שיחת ויקיפדיה:מתקפת איכות/הממשל בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מערכת המשפט כלולה?[עריכת קוד מקור]

יש סיבה מיוחדת שאנו לא כוללים במתקפה זו גם את מערכת המשפט בישראל? הא? 22:59, 21 אפריל 2006 (IDT)

כן, כי גם ככה יש יותר מדי ערכים שדורשים שכתוב או כתיבה והייתי צריך לשים גבול בכמות הערכים במתקפה בכדי לא להתפזר יותר מדי. אם נתפזר ליותר מדי כיוונים, בסוף נאבד את המטרה וזה יקשה על העבודה. בשלב הראשון, חשבתי להתמקד בממשל בלבד (יש מספיק ערכים בשביל שבועיים-שלושה) ובשלב שני (לאחר שנסיים את זה), אני אזום מתקפה נפרדת על מערכת המשפט בישראל. בברכה, אסף 01:51, 22 אפריל 2006 (IDT).
מה לגבי אישים? השרים המכהנים, שרי עבר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה וכד'. זהר דרוקמן 14:59, 22 אפריל 2006 (IDT)
שיניתי את דעתי בנושא ובסוף הוספתי גם ערכים כללים על מערכת המשפט וחוקי היסוד. לגבי אישים - הכנסתי מיני-פרוייקט של השלמת כלל השרים בהיסטוריה של מדינת ישראל ע"פ המשרדים השונים בתקווה שנצליח להשלים את כל הרשימה יחד עם הערכים של המשרדים. אסף 00:31, 31 מאי 2006 (IDT).

משרדי ממשלה - איך ליצור ערכים[עריכת קוד מקור]

מספרם של משרדי הממשלה משתנה ללא הרף, כנ"ל סמכויות המשרדים, שמותיהם וכו' וכו'. למשל משרד התשתיות שנתפר בשעתו לשרון, או משרד האנרגיה בן 60 העובדים שהיה קיים שנים רבות. משרד החינוך/החינוך התרבות/החינוך התרבות והספורט, משרד הדואר ז"ל ועוד מספר דוגמאות כיד הדמיון של מנהלי המו"מ הקואליציוני. האם לכל וריאציה ייבנה ערך, ומה עם משרדים שהתפצלו ומשרדים שהתאחדו. אני חושב שהסיבוך מובן. DGtal 21:59, 22 אפריל 2006 (IDT)

בסופו של דבר המשרדים הראשיים נשארים אותו דבר פלוס מינוס. בהיסטוריה של המשרד ניתן לפרט לגבי הרחבת או צמצום סמכויות בהתאם, כאשר בפתיח יידון התפקיד הנוכחי של המשרד. משרד הדואר זה למעשה גלגול מוקדם של משרד התקשורת, כך שהוא יכול להיות הפנייה למשרד התקשורת ושם זה יפורט. לגבי משרד החינוך באמת יש בעייה מסויימת ונצטרך לחשוב על פתרון יצירתי. פתרון לערכים כאלו ניתן בסופו של דבר יהיה לפתור בעזרת מספר ערכים שונים אשר יהיו מקושרים זה לזה, כדי שיהיה קל לנווט ביניהם. בברכה, אסף 00:29, 31 מאי 2006 (IDT).

שיוך הקטגוריה:מזכירי הכנסת לקטגורית אב[עריכת קוד מקור]

הקטגוריה:מזכירי הכנסת כרגע לא משוייכת לקטגוריה, ולא מצאתי קטגורית אב מתאימה. אולי במסגרת ההכנות למתקפה כדאי ליצור קטגוריה שתתאים וגם לשייך אליה עוד ערכים מתאימים.
קטגוריות אפשריות:

את הקטגוריה/ות החדשה/ות יש לשייך לקטגוריה:ישראל: פוליטיקה. גברת תרד 13:49, 16 מאי 2006 (IDT)

שנינו את כל מבנה קטגוריית העל של הממשל בישראל. בברכה, אסף 00:25, 31 מאי 2006 (IDT).

אולי להוסיף ערכי חברי כנסת?[עריכת קוד מקור]

אולי כדאי להוסיף/לשפר ערכים על חברי כנסת (חוץ מחברי הכנסת אשר חברים כיום בכנסת גם חברי כנסת משמעותיים מהעבר)

משה רוזטי[עריכת קוד מקור]

משה רוזטי היה קרוב משפחה שלי. אכתוב עליו ערך. הגולש הבולש 19:46, 28 מאי 2006 (IDT)

נשמח על בניית הערך! אתה מוזמן לכתוב אותו כבר עכשיו, לפי תחילת המתקפה. בברכה, אסף 19:47, 28 מאי 2006 (IDT).

תכני הדיון בכנסת ובוועדותיה[עריכת קוד מקור]

נראה לי שכדאי להוסיף בערך קיים או בערך חדש את תכני הדיונים, ולא רק את המסגרת הטכנית של הכנסת, שהרי סוף סוף לכך היא נבחרה.--חוקר 01:18, 31 מאי 2006 (IDT)

אתה יכול לפרט למה אתה מתכוון? קיימים מאות דיונים לכל וועדה, כך שלא הבנתי כל-כך למה הכוונה - לא ניתן לרשום כאן בערכים את כל תכני הדיונים, אלא רק מה הנושאים העיקרים עליהם הם דנים ואולי מקרים או נושאים מיוחדים אשר עוררו הד-תקשורתי רחב בהיסטוריה של הועדה הנידונה. אסף 00:24, 31 מאי 2006 (IDT).

כוונתי היא באמת להתחיל בנושאים שבעיקר נידונים בהרחבה בציבור, כגון נושאי ישראל-ערב, או דת ומדינה. בנושאים אלו להציג את דיעות הסיעות השונות, בכנסות השונות, תוך הבלטה של משקלה של הסיעה בכנסת על פי מספר הנציגים שהיו לכל סיעה, וכן של נאומים מיוחדים שהיו בנושאים אלו.--חוקר 01:17, 31 מאי 2006 (IDT)

כמה דברים שאפשר להוסיף[עריכת קוד מקור]

  • משרדי ממשלה בעבר - משרד הדואר, משרד הכלכלה (!) ועוד
  • גופים יהודיים/ציוניים שמושבם בישראל - הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית (וראשיהם), הקרן הקיימת, קרן היסוד וכו'.
  • בתחום המשפט - ניתן לכתוב ערכים מעניינים מאוד על פסקי דין, חוקתיים בעיקר, שעשו היסטוריה. למשל פסק דין המזרחי.

Harel - שיחה 09:46, 3 יוני 2006 (IDT)

פסק דין המזרחי זכה לתיאור בערך המהפכה החוקתית. דוד שי 10:04, 3 יוני 2006 (IDT)

תכנון ובנייה[עריכת קוד מקור]

אולי כדי להוסיף את כול הדברים הנוגעיים לתכנון ובניה, יחד עם מה שכבר קיים בדף לסעיף אחד שיכלול:

מנחם בגין[עריכת קוד מקור]

למה כתוב לערוך את מנחם בגין? הוא כבר ערך מומלץ. אני ממליץ להוריד אותו מהרשימה.מטאגרוס 19:56, 6 יוני 2006 (IDT)

צודק - הערך הורד. אסף 23:14, 6 יוני 2006 (IDT).

מקורות מידע ממשלתיים (דיון עקרוני)[עריכת קוד מקור]

האם מותר (או בכלל כדאי) להשתמש במקורות מידע ממשלתיים באופן בלעדי ותוך שינויים מינימליים? (השוו מרים בן פורת, שקיים לפני תחילת המתקפה, ו-אתר משרד מבקר המדינה). פכידרם 08:35, 12 יוני 2006 (IDT)

וכי למה לא? זהו אינו מקור מידע מספיק טוב או מהימן? כמובן שלא לעשות CUT&PASTE ותו ולא, כי אז הערך ימחק, ובצדק. צריך להפעיל שיקול דעת, להוסיף הוספות ממקורות אחרים, אם יש, ולערוך את הערך בצורה ויקיפדית ראויה הן לויקיפדיה והן למטרות המתקפה. גבעתיים 10:58, 12 יוני 2006 (IDT) (שהוא למנייננו ט"ז בסיון ה'תשס"ו)

לא מעודכן[עריכת קוד מקור]

אני חטפתי כאב ראש ובטן, ב-10.6 - יום לפני שהחלה המתקפה. היום אני הבראתי ואני לא יודע מה קרה ומה קורה במתקפת האיכות הממשל בישראל, שאליה נרשמתי ומה אני עושה? אלון רעם 15:08, 15 יוני 2006 (IDT)

שלום אלון. קודם כל אני מקווה שאתה מרגיש טוב. אתה יכול לראות פירוט של מה שהיה עד עתה בעמוד של המתקפה (לפחות עד יום שלישי - היום יהיה עדכון נוסף). אני שמח לשמוע שאתה מצטרף לכוחותינו - אתה מוזמן לכתוב ערכים חדשים, לתקן קודמים או להרחיב קיימים - הרשימה ארוכה ויש עוד מלאכה רבה, כך שכל אחד יכול למצוא את מקומו במתקפה. לפני שאתה מתחיל לכתוב ערך, רצוי לרשום את שמך ליד שם הערך בעמוד המתקפה, כדי שלא יווצר מצב בו שני משתמשים כותבים את אותו הערך ביחד ותיווצר עבודה כפולה. מלבד זאת, לכל שאלה או בקשה אתה מוזמן לפנות אלי - בהצלחה לך ולכולנו, מקווה לראות ערכים פרי יצירתך! אסף 15:18, 15 יוני 2006 (IDT).

הרשות למלחמה בסמים?[עריכת קוד מקור]

מה ההבדל בין הרשות הלאומית למלחמה בסמים לרשות למלחמה בסמים? --oriz 11:31, 20 יוני 2006 (IDT)

אין הבדל - זו כפילות, אני אוריד אחד מהם. תודה על הממצא. בברכה, אסף 11:36, 20 יוני 2006 (IDT).

שר בלי תיק[עריכת קוד מקור]

בפרויקט המשרדים והשרים לא כדי להוסיף גם את השרים שכיהנו כשרים בלי תיק? מטאגרוס 14:44, 21 יוני 2006 (IDT)

בתיאוריה כן, אבל עדיין קודם להתמקד בשרים שכיהנו במשרדים ובשלב הבא לאחר שנסיים אותם, נכניס גם את השרים בלי תיק. אסף 17:16, 21 יוני 2006 (IDT).

ישנה בעיה מוזרה...[עריכת קוד מקור]

לחצו על הקישור האדום אל המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות, וראו שזה קישור לדף העריכה של הערך! למרות שבניתי את ערך זה, הוא מראה קישור אדום אליו אלון רעם 19:01, 21 יוני 2006 (IDT)

נסה לרענן - סביר שאם תיכנס בהמשך היום לויקיפדיה זה יסתדר. אסף 19:08, 21 יוני 2006 (IDT).
כשאני נכנסתי זה עבד (נכנסתי דרך החיפוש), איפה הקישור? אולי יש טעות באיות? --אוהד 12:08, 26 יוני 2006 (IDT)

שמרו לי[עריכת קוד מקור]

תנו לי לעשות את הערכים יחידת הסיוע ובית משפט לענייני משפחה, חברה של אמא שלי נמצאת ביחידת הסיוע אלון רעם 20:48, 21 יוני 2006 (IDT).

פשוט רשום את שמך ליד הערכים הללו בדף השיחה (כבר עכשיו) ואז כל שאר המשתתפים יוכלו לדעת שאתה מתכוון לכתוב את הערכים ולא יתחילו לכתוב אותם גם כן. בברכה, אסף 20:56, 21 יוני 2006 (IDT).

האם? (איזה כותרת יפה... :-)[עריכת קוד מקור]

האם כדאי לי להמשיך לעשות תבניות - כמו (למטה) כדי לחלק את סוגי הערכים? אלון רעם 16:03, 22 יוני 2006 (IDT)


כן, למה לא. תבנית יפה. pacmanשיחה 20:08, 22 יוני 2006 (IDT)
מסכים. זה רעיון מצויין (והתבנית באמת יפה!) Morl 15:54, 23 יוני 2006 (IDT)

הערך על דוד בן גוריון[עריכת קוד מקור]

מצחיק שבוויקיפדיה העברית הערך על דוד ב"ג, ממיסדי המדינה, הוא קטן יחסית. צריך, לדעתי, לקחת יוזמה בקשר לערך ולהמשיך להגדיל אותו. אם אתם מסכימים איתי (אולי אני באמת טועה) תציעו רעיונות להרחבה כאן (יש מס' דגשים {לא קלים, לא תבניתיים, לא משלימים - סייתי היום בגרות בלשון!!!} שצריך להתייחס אליהם ביותר הרחבה). אני מקווה שאוכל לעזור תוך כדי הידיעה שהיסטוריה מהסוג של דוד ב"ג היא מסובכת ביותר ומעוררת לא-מעט פולמוסים. אגב בימים אלה אני קורא את הביוגרפיה הפוליטית שלו שכתב מיכאל בר זהר (3 כרכים) אולי זה יכול לעזור. בכל זאת אנא הגיבו אם כדאי\לא כדאי להוסיף\להרחיב נושאים בקשר לערך שלו, ואם כן, תאמרו לי מה כדאי להוסיף ואולי ננסה להמיר את המידע למידע בערך אנציקלופדי. --איתמר עצמון 18:31, 23 יוני 2006 (IDT)

כמובן שאתה מוזמן להרחיב כראות עיניך את הערך, כל אתה אתה שומר על ניאטאליות ועל הבדלה בין עיקר וטפל. הערך בהחלט זקוק עוד להרחבה ונשמח לכל תוספת רלוונטית. שים לב שאתה לא מפר זכויות יוצרים ואל תשתמש בביוגרפיה שאתה קורא כמקור יחיד. לאחר שתסיים, אתה מוזמן לבקש (וסביר שיעשו זאת בכל מקרה) שיעברו על הערך ועל התוספות. תודה על העזרה למתקפה. בברכה, אסף 19:08, 23 יוני 2006 (IDT).

קטגוריה לכל שר[עריכת קוד מקור]

לא כדאי ליצור במסגרת המתקפה קטגוריה לכל משרד (אוצר, חוץ, ביטחון) ולפי כך לקטלג. הקטגוריה של שרי ממשלת ישראל תופחת אט אט וזהו לא מצב אידיאלי. נכון שיהיו כמה עם הרבה קטגוריות, אבל הרוב יסתפקו בקטגוריה אחת או שתיים וכך הקטלוג יהיה יעיל בהרבה. Green Ape 21:30, 24 יוני 2006 (IDT)

אני בעד. אבל באמת, השאלה היא אם זה לא יצור עודף קטגוריות אצל חלק מהפוליטיקאים. אסף 21:32, 24 יוני 2006 (IDT).
כמו שאמרתי, העומס לא יהיה ביותר מדי ערכים וגם באלו שכן זה לא כזה נורא. שאלה אחרת היא כיצד תקרא הקטגוריה.. "שרי האוצר בממשלת ישראל", "שרי האוצר הישראלים" וכו'.. Green Ape 21:56, 24 יוני 2006 (IDT)
אפשר ליצור קטגוריות בסגנון "משרד האוצר: שרים" (וגם: "משרד האוצר: סגני שרים" ואולי "משרד האוצר: מנכ"לים"). יש לי בעייה עם זה שהשמות התחלפו במשרדים רבים לא מעט, ומשרדים פוצלו ואוחדו. כך שאני לא בטוח שזה יעשה פחות בלאגן ולא יותר.
הצעה אלטרנטיבית: להשאיר קטגוריה אחת לשרים, אבל ליצור תבנית:סדרה לכל משרד. התבנית הזו גמישה יחסית, וניתן לציין בה בקלות יחסית איחוד בן 2 משרדים או פיצול ל-2 משרדים (למשל משרד העבודה והרווחה). DGtal 22:07, 24 יוני 2006 (IDT)

סיום מתקפה - תגובות, הצעות והערות[עריכת קוד מקור]

ניתן להוסיף כאן תגובות שלאחר המתקפה:

רציתי רק להודות לאסף על ההובלה העיקשת והנחושה של המתקפה הזו, שמראש הייתה בנושא לא מאוד "סקסי", ועוד התחרתה במונדיאל, ובכל זאת הביאה להתקדמות יפה, מרשימה וחשובה למרות כל הקשיים האובייקטיביים. אני מבין לגמרי את העניין הפסיכולוגי שיותר קל לכתוב ערכים חדשים מלשפץ ערכים קיימים. זו בעייה מוכרת בוויקיפדיה של "קידוש הקיים" ואין לה פתרון פשוט. היה יפה לראות ויקיפדים חדשים וותיקים כאחד מתגייסים למתקפה, ואני שותף לדעתו של אסף שהייתה מוצלחת. לא כל מתקפה חייבת להיות הצלחה פנומנלית כמו המתקפה על ברזיל, גם (ואולי דווקא) למתקפה בנושא כזה, שמושך פחות התלהבות, יש מקום, ויש לברך על תוצאותיה. Harel - שיחה 23:40, 3 יולי 2006 (IDT)
קודם כל תודה רבה על ההערכה. לגבי מה שכתבת - אני מסכים עם דבריך כי המבחן להצלחה כאן לא היה לכתוב יותר ערכים מאשר במתקפה של ברזיל, במיוחד כאשר הנושא הרבה פחות "סקסי" (כהגדרתך) ואין מאיפה לתרגם ערכים (ושהרף מאד גבוה...). הצלחה במתקפה מבחינתי הייתה קידום משמעותי של תחום הממשל בישראל ואכן אין ספק כי עשינו כברת דרך ראוייה לציון בשלושה שבועות הללו ושיפור הרבה מעבר למה שצפוי היה ללא המתקפה במשך שנה או אפילו יותר. בהחלט ראויה לציון העובדה שהמתקפה באמת משכה אליה גם ויקיפדים ותיקים וגם חדשים ומאד שמחתי לראות את השיתוף הפעולה והיחס הסובלני שהיה בין כלל העורכים במתקפה אחד לשני. בברכה, אסף 23:45, 3 יולי 2006 (IDT).
גם אני רציתי להודות לאסף על הובלת המתקפה בצורה נאותה, ורציתי להתנצל בפניו ובפני כלל קוראי המתקפה, כי בשל עומס לא הספקתי להגיע לכתיבת הערכים עליהם התחייבתי. אבל לא שכחתי, ואני מקווה שבלי נדר כשיהיה לי יותר זמן אכתוב את הערכים עליהם התחייבתי. גבעתיים 11:32, 4 יולי 2006 (IDT) (שהוא למנייננו ח' בתמוז ה'תשס"ו)
תודה רבה. בכל מקרה, אין צורך להתנצל וכפי שכתבתי ההשקעה בקידום הפרוייקט נמשך גם לאחר המתקפה, כך שברגע שיהיה זמן חופשי לכל אחד, אפשר ואף מומלץ לקדם את הערכים במתקפה. בכל מקרה, תודה על התרומות למתקפה. אסף 00:54, 5 יולי 2006 (IDT).