שיחת ויקיפדיה:מתקפת איכות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מתקפת האיכות הבאה - דעתכם נדרשת[עריכת קוד מקור]

עד היום בחרתי את המתקפות באופן די דיקטטורי וגם בלי קריטריונים כל כך מסודרים. זה היה שילוב של תזמון, כמות הנרשמים, רמת ההכנה של המתקפה, רמת המוכנות של "מפקד" המתקפה וכו' וכו'. ברור לי שצריכה לבוא עוד מתקפה אחרי המתקפה הנוכחית, אבל אני לא בטוח מתי וגם לא בטוח איזו. אשמח לשמוע רעיונות. ‏Harel‏ • שיחה 21:05, 6 ביוני 2007 (IDT)

עם סיום המתקפה אני חושב שיהיה נחמד להכריז על שבוע ללא ערכים ובמקביל אליו תחרות שבועית של שכתוב לכיכוב. בזמן הזה אפשר יהיה לשקול את המתקפה הבאה שאשמח אם לא תהיה הרנסנס האיטלקי (בשלב זה). השמח בחלקו (-: 12:34, 9 ביוני 2007 (IDT)
שבוע ללא ערכים לדעתי הוא קצת מוגזם, לדעתי סופ"ש, אולי עם הוספת חמישי וראשון הוא די והותר. את השכתוב לכיכוב זה רעיון טוב להאריך לשבוע. אני כמובן מעדיפה שלאחר מכן תתחלנה אחת ממתקפות האיכות המעניינות אותי - על סוריה, הסכסוך הישראלי-ערבי או המהפכה הצרפתית. אליזבט שיחה 12:44, 9 ביוני 2007 (IDT)
כל הסיפור של שבוע ללא ערכים חדשים ואפילו סוף שבוע ללא ערכים חדשים לא נראה לי. אני כותב לפי חלונות זמן פנוי, מקורות מידע מזדמנים ונושאים שמענינים אותי ואינני רואה מקום להוסיף אילוץ מיותר. אם אמצא מקורות לנושא שמענין אותי, אני לא אמתין בצורה מלאכותית לסיום פרק הזמן שנקצב כדי לכתוב ערך חדש. מי שרוצה לקחת על עצמו את ה"סיגוף" של אי כתיבת ערכים חדשים, זה ענינו, יש רבים שעושים זאת (נמנעים מכתיבת ערכים חדשים ואפילו מכתיבת תוספות לישנים, חלקם מסתפקים בפיזור תבניות שכתוב איפה שצריך ואיפה שלא) גם ללא מבצע מוכרז, אך אל תנסו לעצור כותבים בכתיבתם. בברכה. ליש 12:59, 9 ביוני 2007 (IDT)
איש חלילה לא ימנע ממך או מכל משתמש אחר לכתוב ערך חדש וטוב. הרעיון המרכזי, כפי שהצליח גם בפעם הקודמת, הוא ריכוז מאמץ קהילתי בשיפור הקיים. מסתבר שכאשר יש כותרת מסוג זה בעמוד הראשי ויש דף מעקב אחרי התקדמות הפרוייקט, משתמשים רבים עוקבים זה אחר זה ומדרבנים אחד את השני לשכתב ולערוך עוד ועוד ערכים קיימים. מי שרוצה יתגייס לסיפור הזה ומי שתורם מראש ערכים יפים ואיכותיים (ולא כאלה שדורשים שכתוב מיד עם כתיבתם) - יוכל להמשיך לעשות זאת בכיף. השמח בחלקו (-: 13:05, 9 ביוני 2007 (IDT)
רק על עצמי לספר ידעתי. כשאני כותב ערך חדש, לרוב הכתיבה גוררת תוספות ושיפורים בערכים קיימים אחרים, הן בכדי לקשר אותו במרחב הערכים והן משום שפיסות מידע שהן רלבנטיות לערך החדש יכולות להשלים גם ערכים קיימים. אני חושב שזה לא נכון לעשות מבצע של "אי כתיבת ערכים חדשים", כי מבחינה מוראלית זה פוגע ברצון להרחיב את הידע הטמון בוויקיפדיה. בנוסף לכך, כל מתקפה, גם אם לא הייתה בתחומי ענין מרכזיים עבורי, הביאה אותי לרצון לתרום משהו ולכתוב עבורה ערכים. בברכה. ליש 13:33, 9 ביוני 2007 (IDT)
גם אני בעד שבוע/סופ"ש ללא ערכים חדשים, לאחר המתקפה המוצלחת הנוכחית בנושא מזון. חובבשירה 05:19, 10 ביוני 2007 (IDT)

סופ"ש ללא ערכים, דווקא כשקצת התפנה לי זמן?... אני בעד מתקפת איכות בנושא ירושלים - זה גם מתאים לאירועי 40 שנה וכו', וגם הערכים על בירתנו דלים או חסרים עד מאד. תמרה 10:20, 10 ביוני 2007 (IDT)

בדרך כלל הרחבת קצרמר שקולה כמעט לכתיבת ערך מבוקש - רק הנושא מוכתב מראש ולא התוכן. תכלית הסופ"ש הזה היא שיפור הערכים הקיימים, לא ההימנעות מהוספת ערכים חדשים. ממש כשם שביום כיפור הצום הוא אמצעי לזיכוך ולא תכלית היום. ומכיוון שאריה מתנגד ליוזמה מבלי קשר לעיתויה, אני מציע להעניק לאריה רשות גורפת לכתוב ערכים בכל עת.
אני מציע לקיים סופ"ש ללא ערכים חדשים ולשקול לשנות את שמו ל-"סופ"ש שיפור ערכים" או "סופ"ש שיקום שכונות". מאוחר יותר אפשר ללכת על מתקפת איכות יהדות אתיופיה, בה יש לנו שפע של ספרות זמינה ושפע של ערכים חסרים שניתן לתרום בהם ללא ידע מוקדם. ליאור 12:05, 10 ביוני 2007 (IDT)
תמרה, עם כל הכבוד לירושלים, בירתנו הנצחית, זו שתשעה קבים של יופי ירדו אליה, שבה אוויר הרים צלול כיין - מצבה בויקיפדיה טוב מאוד עד מצויין. ומה שלקוי בערכים על ירושלים - את הרי עושה יופי של עבודה בתיקונם והרחבתם (-: אם יש עיר מוזנחת בויקיפדייתינו, שערכה הראשי הוא על סף הצורך בשכתוב, זו תל אביב - זו שיש יפות ממנה אך אין יפות כמותה. ויקיפדיה:מתקפת איכות/תל אביב-יפו הרבה יותר דחופה! השמח בחלקו (-: 20:35, 10 ביוני 2007 (IDT)
פחחח... תל אביב? את מי מעניינת תל אביב? (-: תמרה 13:10, 11 ביוני 2007 (IDT)
אני חולקת את ה"פחחח" של תמרה, ת"א היא עיר מזעזעת ומשעממת. אליזבט שיחה 21:04, 11 ביוני 2007 (IDT)
אני ממליץ לשתיכן בחום (ולחות גבוהה) לחשוב על זה שוב! השמח בחלקו (-: 21:23, 11 ביוני 2007 (IDT)
יש דבר אחד טוב בתל-אביב, וקוראים לו קו 480. דוד 21:38, 11 ביוני 2007 (IDT)
איזה כיף לראות פה כזו סיעה ירושלמית גאה (אם מותר להשתמש בצירוף המלים הזה), וזה מבלי להפחית מעירו האהובה של אלתרמן. ‏Harel‏ • שיחה 21:39, 11 ביוני 2007 (IDT)
תל אביב במצעד האהבה

לא הותרתם לי ברירה אלא לשים כאן תמונה זו (אגב דברים טובים בעיר) ולחזור מהר אל חופשת הויקי שלי, באוויר הלח ורחש המכוניות של האחת ויחידה! והראל: גם עם מתקפת איכות זו אשמח אם תחכה קצת (גם ככה היא טרם בשלה). השמח בחלקו (-: 21:45, 11 ביוני 2007 (IDT)

המתקפה על בריטניה[עריכת קוד מקור]

הועבר מהמזנון:

כמו שאני רואה, מתקפת האיכות של הממלכה המאוחדת קרבה ובאה. זו אמנם הוויקיפדיה העברית ולא הישראלית, ולכן ההודעה הזו מופנית לישראלים מבינינו בלבד. באמת אנחנו רוצים לכתוב עכשיו על הבריטים האלה? הם מאוד עיצבנו אותי עם החרם שלהם. אז מרחב הערכים עצמו צריך להיות נקי מדעות קדומות ואובייקטיבי ומשפטים כמו "פשטידת הכליות מקנה למטבח הבריטי מקדמה של ממש בקרב על התואר 'הדוחה והתפל ביותר בעולם'" או "שושלת הזנאים השולטת בעם הבריטי מזה כאלף שנים, כאשר מדינות מתקדמות יותר ידעו להיפטר ביעילות משליטיהן השושלתיים, מגיעה בימים אלו לשפל מוסרי ותרבותי ומנהלת על חשבון העם הבריטי אורח חיים ראוותני", ודאי שאינם מקובלים, אבל ממש להתעסק איתם ולכתוב עליהם ערכים? מקסימום שאני מוכן הוא ליצור תבנית משתמש "משתמש זה תומך בהחזרת המלווינס לבעליהם החוקיים לאלתר", אבל ממש לכתוב עליהם את כל הערכים האלה? שילכו לחפש מי ינענע אותם. קילגור טראוט 17:09, 3 ביוני 2007 (IDT)

כן, אני עוד מרירה מהכיבוש. עדיף לעשות מתקפה על מיקרונזיה, הם לצידנו. אליזבט שיחה 17:14, 3 ביוני 2007 (IDT)
וגם תהיה יותר מעניינת - אני לא יודע כלום על מיקרונזיה חוץ מזה שהם לצידנו. גלובוס ~ שיחה 17:26, 3 ביוני 2007 (IDT)
הוצאת לי את המילים מהפה. אולי ערך שכן צריך לכתוב זה אנטישמיות בבריטניה. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 17:28, 3 ביוני 2007 (IDT)
דווקא מתקפת האיכות על הרנסאנס האיטלקי ועוד כמה מתקפות אחרות נראות לי יותר קרובות ממתקפת האיכות על בריטניה. בברכה, תומר 17:30, 3 ביוני 2007 (IDT)
אני מבקש להזכיר לאלמוג כי בקיץ שעבר ביצענו מתקפה על לבנון (היא אמנם נדחתה מעט אך בוצעה), אחרי זה - בריטניה קטנה עלינו. חוץ מזה אם יש למישהו בעיה עם המתקפה על בריטניה, אני מוכן בכל עת להחליפה במתקפה על סוריה. טרול רפאים 20:15, 3 ביוני 2007 (IDT)
לפי מה שאומרים במסדרונות הנכונים, זה הולך להיות מאוד אקטואלי בקרוב. אולי כדאי באמת לתת לזה עדיפות :) ‏Harel‏ • שיחה 21:17, 4 ביוני 2007 (IDT)
אלה שיקולים בלתי אנציקלופדיים ובלתי שימושיים. למה שנפגע בעצמינו בגלל ארגון המרצים הבריטי? אתה לא עושה טובה לבריטים כשאתה כותב ערכים עליהם. הם מן הסתם לא יודעים את זה בכלל, ולא אכפת להם. אי כתיבה על נושא מסוים פירושו נזק פשוט לוויקיפדיה העברית, ולא נזק לבריטים. ובכלל, אפילו אם זה היה פוגע בבריטים, אין סיבה להחרים את כל הבריטים, כי בכך אנו נופלים לאותה המלכודת שהם נפלו אליה.
בנוסף, מעשי איראן בעייתיים הרבה יותר מכל מה שהבריטים עושים או עשויים לעשות, אבל אין צורך שזה ימנע מאיתנו לבצע מתקפת איכות (מתקפת איכות, בבקשה, ולא מתקפה) על איראן, בבוא העת. גם על סודן ניתן לבצע מתקפת איכות, בלי קשר לגינוי הטבח בדרפור. גם על גרמניה (על כל תקופותיה) ניתן לבצע מתקפת איכות, ללא כל קשר לכמה פרקים מביישים ביותר בתולדותיה. בוצעו בהיסטוריה עוולות רבות שלא מנעו מאיתנו לכתוב ערכים בנושאים אלה. למה להכניס שיקולים כאלה דווקא כאן, באחד המקרים הפחות מזיקים, יחסית לכל השאר? בגלל שזה מקומם אותנו בדיוק עכשיו? ‏– rotemlissשיחה 20:38, 3 ביוני 2007 (IDT)
איני שוגה באשליות שהמלכה הבריטית תקרא דברים אלו, ותינחם על מעשי עמה המנוול. אין גם מה להשוות בין בריטניה לבין איראן ולבנון, שכן מהן איני מצפה לדבר. אין בכוונתי לפגוע בבריטניה בכל צורה שהיא, ואיני משלה עצמי שמעשי וכתיבתי יביאו לשינוי כלשהו. אני פשוט אומר שהם מגעילים אותי ואין לי רצון לכתוב עליהם ערכים בתקופה הקרובה. God Shave the Queen! קילגור טראוט 21:20, 3 ביוני 2007 (IDT)
איראן לא בת השוואה בכלל, גם הם סבלו מהבריטים. תסלחו לי, אבל הבריטים הם העם הכי מושחת בעולם עם כל הכבוד להם (ואין כבוד). בשם התרבות הם רצחו רבבות בישראל, איראן, סין, תימן ועוד רבות. החופצה הנוראית שלהם לבוא ולהגיד לישראל מה לעשות אחרי שהם הגרועים ביותר בענייני שלום, היא בלתי נסבלת.
מתקפת איכות על סין - מה אתם אומרים? אוראלשיחה 15:49, 6 ביוני 2007 (IDT)
אני מציע - מתקפת איכות על סין, במקום בריטניה. יום יבוא (והוא מתקרב...) שזה יהיה מתבקש. תומפקינס 21:15, 4 ביוני 2007 (IDT)
אני בעד מתקפת איכות על קפריסין, טורכיה או יוון. הרבה ישראלים נוסעים לשם בגלל קרבתם לישראל, והם מן הסתם מחפשים מידע בנושא. בקפריסין יש עד היום מיני-מלחמה בין הטורכים ליוונים (?), לבטח יש להם היסטוריה מעניינת. ‏Yonidebest Ω Talk 21:24, 4 ביוני 2007 (IDT)
מתקפת איכות על יוון המודרנית היא רעיון נפלא. בניגוד לבריטניה, שדרוראבי כמעט ומיפה כל עמוד רחוב בלונדון, שלא לדבר על כל מלכיהם שקיבלו ערכים, יש חוסרים משמעותיים בערכי המלכים, ראשי ממשלה כמעט ולא קיימים, נשיאים אין בכלל, אירועים היסטוריים חשובים כמו שלטון הקולונלים ביוון יוק, הגיאוגרפיה לא מי יודע מה, ורק אתמול כתבתי את דודקאנס, וכמעט כל האיים שם אדומים, שלא לדבר על מלינה מרקורי, מאנוליס רסוליס, פטרוס מרקאריס, רבטיקו, סופלאקי, אריס סאן ושמעון פרנס. אז יאסו יהודה! מי לוקח על עצמו להכין את המתקפה? קילגור טראוט 21:41, 4 ביוני 2007 (IDT)

מתקפת האיכות על בריטניה תאלץ לחכות קצת עד אשר האירגון יסיר את החרם הם אקדמאים והם עורכים חלק מויקפדיה האנגלית לכן לא נתקיף אותם במתקפת איכות עד אשר הם לא יסירו את החרם (למה שלא נעשה הצבעה בנוגע לזה?) אני מצביע בעד מתקפת איכות על ארצות הברית חסרים בה כמה ערכים חשובים (כמו למשל ההיסטוריה שלה) Shimy061
אני בכלל חושב להרחיב על נושא ההתאסלמות באירופה, כי אחוז המוסלמים באירופה, שנחשבה עד היום כממלכת הנצרות, גדל בצורה מפחידה בצרפת, בבריטניה, בהולנד ובגרמניה. ישנם לפי השמועות רבעים מסויימים בצפון לונדון שרגל נוצרים לא תהין להדרוך שמה. מסגדים על מסגדים נבנים מול קניוני לונדון. לכן הערך ההתאסלמות בבריטניה תהיה מתבקשת בהחלט, בתקווה אידיאולוגית שהערך הזה יתורגם גם לארה"ב. אני חלילה לא גזען. אדרבה, שהמוסלמים יתרבו במדינותיהם הם, אבל לדעתי, האינטרס הפוליטי הישיר שלנו, הוא שאירופה תישאר מעוז הנצרות והידידות. מתן חכמולוג 17:31, 11 ביוני 2007 (IDT) הקשיבו! הרגע התקבלה ידיעה שישראלי (חיים בראשית) אחראי על החרם האקדמי מי הולך על לשלול אזרחות לישראלי הנבזה והבוגד והאנטישראלי ושמולאני הקיצוני הזה? Shimy061

המתקפה הבאה[עריכת קוד מקור]

אני חושב שלא נשבץ שום מתקפת איכות בזמן הקרוב מאוד. עברתי על רשימת ההצעות למתקפות ולכל אחת מהן יש בעיות מבעיות שונות שמונעות את שיבוצה. אני חושב שלאור העובדה שאנחנו כבר באמצע יוני, וביולי אני גם רוצה לנסות את ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקייטנה (נראה לי שלא הצלחתי להבהיר את כוונתי די הצורך שם) וגם אנחנו צריכים לציין בחגיגיות ארבע שנים לוויקיפדיה, אפשר בינתיים להמשיך בשגרת ויקיפדיה רגילה. אפשר לחשוב על סוף שבוע ללא ערכים או מיזמון של שכתוב לכיכוב, אבל אני חושש שגם הם יימאסו אם נחזור עליהם לעתים תכופות מדיי.

אם מישהו רוצה לשכנע אותי שיש דווקא מתקפת איכות בשלה ומוכנה שכל התנאים מתאימים לשיבוצה הקרוב, אשמח להתבדות מספקנותי. ‏Harel‏ • שיחה 22:59, 12 ביוני 2007 (IDT)

אני בעד סופ"ש/שבוע ללא ערכים. נראה לי שסאת דורשי התחזוקה הוגדשה דיה והיא עומדת על מספרים דומים לאלה שהיו ערב הסופ"ש הקודם. בלי להמתין לו, התחלתי עם ויקיפדים נוספים בצמצום דורשי העריכה ובינתיים צומצמה הקטגוריה בשבוע וחצי האחרון מכ-960 לכ-870. מוזמנים להצטרף! נריה 20:58, 14 ביוני 2007 (IDT)
גם אני Symbol support vote.svg בעד זה. חובבשירה 04:55, 15 ביוני 2007 (IDT)
גם אני Symbol support vote.svg בעד שבוע ללא ערכים. אוראלדבר איתו 05:59, 15 ביוני 2007 (IDT)
גם אני קיש מש מיש. ליאור 07:54, 15 ביוני 2007 (IDT)
מה דעתכם על מתקפת איכות בנושא חינוך, או חינוך בישראל? ערכים מרכזיים כמו בית ספר, תלמיד ומיצ"ב הם קצרמרים, וחסרים ערכים חשובים כמו בני גורן והחופש הגדול. אני אשמח להשתתף במתקפה על נושא זה. נוי 11:12, 22 ביוני 2007 (IDT)
נוי, כדי להתחיל במתקפת איכות על היוזם של המתקפה (את במקרה זה) לגבש הצעה של ערכים שצריך לכתוב, לשכתב ולערוך לפי תחומים. ראי למשל בויקיפדיה:מתקפת איכות/אוסטריה. אליזבט שיחה 11:44, 22 ביוני 2007 (IDT)
אז פשוט לכתוב דף של ויקיפדיה:מתקפת איכות/חינוך (או החינוך בישראל)? אני מוכן לנסות. אגב, כמשתמש ותיקה ממני, לדעתך כדאי לי להציע מתקפת איכות בנושא חינוך בכלל או החינוך בישראל? (ובבקשה אל תגידי לי "זו בחירה שלך", אני יודע שזו בחירה שלי אבל אני מבקש עצה).
נ.ב.: אני בן, אנא תפני אלי בלשון זכר. נוי 11:53, 22 ביוני 2007 (IDT)
סליחה, הבן נוי. לדעתי התחום חינוך בישראל הוא תחום מוגבל מדי ולכן עדיף להרחיבו לחינוך באופן כללי. במסגרת מתקפה כזו אפשר יהיה לכתוב ערכים על מורים מפורסמים בהיסטוריה, שיטות חינוך ומוסדות חשובים ברחבי העולם. אבל שוב, זו החלטה שלך :) אליזבט שיחה 14:50, 22 ביוני 2007 (IDT)
הכנתי דף- ויקיפדיה:מתקפת איכות/חינוך. אני מציע שנית את המתקפה. נוי 15:23, 22 ביוני 2007 (IDT)
לא מספיק עשירה, לא מספיק אדומה, הדף של המתקפה לא מספיק בשל. תתבונן בדפי מתקפות מוצעות. נעה 22:22, 22 ביוני 2007 (IDT)
עוד לא סיימתי את הדף, אני עוד אתרום אבל הורדתי את ה"בעבודה" כדי שגם אחרים יעזרו לי. אני רק רוצה לדעת איך אפשר לפתוח הצבעה על המתקפה ובינתיים להוסיף ערכים לדף שלה. את יודעת איך? נוי 22:28, 22 ביוני 2007 (IDT)
אין צורך בהצבעה. נהוג לסיים לבנות את דף המתקפה (כמובן שתמיד יש מקום להרחבתו, גם במהלך המתקפה) דבר ראשון, ולאחר מכן...המתקפה שזוכה להתעניינות הגדולה ביותר של הקהילה היא בדרך כלל זו שנבחרת. נעה 22:52, 22 ביוני 2007 (IDT)
יש מתקפות אחרות שלהן יותר תומכים. דרור 21:14, 23 ביוני 2007 (IDT)

המתקפה הבאה (יולי 2007)[עריכת קוד מקור]

יש כרגע שתי מתקפות שלהן למעלה מ-10 תומכים. אני מציע לבחור אחת מהן ולהריץ אותה בשלושת השבועות האחרונים של יולי. דרור 17:49, 29 ביוני 2007 (IDT)

המתקפות שיש להן מעל 10 תומכים ומעלה הן: הרנסנס האיטלקי (14 תומכים), רומא העתיקה (10), צה"ל (11), אלבומי מוזיקה (11), מדינות העולם (10) ומלחמת העולם השנייה (13). לדעתי מלחמת העולם השנייה זו המתקפה החשובה ביותר בגלל שיש צורך דחוף בשיפור הערכים בתחום. אליזבט שיחה 18:02, 29 ביוני 2007 (IDT)
יש להתסכל גם על מוכנות המתקפה. לדעתי המתקפות שהכי מוכנות לצאת לדרך, מבין אלו עם תמיכה של 10 תומכים ומעלה, הן המתקפות על צה"ל ועל האלבומים. משתיהן, על צה"ל היא היותר חשובה. גם בזאת על מלחמת העולם השנייה אני תומך, אבל אני לא יודע מי מתכוון להנהיג אותה. בברכה, תומר 19:22, 29 ביוני 2007 (IDT)
לא כזה משנה לי איזה, אבל לדעתי כדאי שתהיה מתקפת איכות כלשהי. נוי 12:35, 30 ביוני 2007 (IDT)
מה עם סופ"ש ללא ערכים? לא היה צריך להיות משהו כזה עכשיו? אליזבט שיחה 21:03, 30 ביוני 2007 (IDT)
לדעתי מתקפת איכות עדיפה. נוי 21:35, 30 ביוני 2007 (IDT)
המתקפות הבשלות ביותר הן הרנסאנס האיטלקי, אליה רשומים 14 אנשים ואת הצבעתה כתב השמח בחלקו והמתקפה על מלחמת העולם השנייה, לה יש 13 תומכים. את ההצעה למתקפה כתב גילגמש יחד עם ערן. עם זאת, ערן מתגייס להגן על המולדת ולכן לא יוכל לרכז את המתקפה. לפיכך, זהותה של המתקפה הבאה צריכה להקבע על פי זמינותם של השמח בחלקו וגילגמש. אם שניהם לא פנויים בזמן הקרוב לדעתי יש לעשות סופ"ש ללא ערכים, תוך כדי נסיון למצוא מובילים אחרים למתקפות האלו. אליזבט שיחה 15:21, 1 ביולי 2007 (IDT)
אני חושב שמתקפת איכות בנושא מלחמה"ע ה-2 היא הדחופה ביותר וגם אשמח (מסיבות אישיות) אם מתקפת האיכות של הרנסאנס תידחה בחודש-חודשיים. השמח בחלקו (-: בואו להתפעל 15:51, 1 ביולי 2007 (IDT)
אני בעד מתקפת האיכות על צה"ל ובעד מלחמת העולם ה-2, בעיקר עקב נגישות המידע. ים - דף השיחה 16:16, 1 ביולי 2007 (IDT)
צריך לשאול את גילגמש אם הוא פנוי בזמן הקרוב. נוי 16:18, 1 ביולי 2007 (IDT)
מה עם המתקפה הזו עם האלבומים? נוי 16:43, 1 ביולי 2007 (IDT)
המתקפה על האלבומים אולי נראית מלאה, אבל רבים מהרשומים בה אינם פעילים במיוחד. אליזבט שיחה 19:47, 5 ביולי 2007 (IDT)
לפי דבריו של גילגמש, לא רק שהוא אינו פנוי כרגע, אלא גם המתקפה הנוכחית כתובה בצורה לקויה וכוללת יותר מדי ערכים. נראה לי כי המתקפה הבאה בבשלותה היא זו על אוסטריה, אליה רשומים מספר משתמשים "כבדים". אם ניתן להרימה בזמן הקרוב - מה טוב, אם לא - אני חוזרת על הצעתי לעשות סופ"ש ללא ערכים, לאור הבעייתיות בהרמת מתקפת איכות. חבל לבזבז את החופש הגדול, בו פנויים אנשים רבים, בצפייה לרגע פנאי של מובילי המתקפות השונות. אליזבט שיחה 20:21, 7 ביולי 2007 (IDT)
מה עם תחרות מקצרמר למובחר או משכתוב לכיכוב? לי זו נראית האופציה הטובה ביותר כרגע. נוי 20:28, 7 ביולי 2007 (IDT)
אני עשיתי מתקפה קטנה על הווטיבקירכה וקתדרלת לינץ. גם השטפנסדום זכתה אצלי לעבודה מקפת בהתבסס על ויקיפדיה האנגלית. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 20:32, 7 ביולי 2007 (IDT)
אביר אמר משהו חשוב: כל אחד רשאי ונקרא בזאת "להתקיף" איזו נושא שהוא רוצה. ככה עובדים. אני מאוד חובב את המיזמים השיתופיים, וחושב שיש לי כמה מניות בתחום הזה כאן, אבל כדי שמיזם שיתופי כזה כמו תחרות הכתיבה או מתקפות האיכות יצליח, הוא צריך לקרות בתדירות המתאימה וכאשר הקהילה בשלה ומחכה לו, ולא סתם "להיכפות" כי צריך. אני לא מזהה כרגע מתקפת איכות בשלה דייה, תחרות כתיבה הייתה לנו לפני זמן לא רב. נשאר סוף שבוע ללא ערכים, שאני חושב שיהיה נכון לעשותו אחרי שנחצה את קו 60,000 הערכים. ‏Harel‏ • שיחה 20:35, 7 ביולי 2007 (IDT)
אני בעצמי עסוקה ממתקפה משלי על ערכים הקשורים לצדאם חוסיין, פשוט מתקפות משותפות הן נחמדות יותר. מה גם שלדעתי זה משהו שלא יזיק לקהילתנו בשלב זה. לדעתי הרעיון של סופ"ש ללא ערכים לאחר חציית רף ה-60,000 הוא רעיון מעולה. אליזבט שיחה 20:39, 7 ביולי 2007 (IDT)
ומה עם משכתוב לכיכוב? לדעתי יכול להיות יעיל יותר מסופשבוע ללא ערכים- כשיש תחרות יש יותר מוטיבציה. נוי 21:32, 7 ביולי 2007 (IDT)

מה עוד הפסקה?[עריכת קוד מקור]

למה עושים הפסקה בין שתי מתקפות איכות? מתי תגמר ההפסקה הזאתי? בכלל, למה צריך עוד אחת?

המתקפה הבאה[עריכת קוד מקור]

מתי תבוצע? בספטמבר? באוקטובר? צ'כלברה, שובה אלינו! 10:53, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

מדוע נמחקו כל האנשים שנרשמו למתקפות?[עריכת קוד מקור]

ערן מחק משום מה את כל המשתמשים שנרשמו למתפקות האיכות השונות, וכתב שניתן להרשם מחדש. האם הודעת לכל מי שמחקת שהוא יכול להרשם מחדש? הוא הודעת באיזשהי הודעה כללית? לא כולם עוקבים אחרי הדף הזה. לדעתי צריך להחזיר את כל התומכים במתקפות השונות, שנמחקו. Odonian ‏ 15:10, 20 בנובמבר 2007 (IST)

אני אודיע בלוח המודעות. דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 17:19, 20 בנובמבר 2007 (IST)
פתאום שמתי לב שכתבתי בצורה מאוד עילגת. מצטער על זה. בכל מקרה, למה הם נמחקו מלכתחילה? למה לא פשוט להחזיר את כל השמות שנמחקו? נדמה לי שלוח המודעות הוא לוח שכמעט ולא מביטים בו. Odonian ‏ 17:52, 20 בנובמבר 2007 (IST)
אל תגזים. מביטים בו. אם אתה רוצה, פרסם גם במזנון, שם מביטים בטוח. הם נמחקו, כי היו המון דיונים, לא רלוונטיים ובכלל זבל. אני מניח. לא נורא, ממילא האנשים שהצביעו בטח כבר לא כל כך זכרו, אחרי כל החודשים שעברו מאז שהדף היה פעיל. דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 19:39, 20 בנובמבר 2007 (IST)
ראה שיחת ויקיפדיה:מתקפת איכות/ארכיון 1#ניקיון שגרתי ערן 12:56, 23 בנובמבר 2007 (IST)

המתקפה הנוכחית[עריכת קוד מקור]

טוב, הופתעתי לגלות שלמעשה יש לנו מתקפה בעיצומה - המתקפה על אתרי המורשת העולמית. באמת הגיע הזמן (ותודה לדוד שי שהעיר אותי מתרדמתי). בעמוד הראשי זה כבר מופיע, וטוב שכך, אבל צריך לעורר עוד תשומת לב לעניין, לעדכן בויקיפדיה:מתקפת איכות בצורה בולטת יותר, וגם בדף המתקפה. מתקפות צריך "להרגיש", אחרת אין בהן טעם. ‏Harel‏ • שיחה 19:16, 15 בדצמבר 2007 (IST)

זו רק מתקפה דה פקטו. מיזם שהצליח במיוחד- הוא אפילו לא בדף משנה של ויקיפדיה:מתקפת איכות. ה"מתקפה" לא תיפסק בתום שבועיים-שלושה. אבל כן, היקף הפעילות מזכיר מתקפת איכות. נוי 19:23, 15 בדצמבר 2007 (IST)

מתי יש מתקפה חדשה?[עריכת קוד מקור]

לא הגיע הזמן? נוי - שיחה 19:27, 29 במרץ 2008 (IDT)

ברגע שמישהו יחליט לפתוח מתקפה חדשה, אני משער. חי ◣ 29.03.2008, 19:31 (שיחה)
מה זאת אומרת? לא דרוש דיון מקדים? נוי - שיחה 20:04, 29 במרץ 2008 (IDT)
אני חושב שאיש לא יעצור אותך אם תפתח במתקפת איכות מאורגנת היטב. כך קרה עם ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/אתרי המורשת העולמית, לפי הזכור לי. חי ◣ 30.03.2008, 01:17 (שיחה)
אני חושב שלקראת הקיץ הקרב ובא הגיע הזמן למתקפת איכות נוספת. נוי - שיחה 17:07, 19 במאי 2008 (IDT)

תמונה בדף עומדת להימחק[עריכת קוד מקור]

קובץ:Rij-Rousseau.Nature morte aux poivrons.jpg
אבוי לי כי בקרוב אמחק

לתשומת לבכם, כדאי להחליף את התמונה היפה בדף, כיוון שהיא עומדת להימחק. ליאור ޖޭ 15:44, 2 באפריל 2008 (IDT)

הסכנה חלפה לה, אפשר להשתמש בתמונה בחופשיות. ליל מנוחות, ליאור ޖޭ • ב' בשבט ה'תשס"ט • 23:08, 26 בינואר 2009 (IST)

טוב שהזכיר לי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנון

אני חושב שעבר מספיק זמן, וכדאי להתחיל מתקפת איכות חדשה, בנושא שהאנונימי הציע או נושא אחר. אני כמובן בעד המתקפה שהצעתי אני על נושא החינוך. המיזמים האלו הביאו להרבה ערכים טובים, וגם אם הם לא יצליחו כמו פעם הם עדיין יתרמו. נוי - שיחה 11:47, 24 בינואר 2009 (IST)

גם אני מתגעגע למתקפות האיכות, שהיו הבייבי שלי אי אז בימים. אני רק תוהה אם הקהילה שלנו לא הפכה גדולה מדי וציניקנית מדי בשביל לשחזר את ימי הגבורה ההם. אשמח לראות בתחייתו של הדף ויקיפדיה:מתקפת איכות ובהשבתו לתבנית הקישורים המהירים. ‏Harel‏ • שיחה 14:02, 24 בינואר 2009 (IST)
זה לא מה שאמרנו על תחרות הכתיבה לפני הצלחתה האדירה? אם זה מה שיחזיר את המתקפות לחיים, אני מוכן לארגן אחת. נוי - שיחה 20:27, 24 בינואר 2009 (IST)
אני בעד מתקפת איכות בנושא מצרים, שכנתנו הגדולה, שהמידע עליה דל למדי. אחר כך ראוי להמשיך לירדן ולסוריה (נדמה לי שמצבה של לבנון טוב יחסית). דוד שי - שיחה 20:41, 24 בינואר 2009 (IST)
כרגיל, דואגים לבטחון באיזור על חשבון החינוך. נוי - שיחה 20:49, 24 בינואר 2009 (IST)
נוי, לא התכוונתי לבנק מטרות. דוד שי - שיחה 00:06, 25 בינואר 2009 (IST)
אני בעד הרעיון של דוד. כדאי לגייס לטובת כך כמה שיותר דוברי ערבית, כי יש מקרים בהם תרגום הערך מוויקיפדיה הערבית יהיה טוב יותר מתרגום קצרמר מביך בוויקיפדיה האנגלית. אשמח לקחת חלק במיזם שכזה (בעיקר בצד הסורי (לא פוליטית!)). טוסברהינדי (שיחה) 00:09, 25 בינואר 2009 (IST)
אני מציע ליזום מתקפת איכות בנושא האהוד ביותר בדף ויקיפדיה:מתקפת איכות. כרגע מדובר במתקפת איכות מלחמת העולם השנייה, אך גיוס קולות מהיר עשוי להטות את הכף לטובת מתקפת איכות ביתא ישראל. אחרי הכל, שבענו די מלחמות בזמן האחרון. בכל אופן, כדאי לקבוע את נושא המתקפה לפי הדף ההוא ולא לפי טעמם של הדוברים במזנון. ליאור ޖޭ • א' בשבט ה'תשס"ט • 17:38, 25 בינואר 2009 (IST)
אני עם נוי - חינוך, אבל מסוג מסוים - חינוך מיני :-) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:14, 26 בינואר 2009 (IST)

תאטרון[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנוןOri‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:48, 2 בפברואר 2009 (IST)

נכנסתי להוסיף את "תיאטרון", כהצעה למתקפת איכות וראיתי, שכבר יש הצעה כזאת מאוקטובר 2008. כיון שרשימת ההצעות ארוכה וכבדת משקל, אינני יודעת מתי, אם בכלל, יגיע תורו של התיאטרון למתקפת איכות ולכן אני פונה גם כאן אל כלל הוויקיפדים (ולא בפעם הראשונה) בבקשה להתייחס לנושא העגום הזה. מדי פעם אני רואה הערות על מצבה העגום של המוזיקה בוויקיפדיה. הרשו לי לציין, שיחסית לתאטרון, המוזיקה במצב נפלא ומעולה. האם קצרמר של ארבע שורות לשרה ברנאר (באנגלית ערך ענקי, מפורט ורצוף תמונות) מספק מישהו? האם לשחקנית רחל לא מגיע ערך? כשאני כותבת ערכים על בתי אופרה, על מנצחים ועל לבריתנים, למשל, אני נתקלת כל הזמן בשמות במאים, שחקנים, מפיקים, כוראוגרפים ורקדני בלט, שלכולם ערכים בשפות אחרות אך לא בעברית. מה פשעו ומה חטאו של התחום הזה שהוא מוזנח ונשכח כל כך? חובבי תאטרון, עורו ועשו מעשה!שלומית קדם - שיחה 19:31, 29 בינואר 2009 (IST)

ראיתי עכשיו את הערכים הנוגעים לתיאטרון ביוון העתיקה והתפעלתי. זו הדרך הנכונה, אבל איפה ההמשך?שלומית קדם - שיחה 19:48, 29 בינואר 2009 (IST)
כדי לקדם תחום רחב וחשוב כמו תיאטרון, נחוץ משוגע לדבר. יש לנו אוסף מעולה של ערכים במוזיקה קלאסית בזכותך, אוסף מעולה של ערכים במינרלוגיה בזכות משתמש:אביהו, ועוד כמה דוגמאות כאלה. זכתה ירושלים ויש לה חבורה שלמה של כותבים נלהבים. התיאטרון לא זכה, ואין לו אפילו כותב נלהב אחד בוויקיפדיה העברית. אשלח מייל לבתי הספר למשחק, ואבקש אותם לעודד את מוריהם ותלמידיהם לכתוב בוויקיפדיה. דוד שי - שיחה 20:31, 29 בינואר 2009 (IST)
אכן, ערכי התיאטרון בוויקיפדיה בולטים בעליבותם. גולת הכותרת היא הערך היסטוריה של התיאטרון, שבמצבו הנוכחי הוא אות קלון לוויקיפדיה. AMIRBL25 - שיחה 20:36, 29 בינואר 2009 (IST)
אפשר אולי להצטמצטם למתקפת איכות על מחזות. נאמר, מאה מחזות בולטים. להבדיל מבספרות, די קל לגבש רשימה כזו. בכלל, מדגדג לי להחיות את מתקפות האיכות, ואני חושב שאני הולך לעשות מעשה - לרוקן את הדף מכל ההצבעות הישנות ההן שהתרכזו בו, ולהחיותו לדיון מחודש, לקראת הכרזה על מתקפת איכות שתיפתח בקרוב. ‏Harel‏ • שיחה 21:36, 29 בינואר 2009 (IST)

דילול - מה דעתכם?[עריכת קוד מקור]

מה שקרה זה שיש לנו עכשיו בדף רשימה ארוכה מדי של הצעות למתקפות. חלקן מגובשות יותר וחלקן פחות. להזכירכם - המטרה כאן הייתה לבנות "הצעות עבודה" מפורטות שיהוו את התשתית למתקפה. אני לא בטוח שכל המתקפות המוצעות עומדות בקריטריונים הרצויים, וגם אם כן - ההיצע פשוט גדול מדי. בנוסף, מטרת הדף הזה לא הייתה לערוך הצבעה מספרית ולבחור בצורה אוטומטית וחסרת-שיקול-דעת את המתקפה עם הכי הרבה "תומכים" אלא לרכז "נרשמים" למתקפות ולהעריך, בשקלול של מספר גורמים שזה רק אחד מהם, מתי לערוך איזו מתקפה. המצב הנוכחי מקשה להגיע להחלטה כזו.

אני מציע שמבין רשימת המתקפות המוצעות אני אבחר משהו כמו 5-7 מתקפות שנראות בשלות במיוחד ושלהערכתי האובייקטיבית עד-כמה-שניתן מכסות נושאים מוזנחים במיוחד, וביחד נבחר מתקפה אחת מתוכן, שבה ננסה להחיות את המיזם. שאר המתקפות, תורן יגיע בבוא היום. אבל אי אפשר לבחור מתקפה, גם לא בשקלול של מספר גורמים, מתוך 27 הצעות. ‏Harel‏ • שיחה 10:46, 31 בינואר 2009 (IST)

הרעיון שלך נראה טוב (אם כי הייתי בוחר 10 מתקפות). ואז צריך לדאוג שיבואו אנשים (זאת בעזרת מבצע פרסום מאסיבי). אני חושב שעבר מספיק זמן מאז המתקפות האחרונות כך שהיום יש בוויקיפדיה "דור" של משתמשים שלא ידעו מתקפות מעולם, ויתגייסו למשימה במרץ רב. דניאל ב. 22:29, 1 בפברואר 2009 (IST)
הרעיון טוב, אם בין ה-5-7 מתקפות הבשלות תהיינה המתקפה על מניות :-) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:06, 2 בפברואר 2009 (IST)
אני מציע מתקפה משולבת על נושא התייחסויות לחינוך מיני באלבומי מוזיקה קלאסית של יהודי אתיופיה, כפי שהשתקפו לאורך השנים בישראל ובמדינות העולם כגון סין, סוריה והממלכה המאוחדת, ובהיסטוריה האנושית- החל ביוון העתיקה וברומא, דרך המהפכה הצרפתית ומלחמת העולם השנייה, וכלה באינטרנט. ואם זה נראה לכם שילוב לא קשור, כנראה שלא שמעתם על ניצולי השואה עם בוגרי עלה ירוק (זה מצחיק גם בפעם ה-100). נוי - שיחה 19:55, 2 בפברואר 2009 (IST)
בחרתי שבע מתקפות, והוספתי הערות קצרות שמסבירות למה בחרתי בהן ולא באחרות. עשרים המתקפת האחרות לא נדונו לכלייה, אלא יחכו להשתלב מאוחר יותר בלוח הזמנים. נתחיל בינתיים במתקפה אחת מתוך שבע המתקפות שב"שלב א'", כמו שקראתי לזה. מסכים עם דניאל שגדל פה דור חדש, ומקווה שהוא יירתם לעניין בשמחה. ‏Harel‏ • שיחה 21:36, 4 בפברואר 2009 (IST)
רעיון מבורך. גילגמש שיחה 00:06, 5 בפברואר 2009 (IST)
לא ברורה לי הבחירה שלך. איך שהוא הצלחת לבחור מתקפות שלא מענייות (אותי) כהוא זה. דווקא מיניות? וסוכנות החלל האמריקאית? נראה לי אישית שמדינות העולם ומצרים העתיקה יותר חשובים. דרור - שיחה 09:59, 5 בפברואר 2009 (IST)
דרור, לא הגית פעם על נושא מיניות בחלל? בחייאת... • עודד (Damzow)שיחהויקיגמד זה מאמץ ערכים יתומים 10:40, 5 בפברואר 2009 (IST)
דרור, ראשית - תמיד יהיה מישהו לא מרוצה. זה גם לא שהמתקפות שלא נבחרו יימחקו, הן פשוט יחכו קצת. ולגוף העניין, חשבתי בעבר ואני חושב גם היום ש"מדינות העולם" הוא נושא ענק ורחב כל כך שאיננו מתאים כלל למתקפה. מתקפה צריכה נושא קוהרנטי וממוקד יותר, ובין הערכים בו צריכה להיות יותר זיקה מאשר היותם מדינות שונות. ‏Harel‏ • שיחה 10:51, 5 בפברואר 2009 (IST)
אני גם לא בטוח שמצרים העתיקה זה נושא כ"כ מוצלח. בעבר, המתקפות המוצלחות ביותר היו אלה עם "מומחה הבית", שלפעמים אפילו לא השתתף במתקפה, אבל היה כתובת לשאלות והתייעצויות. אני לא חושב שיש לנו פה מישהו כזה בנושא מצרים. דניאל צבישיחה 15:01, י"א בשבט ה'תשס"ט (5.02.09)
אכן, למרבית הצער אין מישהו שמבין היטב במצרים העתיקה. אנחנו עלולים לשגות בתרגום עיוור מהאנגלית. אני מכיר חלקים מסוימים מההיסטוריה המצרית, אך כמובן שנורא קשה להקיף 3000 שנות היסטוריה. גילגמש שיחה 08:37, 6 בפברואר 2009 (IST)
יתרה מכך, לא רק שיש קושי לערוך מתקפת איכות בנושא, אפילו הערכים שיש לנו כיום אינם מדויקים. יש בעיית תארוך שאין לה כרגע פתרון כלשהו ויש בעיות אחרות. התחום הזה דורש מומחה שיוכל לעשות בו סדר. גילגמש שיחה 08:55, 8 בפברואר 2009 (IST)
לא היתה אמורה להיבחר מתקפה? תומר א. - שיחה 02:26, 17 בפברואר 2009 (IST)
בינתיים, לא רק שהרישום יחסית נמוך (אני בטוח שאחרי שנתחיל מתקפה כלשהי, המודעות תעלה), חסר לי בעיקר "מוביל" לאחת המתקפות. בלי איזה משוגע לעניין שהנושא קרוב ללבו זה לא יילך. איפה המציעים המקוריים של ההצעות הנידונות עכשיו? ‏Harel‏ • שיחה 18:59, 17 בפברואר 2009 (IST)
אם תרצו לדלג לשלב ב', אני מוכן להוביל את מתקפת האיכות שבקצה חתימתי. שבוע טוב, ליאור ޖޭ • כ"ח בשבט ה'תשס"ט • 12:58, 22 בפברואר 2009 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי תחת איזו כותרת ניתן להציע הצעה למתקפה חדשה, והאם לדעתכם רגשות היא מתקפה מתאימה? תודה, עדי מ. - שיחה 11:29, 6 בפברואר 2009 (IST)

יש כרגע 27 הצעות למתקפות, וזה הרבה, הרבה מדי, לכן מתוכן "דיללתי" שבע שמהן נבחר איזו מתקפה תפתח את שובן של המתקפות לחיינו. יש דף שבו אפשר להציע רעיונות למתקפות עתידיות - ויקיפדיה:מתקפת איכות/רעיונות כלליים למתקפות עתידיות. ‏Harel‏ • שיחה 11:32, 6 בפברואר 2009 (IST)
תודה רבה. עדי מ. - שיחה 11:59, 6 בפברואר 2009 (IST)

שובן של מתקפות האיכות[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנוןOri‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:45, 17 בפברואר 2009 (IST)

שלום כולם,

בימים עברו התחביב הוויקיפדי העיקרי שלי היה לרכז פה כל מיני מיזמים קהילתיים רשמיים. הקהילה אז הייתה יותר קטנה, פחות צינית ובעיקר פחות מסוכסכת, ומדי פעם זה אפילו עלה יפה. בינתיים הזדקנו, גדלנו, רבנו ונלחמנו, וגם גדל דור שלם של ויקיפדים שבקושי יצא לו לטעום מימי הגבורה ההם.

לאור כמה דיונים שהתקיימו כאן במזנון, וגם לפי תחושת הבטן שלי, אולי בשלה השעה לנסות לשוב אל מתקפות האיכות. מכיוון שבדף ויקיפדיה:מתקפת איכות נאספו עם הזמן לא פחות מ-27 הצעות למתקפות שונות, התברר שקשה לבחור מביניהן, והעודף הזה מזיק יותר משהוא מסייע. לאחר דיון בזק בשיחת ויקיפדיה:מתקפת איכות, ערכתי "דילול" שבו בחרתי 7 מתקפות שלדעתי מתאימות לשמש אותנו בשלב א', כלומר את המתקפה הראשונה לפחות נבחר מבינן. עשרים המתקפות האחרות יחכו להזדמנות מאוחרת יותר. הוספתי נימוקים קצרים לבחירה שלי. אני ממש מבקש לא להתחיל עכשיו במלחמות או בעלבונות סביב עניין הדילול. המטרה היא ליהנות מהכתיבה כאן, לא לריב. הניסיון הוכיח שמידה הגונה של דיקטטורה נאורה מצדי בעניין מתקפות האיכות הייתה הדבר הנכון.

בקיצור, מי שכוחו עדיין במותניו לכתוב ערכים ולערוך אותם, ומצפה לקצת עבודת צוות כמו בימים הטובים, שיסור בבקשה לדף ההוא ואחר כך יסייע למתקפה הראשונה שתצא לדרך, אני מקווה, בשבועות הקרובים. ‏Harel‏ • שיחה 21:41, 4 בפברואר 2009 (IST)

הקהילה שלנו קטנה וחילוק הכותבים ל-7 מתקפות שונות נראה לי כמו מתכון לכישלון. לדעתי עדיף להסתפק בלא יותר משתיי מתקפות איכות בחודש. לצעוד לאט אבל בטוח. בכל מקרה אני מתכוון לקחת חלק. יורי - שיחה 21:48, 4 בפברואר 2009 (IST)
הו, כנראה שלא הייתי ברור. מתקפה אחת בכל עת, שתימשך שלושה שבועות, ואחריה ננוח מעט. ממש לא שבע במקביל!! השבע האלה הן אלה שמביניהן "נבחר" (זו לא ממש הצבעה...) במי להתחיל. ‏Harel‏ • שיחה 21:49, 4 בפברואר 2009 (IST)
שכוייח. סתם עומרשיחה 23:48, 4 בפברואר 2009 (IST)
אני דיי חושב הדבר הכי מתבקש כרגע זה תל אביב ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:33, 17 בפברואר 2009 (IST)
ואני נוטה להשתכנע בצדקתך. זו המתקפה ה"טרייה" היחידה, והיא גם, עושה רושם, היחידה שיימצא לה "מפקד". ומי יהיה המפקד המשוגע לעניין, האם אתה, אורי? ‏Harel‏ • שיחה 22:36, 17 במרץ 2009 (IST)
אין בעיה. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:36, 18 במרץ 2009 (IST)

טוב. עבר זמן רב ומספיק. מי בעד להתחיל עם המתקפה על מיניות? :-) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 15:51, 13 במרץ 2009 (IST)

לדעתי למה לא, אם כי זה לא משנה, העיקר שנתחיל. אבל, בהמשך לשאלתו של הראל, שתי פסקאות למעלה - חסר מוביל למתקפה. יוני, האם תהיה מוכן לקחת על עצמך להוביל את המתקפה הזו? :-) Ravit - שיחה 17:11, 13 במרץ 2009 (IST)
במה כרוכה ההובלה של מתקפה כזאת? תומר א. - שיחה 22:38, 17 במרץ 2009 (IST)
זמן פנוי רב יחסית במשך שלושה שבועות, מחוייבות ל- ועניין בנושא המתקפה, קשרי אנוש טובים, רוח צוות, יכולת להאציל סמכויות וכריזמה. ‏Harel‏ • שיחה 22:41, 17 במרץ 2009 (IST)
זמן פנוי רב, אין לי. מחויבות אין לי. עניין יש אבל ידע אין. קשרי אנוש טובים יש פנים מול פנים, פחות באמצעים אלקטרוניים. רוח צוות אין - מעדיף לעבוד לבד. יכולת להאציל סמכויות גם אין, כי הכל הולך מהר יותר כשעושים הכל לבד בלי עובדים שמדברים בטלפון במקום לעבוד. בקיצור, אני לא מי יודע מה מתאים. אולי בעתיד. בינתיים אפשר להתחיל עם מתקפה אחרת... ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:44, 17 במרץ 2009 (IST)

לאור הסכמתו של אורי להוביל את מתקפת האיכות על תל אביב, האם נוכל לומר שסוף סוף יש לנו מתקפה?! :-)
אוקיי, אז מה הצעד הבא? איך נתחיל להריץ את זה? הזמן עד חגיגות המאה הוא קצר... לדעתי אפשר להתחיל עוד לפני פסח, ולהמשיך ולגלוש אל החופשה עצמה, אז יהיו ודאי כותבים רבים. מה דעתכם? Ravit - שיחה 22:23, 18 במרץ 2009 (IST)

בעד, כל עוד אורי מוכן להתעקש לדרבן את כולם להשתתף. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 13:10, 20 במרץ 2009 (IST)
אם תרצו, אני מוכן להוביל מתקפת איכות בנושא תולדות עם ישראל. לצורך המתקפה נוכל להסתייע בקשרים שיצרנו עם פרופסור עוז אלמוג ממדריך אנשים ישראל, עם טל האס מהאגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה, עם הרב שרון שלום, העיתונאי דני אדינו אבבה, השליח משה בר-יודא, אבשלום אליצור ועוד כמה מומחים. אני יכול לבנות הצעה מפורטת בתוך שבוע, אם רצונכם בכך. שבת שלום, ליאור ޖޭ • כ"ד באדר ה'תשס"ט • 14:15, 20 במרץ 2009 (IST)
הרשימה הזו (הנכבדה ללא ספק) יכולה לסייע במתקפת איכות על תולדות ביתא ישראל. תולדות עם ישראל הם נושא רחב מאוד, שספק אם ניתן וצריך להתייחס אליו באופן של "מתקפת איכות". אלמוג 14:26, 20 במרץ 2009 (IST)
דווקא בזכות רוחב היריעה של הנושא המוצע, אפשר לברור מתוכו כמאתיים ערכים חשובים במיוחד, לקויים במיוחד ומתאימים במיוחד לכתיבה חובבנית במסגרת מתקפת איכות. אבל דייה לצרה בשעתה, כרגע נתמקד במתקפת האיכות שנבחרה. שבוע טוב, ליאור ޖޭ • כ"ו באדר ה'תשס"ט • 10:23, 22 במרץ 2009 (IST)

מתקפה על תל אביב![עריכת קוד מקור]

אורי הסכים להוביל, השנה העיר שיש יפות ממנה אבל אין יפה כמוה חוגגת מאה, ונדמה שיש פה כמה אנשים שששים אלי מתקפה, וזה טוב. אורי, אפשר להתחיל ביום ראשון? אם תגיד שכן אני אתניע את כל מה שצריך. בינתיים אפשר להתחיל לעבות ולארגן וליצור באזז סביב דף המתקפה. ‏Harel‏ • שיחה 17:04, 20 במרץ 2009 (IST)

בזזזזזזזזזזזז... אכן יש כמה שששים אלי מתקפה. קריצה Ravitשיחההצטרפו למתקפת המאה לת"א! 18:15, 20 במרץ 2009 (IST)
אין בעיה. יום ראשון מצויין. תתניע, ואני כמובן אשמח לטיפים. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:37, 20 במרץ 2009 (IST)
קולולולולולולולולו (: בהצלחה! ליאור ޖޭ • כ"ו באדר ה'תשס"ט • 10:19, 22 במרץ 2009 (IST)

מתקפת איכות איראן[עריכת קוד מקור]

איראן תופסת מקום משמעותי בכותרות כבר מספר שנים (להערכתי, מאז עלייתו לשלטון של אחמדינג'ד), אך הערכים בוויקיפדיה העוסקים בהיסטוריה ובתרבות הפרסית דלילים מאד. האם יש מישהו מהוויקיפדים אשר מכיר את הנושא לעומק ויוכל להנהיג מתקפה כזו? 85.65.104.215 15:36, 3 בספטמבר 2010 (IDT)

העברה מהמזנון[עריכת קוד מקור]

לדעתי הגיע הזמן להחיות את מיזם מתקפות האיכות. בעבר המיזם זכה להצלחה מסחררת. להערכתי, בתשע המתקפות שנערכו ב-2006 ועשירית שנערכה ב-2007 נכתבו כ-2,000 ערכים והורחבו ונערכו אלפים. המיזם ירד לאחר שהצלחת המתקפות פחתה בעקבות שחיקה של הקהילה. אולם מאז עברו 4 שנים ויש לנו דור חדש של כותבים שלא ידעו את המתקפות ובוודאי יהיו נלהבים לתרום לא פחות מביום השקת המיזם. מה דעתכם? דניאל ב. 09:12, 26 בנובמבר 2010 (IST)

אני מאוד בעד. כמו כל מיזם ויקיפדי, הסבלנות של הוויקיפדים קצרה והם מאבדים עניין. אבל אולי חלף די זמן מאז מתקפות האיכות כדי שנוכל לחזור לכך. בכל מקרה - תנאי הכרחי הוא משוגעים לעניין באופן כללי, ו"מפקדים" למתקפות הספציפיות. אשמח אם נחזור להציע מתקפות ולדון בהן. ‏Harel‏ • שיחה 12:19, 26 בנובמבר 2010 (IST)
אני חושב שבדומה לתחרות הכתיבה, גם כאן צריך לא יותר ממתקפה אחת לשנה. צריך גם לזכור שהנושא צריך להיות נגיש לכמה שיותר אנשים. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:26, 26 בנובמבר 2010 (IST)
אני בעד. כמו בעבר, אפשר להציע הצעות (או להשתמש בקיימות שעליהן לא נערכה מתקפה), להצביע ולבחור בפופולרית ביותר. ס123 - ביידיש יש ופה אין?! - שיחה 18:55, 26 בנובמבר 2010 (IST)
השאלה מה המטרה? תחרות מקצרמר למובחר שנועדה לחסל קצרמרים הפכה לתחרות בה רוב הערכים הזוכים הם ערכים חדשים שנכתבים במיוחד לתחרות. מתקפות ברזיל והשואה כמעט לא שיפרו ערכים אלא הוסיפו ערכים חדשים, חלקם דורשי עריכה/שכתוב. לדעתי עדיף שבוע בלי ערכים לטיפול בתבניות מאשר מתקפת איכות סתם, עוד יותר עדיף זה ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם שכתוב ואפשר להחיות את הרעיון של ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/משכתוב לכיכוב גרגור סמסא - שיחה 22:42, 26 בנובמבר 2010 (IST)
גרגור, כמה דברים בתגובה לדבריך: ראשית, תחרויות הכתיבה, וזה אני יכול להעיד ממקור ראשון, נועדו להביא לכתיבת ערכים מעולים באווירה של תחרות חיובית בין הכותבים. לאו דווקא להציל קצרמרים, למרות השם המטעה-משהו שנבחר מטעמים פרסומיים. שנית וחשוב יותר, במתקפת איכות נושאית יש קשר נושאי מובהק בין הערכים השונים שנכתבים/מורחבים/משופצים ואפילו כל המסביב כמו תמונות, תבניות וכו' הכל קשור בנושא אחד, ככה שנוצר רצף הגיוני של פעילות שקל להירתם אליה (מי שמומחה לנושא ואף מי שאיננו מומחה...) ויש שיתוף פעולה אמיתי בין הפעילים. במיזמים שציינת אין שום קשר בין הערכים השונים מלבד מצבם העגום, וככה יוצא שמדובר סתם בריכוז מאמץ של קבוצת פעילים שאין להם מה לשתף פעולה זה עם זה, ולדעתי מיזמים מהסוג הזה של "הבה נשנס מותניים ונחסל 500 ערכים לשכתוב" מועדים להצלחה פחותה הרבה יותר מאשר, למשל, מתקפת איכות בנושא פסיכואנליזה או כדוריד או אמנות הודית או צוללות. היו גם הצעות למתקפות איכות שהנושא שלהם היה רחב מדי או לא קוהרנטי מספיק, כמו "ארצות העולם". גם זה לא טוב. קרא את ויקיפדיה:מתקפת איכות, כל זה מוסבר שם היטב. ‏Harel‏ • שיחה 11:16, 27 בנובמבר 2010 (IST)
האם הכוונה למקבץ נושאי כמו זה, או שמדובר בשכתוב בלבד? דקישיחהמילה בסלע 23:35, 28 בנובמבר 2010 (IST)

הכל חשוב. גם מיזמי שכתוב שהביאו במרוצת השנים לשכתובם של כמה אלפי ערכים, גם מיזמי אימות המידע. אני חושב שגם מתקפות האיכות הן כלי ויקיפדי יעיל. צריך לבחור מתקפה אחת מתוך הרשימה שיש ובתנאי שהנושא לא רחב מדי ויש מי שמוכן להוביל את המתקפה. גילגמש שיחה 08:14, 29 בנובמבר 2010 (IST)

אני מציע לבחור את איראן. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 08:22, 29 בנובמבר 2010 (IST)
מתקפות האיכות הן פרויקט מאוד חיובי. כשהייתי אחראי על מתקפת האיכות בנושא מזון נכתבו מאות ערכים חדשים והסקירה שלנו לנושא השתפרה בצורה משמעותית. אני מציע מתקפת איכות בנושא קולנוע ישן (נגיד עד שנות ה-60), זה גם נושא יותר נגיש לכלל הכותבים ומושך לכתיבה. תומר - שיחה 08:42, 29 בנובמבר 2010 (IST)
אפשר להעביר את הדיון הזה להצבעה בויקיפדיה:מתקפת איכות ס123 - ביידיש יש ופה אין?! - שיחה 10:00, 30 בנובמבר 2010 (IST)

ראוי לציין שבמקום המצאת רעיונות חדשים, יש מתקפות שלא יצאו לפועל ללא סיבה נראית לעין כמו סוריה ופלסטינים. טרול רפאים - שיחה 17:20, 4 בדצמבר 2010 (IST)