שיחה:מוזס וילהלם שפירא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בחינת המלצה[עריכת קוד מקור]

הצבעה על הסרת/השארת ההמלצה מתקיימת כאן. ‏Ori‏ • PTT‏ 13:16, 1 בנובמבר 2009 (IST)

מיקום החנות[עריכת קוד מקור]

המיקום המדויק של חנותו של שפירא,ברחוב הנוצרים בירושלים העתיקה, זוהה על ידי שלמה גיל. ראה "בעקבות החנות הנעלמה" ,כתב העת "עת מול" , גיליון 223 , יוני 2012 -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 14:24, 4 במאי 2013 (IDT)

החלפתי בקישור מאורכב. דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 06:01, 29 באפריל 2015 (IDT)

תאריך התאבדות[עריכת קוד מקור]

במאמרים בעברית אכן מוזכר התאריך 11 במרץ, אולם ברוב מוחלט של המאמרים באנגלית מופיע דווקא התאריך 9 למרץ. מעניין האם ניתן לקבוע תאריך התאבדות מוסכם של האיש. 62.90.122.231 23:49, 4 באוקטובר 2014 (IDT)

הצעת הסרה מהמומלצים[עריכת קוד מקור]

Article blue.svg ערך זה מועמד להמלצה או להסרת המלצה. מומלץ להיעזר בקריטריונים כדי לבחון את הערך. הנכם מוזמנים להעיר ולהגיב בדיון זה ולבקר מועמדים נוספים.

דיון[עריכת קוד מקור]

הערך סובל בעיני מכמה ליקויים. הראשון הוא תיאור מתומצת מדי של מעשי התרמית של מוזס שפירא. לא ברור כיצד הצליח לרמות מוסדות מכובדים כמו מוזיאונים ואספנים מקצועים. המידע הזה דורש הרחבה. בנוסף, לא ברור מדוע שינה את דתו. גם פרק אחרית הדבר לא מפרט די הצורך על תרמיותיו והאפשרות שבכל זאת לפחות חלק מהחומר לא היה מזויף. בנוסף לכל אלה, בערך קומץ הערות שוליים כך שגם המידע שכן נמצא נשאר ללא סימוכין ברובו. גילגמש שיחה 08:21, 22 בפברואר 2017 (IST)


המגילות הגנוזות 'לכאורה'?[עריכת קוד מקור]

אודות ממצא המגילות ממדבר יהודה, שנאמר עליהן כאן "לכאורה", אני מעדיף את "לטענתו", בפרט כשנאמר בהמשך שבהחלט יתכן שהן היו אמיתיות.