שיחת משתמשת:Talfisher

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Talfisher, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:28, 11 בספטמבר 2013 (IDT)

מטלה אקדמית[עריכת קוד מקור]

הי, בהמשך להדרכה היום, להלן קישורים לדף המיזם ודפי עזרה:

בחתימה שלי נמצא גם קישור לדף השיחה שלי. אני אלווה אותך בהנחיות בדף השיחה הזה. אני מזכירה לך שתוכלי להגיע לטיוטה של דרך הקישור "תרומות" במעלה הדף. אם יש לך שאלות אני מבקשת לשול אותן כאן, תלחצי על קישור [עריכת קוד מקור] ליד שם הפרק ותעני. אל תשכחי לחתום עם 4 טילדות. בהצלחה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:28, 11 בספטמבר 2013 (IDT)

משתמשת:Talfisher/קייט מילט[עריכת קוד מקור]

הי טלי, העברתי לך את דף הטיוטה לדף משתמשת:Talfisher/קייט מילט שהכותרת שלו כוללת את שם הערך העתידי. שם הדף הוא שם הערך, ולכן אין צורך בכותרת נוספת בשם "קייט מילט". הורדתי אותו.

כפי שאת יכולה לראות תוכן העניינים נעשה אוטומטית ברגע שיש 4 פרקים. לכן הורדתי את תוכן העניינים שיצרת. בנוסף אני מניחה שאת מעוניינת בתבנית:סופר. טוב ביותר הוא להעתיק מערך אחר ולשנות את המידע בתוך התבנית. אני מזכירה לך שיש לחלק גושי טקסט גדולים על ידי שורת רווח שלמה, אחרת הטקסט לא קראי.

את רשמית יצירותיה תארגני באמצעות כוכבית * בתחילת השורה ליד כל ספר ואז זה יעוצב ויראה כרשימה מסודרת. ואני מזכירה שיש ליצור קישורים פנימיים. תתחילי ואני אעקוב אחרייך. אם יש לך שאלות שאלי אותן כאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:55, 18 בינואר 2014 (IST)

ראיתי שבויקיפדיה האנגלית יש את התמונה קובץ:Kate millet 1.jpg. את יכולה להשתמש בתמונה הזאת בערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:57, 18 בינואר 2014 (IST)
הי טלי, לגבי הערות השוליים, תסתכלי בדף עזרה:הערת שוליים, איך מעצבים אותן. ההערות נכתבות ליד הטקסט, ובעזרת תבנית יורדות למטה לפרק הערות שוליים.חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:19, 25 בינואר 2014 (IST)
טלי, כל מה שהכנסת מתחת לתמונה אינו נהוג בויקיפדיה העברית. אני ממליצה שתשתמי בתבנית:סופר. ראי דוגמה בערך לאה גולדברג או אריך קסטנר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:48, 27 בינואר 2014 (IST)
שלום חני ותודה להערות שאת שולחת, אתקן את הכיתוב מתחת לתמונה כמו הערך של לאה גולדברג. אני רוצה להוסיף גם תמונות של יצירותיה וספריה מצד שמאל, האם זה אתי לקחת מהאתר הפרטי של קייט מילט תמונות של יצירות אומנות שלה? 84.111.12.253 06:21, 28 בינואר 2014 (IST)
טלי, אנחנו ממשיכים שיחה במקום בו היא החלה. העברתי את תגובתך לכאן. חשוב שתכנסי לחשבון שלך כשאת כותבת בויקיפדיה.
לעצם שאלתך. עטיפות של ספרים הם ברישיון בשימוש הוגן וניתן להעלות רק לערך על הספר. ראיתי שבערך כתבת פרק גדול על ספרה "פוליטיקה מינית". לכן את עטיפת הספר הזה את יכולה להעלות לערך ברישיון בשימוש הוגן. הספרים האחרים מוזכרים רק ברשימה ולכן אי אפשר.
אינך יכולה לקחת יצירות אומנו שלה ללא האישור שלה בכתב להעלות את התמונות לויקיפדיה ברישיון חופשי. אם את מוכנה להשקיע את המאמץ לפנות אליה ולבקש את אישורה אני אנחה אותך מה לעשות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 10:02, 28 בינואר 2014 (IST)
טלי, אמרתי לך שאינך יכולה להעלות תמונות של היצירות שלה ברישיון בשימוש הוגן. את יכולה לפנות אליה ולבקש ממנה אישו להעלות ברישיון חופשי. שני הקבצים של היצירות יימחקו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:22, 2 בפברואר 2014 (IST)
השארתי רק את הקובץ כריכת הספר שיש בערך פרק נרחב עליו. כל יתר היצירות מוזכרות בערך, ולכן אין כאן שימוש הוגן. זה ההבדל בין כתיבת ערך בויקיפדיה לעבודה שאת עושה לא באינטרנט. כאן חייבים להקפיד על זכויות היוצרים, זה לא על המחשב הפרטי שלך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:29, 2 בפברואר 2014 (IST)

שלום חנה, אני מודעת לזכויות היוצרים. רציתי להדגים למרצה שלי את האתר הצפוי. במקביל ניסחתי מכתב בקשה לקייט מילט שהועבר לד"ר שרון הלוי כדי שתאשר את הנוסח בטרם שליחתו באמצעותך לקייט מילט. לא הייתי משתמשת בתמונות ללא אישורה. מעבר לכך גם רציתי להתאמן על שילוב תמונות בערך, והייתי מאוד מרוצה שהצלחתי. אני לא מצליחה להוריד את המילה "ספרותי" מתחת לתמונה של קייט מילט, וכן לאחד את שתי המילים בכותרות המודגשות לשורה אחת באותו מקום. האם תוכלי בבקשה לעזור לי בכך? האם הערך אמור להיות במקום שהוא נמצא כרגע? ד"ר שרון הלוי התפלאה שהיא לא רואה אותו ללא הלינק ששלחתי לה. רוב תודות על העזרה הרבה שלך, אני מאוד נהנית לעסוק בערך הויקיפדי. טל פישר Talfisher - שיחה 21:38, 2 בפברואר 2014 (IST)

טלי, לא מעלים תמונות ללא אישור, גם לא לדף טיוטה. כל דף בויקיפדיה כפוף לכללי זכויות היוצרים גם דף טיוטה.
לגבי מכתב הבקשה, את תשלחי אותו אליה ישירות, לא באמצעותי. לאחר שתקבלי את האישור שלה, אז תעבירי. נוסח הבקשה צריך לכלול את הנוסח במסגרת המופיע בדף כאן. אני מקווה שהכנסת נוסח סטנדרטי זה, כי אחרת יכולה להיות בעיה. לאחר שהאישור יגיע, תשלחי אותו לכתובת הדוא"ל permissions-he@wikimedia.org. חשוב שהאישור שיגיע יהיה לרישיון חופשי.
לגבי ספרותי - אני מניחה שרצית להוריד את המילה ספרותי שלאחר המילה "זרם". אי אפשר להוריד כי זה הנוסח של התבנית. זאת תבנית סופר, וסופר משויך לזרם ספרותי. את חלקה השני של הבקשה לא הבנתי
לגבי מקום הדף. זה הסיכום עם שרון הלוי. ערך נכתב כטיוטה ומועלה למרחב הערכים רק לאחר שהיא מאשרת אותו
אני שמחה שאת נהנית, אני עצמי חושבת שזה כיף. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 23:03, 2 בפברואר 2014 (IST)

תודה לתשובותייך. Talfisher - שיחה 01:10, 3 בפברואר 2014 (IST)

אישור מקייט מילט לפרסם תמונות מיצירתה[עריכת קוד מקור]

שלום חנה, קיבלתי אישור מקייט מילט: Dear Tal, Thank you so much for your email. I am very happy to give you permission to reproduce photographs of my work for your entry, particularly of my sculpture, which you can copy directly from my web site. I'm very pleased that you've chosen to write the entry and I look forward to receiving a copy when it's completed. With All Good Wishes, Kate Millett האם זה מספיק? עכשיו למלא את הנוסח של המכתב בקישור ששלחת לויקיפדיה? Talfisher - שיחה 19:36, 9 בפברואר 2014 (IST)

את צריכה לעשות העבר של הדוא"ל שלה לכתובת שכתבת. אני צריכה לראות בשרשור את הדוא"ל שלה. אני צריכה גם לראות את הפניה המקורית שלך. כדי לראות האם הבהרת לה שמדובר ברישיון חופשי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 19:39, 9 בפברואר 2014 (IST)

בשמחה אשלח אליך, אבל לא הבנתי לאן... האם אפשר לשלוח לך במייל? Talfisher - שיחה 19:43, 9 בפברואר 2014 (IST)

מה פירוש לשלוח לכתובת שכתבת? Talfisher - שיחה 19:50, 9 בפברואר 2014 (IST)

בפסקה הקודמת ציינתי את הכתובת permissions-he@wikimedia.org . תעבירי את כל התכתובת לכתובת הזאת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 19:53, 9 בפברואר 2014 (IST)
תודה. שלחתי. Talfisher - שיחה 20:03, 9 בפברואר 2014 (IST)
הי טלי, אני מקווה שראית את התשובה שלי. הייתה בעיה באישור. חבל שלא בררת איתי לפני הפניה מהו הנוסח הנדרש. בינתיים קייט מילט לא החזירה את האישור. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:47, 12 בפברואר 2014 (IST)
שלום חנה, ראיתי ששלחת לה בקשה לאישור. אני מקווה שתחזיר תשובה בקרוב. אם עוד שבוע היא לא תחזיר תשובה אנסה לשלוח לה מכתב ידידותי עם עוד בקשה, זה בסדר? בינתיים אני עוברת על כל הכתוב ועושה הגהה אחרונה ועוד לינקים. מדוע הלינקים אצלי נראים בצבע ורדרד בעוד בערכים אחרים יש להם צבע כחול בולט המדגיש את היותם קישור? בתודה, טל.
טל, אני לא רואה קישורים אדומים. יצרת למשל קישור מינסוטה והוא כחול. אבל ראיתי שקישרת מתוך הטקסט לדפי אינטנרט כמו הספר שלה ואתר שלה. קישורים כאלה עושים רק דרך הערך שוליים. לא בתוך הטקסט עצמו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:13, 12 בפברואר 2014 (IST)
תודה, אני אתקן את הספרים והסרטים שלה להערות שוליים. מלבד זאת היית ממליצה על שינויים או תוספות לערך? אשמח למשוב ממך. Talfisher (שיחה | תרומות | מונה) שכחה לחתום
חסרים לך קישורים פנימיים רבים למושגים חשובים בערך. גם בפסקת הפתיח. את צריכה גם לעצב את הקישורים החיצוניים שבהם רואים את כתובת האינטרנט. זה מכוער. לגבי היתר, אני צריכה לקרוא את הערך. ואנא חתמי בבקשה על כל תגובה שלך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:27, 12 בפברואר 2014 (IST)

אישור להעלות את הערך "קייט מילט"[עריכת קוד מקור]

שלום חנה, ד"ר שרון הלוי אישרה לי להעלות את הערך "קייט מילט" לויקיפדיה. אני מבקשת אישור ממך בטרם הפעולה. בתודה, טל פישר. Talfisher - שיחה 14:24, 24 במרץ 2014 (IST)

הי טל, עברתי על הערך להלן מספר הערות:
 1. . חסרים בו קישורים פנימיים, הוספתי קצת בפסקת הפתיח, אבל יש מושגים שצריך לקשר כמו אוניברסיטת מינסוטה.
 2. מצאתי גם שלא יצרת קישורים פנימיים נכון, למשל לערך מינסוטה. לא ברו לי למה השתמשת בכתובת האינטרנט של הערך. עברי בבקשה על כל הקישורים הפנימיים ותקני.
 3. יצרת גם קישורים מתוך הטקסט לערכים בוויקיפדיה האנגלית, לא עושים זאת, אם אין ערך בויקיפדיה העברית, אז הקישור צריך להיות אדום ובסוגריים ליד רושמים את השם באנגלית. ראי למשל אוניברסיטת ואסדה שבכלל גיליתי עכשיו שי ערך בוויקיפדיה העברית, אז למה לקשר לאנגלית. עברי בבקשה ותקני
 4. לא מקשרים ישרות מתוך הטקסט לאתר מחות לויקיפדיה, אלא אך ורק דרך הערות שוליים. לדוגמה קישור לאתר של פומיו יושימרה.
 5. בפרק יצירותיה, לא נתת את כל הפרטים הביבליוגרפים של הספרים. יש לציין זאת על פי הדוגמאות בדף ויקיפדיה:ביבליוגרפיה

לאחר שתתקני, תוכלי להעביר את הערך למרחב הערכים. להסבר טכני ראי ויקיפדיה:העברה. אל תשכחי לשנות בחלון הימני של חלון העברה שייפתח למרחב הערכים ומשמאלו שם הערך. בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:28, 24 במרץ 2014 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

שלום חנה, תודה להערותייך. תיקנתי לפיהן וניסיתי להעלות לויקיפדיה, אולם ככל הנראה טעיתי, ובמקום "מרחב הערכים" סימנתי את "ויקיפדיה". ניסיתי לשנות לאחר מכן אבל לא הצלחתי. האם תוכלי לעזור לי בתיקון והעלאת הערך כ"קייט מילט" בבקשה? בתודה, טל פישר. Talfisher - שיחה 16:57, 28 במרץ 2014 (IDT)

בסוף תיקנת את העברה ראי קייט מילט. לא סתם הדגשתי בהסבר "מרחב הערכים". חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:04, 28 במרץ 2014 (IDT)

כשאני כותבת "קייט מילט" בגוגל הערך לא מופיע. אני מבינה שטעיתי, אבל איך אני מתקנת כך שיופיע כערך רגיל לפי השם? Talfisher - שיחה 17:18, 28 במרץ 2014 (IDT)

השאלה הזאת חוזרת אצל הסטודנטיות בקורס שלכן. לוקח לגוגל זמן להתעדכן, זה לא מיידי. אני מבינה שיש לכם דף פייסבוק של כל הסטודנטיות בקורס. אנא אעבירי לכולם שבניגוד לאמונה הרווחת גוגל לא מתעדכן בשנייה. אני מעריכה שמחר תוכלי לראות ואם לא מחר אז מחרתיים. בוויקיפדיה הערך מופיע. נתתי לך קישור. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:36, 28 במרץ 2014 (IDT)

תודה חנה, עזרת לי מאוד, נתראה בערך הבא, בברכה, טל פישר. Talfisher - שיחה 17:38, 28 במרץ 2014 (IDT)

שלום חנה, כשאני כותבת "קייט מילט" ויקיפדיה טוענת עדיין שאין ערך כגון זה. כיצד אפשר להעלות את הערך שלי כך שיראה בויקיפדיה? Talfisher - שיחה 18:16, 7 באפריל 2014 (IDT)

אני מקווה שכתבת קייט מילט בלי גרשיים. הערך קיים. ראי קייט מילט הוא עולה בחיפוש וגם בגווגל. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:29, 7 באפריל 2014 (IDT)

תודה. כתבתי בלי גרשיים את הערך. דרך הקישור שלך אכן זה עולה. אני לא מצליחה להבין מדוע כשאני כותבת את שם הערך בגוגל הוא לא מופיע, אלא רק בשם משתמשת talfisher. אנסה שוב.

תודה. כתבתי בלי גרשיים את הערך. דרך הקישור שלך אכן זה עולה. אני לא מצליחה להבין מדוע כשאני כותבת את שם הערך בגוגל הוא לא מופיע, אלא רק בשם משתמשת talfisher. אנסה שוב. Talfisher - שיחה 18:54, 7 באפריל 2014 (IDT)

ראי כאן האם את עובדת עם גוגל כרום או עם אקספלורר. אנימשתמשת בכרום. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:57, 7 באפריל 2014 (IDT)

אני עובדת עם גוגל כרום. מופיע רק כך - ויקיפדיה:קייט מילט – ויקיפדיה, וכתוב שהדף המבוקש נמחק. מצטערת על העקשנות שלי. משהו אני מפספסת. Talfisher - שיחה 19:10, 7 באפריל 2014 (IDT)

טלי, אני מצטערת אני לא טכנאי מחשבים. אני לא רואה כל בעיה. נסי במחשב אחר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 19:22, 7 באפריל 2014 (IDT)

חנה, תודה, אחרי עוד כמה ניסיונות הערך אכן מופיע בויקיפדיה. 84.111.12.253 19:44, 7 באפריל 2014 (IDT)

משתמשת:Talfisher/רות ביידר גינסבורג[עריכת קוד מקור]

אני מבקשת להעלות למרחב הערכים הנמצאים בעבודה, את הערך הנמצא כטיוטה בחשבון שלי על "רות ביידר גינסבורג" אותו אני כותבת במסגרת קורס "שוויון מגדרי בשוק העבודה" בתכנית לתואר שני בלימודי נשים ומגדר, מרצה ד"ר יפעת מצנר-חרותי בתודה טל פישר Talfisher - שיחה 17:18, 21 ביולי 2014 (IDT)

שלום טלי, העברתי את הטיוטה שלך לשם משתמשת:Talfisher/רות ביידר גינסבורג. תמיד עדיף ששם הטיוטה היה שם הערך העתידי. הטיוטה שלך דורשת עוד עבודה.
 1. אין בכלל קישורים פנימיים לערכים חשובים בערך בוויקיפדיה העברית
 2. פרק הקישורים החיצוניים - עלייך ליצור את הקישורים האלה כך שבלחיצת כפתור יגיעו לאתר שאילו את מקשרת
 3. הערות השוליים - עליך לעצב אותן כפי שנהוג בוויקיפדיה. אני מזכירה לך את המדריך עזרה:הערת שוליים
 4. יש בעיה בפסקת הפתיח שלך. היא צריכה להיות מתומצת ולציג את נושא הערך. את הערכת יותר מידי. חלק מהפרטים שם מקומם בפרק ביוגרפיה. למשל המשפט "גינסבורג נולדה למשפחה יהודית בברוקלין שבניו יורק. היא בוגרת בית הספר התיכון על שם ג'יימס מדיסון שבברוקלין. למדה משפטים באוניברסיטאות הרווארד וקולומביה" מקומו רק בפרק הביוגרפיה לא בפתיח"

אני מציעה שתסתכלי בערך על קייט מילט שכתבת ותיזכרי בכל מה שנדרש. בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 05:11, 22 ביולי 2014 (IDT)

תודה רבה חנה. ביומיים הקרובים איישם את כל הערותייך. ותודה שענית ללירון בשמי: אכן אני מרחיבה את הערך כך שיהיה ראוי לשופטת, באישור המרצה. כל טוב, בתקווה לימים של שקט. טל.Talfisher - שיחה 09:18, 22 ביולי 2014 (IDT)
אני מזכירה לך שבדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 09:21, 22 ביולי 2014 (IDT)
אנא שימי לב לכך שבערך בוויקיפדיה חשובה פסקת פתיחה קצרה, המספרת במשפט או שניים מיהו נשוא הערך. בערך הקיים הפסקה בהחלט ראויה. בערך הנבנה כעת, מדובר בפרק שראוי להעבירו לחלק שנקרא "ביוגרפיה". אנא השתמשי בפסקה הקיימת או קצרי את הפרק הראשון (לפני תוכן העניינים) לפסקה קצרה ואת היתר העבירי להמשך הערך. Ldorfmanשיחה 11:23, 22 ביולי 2014 (IDT)
תודה לירון. אני יעשה זאת.109.65.23.248 13:38, 22 ביולי 2014 (IDT)
אני מתלבטת לגבי הפסקה הראשונה: פסקה זו כתובה בערך המקוצר הקיים כבר בויקיפדיה. האם זה אתי לשנות אותה? נכון לכרגע השארתי אותה כמעט כפי שהיא, למעט המשפט השני שהוספתי. את יתר הטקסט העברתי לפסקת ביוגרפיה Talfisher - שיחה 16:12, 22 ביולי 2014 (IDT)
את לא מחויבת לנוסח הקיים. את אחראית למה שאת כותבת חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:29, 22 ביולי 2014 (IDT)
תודה, והמשך ערב שקט109.65.23.248 20:36, 22 ביולי 2014 (IDT)
האמת היא שלא הבנתי את התגובות של שתיכן. אנסה להבהיר את המצב, כך שטל תבין. יש כללים לכתיבת הערכים ומאחוריהם יש הגיון. לפי זה, נדרשת פסקת פתיחה קצרה (קצרה, בין היתר מכיוון שבפסקה הזו עושים שימוש גם מחוץ לוויקיפדיה עצמה). תוכלי להשתמש בפסקה הקיימת בערך שבמרחב הערכים או ליצור פסקה חדשה משלך. תוכלי גם להשתמש בפסקה הקיימת לאחר הכנסת שינויים בה. עשי כרצונך בעניין זה, אולם בכל מקרה, אנא אל תשאירי את המצב כפי שהוא כעת בדף הטיוטה שלך, בו לפני פרק הביוגרפיה עומד טקסט באורך של פרק שלם במקום פסקה קצרה. Ldorfmanשיחה 02:22, 23 ביולי 2014 (IDT)
לירון, אם היית קורא את הערה מס' 4 שכתבתי לטלי לפני שהערת לה על פסקת הפתיח היית מבין. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 06:14, 23 ביולי 2014 (IDT)
קיצרתי ותיקנתי את הפתיח, יום נעים, טלTalfisher - שיחה 06:53, 23 ביולי 2014 (IDT)
קראתי ובכל זאת מצאתי מקום להסביר, שכן נראה היה לי שזה לא הובן. אין צורך לכעוס. Ldorfmanשיחה 12:50, 23 ביולי 2014 (IDT)
שלום חנה, המרצה יפעת מצנר-חרותי אישרה את הערך על "רות גינסבורג". אני מבקשת להעלות אותו לויקפדיה, אולם קיים כבר ערך קצרצר על השופטת, אותו למעשה הרחבתי. כיצד אני מעלה את הערך המורחב שכתבתי בעבודה זו?Talfisher - שיחה 16:58, 27 באוגוסט 2014 (IDT)
שלום ליעד, אנא צפה בערך הזה, שנמצא בעבודות האוניברסיטה. אשמח לתקן לפי הערותיך.79.177.4.163 08:41, 29 באוגוסט 2014 (IDT)

טל, עוד לא הגעתי לשלב קריאת הערך ממש (גם לא את סוניה ריקייל) בגלל בעיות העיצוב שעדיין מקשות על הקריאה ועושות "כאב בעיניים". תיקנתי כמה דברים ואני מבקש שתתקני בעצמך את שאר הדברים בהתאם. כמה הערות בינתיים:

 • לא נהוג להשתמש בקישורים חיצוניים לויקיפדיה בשפה זרה, אלא במקרים מיוחדים וגם אז בצורה מינימליסטית בעזרת התבנית (אנ').
 • לא נהוג להשתמש בקישור פנימי לערך אחר (בויקי העברית) כמקור (לכן הסרתי אחד כזה שראיתי). יש להגיע למקור שבו השתמשו בערך האחר ולהשתמש בו.
 • שימוש במקורות: אין להוסיף מקורות, אלא אם בדקת אותם בעצמך. זה חשוב מאד. זה אומר שאם תרגמת את הערך מויקי האנגלית, אין להעתיק את הערות השוליים משם סתם, רק אם עיינת בהם ובדקת שהם אכן תומכים במידע הרלונטי. אם לא קראת אותם, אל תוסיפי אותם. עדיף לציין בתקציר העריכה (או בדף השיחה של הערך, אם מדובר על הסבר מפורט) שהמידע תורגם מויקיפדיה האנגלית (או כל שפה אחרת). את הכלל הזה יש ליישם גם בערך סוניה ריקייל: האם המאמר של מרזל תורגם מצרפתית לעברית? אם לא, האם את קוראת צרפתית? במידה ולא קראת את המידע במאמר/ספר עצמו, אלא רק העתקת את ההערות, יש למחוק אותן ולהשאיר את הספר בפרק "לקריאה נוספת" בלבד.
 • את כל ההפניות בפרק "פסקי דין בולטים" יש להפוך להערות שוליים.
 • את השמות בשפת המקור עדיף להכניס לתוך סוגריים לצד התעתיק של שמם בעברית.

Liad Malone - שיחה 13:53, 29 באוגוסט 2014 (IDT)

תודה ליעד.
 • בערך של סונייה ריקייל, תירגמתי מאמר מסויים מצרפתית (בעזרת חברה) וההערות השוליים רלוונטיות למשפטים אליהם הן צמודות. אבל בפירוש לא כל הערך בנוי או מועתק מאותו מאמר.
 • בערך של רות ביידר, הערות השוליים לא הועתקו והודבקו סתם, אלא הן בהחלט רלוונטיות לטקסט.
 • פסקי דין בולטים חשובים באופן מהותי להבנת האג'נדה של השופטת. וגם בערך באנגלית הם לא נמצאים כהערות שוליים. כאן גם הוספתי משפט מסכם בעברית לכל פסק דין.
 • מה הכוונה לשמות בשפת המקור? למשל?
 • חלק מהמידע תורגם בערך זה מויקיפדיה באנגלית (אבל לא כולו) היכן בדיוק אני מציינת זאת בתקציר העריכה?Talfisher - שיחה 14:55, 29 באוגוסט 2014 (IDT)
טל,
 • אם תרגמת את המאמר (כל הכבוד על ההשקעה) זה אומר שקראת (כנ"ל לגבי ההערות ברות ביידר) ולכן ראי את דברי בנושא כעקרון בלבד. לא חשבתי שהערך מועתק ממנו, אבל לפי השימוש בו, יש לו מקום ב"לקריאה נוספת".
 • לא דיברתי על פסקי הדין עצמם, אלא על ההפניות אליהם בקישורים. ראי כיצד הפכתי את הקישור הראשון שהיה בגוף הטקסט להערת שוליים ועשי כך גם לכל השאר.
 • כל השמות באנגלית (ובסוניה ריקייל בצרפתית) של אנשים, מקומות ומונחים שהוספת לידם את התעתיק העברי שלהם, כדאי שיכנסו לתוך סוגריים. זה נכון יותר תחבירית ומקל על הקריאה.
 • אם את מבצעת עריכה שמתבססת על מידע מויקיפדיה בשפה זרה (ללא הבאת המקור של המידע), כדאי לציין זאת בתקציר העריכה (שורת התקציר שנמצאת ממש מתחת לחלון העריכה). מכיון שמדובר בעריכה אחת גדולה שתיעשה בדיעבד (הטמעת הערך שכתבת בערך הקיים), תוכלי לציין זאת בדף השיחה של הערך (לאחר ההטמעה), במידה ומדובר בפרקים שלמים.
Liad Malone - שיחה 16:30, 29 באוגוסט 2014 (IDT)
שלום חנה, אני מקווה שחזרת מהחופשה. האם תוכלי בבקשה לעזור לי להעלות את הערך לויקיפדיה?Talfisher - שיחה 20:54, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
הי טלי, אני מצטערת לא שמתי לב. העברתי למרחב הערכים. כשיש ערך קיים את לא יכולה להעביר בעצמך. להבא כדאי תייג אותי כמו שעושים קישור פנימי לערך משתמשת:Hanay, ואז אני מקבלת התראה שפנית אלי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:58, 4 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום טלי, הוספתי דרישת מקור במשפט הפתיח בפרק "קריירה משפטית" לגבי הפליה על רקע היותה אישה. משפט כזה חייב תמיד מקור. בנוסף אני מבקשת שתקפידי תמיד על הכנסת קישורים חיצוניים על פי הנהוג בוויקיפדיה ראי עזרה:קישורים. אל תשתמשי בתבניות שלא מקובלות בוויקיפדיה. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 19:44, 4 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום חנה, הוספתי קישור על המילה "אישה" למקור, ושיניתי את טיפה את נוסח המשפט. אני מקווה שזו הייתה כוונתך. תודה, טל.Talfisher - שיחה 20:42, 4 בספטמבר 2014 (IDT)
היי טל, אני לא רוצה להפריע לך באמצע העבודה על הערך ולכן אני לא מתקן בעצמי, אבל כדי לקשר למאמר ("...עקב היותה אישה") כדאי להשתמש ב{{הערה}}. זה צריך להיראות בערך כך: "עקב היותה אישה{{הערה|[http://jwa.org/encyclopedia/article/ginsburg-ruth-bader Ruth Bader Ginsburg], באתר Jewish Women's Archive}}". בברכה, ערן - שיחה 20:54, 4 בספטמבר 2014 (IDT)
ערן, את התבנית הניח אביעדוס לא טל. אני מציעה שתתקן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:02, 4 בספטמבר 2014 (IDT)
תודה חנה וערן על התיקונים. אני לומדת הרבה מכם. בכל זאת שיניתי את הנוסח של המשפט המדובר היות ובמקור שצוין כאן לא נכתב השם של השופט שפסל את מועמדותה עקב היותה אישה ורציתי להיות נאמנה למקור. בברכה, טל.Talfisher - שיחה 15:46, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

ערך חדש סוניה ריקייל[עריכת קוד מקור]

שלום חנה, אני מבקשת שתעלי ערך חדש שכתבתי בשם "סוניה ריקייל", הנמצא כטיוטה על שם המשתמש שלי, לעבודות בתהליך עבודה, במסגרת קורס מגדר ואופנה בתכנית לתואר שני בלימודי מגדר ונשים, מרצה שושנה רוז מרזל. אני אמשיך לעבוד על קישורים פנימיים, חיצוניים והערות שוליים מחר. בתודה, טל פישר.Talfisher - שיחה 20:03, 22 ביולי 2014 (IDT)

שלום טלי, אני אעביר את הטיוטה לשם משתמשת:Talfisher/סוניה ריקייל. תמיד עדיך שם יעודי. את יכולה לעשות זאת בעצמך, כשאת לוחצת על הקישור טיוטה יש לך משמאל למעלה ריבוע המאפשר פתיחת טיוטה עם שם יעודי. כך אפשר לפתוח במקביל טיוטות רבות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:09, 22 ביולי 2014 (IDT)
העברתי את שם הטיוטה. תעבירי את כל רשימת הספרים מהתבנית לפרק של יצירותיה. לא נהוג להכניס את הספרים שם, זה לא ברור ולא מתאים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:35, 22 ביולי 2014 (IDT)
בסדר109.65.23.248 22:00, 22 ביולי 2014 (IDT)
חנה בוקר טוב, תיקנתי את רשימת הספרים. יום נעים, טל.Talfisher - שיחה 06:34, 23 ביולי 2014 (IDT)
טלי, אני מקווה שאת זוכרת איך מכניסים רשימה בוויקיפדיה, יש להשתמש ב- כוכבית * בתחילת כל ספר בלי רווחים בין שורות הספרים. עליך לעצב גם את כל הקישורים היצוניים גם בהערות השוליים. כל מה שאני כותבת לך כאן כבר עברנו בערך הקודם ערכת. חשוב שתסכלי עליו ועל ערכים אחרים. כדי שלא אצטרך להסביר לך שוב מה שכבר הסברתי. הערות שלי כאן מתייחסות גם לערך השני שאת כותבת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 10:05, 23 ביולי 2014 (IDT)
טוב. תודה חנה. אני אערוך לפי הערותייך.109.65.23.248 13:49, 23 ביולי 2014 (IDT)
שלום חנה. המרצה שוש מרזל אישרה לי להעלות את הערך "סוניה ריקייל" לויקיפדיה. העליתי את הערך למרחב הערכים. האם תוכלי לבדוק אם זה בסדר בבקשה?Talfisher - שיחה 16:58, 27 באוגוסט 2014 (IDT)
שלום חנה. הערך עלה לויקיפדיה בטעות עם "שם משתמש: סוניה ריקייל" ולא הצלחתי להוריד את "שם משתמש", האם תוכלי לתקן זאת עבורי, אודה לך מאוד, טלTalfisher - שיחה 20:05, 27 באוגוסט 2014 (IDT)
תיקנתי. בתחילה העברת את הערך נכון, משום מה העברת לאחר מכן ממרחב הערכים למרחב משתמש לא ברור לי למה. תיקנתי את העיצוב של הקישורים החיצוניים, ראי את ההבדל בגרסאות הקודמות, יש את אותה בעיה בהערות השוליים. אני מבקשת שתעצבי אותם כך שלא יראו את כתובת האינטרנט של הקישור. ראי עזרה:הערת שוליים. יש בהערות גם זימן [ מיותר שיש להסיר. הוספתי גם קטגוריות. ראי בבקשה ויקיפדיה:קטגוריה. בכל ערך שעלים למרחב הערכים יש לקשר לקטגוריות מתאימות.
אני הולכת ללמד אותך היכן אפשר להיעזר בסיוע טכני ולא להיות תלויה רק בי, כי אני גם יוצאת לפעמים לחופשות Face-smile.svg. בוויקיפדיה יש דלפק סיוע טכני בקישור ויקיפדיה:דלפק ייעוץ. אפשר לפנות לשם להסביר מה הבעיה וויקיפדים מאד נחמדים שם יסייעו לך. פותחים פניה חדשה בחלונית בראש הדף מסבירים את הבעיה ורצוי מאד לא לשכוח לחתום. האם תוכלי להסביר זאת לחברותיך בדף הפייסבוק שלכן? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 06:30, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
תודה חנה, ואני מצטערת אם הפרעתי לך בחופשה. אבל עכשיו הערך לא נמצא כלל בויקיפדיה, כתוב שנמחק, וגם לא נמצא בעבודות האוניברסיטה!??79.177.4.163 07:14, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

הערות שוליים: מראי-מקום[עריכת קוד מקור]

שלום טל, מלבד ההערות העיצוביות למעלה, יש ענין נוסף: רוב הערות השוליים שהוספת זהות זו לזו (שושנה-רוז מרזל "כמה סיפורים על ייצור והלבשה פריזאית בשנות ה-60", מתוך: מאגד "היהודים בפריס שעסקו בביגוד ואופנה" (צרפתית) 2006) ואין בהן מראה-מקום ספציפי. כלומר, לא כתוב בהן המקום המדויק (פרק, עמוד) שבו נמצא המידע שלידו בחרת להציב את הערת השוליים. במצבן כרגע, ההערות הללו חסרות משמעות ולכן מיותרות. ניתן לרשום את מקור המידע הזה פעם אחת בלבד, עם פרטים ביבליוגרפיים מלאים, בפרק שנקרא "לקריאה נוספת". Liad Malone - שיחה 11:28, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

תודה להערות. תיקנתי והוספתי "לקריאה נוספת". ביבליוגרפיה מלאה תהיה בצרפתית, ולכן השארתי את המלל כפי שהוא. ביטלתי את הערות השוליים הכפולות. העיצוב לשמאל בסעיפים של האקססוריז ועוד ספרים לפועלה נראה קצת משונה, לא עדיף לעשות יישור ימני??Talfisher - שיחה 14:21, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
עדיין נותרה לך הערת שוליים אחת כזאת שלא הסרת. חוץ מזה, השארת בגוף הטקסט שתי הערות לא מקובלות בסוגריים (הערת שוליים 1) (הערת שוליים 3). כמו שבטח ראית, ברגע שהסרת הערות שוליים, ממילא המספור שלהם משתנה מיד. Liad Malone - שיחה 14:50, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
להערת השוליים 1 הוספתי מספר עמוד מתוך המאמר, דבר העושה אותה רלוונטית. כמו כן הוספתי ב"קריאה נוספת" בצרפתית את הביבליוגרפיה של המאמר. הערות שוליים 1,3 נראות לי בסדר(?)Talfisher - שיחה 15:15, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
לא רק שעושה אותה רלונטית, אלא היה רצוי מאד אם היית מוסיפה את מספרי העמודים לכל ההערות במקום להסיר אותן. (הערת שוליים 1/3) - האם הן באמת תואמות עכשיו להערות השוליים הממוספרות (1/3 בהתאמה) בפרק "הערות שוליים"? אם כן, יש להפוך גם אותן להערות שוליים מן המניין. אם התשובה חיובית, אבצע זאת. Liad Malone - שיחה 15:37, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
דווקא הרעיון של קריאה נוספת נראה לי יותר במקום לחזור על אותה הערת שוליים כמה פעמים. אם אפשרי מצדך לבצע את השינוי אשמח. ההערות תואמות לקישור. האם אפשרי לקבל עזרה ממך גם לגבי ערך נוסף שאני רוצה להעלות בשם "רות ביידר גינסבורג"? בתודה, טלTalfisher - שיחה 15:53, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
טל, הרעיון של קריאה נוספת הוא הברירה הפחות טובה. הדבר האידיאלי הוא דוקא להחזיר את ההערות למקומן ולהוסיף להן את מספרי העמודים הרלונטיים. לא מדובר על חזרה על אותה הערת שוליים כמה פעמים, כי בכל הערה יופיע מספר עמוד שונה, ואם בכל זאת יש הערות זהות, יש דרך לגרום להערות שבעריכה להפנות אל אותה הערה שבתצוגה. אשמח לעזור לך בכל דבר, אבל אני מבקש ממך לא להעביר עדיין את הערך השני למרחב הערכים, עד שתסיימי לסדר אותו. אני מצפה שכל דבר שאראה לך בערך הזה, תיישמי במקביל גם בערך השני. Liad Malone - שיחה 02:15, 29 באוגוסט 2014 (IDT)
תודה מכל הלב. הוספתי שוב את הערות השוליים יחד עם מספרי העמוד מתוך המאמר והביבליוגרפיה בצרפתית. כמו כן ביטלתי את "קריאה נוספת". אני מקווה שבסדר עכשיו. אשמח לקבל עזרה בערך השני. אני עוברת למקום השיחה בערך שנקרא רות ביידר גינסבורג. מליון תודות, טל.79.177.4.163 08:39, 29 באוגוסט 2014 (IDT)
טל (מדוע לא נכנסת לחשבון שלך?), החזרתי את "לקריאה נוספת", כי מדובר במקור שיש בו שימוש לא קטן בערך. הוא מכיל את פרטי המקור המלאים, בזמן שבהערות עצמן ניתן להסתפק בשם המקור המצומצם. כמה הערות:
 • שם הערה - אני מבקש שתעייני בעריכה שלי ותראי כיצד גרמתי לכל הערות השוליים הזהות בגוף הערך, להפנות לאותה הערה בפרק "הערות שוליים". זה מתבצע על ידי הוספת פרמטר בשם "שם=", בתוספת שם מזהה (במקרה זה הכותבת ומספר העמוד) שבחרתי. אחרי המופע הראשון של הערה כזאת, יש לרשום את כל שאר ההערות בחלון העריכה רק בשם המקוצר שנבחר.
 • הוספת "1=" לא שייכת להערת שוליים, אלא לקישור חיצוני ורק במקרים בהם מופיע בכתובת האינטרנט הסימן "=". לכן אין צורך להוסיפו להערת שוליים סתם.
 • שימי לב לסדר הכתיבה של קישור חיצוני, שגורם לכתובת האינטרנט לא להיראות כאשר הטקסט הופך לקישור במקומה.
 • ערך יתום - לערך נוספה תבנית "ערך יתום" (נמצא בתחתית). זה אומר שאין אף ערך בויקיפדיה שיש בו קישור לערך סוניה ריקייל. המשימה שלך היא לחפש את המקומות המתאימים במרחב הערכים שניתן לקשר בהם לערך הזה, בין אם שמה של נשואת הערך כבר מופיע אבל לא הפך לקישור פנימי, ובין אם שמה לא מופיע ניתן להוסיפו (עם קישור פנימי כמובן) במקום רלונטי (אבל לא בכח). כל עוד הערך "יתום", לא ניתן להגיע אליו אלא אם מחפשים אותו ספציפית.
Liad Malone - שיחה 12:50, 29 באוגוסט 2014 (IDT)
שלום חנה, אפשר בבקשה להוריד מערך זה את ההודעה בויקיפדיה הקוראת לעריכתו. הערך תוקן ושופר ואין לדעתי צורך בעריכה נוספת. בתודה, טלTalfisher - שיחה 20:59, 3 בספטמבר 2014 (IDT)

"הבהרה"[עריכת קוד מקור]

שלום טלי. תבנית {{הבהרה}} נועדה לבקש הסבר או ניסוח ברור יותר של הדברים. לדוגמה, למה התכוונת ב"שהוביל לביסוס חקיקה"? אין טעם סתם להסיר את התבנית מבלי להבהיר. אביעדוסשיחה 16:41, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום אביעדוס. הוספתי הערת שוליים שמפנה להסבר על המשפט. הסבר נוסף יורד לרזולוציה מעמיקה יותר המסבירה את הסיבה לייצוג מגדרי הולם היות והעותר באותו משפט טען שהחוק במיזורי נתן פטור לנשים לצאת מחבר המושבעים לפי בקשתן בעוד שלגברים לא אפשר לעשות זאת... אם הייתי מסבירה כל משפט באופן כזה הערך היה צורך עשרה עמודים, לכן אני מפנה את הקורא למשפט של דיורן נגד מיזורי.Talfisher - שיחה 19:06, 5 בספטמבר 2014 (IDT)
אם זה משהו חשוב מספיק שאפשר להסביר במשפט-שניים, ניתן ורצוי לתת הסבר בהערת שוליים.
יש עוד מקום אחד שהבקשה להבהרה סתם הוסרה; ראי בדף השיחה של הערך. אביעדוסשיחה 19:27, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
הבהרתי בשני המקומות את המשפטים והרחבתי את ההסבר. תודה.Talfisher - שיחה 17:43, 7 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום טלי, עכשיו הפכת לוויקיפדית מן המניין Face-smile.svg דיונים עם עורכים נוספים ולא רק איתי הם חלק מהתהליך, זה תהליך מפרה ומלמד. קבלי ממני את אות הכבוד הוויקיפדי פרחפרח פרח Im-yahoo.svg. הבנתי שזה הערך האחרון שלך כמטלה אקדמית. אני מקווה שנראה אותך עורכת כאן רק בשביל הכיף. תמיד אשמח לסייע לך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:43, 7 בספטמבר 2014 (IDT)
תודה רבה, לכבוד הוא לי לקבל אות זה! תודה לך חנה, עזרת לי מאוד לאורך כל הדרך הויקיפדית!!!טל79.183.154.9 18:54, 7 בספטמבר 2014 (IDT)
מצוין. תודה. אביעדוסשיחה 20:45, 7 בספטמבר 2014 (IDT)