שיחה:לאומיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הי, למיטב ידיעתי והבנתי בנדיקט אנדרסון, כמו גלנר וכמו הובסבאום קושר את הולדת הלאומיות לתקופה המודרנית וקרוב אליהם יותר בתפיסותיו מאשר לסמית'.

יערהלאום "ישראלי"? זה עניין חדש עבורי. יש לאום "יהודי". "ישראלי" = אזרחות בשל שמה של המדינה. האם אני ואחמד בני אותו הלאום???

(קול חדש) איתי 01 מארס 2007 11:25

  1. מסכים. יש להסיר את זה. Freearmy - שיחה 21:02, 3 באפריל 2010 (IDT)


פיגועי ה-11 בספטמבר מראים על שינוי מגמה? לא נראה לי[עריכת קוד מקור]

הטענה הזאת שמובאת בערך נראית לי תמוהה. אפילו הקו הרשמי של ממשלת ארה"ב, רואה בפיגועים חלק ממלחמה גלובלית, ולא משהו שקשור ללאומיות האמריקאית דווקא. לפי דעתי הטרור האיסלאמי באופן כללי, ותנועת אל-קעידה באופן יותר ספציפי הם דווקא מסממני דעיכתה של הלאומיות.

--דישמן 13:12, 24 דצמ' 2004 (UTC)
יש הסכמה בקרב הסוציולוגים ומדעני המדינה שהיה שינוי בארבע השנים האחרונות (אני יכול לתת הפניות, אם זה קריטי). גם אם השיח הפורמלי עוד לא ממש השתנה, הרבה פרקטיקות השתנו. וגם הטענה שהשיח לא השתנה היא לא מדוייקת. אמנם לא מדברים על לאומיות כמו שדיברו בעבר, אבל הרבה היבטים שלה, ובעיקר ביטחוניזם וזיהוי של אדם ע"פ לאום (ערבים רעים, צרפתים נגדנו, רק אמריקאים טובים) חזרו לחיים.
שכחתי לחתום, אז על הדרך מאמר אחד: RESPONSE TO SEPTEMBER 11: ANXIETY, PATRIOTISM, AND PREJUDICE IN THE AFTERMATH OF TERROR
לא יאומן. שוב שכחתי לחתום. נדב 19:01, 24 דצמ' 2004 (UTC)


מסתבר שהיטלר לא היה כל כך קיצוני[עריכת קוד מקור]

"הפשיזם, אשר ראשיתו באיטליה הפשיסטית, הוא הביטוי הקיצוני ביותר של הלאומנות..."

את הנאציזם אין אנו מחשיבים כהתגלות הקיצונית ביותר של הלאומנות?

מדובר על אגרסיביות לאומית כלפי עמים אחרים הנתפסים כנחותים, רצח-עם לא נופל בקטגוריה הזו? ירדן זליבנסקי גרינוואלד - שיחה 23:47, 22 בנובמבר 2009 (IST)

הערה[עריכת קוד מקור]

אחי הקוראים בכל חצי משפט ניתן לראות שמתווכחים על הערך הזה על לרמה המוגזמת ביותר, לדוגמא במשפט האחרון מישהו קבע שלאומיות אתנית הינה דבר שלילי ופסול ו"ניקה" את מדינת ישראל מפגם זה, ובמשפט הבא: אין לראות בלאומיות אתנית דבר פסול, שהרי במדינה דמוקרטית, כדוגמת ישראל, קיימים זכויות המיוחדות למיעוטים, כמו חוסר החלת חוק חג המצות במקומות בהם רוב התושבים אינם יהודיים. אקראי (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

מחיקת פסקה.[עריכת קוד מקור]

מחקתי את הפסקה שהתייחסה בהסתייגות לטענה שהלאומיות היהודית היא לאומיות אתנית. הטענה הבסיסית של הציונות היא שהיהודים הם עם שיש לו מורשת והיסטוריה ושמגיע לו מדינה משלו בארץ אבותיו - זו לאומיות אתנית לא לפי מקטרגיה של הציונות אלא לפי הציונות עצמה. אלעזר בן יאיר - שיחה 17:18, 10 במרץ 2013 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 16:03, 1 ביולי 2013 (IDT)

משוב מ-16 במאי 2014[עריכת קוד מקור]

ההגדרה בראש הערך הזה היא מוטעית, והתוכן של הערך לקוי. לדוגמה, היתה לאומיות בגרמניה שאחרי 1871, והשאיפות שלה לא היו רק מימשל עצמי, שהרי זה כבר היה קיים. 77.125.11.48 07:52, 16 במאי 2014 (IDT)