שיחה:ישראל עולה כיתה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
    ‏Wikimedia Israel.svg
ערך זה נכתב, או הורחב משמעותית, על ידי תלמידי בית הספר אורט רמת יוסף, בת ים,
במסגרת שיתוף פעולה בין ויקימדיה ישראל לרשת אורט ישראל
.

פעילויות ויקימדיה ישראל במערכת החינוך
Students write Wikipedia - logo-heb.png

דיון חשיבות[עריכת קוד מקור]

נראה שהתכניות נותרו בעיקר על הנייר. לא נראה שזה דורש ערך נפרד. אפשר להזכיר את עיקרי הדברים בערך אודות מר פירון. גילגמש שיחה 16:31, 21 ביוני 2016 (IDT)

מסכים עם גילגמש. Dvh - שיחה 16:37, 21 ביוני 2016 (IDT)
הערך הזה קיבל אישור מהנהלת ויקיפדיה תחת תוכנית לימודים שנותנת לתלמידים ליצור ערכים בויקיפדיה...אם מישהו יחליט למחוק את הערך הזה זאת פשוט יריקה לפרצוף...1itzik1 - שיחה 16:40, 21 ביוני 2016 (IDT)
1itzik1, אני מבינה שהיית שותפ/ה לכתיבת הערך, אך כנראה שהתהליך לא הוסבר באופן נכון. הפרויקט שהשתתפת בו לווה על ידי עמותת ויקימדיה ישראל אשר תומכת בחלק מן הפעילות המתקיימת באתר ויקיפדיה, אך אינה מנהלת את האתר. וויקיפדיה מנוהלת על ידי קהילה של מתנדבים אשר כל אחד מוזמן לקחת בה חלק. Gilgamesh ו-Dvh הם שניים מן המתנדבים אשר משתתפים בקהילה זו ומקדישים שעות רבות מזמנם לעריכה ותפעול של ויקיפדיה. כמו בכל קהילה, עשויות להיות מחלקות בנושאים שונים. במקרה הזה, מתנדב אחר בקהילה נתן לנו בתחילת השנה חוות דעת שלפיה הנושא זכאי לערך, אולם נראה שלא כולם מסכימים על כך. את/ה וחבריך מוזמנים להשתתף בדיון ולהעלות טענות משכנעות לגבי חשיבות הנושא. בברכה, Shai-WMIL - שיחה 16:53, 21 ביוני 2016 (IDT)
אני לא יודע למי אתה מתכוון, בוויקיפדיה אין "הנהלה". יתכן שהייתה הצעה לכתיבת ערך מסוים. כאן גם המקום להזכיר למתנדבי העמותה לבדוק אם הערך עומד בכללים שלנו או שיש סיכוי שימחק. כך או כך, דעתי לא משתנה - הוא מיותר בעיני. כולם יכולים להשתתף בדיון, אבל רק עמדתם של משתמשים בעלי זכות הצבעה נספרת בדיון ובהצבעה אם תהיה. עמדתו של משתמש חסר זכות הצבעה לא תשפיע על תוצאות הדיון, אלא אם ישכנע משתמש שכן יש לו זכות הצבעה. גם את הפרט הזה היו צריכים להסביר לכם. גילגמש שיחה 16:58, 21 ביוני 2016 (IDT)
אכן הייתי שותף בכתיבת הערך, עזרתי לתלמידה שכתבה את הערך בכל מה שנוגע לצד הטכני של הכתיבה (אני עורך כבר כמה שנים מספר דפים בויקיפדיה בצורה רציפה...ביניהם למשל הדף של פיל קולינס.) אם לומר את האמת, זה ממש מזלזל ולא ראוי כלפי התלמידים שעבדו שנה שלמה על הערך הזה וערכים נוספים.. מה הקטע בדיוק של כל התוכנית הזאת אם כל העבודה הקשה תמחק אחרי שבוע ? הפרויקט לא אמור היה לצאת לפועל אם התוצאה הסופית של הערך תהיה מחיקתו. 1itzik1 - שיחה 17:04, 21 ביוני 2016 (IDT)
מי שיכול לענות על השאלה מה קרה לתוכנית הוא מי שמלמד כיום במערכת החינוך הממלכתית. אני מניח שיש מורה או שניים שאפשר לשאול אותם לפני שמניחים הנחות לא מבוססות. בנוסף, גם אם התוכנית לא נקלטה זה לא אומר בהכרח שיש למחוק את הערך. יש מספיק תוכניות שלא מומשו ויש עליהם ערכים, השאלה היא אם הביטול היה רק כי יש שר חדש או מסיבה פדגוגית משמעותית. ‏DGtal‏ - שיחה 17:07, 21 ביוני 2016 (IDT)
אין בדיון חשיבות הבעת זלזול בכותבת. בוויקיפדיה העברית נמחקו אלפי ערכים (חלקם לאחר דיון חשיבות וחלקם לאחר הצבעה) השיקולים הם לא אישיים. לא יודע מי היא הכותבת וגם לא משנה לי. חשוב לי רק מה מופיע בערך ואיך הוא מוצג. הערך הנוכחי גם נראה רע בעיני (הכתיבה איננה אנציקלופדית) וגם הוא מיותר בעיני. כעת במקום להתעסק בעלבון (שלא קיים או לפחות לא הייתה כוונה כזאת ובלאו הכי הדיון ימשך גם אם מסיבה כלשהי מישהו יעלב, דברים כאלה לא נלקחים בחשבון, אלא אך ורק פרמטרים נייטרליים ואנציקלופדיים) צריך להתייחס לטענות העיקריות. ואני מדגיש שוב - אין שום אפשרות לתת "אישור" מצד "הנהלה" כלשהי. חשוב מאוד להדגיש בפני הכותבים הפוטנציאליים שכל הערכים שהעמותה (או כל אחד אחר) מדבר עליהם הם בגדר המלצה לא מחייבת בלבד. יתכן שהם יתקבלו ויתכן שלא. כבר נמחקו ערכים שנכתבו במסגרת פרויקטים כאלה ואחרים. אין פה שום "אישור" ובוודאי שאין הנהלה שאיננה קיימת. גילגמש שיחה 17:53, 21 ביוני 2016 (IDT)
כמורה בפועל בתיכון, אני יכול להעיד שרוב ההחלטות שהתקבלו במסגרת התוכנית הזו מתממשות הלכה למעשה, גם בתקופת השר בנט (הוא שינה דברים קטנים בה, הרעיון והשינויים שקבע פירון נמשכים). התוכנית הלאומית ללמידה משמעותית (השם החדש) פועלת כסדרה והדבר אף מגובה בחוזר מנכ"ל משרד החינוך ממאי 2016. בלי קשר לדיון אודות הליווי של הערך, הנושא שלו משמעותי מאוד למבנה הלמידה במערכת החינוך, וזה כנראה השינוי המשמעותי ביותר שעברה המערכת באופן רוחבי בשני העשורים האחרונים. להפוך את הערך לפסקה תחת הערך של שי פירון לא יבהיר את המשמעות האמיתית של התוכנית הזו. אביב צמח - שיחה 20:50, 21 ביוני 2016 (IDT)
אביב צמח, תוכל לתאר בקצרה ואת שלושת השינויים המעשיים הכי דרמטיים שכבר חוללה התוכנית? הרושם שלי היה שבחרו במילה המופשטת "משמעותית" (שגם אתה חוזר ומשתמש בה) כי אף אחד לא יודע מה זה בדיוק אומר. נרו יאירשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ו • 21:30, 21 ביוני 2016 (IDT)
בשמחה: (א) מודל 70-30 בבגרויות - העברת 30% מההערכה לבגרות לאחריות ביה"ס, לרוב בהערכה חלופית. (ב) השכלה כללית בכיתות י' - הוספת "סלוט" ותקציב למקצוע חדש, אותו ביה"ס בוחר ומיישם (תוכן ודרכי הערכה). (ג) צמצום מועדי היבחנות וביטול בחינות בגרות בכיתה י'. (ד) תוכנית "חלוצי הערכה" של המינהל הפדגוגי. יש עוד, כמובן. אביב צמח - שיחה 14:14, 22 ביוני 2016 (IDT)
משי פירון נשארו רק סיסמאות. ההצלחה היחידה שלו בתקופת כהונתו כשר הייתה הדיאטה של עצמו. 109.160.190.228 21:44, 21 ביוני 2016 (IDT)
החשיבות מובהרת היטב בערך. זה ששמה נשמע כלקוח מסיסמת בחירות, או שהשר פירון הצליח או לא הצליח בתפקידו או שהערך נכתב במסגרת כזו או אחרת אין זה שיקול לכאן או לכאן. השיקול הוא האם התוכנית תקפה ויש לה חשיבות והתשובה חיובית: כפי שמדווח בערך ובאסמכתאות הנלוות (חוזרי מנכ"ל) התוכנית מיושמת, היא מביאה לשינוי מהותי בארגון הלימוד ושיטות ההערכה ועוררה תגובות לא מעטות בציבור המורים, התלמידים וההורים כמפורט בדיווחי העתונים שבאסמכתאות ולכן יש לה מקום כערך בוויקפדיה לצד מיזמי חינוך אחרים. שנילי - שיחה 15:48, 22 ביוני 2016 (IDT)
יש מעט מאוד רפורמות בהיסטוריה של החינוך בישראל. לרפורמות אלו השפעה רבה על מערכת החינוך. משכך יש לערך חשיבות גבוהה גם מבלי להכנס לשאלות כיצד ממשיכה הרפורמה כיום או כיצד השפיעה בפועל. תומך בחשיבות. אבנר - שיחה 17:52, 22 ביוני 2016 (IDT)
שם הערך והגדרת התוכנית בפתיח הם סלוגן פרסומי למשהו, לא כך זה צריך להיראות. כשיהיה ערך אנציקלופדי יהיה ניתן לראות אם אכן הוא בעל חשיבות כמו זו המיוחסת לו. ביקורת - שיחה 01:31, 27 ביוני 2016 (IDT)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

השם כרגע מבלבל. שם הרפורמה הוא "ישראל עולה כיתה" וזה צריך להיות שם הערך. במקביל צריך לעשות הפניה "התכנית ללמידה משמעותית". אבנר - שיחה 18:14, 22 ביוני 2016 (IDT)

אבנר היית משנה, וזה לא היה משנה לאף אחד / אף אחד לא היה שם לב.... Meni yuzevich בית חב"ד לכולם י"ז בסיוון ה'תשע"ו 15:54, 23 ביוני 2016 (IDT)
אסור לשנות ללא דיון. בטח שזה היה משנה. חס וחלילה לפעול בניגוד לכללים המפורשים שלנו. לגופו של עניין - אני תומך בשינוי השם. גילגמש שיחה 09:58, 24 ביוני 2016 (IDT)
לפי דברי משתמש:אביב צמח: התוכנית הלאומית ללמידה משמעותית. ‏«kotz» «שיחה» 08:45, 27 ביוני 2016 (IDT)
כך קרויה התוכנית גם באתר משרד החינוך Eladti - שיחה 08:52, 27 ביוני 2016 (IDT)
האם יש הסכמה להעביר לשם החדש? ShiR - שיחה 14:56, 27 ביוני 2016 (IDT)
כן. אבנר - שיחה 19:36, 6 ביולי 2016 (IDT)