת משתמש:ביקורת, משתמש:AddMore-III. נרו יאירשיחה • ז' בתמוז ה'תש"ף • 23:10, 29 ביוני 2020 (IDT)
ובכן, לצערינו הוא "חריג" ולא "רב אמיתי" אבל מה לעשות ואכן הוא מוסר שיעורים, אולי תכתוב משהו יותר ענייני מאשר לכתוב "לקוני", כתבתי מידי פעם בגלל שהוא לא מוסר את השיחות בזמנים קבועים, אבל למעשה הוא מוסר שיחות רבות במהלך השנה, בפני תלמידים רבים. לא הבנתי מה לקוני בזה. יהודה היהודי - שיחה 23:47, 29 ביוני 2020 (IDT)
לא יודע מה החשיבות של תפקידיו כחבר מועצת הרבנות-מטעם וכו'. אבל אין שום אינדיץ בערך לכך שהוא רב במובן הנפוץ, של מורה הוראה עם קהל. AddMore-III - שיחה 23:51, 29 ביוני 2020 (IDT)
משתמש:AddMore-III, הרב יעקב ודאי רב לדעתי, כי הוא ראש ישיבה. אני שואל לגבי אחיו התאום, שמואל, שתפקידו הוא מנהל הישיבה. יהודה היהודי טוען שהוא רב כי "מדי פעם" הוא נותן שיחות בישיבה, וגם לזה לא הביא סימוכין. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תש"ף • 11:26, 30 ביוני 2020 (IDT)
כן, גם לי נראה מוזר, חשבתי בפיזור הדעת שהתחלת אולי להקפיד על היחס שציוו כמה גדולים למשתתפים בגוף האמור. אני מתנצל. לעניין: לא יודע לשם מה להזכיר אדמיניסטרטור בערך, אבל אתם יכולים להתפשר על "ר'" כתואר כבוד. AddMore-III - שיחה 11:54, 30 ביוני 2020 (IDT)
שמואל מוזכר כי הוא אחיו ועובד איתו. אין אצלנו תואר כזה, "ר'", כי רב הוא ממילא רב, וחרדי/חרד"לי מכובד אצלנו בדיוק כמו כל אדם אחר גם בלי תואר הכבוד חסר המשמעות הזה. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תש"ף • 12:10, 30 ביוני 2020 (IDT)
משתמש:נרו יאיר, כפי שנוכחת הפנית את הנדון שלנו למשתמש שאפילו על הרב יעקב שפירא - שהוא "רב" לכו"ע (הוא גם ראש ישיבה, גם מוסר שיעורים יומיים גמרא ובאמונה בפני מאות!! תלמידים, גם חבר מועצת הרבנות הראשית, ועוד) סבר להסיר את התואר "הרב", אליבא דמשתמש זה יש להסיר את תואר הרב בויקיפדיה מחצי אם לא יותר מהאנשים שניתן להם תואר זה, האם לדעתך משתמש זה הוא האדם המתאים להכריע בנדון זה??? (כמובן בלי להמעיט מערכו של משתמש זה ח"ו, אך לא כל משתמש נמצא "בעניינים" בכל סוגיה).

ולגופן של טענותיך, (נשמע לי קצת מגוחך להגיב בכלל על טיעונים שכאלו ברצינות, אך מה לעשות ומאחר שהועלו ברצינות טענות אלו על ידיך אענה לך עליהם) "מידי פעם" נכתב מאחר ואין לו"ז קבוע של שיחות ולכן קשה לנקוב בתדירות קבועה, אי לכך טענה שמכיוון שנכתב "מידי פעם" אין רב זה ראוי לתואר "רב" אינה מן העניין. לטענתך שלא הבאתי סימוכין לדברי, איזה "סימוכין" אתה רוצה שאביא? מה שייך להביא לכך סימוכין? כל רב אחר שנכתב בויקיפדיה שהוא מוסר שיעורים מובא עם סימוכין? ואזכיר לך דברים שאתה עצמך כתבת בתאריך כ' בסיון ה'תשע"א בדף השיחה על הרב צבי ישראל טאו (קישור לדברים אלו כאן: https://he.m.wikipedia.org/wiki/שיחה:צבי_ישראל_טאו#תבנית_מקור_ללא_מקור) "יש בוויקיפדיה מידע רב, בייחוד ביחס לביוגרפיה של אנשים מחמישים השנים האחרונות, שמתבסס על דברי אותם אנשים או ידע של המשתמשים הכותבים את הערך וכך הלאה. ייתכן שאפשר להביא מקור כלשהו למשפט הזה, אבל גם אם לא - אני יודע שהוא נכון. אני מניח שישנם נוספים אצלנו שיוכלו לאשר. ובכל מקרה, זה די מובן מאליו". עד כאן דבריך. (אין בדברי אלו הזדהות עם דבריך בנידון שם עצמו, שאינני סבור שם כדבריך בהכרח לגבי המשפט הנדון שם [ואולי ההפך הוא הנכון], אך לגבי נידון דנן וודאי שאמת דברים אלו)... יהודה היהודי - שיחה 12:16, 30 ביוני 2020 (IDT)

הסגנון התוקפני שלך דומה להפליא למשתמש אחר ששותף גם לעמדותיך. אם אין לו"ז קבוע לאותן שיחות - פשוט שאינו ר"מ. הסימוכין שאתה צריך להביא הם למה שלדעתך הופך אותו לרב, כלומר אותן שיחות, אבל במקרה הזה זה גם לא מספיק. על רבנים אחרים שאין סימוכין לכך שהם ר"מים או רבני קהילה אדרוש כמובן אותו דבר. מה שציטטת נכון כמובן, רק לא ביחס לדברים שיש סיבה טובה לפקפק בהם. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תש"ף • 12:25, 30 ביוני 2020 (IDT)
ראשית אינני מבין למה הינך קורא "תוקפנות" האם ברצינות אתה חושב שלומר על טיעון מסויים שלך שהוא מגוחך זוהי תוקפנות?? לי דווקא נראה שאתה מנסה להשתמש בכלל "ההגנה הכי טובה היא ההתקפה" ולהאשים אותי בהאשמות שוא של תוקפנות, ואולי אף בבק"שיות, הריני להודיעך שלא אהיה מוכן לסבול זאת, והשמצה נוספת שלך תופנה לעיון הגורמים המתאימים. ולגוף העניין, לא נטען פה מעולם שהוא ר"מ, ובכן נגלה "גילוי מרעיש" ישנם רבנים שאינם רמי"ם!!!, ובהחלט עונה על התואר הזה מי שמוסר שיחות רבות אך לא סדירות. אינני מבין מדוע "יש סיבה טובה לפקפק" האם הינך סבור שכל מי שלא שמעת על שיעוריו יש "סיבה טובה לפקפק" ולומר שאיננו מוסר??? אגב, אני ממתין לראות בדף השיחה של הרב יעקב עדס שאלה שלך על סמך מה הינו קרוי רב, האם שיעוריו סדירים? האם הוא רב קהילה? יהודה היהודי - שיחה 13:03, 30 ביוני 2020 (IDT)
למרות הפליטה הפרוידיאנית שלי, שנבעה מהיסח הדעת, אין לכך קשר. מדובר בבירור באיש מנהלה. אתה בהחלט יכול לפתוח דיון על עדס (למרות שהוא מחבר ספרים ומקובל, מה שאינו משתמע מהתיאור של השמואל האמור). AddMore-III - שיחה 13:39, 30 ביוני 2020 (IDT)
1."אין לכך קשר" אינה תגובה עניינית למה שטענתי, אשמח אם תשיב לגוף טענותי. 2. אחזור על הראשונות, זה ש"מדובר בבירור באיש מנהלה" אינו סותר את זה שגם מדובר בבירור באישיות רבנית, עיין בתחילת הנדון שוב. לגבי הרב עדס אני מניח שהבנת שאין ברצוני להסיר ממנו את התואר הרב, ולא לפתוח דיון בנושא, באתי להראות כיצד נראה שמשתמש:נרו יאיר פועל באופן מוטה מאוד נגד ישיבת מרכז הרב, רבניה, והמסתעף, בעוד בערכים שקשורים לכבודה או לכבוד רבניה וכדו' הוא משתדל ככל יכולתו להמעיט בכבודם, ואפי' בטענות שבשום מקום אחר לא יטען... ובעוד אני מגבה דברי בטענות הגיוניות, הוא מגיב בדמגוגיה זולה... יהודה היהודי - שיחה 14:03, 30 ביוני 2020 (IDT)
לך ולמשתמש נוסף בעל דעות דומות יש אותה טעות בסיסית. אולי תתקוף עוד יותר חזק, כדי להרגיש עוד יותר צודק. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תש"ף • 14:06, 30 ביוני 2020 (IDT)
משתמש:בריאן לתשומת ליבך, טענתי טענות שנרו יאיר אינו משיב להן, ותחת זאת הוא פועל ב"הפוך על הפוך" ותוקף ומשמיץ אותי בתואנה שאני תוקף אותו. אבקשך 1. לטפל בנושא ההשמצות. (כדאי גם לעיין בדברים שהותיר לי בדף השיחה שלי) 2. להבהיר לו כי עליו לענות עיניינית. לתועלת העניין אסכם את הוויכוח היכן שהוא עומד כעת, אני טענתי שמכיוון שהוא מוסר שיחות רבות בישיבה יש לכנותו "רב", ואע"פ שאינן במועדים קבועים, והוא הגיב שזו אמירה לקונית, ומי ששיחותיו אינן בזמנים קבועים ואינו נחשב ר"מ, אינו ראוי לתואר "רב", ובהסבירי שאמנם אינו ר"מ אבל נחשב רב בהתאם לכך שהוא אכן מוסר שיחות בישיבה, הגיב בציניות ולא ענה לטענה. אשמח לטיפולך, תודה יהודה היהודי - שיחה 14:38, 30 ביוני 2020 (IDT)
ברור שאדם שמוסר שיחות בפני עשרות תלמידי ישיבה ראוי לתואר רב, אין הגדרה המצריכה שהן תהיינה במועדים קבועים, הלא כן? מה דעתו של ביקורת בנושא?אבי דרורי - שיחה 09:44, 7 ביולי 2020 (IDT)
אולי אם היה לו שיעור שבועי קבוע, גם זה בדוחק. לא "מדי פעם", מה גם שאפילו ל"מדי פעם" לא הובא מקור. נרו יאירשיחה • ט"ו בתמוז ה'תש"ף • 18:55, 7 ביולי 2020 (IDT)
שוב אתה חוזר על אותם טענות שהעלת בלי לענות לדברים החדשים שנטענו, מפנה אותך שוב לדברי לעיל בסוגיית ה'מקור', ולשאלתי מדוע בשביל שאדם יחשב רב הוא צריך למסור שיעורים בזמנים קבועים? מה היגיון יש בדבר???. יהודה היהודי - שיחה 19:26, 7 ביולי 2020 (IDT)
כי אתם לא חזרתם על מילה? אם כבר אתם חוזרים אולי תוכל להבהיר על מה לא עניתי (אם בכלל). לי נראה פשוט שמי שנותן שיחות "מדי פעם", וגם לזה אין מקור - אינו רב. אתה צריך להסביר את ההיגיון למה הוא כן. נרו יאירשיחה • ט"ו בתמוז ה'תש"ף • 19:29, 7 ביולי 2020 (IDT)
וודאי שאני אחזור אם אתה כל הזמן חוזר על טענות שכר עניתי לך עליהם אני נאלץ לחזור על תשובותיי, שמת לב שעל מה שכתבתי שעליו הגבת עוד לא ענית... חוץ מלדרוש שוב מקור, דבר שכבר עניתי עליו, ולחזור על האמירה הנבובה שבגלל שהשיחות אינן במועדים קבועים אינו רב בלי להביא שום הסבר הגיוני מדוע, אשאל שוב, מדוע זה שהשיחות שהוא נותן אינן במועדים קבועים שולל ממנו את התואר רב?? (וכפי שכבר הוסבר "מידי פעם" נכתב לא בגלל ששיחותיו נדירות כ"כ אלא בגלל שאינן במועדים קבועים). לגבי דרישת המקור כנ"ל אחזור שוב על מה שעניתי לך איזה מקור אתה רוצה שאביא? מה אתה מצפה שייכתבו על שיעוריו בעיתונות?? שיאמרו את זה בחדשות??, אפנה אותך שוב לציטוט שלך עצמך שהבאתי לעיל, התשובה היחידה שקיבלתי ממך על כך היא שפה זה לא שייך בגלל "שיש סיבה טובה לפקפק" מהיכן מגיעה הסיבה לפקפק?? אתה לא טוען שאתה יודע שאינו מוסר, לעומת זאת אני טוען שאני יודע, מה צריך יותר מכך?? יהודה היהודי - שיחה 00:59, 10 ביולי 2020 (IDT)

פרסומיו[עריכת קוד מקור]

לפרוטוקול: "על ידי כוהניך", מהדורה שנייה, "פנימי", 68 עמ'; על התורה, מהדורה שנייה, 89 עמ'; שיחות על שבועות - 29 עמ'. את החיבורים "מגיד דבריו ליעקב" ו"יראו ישרים וישמחו" לא מצאתי בספרייה הלאומית וגם לא באף ספרייה אחת במערכת ULI, ולכן איני יודע מהו ההיקף, אבל די ברור בנסיבות כאלה שלא מדובר בפרסומים בולטים במיוחד. נרו יאירשיחה • י' בתמוז ה'תש"ף • 15:16, 2 ביולי 2020 (IDT)