שיחה:פגישות עם פיטר ברוק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בוקר טוב, אין להסיר את התמונות, משום שיש עליהן אישור מבעל התמונות! בברכה, Rafael Guri שיחה 03:39, 13 במאי 2011 (IDT)

אישור לתמונות[עריכת קוד מקור]

לכבוד avivhazak שלום רב

להלן אישורי באשר לתמונות הלקוחות מספרי עליהם קיבלתי את כל הזכויות: 1) תמונת הציור על גבי הספר "הענקים וילדי השמש" מאת קלוד ברגס אחותה של אשתי מרטין זוהר. 2) התצלום על הספר "פגישות עם פיטר ברוק" הוא של תיאטרון פיטר ברוק בפאריז, קיבלתי את התצלום מידי מישלין רוזאן מנהלת התיאטרון, כמו גם עשרות תמונות אחרות שחלקן מופיע בספר. 3) הצילום שלי עם פיטר ברוק, כאשר אני מגיש לו את הספר שלי ומאחורינו ציור הכרזה של "הרצאת הציפורים" הוא של מרטין זוהר רעייתי, בטקס הענקת הספר לפיטר ברוק בתיאטרונו.

תודה רבה לך בברכה ובכבוד רב ד"ר אוריאל זוהר מנהל תיאטרון הטכניון פרופ' אורח באוניברסיטאות פאריז 62.219.116.109 07:00, 14 במאי 2011 (IDT)

בוקר טוב, מישהו יודע איך מעלים בחזרה את התמונה שהוסרה. הרי יש כאן אישור מבעל התמונה! בברכה Rafael Guri שיחה 10:57, 23 ביוני 2011 (IDT)

פירוט הפרקים[עריכת קוד מקור]

חבל שאין יותר פירוט על כל פרק, זה היה עוזר לנו, הסטודנטים בטכניון 77.127.69.227 07:23, 15 באפריל 2012 (IDT)

חשיבות[עריכת קוד מקור]

ככל הנראה אין חשיבות: ספר שיצא לאור בהוצאה עצמית. צחי לרנר - שיחה 22:56, 6 באוקטובר 2013 (IDT)

אכן. גם לא נראה שהגיע למספר העותקים הנדרש (10,000). בקיצור לא נראה שעומד בקריטריונים. גילגמש שיחה 05:49, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
לפי דעתי, אין לשפוט את הספר בקריטריונים הרגילים. מדובר בספר של אוריאל זוהר (במאי תיאטרון, סופר, משורר, מחזאי ישראלי, מתרגם ודרמטורג) על פיטר ברוק (במאי תיאטרון, במאי קולנוע, תאורטיקן של תיאטרון ומפיק). השילוב של שני האישים מצביע על חשיבות. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:41, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
בעד חשארת הערך. הספר הוזמן על ידי ירון גולן שניהל את הוצאת ירון גולן. זהו ספר לימודי שזכה להכרה בכל שלוחות התיאטרון בארץ, ויצא בלמעלה מ-10,000 עותקים, הודות לקניות של גרי בילו מבית צבי, במכללות, בתי הספר התיכוניים, ספריות שרכשו וכו'. חשיבותו היא בשילוב שבין מחקר אקדמי וכתיבה פופולרית נהירה לכל קורא. והידע העצום, שחסר בארץ על היוצר פיטר ברוק הנחשב היום אולי לגדול הבמאים והאסתטיקנים התיאטרוניים של המאה ה-20 והנוכחית. מסכים עם משתמש:Ovedc בברכה, Rafael Guri שיחה 09:55, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
נשאלת השאלה למה כזה איש אקדמיה, תיאטרון ורוח שכתב על כזה נושא חשוב, לא הצליח להוציא את ספרו באף הוצאה אקדמית ואפילו לא מסחרית, אפילו נמוכת דרג (וזה עוד ב-1990 כשהוצאות הספרים שיגשגו ולא היה אינטרנט) ? כנראה שאף אחד לא רצה להוציאו (אפילו תמורת תשלום !), כי בדקו אותו והבינו שהספר גרוע. לא ידוע לי שהזמינו את הספר כל כך הרבה ושהוא יצא לאור כל כך הרבה, אם אכן כך פני הדברים - יש חשיבות, אבל לאור הטעויות והפנטזיות של רפאל גורי עד עכשיו - אני מפקפק בכך. גם אם הזמינו מכל ספריה בישראל, מכל מגמת תיאטרון ובית ספר למשחק וקולנוע בישראל (וזה בספק וגם בראשית שנות התשעים היו מעט מאוד תלמידים לקולנוע ולתיאטרון ומעט מאוד בתי ספר ומגמות בתחומים הללו, היום יש הרבה מאוד), לא נגיע ליותר מכמה מאות. בכל מקרה אם ספר מצוי בהרבה ספריות זו אינה הוכחה לכלום (בהנחה שאכן כך). אדם יכול להוציא ספר בהוצאה עצמית ולשלוח בעצמו הרבה עותקים לכל מיני ספריות. מעניין שהספר לטענתו של גורי כל כך נפוץ, בעוד שאף איש תיאטרון בישראל כמעט לא שמע מעודו על אוריאל זוהר ! צחי לרנר - שיחה 10:18, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
ביחס לנימוק של עובד, אני לא חושב שזהות המחבר ונושא הספר רלוונטיים בדיון חשיבות. אדרבה, אם המחבר מפורסם או נושא הספר מפורסם אפשר לכתוב עליהם בקצרה בערכים שלהם. ערך על ספר חשוב אם הספר עצמו חשוב, לא המחבר ולא הנושא. נרו יאירשיחה • ג' בחשוון ה'תשע"ד • 10:51, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
צחי, אנא אל תפגע ברפאל, כוונתו טובה. רפאל, אם תביא ראיה לכך שהספר יצא בעשרת אלפים עותקים זה יבהיר היטב את חשיבותו. עם זאת, קשה להאמין, אנא היזהר באמירות מסוג זה. נרו יאירשיחה • ג' בחשוון ה'תשע"ד • 12:45, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
אף אחד לא פוגע ברפאל גורי, אבל כשמשתמש כותב שוב ושוב ערכים חסרי טעם, תוך כדי תיקונים רבים הנדרשים בערכיו, הטרדת הקהילה בדיוני סרק על הבלים - כל זה אכן מפריע. אין פה שום פגיעה ברפאל, אלא ביקורת לגיטימית וסבירה על פועלו בתחום התיאטרון כפי שזאת באה לידי ביטוי במה שכתב עד כה. בתקווה שערך זה ילך בדרך הערכים האחרים שנמחקו בימים האחרונים. אין מקום לכתיבה לא איכותית בוויקיפדיה וכדאי מאוד שרפאל גורי יפנים את זה כמה שיותר מהר. גילגמש שיחה 14:06, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
גילגמש סגנון התגובה שלך כן פוגע. אפשר להעביר בקורת עניינית על הערך וחשיבותו, אך לא צריך יחד עם זאת לשלול את כל מה שרפאל גורי כתב. האם אתה מכיר בכלל את כל הערכים שהוא כתב? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 14:20, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
חלילה לפגוע. התכוונתי רק לערכים בתחום התיאטרון. צחי העביר ביקורת על כתיבתו ואני מצטרף לדבריו. הערכים לא התאימו לוויקיפדיה ונאלצנו לבזבז זמן רב במחיקת הדברים האלה. בכך יצר המשתמש עבודה מיותרת וזה במקום לכתוב בצורה עניינית. אין בכך משום פגיעה, אלא ביקורת לגיטית על עבודתו הקלוקלת של משתמש זה. גילגמש שיחה 16:59, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
זו אינה הפעם הראשונה שמעירים לרפאל גורי בתחום החשיבות. חבל שהוא ממשיך בדרכו זו, ועוד יותר חבל ששמו של אוריאל זוהר נגרר לכל הסיפור הזה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:32, 7 באוקטובר 2013 (IDT)
ברצוני לסכם את נימוקי החשיבות, כפי שעלו לעיל: זהו ספר חשוב, שנכתב על ידי סופר חשוב, על במאי חשוב. נמכר באלפי עותקים ומשמש כספר לימוד אקדמי. לדעתי, אין לשפוט על פי ההוצאה או על פי הויקיפד שכתב את הערך. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 12:56, 13 באוקטובר 2013 (IDT)
כנ"ל כמו קודמי.תומך בחשיבות --♠ Maccabi34 ♠ - שיחה 13:06, 13 באוקטובר 2013 (IDT)