שיחת משתמש:אוהב מולדת/ ארכיב אוגוסט 2008

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

נו, שיהיה במזל[עריכת קוד מקור]

العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, אוהב מולדת, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 22:00, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

שלום דניאל[עריכת קוד מקור]

שמי מירי לי וברצוני לשוחח עימך על המאמר שלך על חמת גדר. בתור אחת ששירתה בגזרה במשך תקופה מסוימת אני מרגישה קשר הדוק למקום המדהים הזה, שרובו חסום למבקרים. יש לי כמה הארות שיכולות לעניין אותך, כמובן ללא חשיפה של חומר מסווג, בדבר אתר נופש נרחב ונטוש, כמה מעיינות לא נודעים, המסגד והחמאם העותמני. אודה לך אם תיצור עימי קשר בכתובת mirilee.bro@gmail.com

יצרתי. שיהיה בהצלחה. אוהב מולדת - שיחה 15:29, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

מה שלומך?[עריכת קוד מקור]

קראתי את הערך על יהדות פירנצה והוא כתוב בצורה יפה מאוד. אני הייתי מוריד את הרקע ההיסטורי מההקדמה ומשאיר רק משפט אחד או שניים, ובנוסף הייתי מעביר את ההתייחסות לבית הכנסת (שמופיעה בתוך הסקירה ההיסטורית) לפרק נפרד, אבל זה לשיקולך. הכנסתי כמה הערות לערך בית ספר שדה עפרה לעיונך. אומרים שמשנה מקום משנה מזל, אני מקווה שזה נכון גם למשנה שם משתמש. ירושלים חרבה בגלל שנאת חינם, וכדאי שזה לא יקרה לויקיפדיתנו. שבת שלום! טוקיוני 18:12, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

תודה על התגובה.
 1. " אני הייתי מוריד את הרקע ההיסטורי מההקדמה ומשאיר רק משפט אחד או שניים" - מסכים 100% - כך היה בערך. אבל דוד שי החליט להגדיל את ההקדמה. היות ואתה בוודאי לא רוצה לריב עם דוד שי אז תשאיר ההקדמה המנופחת גם לדעתי.
 2. "ובנוסף הייתי מעביר את ההתייחסות לבית הכנסת (שמופיעה בתוך הסקירה ההיסטורית) לפרק נפרד, אבל זה לשיקולך" - נדמה לי שזה בפרק האחרון. אבל זה מתיחס לבית הכנסת הישן אז המקום הוא בהיסטוריה שכן בית הכנסת הישן לא קיים יותר.

שוב, תודה על הכל, ובעיקר לעידוד. שבת שלום. אוהב מולדת - שיחה 18:33, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

ציות בבנקאות[עריכת קוד מקור]

הועבר לדף משתמש:אוהב מולדת/ציות בבנקאות2. במצבו הנוכחי, ובעיקר לאור הערותיו של אלמוג, הוא לא מתאים בכלל למרחב הערכים. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:51, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

אתה יודע מה שאומרים על החיפזון...
 1. לא קראתי את הערות של אלמוג ?
 2. הרי כתוב שהערך הוא ב"כתיבה" אז מה בוער לך !
 3. יכול להיות שלא אמשיך בכתיבתו. ביחס כזה חבל על זמני.

אוהב מולדת - שיחה 16:53, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

שלום. החזרתי את הערך למרחב הראשי. אנא ממך, דאג שיהיה אנציקלופדי. תודה סקרלטשיחה 17:07, 10 באוגוסט 2008 (IDT)
עד הסרת התבנית, אני מקווה שיהיה כזה. תודה. אוהב מולדת - שיחה 17:08, 10 באוגוסט 2008 (IDT)

מהומה[עריכת קוד מקור]

הועתק משיחה:אסי עזר כיוון שויקיפדיה ממש לא בוחלת בבידור אז כמו כל דוגמנית ומנחה, גם לו מגיע ערך. talmoryair - שיחה 09:02, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

אין צורך להתרגש, נראה כמו מקרה קלאסי של מהומה כדי להדגיש עמדה. עידושיחה 09:16, 13 באוגוסט 2008 (IDT)
אני מתרגש מזה? talmoryair - שיחה 09:45, 13 באוגוסט 2008 (IDT

הועתק מדף שיחת משתמש:ברוקולי אסי עזר מה החיפזון למחק את התבנית. אני ממתין לנימוק. או, שהנימוק:"כמו כל דוגמנית ומנחה, גם לו מגיע ערך" הוא נימוק משכנע. אוהב מולדת - שיחה 10:34, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

ויקיפדיה:אל תגרמו למהומה כדי להדגיש עמדה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 10:35, 13 באוגוסט 2008 (IDT)
יפה. בערך הבא שתוצג "תבנית חשיבות" אשתמש באותו נימוק. ראה למשל שבי ישראל - האם הכוונה לא הייתה רק לעורר מהומה. אוהב מולדת - שיחה 10:48, 13 באוגוסט 2008 (IDT)
או, אולי תסיר משם את התבנית ! מה דעתך ? אוהב מולדת - שיחה 10:49, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

מלל פרסומי (אמוני) וז'רגון מגזרי[עריכת קוד מקור]

משיחת משתמש:Uri R האם הניסוח הוא מקורי שלך : "מלל פרסומי (אמוני) וז'רגון מגזרי". אם החליף מילה אחת אוכל להשתמש בו במקומות רבים כמו "מלל פרסומי (תל אביבי) וז'רגון מגזרי". . אוהב מולדת - שיחה 05:15, 13 באוגוסט 2008 (IDT)


בהצלחה[עריכת קוד מקור]

כדאי להבהיר אם זו בובת קש או שאתה נוטש לחלוטין את השם הקודם. יש לנושא זה כאן רגישות. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ז' באב ה'תשס"ח • 22:03, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

לא מוכר לי המושג בובת קש וגם לא אליך לבדוק. אני מנסה לפעול תחת שם חדש, מבחינת "משנה מקום משנה מזל". בכל מקום שאמצא צורך אוסיף את שמי לפני הטילדות. אולי ירדו ממני לזמן מה. הבנתי כי רק הופעת שמי מעוררת יצרים. אחד אפילו כתב שאני מרבה בכתיבה כדי לראות את שמי מתנוסס ברמה. קבלתי את דבריו ברצינות. מי יודע - אולי זה נכון. תודה על כל העזרה שהושטת לי ואני מניח שגם תמשיך בה. לילה טוב. אוהב מולדת - שיחה 22:08, 7 באוגוסט 2008 (IDT)
אולי אחזור להשתמש בשמי אחרי שיסתבר לי שחדלתי להיות "שק חבטות". אוהב מולדת - שיחה 22:09, 7 באוגוסט 2008 (IDT)
אם בכ"ז תרצה לבדוק - הרי היא כאן. שבת שלום. ויקיפדיה:בובת קש נלביא - שיחה 07:46, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
עכשיו קראתי. התנאים הם מובנים מאליהם. אוהב מולדת - שיחה 15:31, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

דניאל, לא רצוי לעטות פתאום זהות חדשה, זה מקשה על כולם לעקוב אחר עריכותיך וליחס לך עריכות. אנא הבהר לפחות בדף המשתמש שלך כי אתה דניאל ונטורה. דניאל ב. 07:51, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

יש משתמשים שכאשר רואים את שמי , יש להם תאבון לחבוט בי. אולי אם לא יראו את שמי ייחדלו מכך. מה עוד שנאשמתי בכך שאני כותב ערכים כדי לראות את שמי מתנוסס לראווה. תן לי פסק זמן ואחזור חשם שהורי העניקו לי. אוהב מולדת - שיחה 07:56, 8 באוגוסט 2008 (IDT)
כמו כן, אני מבקש שיתיחסו לעריכות שלי כמו לעריכות של "אדם מן הישוב" ולא כמו לאחר שכל המתנכל לו נהנה יותר מחברו. אוהב מולדת - שיחה 07:57, 8 באוגוסט 2008 (IDT)

הפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

שלום, עריכתך זו בערך מדרשת שיל"ת כוללת משפטים שהועתקו, מילה במילה, ממקור זה אשר ציינת. דבר זה מהווה הפרת זכויות יוצרים. מכיוון שהערך עומד תחת הצבעה לא החלפתי אותו בתבנית הפרת זכויות יוצרים אלא שיכתבתי את הדרוש בו הבחנתי. מכיוון שצינת בעצמך את המקור אני מניח שהדבר נעשה בשוגג ועל כן אנא שים לב היטב לשתי הנקודות הבאות:

 1. הימנע בעתיד מהפרה דומה.
 2. עבור על תרומותיך האוחרונות והסר או שכתב מקרים דומים.

בברכה, אורי שיחה 17:26, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

איני יודע למה אתה מתכוון. החומר התקבל ממייל שקבלתי הבוקר מראש הישיבה. האם אתה רוצה שהעתיק את תוכן המייל לדף השיחה ? אגב, אני מניח כי אתר האינטרנט חובר על בסיס אותו החומר. כדי שלא נתכתב הלוך וחזור או תנקוט בצעדים נגדי אני מעתיק את תחילת המייל:

בס"ד

לכבוד דניאל ונטורה להלן מספר הוספות:

1. תעודת זהות של המדרשה


מדרשת שיל"ת – תעודת זהות- כיצד ואיך? מדרשת שילת-ההקמה והישוב אלוני שילה מדרשת שיל"ת הוקמה בשנת תשס'ב בשכונת אלוני שילה (על שם שילה לוי ז"ל אשר נפל באסון המסוקים) אשר בקרני שומרון. המדרשה נקראת בשמה שיל"ת משתי סיבות:

א. על שם שמו של הישוב אלוני שילה,

ב. על שם דרכה של המדרשה "שויתי ה' לנגדי תמיד" ר"ת שילת.

המדרשה קמה מתוך רצון להוות עוגן חינוכי ורוחני באזור בכלל ובישוב בפרט. עד כאן. ובא לציון גואל.

אני לא יודע מה שיכתבת וגם לא אגע בזה אני מקוה שלא חלו שיבושים. ואולי כדאי לשאול קודם ורק אחר כך לתקן - בקצב כזה, אצל משתמש אחר, הייתי כבר מגיע לחסימה !אוהב מולדת - שיחה

שלום דניאל.
ראשית, לא ידעתי שבך מקובל, או אז הייתי פונה אליך בשמך. לאור הטעות והסגנון האםפולוגטי הנלהב חשבתי שמדובר במשתמש חדש.
שנית, לא ברור לי מה נלצת מעניין החסימה ומה מצאת לנכון לתקוף אותי בדף שיחתי. הרי כתבתי מפורשות שלאור העובדה שהוספת את המקור בעצמך לא נראה לי שמדובר במעשה שנעשה בזדון אלא בטעות. כתבתי גם מפורשות שלא שמתי תבנית הפרת זכויות יוצרים אלא שכתבתי את הדרוש בעצמי. לכן לא הזכרתי בכלל חסימה ובוודאי שלא איימתי. על מה אתה מדבר?
לגופו של עניין, המייל מהרב לא קשור לעניין. הדבר קשור בעריכתך זו (קודם הבאתי בטעות את הגרסה שהוספת ולא את השינויים) בה הוספת את הפרק על "שילוב עם שרות לאומי" ובו מקור על השירות הלאומי. בפסקה זו 11 משפטים מהם המשפטים הבאים הם העתקה מילה במילה מהמקור שהבאת:
 1. אצלך: "שנת השירות הינה שנה של עשייה ונתינה בלתי פוסקת, הגורמות לשחיקה הן רוחנית והן אישית ונפשית" במקור: "שנת השרות הינה שנה של עשייה ונתינה בלתי פוסקת. שנה זו חשובה ומשמעותית גם מבחינה ערכית וגם מבחינת הבגרות והצמיחה האישית של כל אחת. האינטנסיביות והעשייה המיוחדת גורמות לשחיקה הן רוחנית והן אישית ונפשית."
 2. אצלך: "מטרת השילוב היא לתת ליווי חינוכי ורוחני, מגורים באוירה מיוחדת ואידיאליסטית והעיקר, העצמה נפשית למען עשייה מבורכת ובלתי פוסקת." במקור: "מדרשת השילוב מציעה לך, דווקא השנה, ליווי חינוכי ורוחני, מגורים באווירה מיוחדת ואידיאליסטית והעיקר- העצמה נפשית למען עשייה מבורכת ובלתי פוסקת"
 3. אצלך: "חלק מהשיעורים מוכרים לצורך לימודים אקדמיים" במקור: "חלק מהשיעורים מוכרים לצורך לימודים אקדמאיים"
שאר החומר הוא שיכתוב, לדעתי כזה שיכול להיות טוב יותר במובני זכויות יוצרים, כלומר יכול להתרחק יותר מהמקור בלי לאבד מהתוכן.
לאור דברים אלו נראה לי שתיקח חזרה את הכחשותיך שמדובר בתרומותיך כמו גם את ההתקפה המיותרת והשקרית עלי בדף שיחתי. יתרה מכך וחשוב מכך, אולי תלמד לקח לעתיד, ראשית, להיות זהיר יותר בענייני זכויות יוצרים, לשים לב טוב טוב מה אתה כותב, כדי שלא תכחיש אחר כך דברים שכתבת, ושלא לתקוף את מי שמעיר לך בחביבות ובסובלנות ותאשים אותו האשמות שוא כאילו הוא הוא שהפר זכויות יוצרים ולא זה שעזר לך וביקש להראות לך את הדרך הנכונה בעתיד.
יום טוב, אורי שיחה 19:29, 13 באוגוסט 2008 (IDT)
להלן תגובתי:
 1. אין זה חשוב אם זה אני או משתמש אחר.
 2. הסברתי לך את הזהירות שיש לנקוט כאשר מאשימים מישהו - בכותרת - הפרת זכויות יוצרים.
 3. ציטטתי לך רק את תחילת המייל בין 4 דפים: כל המשפטים לעיל, על שרות לאומי, כלולים במכתב. אולי שגיתי שכתבתי את המילים "עד כאן"
 4. כל "11 משפטים מהם המשפטים הבאים הם העתקה מילה במילה מהמקור שהבאת" - טעות בידך. הן העתקה מהמייל שקבלתי - לזכותך - אני מניח שהם באו מאותו מקור !
 5. כפי שכבר כתבתי לך: לא אני הוספתי את הקישור לשרות לאומי ולכן לא יכולתי לעשות שימוש בתוכנו.
 6. " נלחצת מעניין החסימה" - לא נעים להחסם יומיים ולראות דף שיחה בויקיפדיה, שכל אחד שופך עליך את כל מה ששהוא חושב עלי, ולי אין כל זכות תגובה (למזלי לא עקבתי אחריו שכן לא העלתי על דעתי שאפשר להכפיש בן אדם כאשר הוא מנוע מלהגיב) . ראה הסרת פרק מהערך בטענה: "תמונות חסרות טעם" - הדף הזה כמעט כולו כינויים וגידופים עלי מכל המילים וכל הסוגים וזה בזמן שהפה שלי היה חסום לתגובה - לא בדף השיחה ולא במייל. האשמה הייתה זכויות יוצרים - דומה להאשמה שלך - היא שגרמה לכך (לדעתי בלי יסוד). ולכן אני מבקש ממך להבא זהירות לגבי כל משתמש, בהנחה (לא נכונה) שלא הייתה התנכלות מיוחדת כלפי.

אני דוחה לחלוטין את התקפת המוסר שלך : "אולי תלמד לקח לעתיד, ראשית, להיות זהיר יותר בענייני זכויות יוצרים". להיפך, אני מצטט תמיד מקור ובאים המומחים, מוחקים את המקור ומשכתבים את המקור - לדעתי זו גישה גרועה יותר. אני גם משכתב קטע, אם יש לו לפחות שני מקורות שונים לא תלויים זה בזה ואיני חייב דבר לאחד מהם היות והמקור הוא כנראה שלישי. אוהב מולדת - שיחה 21:03, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

עליית מדרגה - אזהרה[עריכת קוד מקור]

לאור הדיון לעיל הרי לך אזהרה רשמית שלא להפר יותר זכויות יוצרים. מעבר על כלל פשוט זה עלול להוביל לחסימתך.

ביתר פירוט, הקישור שהבאתי לעריכתך לעיל מראה בבירור כי אתה הוא זה שהוסיף את הקישור לאתר ממנו הועתקו נמשפטים מילה במילה, על אף הכחשותיך. נוסף על כך, אם כדבריך לא העתקת מהאתא אלא העתקת מילה במילה טקסט שנשלח אליך במייל מבעל עניין, הרי שהוכחת שיקול דעת לקוי ביותר בכך ששימשת ביודעין כלי להכנסת טקסט יחצ"ני ופרסומי כלשונו לערך. נוסף על כך, מכיוון שאתה מסרב להכיר במשמעות מעשיך, גם אם לא נעשו בזדון, הרי שאינני בוטח עוד בעריכותיך ובהסבריך להן.

אי לכך אני מבטל לחלוטין את עריכותיך בערך האמור. אם תרצה, שלח אצ המייל שקיבלת לאדם אחר שיכניס את המידע בצור אנציקלופדית וללא כל חשש להפרת זכויות יוצרים.

אורי שיחה 23:50, 13 באוגוסט 2008 (IDT)

עניתי במייל ובדף שיחה. אין מילים בפי לתאר את ההתנהגות שלך. אני שותק ושותק חזק. אוהב מולדת - שיחה 00:57, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

שינוי רדיקלי בערך[עריכת קוד מקור]

הועתק מויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:מדרשת שיל"ת לתשומת לב המצביעים, בצער רב שוחזר הערך לגרסה מוקדמת ובסיסית יותר. הסבר מלא ניתן בדף שיחת הערך ובדף שיחת "אוהב מולדת". אציין כי בתחילה הסתפקתי בשכתוב של מה שנראה היה בעיה קלה של זכויות יוצרים, כדי שךא להפריע להצבעה, אולם לנוכח חוסר שיתוף הפעולה התברר המצב כחמור יותר ודרש את שיחזור הערך.

בברכה, אורי שיחה 00:00, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

כדי לא להיכנס למלחמת עריכה בשעה שהדברים נידונים בדף השיחה אני רוצה רק לציין ולהדגיש כי נמחקו לא רק התרומות של דני, אלא גם עריכות בהיקף נכבד שלי, שבוצעו אמש על בסיס מקורות שליקטתי באופן עצמאי. נמחק טקסט שהוספתי ונמחקו האסמכתאות שסיפקתי. מחיקת מידע זה אינה מוצדקת ועלולה להשפיע על דעות המצביעים. ‏ PRRP שו"ת 00:14, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
שחזרתי לגרסה האחרונה של פררפ מאמש. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"ג באב ה'תשס"ח • 00:27, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
מצטער ששוב מוטחים האשמות מבלי להמתין לתגובה. כפי שהסברתי בדף השיחה, כל החומר התקבל ממייל מראש הישיבה. המייל מוצג בדף השיחה. קשה לי להאמין כי משתמש:Uri R הויקיפדיה נוהג בצורה (לא אפרט) כדי שלא לתת עילה לחסימה. אני לא מתכוון לנקוט בכל צעד נגדו. אני שותק ושותק !! לילה טוב. אוהב מולדת - שיחה 00:55, 14 באוגוסט 2008 (IDT)


הפרת זכויות יוצרים (סיום)[עריכת קוד מקור]

הועתק מדך שיחה [[[משתמש:Uri R]]

אני מבקש להביא לידיעתך עי התנהגותך אינה ניראת לי (אני מתבטא בעדינות כדי שזה לא יהיה בזה עילה לחסימה):

 1. עמדת להציב בערך הערה על "הפרת זכויות יוצרים"
 2. לפי התקדים הייתי נחסםן לשלושה ימים, כולל דף שיחה ומיילים ולא הייתי יכול אפילו להגיב
 3. בדף השיחה אתה מטיף לי מוסר.

ולכ זאת על מה:

 1. על קישור שלא אני הוספתי, הקישור לאתר שרות לאומי.
 2. על תוכן שלא ידעתי שהוא מצוי באתר.
 3. על תוכן שקבלתי כדת וכדין ממנהל המדרשה.

נותר לי רק לומר לך: אנא הזהר להבא, בייחוד בכל הנוגע למשתמשים שרק מחפשים אצלם מעידה קלה כדי שיוכלו לחסום אותם ולהמאיס עליהם את הויקיפדיה עד לגירושם המלא. אוהב מולדת - שיחה 18:31, 13 באוגוסט 2008 (IDT)


אף מילת סליחה[עריכת קוד מקור]

אחרי כל מה שקרה לעיל, אם לא מגיעה מילת התנצלות על הקביעה שנכתבה כלפיה "הפרת זכויות יוצרים". אגב, אני גם לא רואה בערך כל קישור לאגודה להתנדבות בעם, אשר נכתב שממנו לקחתי חומר תוך "הפרת זכויות יוצרים". מזל שהטחת אשמת שווא זו לא גרמה למפעיל לחסום אותי לימים אחדים, כולל לדף השיחה ומייל, מבלי יכולת אפילו להגיב, כמו שקרה בעבר. אוהב מולדת - שיחה 02:40, 14 באוגוסט 2008 (IDT)


לא ממש סיום - מכיוון שארכבת את הדיון הקודם בחופזה הנה תגובתי לדבריך[עריכת קוד מקור]

שלום דניאל,
דבר ראשון, מכיוון שאינני חובב מסגור כל הודעה בדרמטיות בכותרת חדשה שלא לצורך הרשיתי לעצמי להפוף את הכותרת לכותרת משנה של הדיון הקודם, הרי הם קשורים.
דבר שני, אחרי שכתבת שוב ושוב את טענותיך בשלל מקומות (דף השיחה שלך, שאורכב מיד, דף שיחת הערך, דף השיחה שלי ואלי במייל האישי) תמהתי קצת היכן להגיב לדבריך. פיצלתי את תשובתי: אז זו הנוגעת לערך ולעריכה עצמה כתבתי בדף שיחת הערך, את זו הנוגעת אלי ואליך אכתוב כאן ובדף שיחתך.
דבר שלישי, אני מאמין לך כי המקור לעריכתך היה המייל שקיבלת. כבר בהודעתי הראשונה אליך כתבתי מפורשות שאני בטוח שנעשתה טעות בתום לב, ועדיין בעיית זכויות היוצרים עומדת בעינה, והתעוררה בעיה חדשה של הכנסת מלל פרסומי בצורתו הגולמית לוויקיפדיה. לאחר שבפנייתי הראשונה פניתי אליך בנעימות ואתה הגבת באגרסיביות ובצורה הנוגדת את הממצאים הגלויים לעין באותו זמן, אמוני בך פחת מהודעה להודעה. אני מטיל את האחריות לכך עליך.
דבר רביעי, בדקתי וראיתי שלמרות שראיתי עריכה בה הטקסט הבעייתי בצירוף מראה המקום לאתר החיצוני בו מופיעים משפטים זהים לאלו שלך, הרי שמדובר בקישור שהזזת ממקום אחר בערך ואשר הכניס משתמש אחר. מכיוון שכך אני מתנצל על שייחסתי לך העתקה ממקור זה. אולם, לא רק שלו הייתה מצביע בפשטות על עובדה זו שנשמטה ממני (והרי הראיתי לך עריכה בה אתה הוספת את הכתוב) במקום להכחיש ולתקוף באגרסיביות, אולי השעות האחרונות נראות היו אחרת. אולם, אחרי התנצלות זו הנה רשימת ההתנצלויות שנאי מצפה לקבל ממך:
 1. התנצלות על האגרסיביות בה תקפת אותי במקומות שונים שוב ושוב כאילו מדובר במפעיל שאוטוטו חוסם אותך שלא בצדק וזאת אחרי שפניתי אליך בנעימים וכתבתי מפורשות שאין בכוונתי לעשות זאת, עד שלבסוף חוסר התייחסותך לדברי הביא לאזהרה ברורה, וזאת רק לאחר כמה מהלכים. בכל פעם המצאת איומים חדשים שלא היו ולא נבראו על חסימות לכמה ימים, חסימות מכתיבה בדף השיחה וכדומה. ואני תמהה, אם כבר ממציאים עלילות שווא, מדוע להיסתפק בכך? מדוע לא הודית לי בציניות ושב ושוב על כך שלא חסמתי אותך לצמיתות? או אולי על כך שלא שיסיתי בך את ההוצאה לפועל שתעקל את מחשבך. אם כבר ממציאים - לך על זה בגדול. אף על פי כן, גם המצאותיך ה"צנועות" לא היו במקום.
 2. התנצלות בפני שלל הוויקיפדים ובפרט משתתפי ההצבעה על מחיקת הערך על כך שבלהיטותך למנוע את מחיקת הערך עשית את הבלתי יעשה והכנסת טקסט פרסומי שקיבלת במייל כלשונו לערך, ללא כל עיבוד או ביקורת.
 3. התנצלות בפני שלל קוראי ויקיפדיה על כך שבמקום לספק להם מידע אנציקלופדי אמין הבאת להם ברושור פרסומת בז'רגון מגזרי ולא אנציקלופדי בעליל במסווה של אנציקלופדיה, ובכך שימשת שופר לפרסומת בוטה והפכת את ויקיפדיה לעלון פרסומת למוסד.
 4. התנצלות נוספת בפני על כך שלמרות שהעתקת את דברי הרב שנשלחו אליך במייל, גיליתי שטקסטים זהים, או דומים למדי, נשלחו, כפי הנראה, למקומות נוספים ופורסמו ברשת באופן כזה שחשף אותך אישית לתביעה על הפרת זכויות יוצרים, והוסף על כך שלא רק שלא הודית לי על כך, והסרתי את הסכנה שאיימה עליך, גם גיליתי לפניך את טבעו האמיתי של המייל שקיבלת ואת הניצול הציני שנעשה בך, גם אם לא במתכוון, כשופר לפרסומו של המוסד. לא רק שלא הודית לי על אלו, תקפת אותי על כך.
 5. התנצלות נוספת תהייה במקום על זעקות החמס שלך על התנכלות לערך, כאילו מדובר במעשה מסיבות לא ענייניות לחלוטין, וזאת בהתעלמות מוחלטת מהעובדות המתועדות שהדבר התגלה כתוצאה מעריכותי את הטקסט על מנת לשפרו והערתי לך שנועדה להאיר את עיניך לבעיה ולא לאיים, ולא למחוק אלא לסייע ולשכתב, עד שתגובותיך וחוסר שיתוף הפעולה שלך אילצו אותי לשנות מגמה בלית ברירה.
 6. יהיה גם במקום אם תתנצל על עלילות השווא.
 7. התנצלות על המעשה הלא מכובד של "מענה", ובעיקר התקפה, לדברי אליך בדף שיחתך וארכובם כדי למנוע תגובה הולמת, כך שגרסתך תישאר בדף השיחה המאורכב.
 8. התנצלות על כתיבת אותה ההודעה במקומות שונים, כולל במייל אלי אישית ולייצר דרמה ולהעצימה במקום לדון בצורה פרודוקטיבית.
חזרה לעניין, פרטתי בדף שיחת הערך מדוע עריכתך בעייתית לפחות בשני היבטים - זכויות יוצרים והכנסת פרסומת, ומדוע אין לה מקום בערך. הערך יכול להתפתח עוד, אבל לא בדרך הפסולה בה נקטת, גם אם נקטת בה מכוונה טובה ובתום לב. שא ברכה, אורי שיחה 06:43, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
אין לי כוונה להגיב לשלל התרוצים. אני חושש שלא אצליח לשמור על לשוני. קשה יהיה לי להתאפק מלומר מה שאני חושב על ההתנהגות שלך, על אוסף הדברים לעיל ועל מצבו העגום של הערך שאתה אחראי לצורתו. עבורי זה נושא השייך לעבר ולכן אירכבתי אותו ובמשך היום אעשה אותו דבר גם לפרק זה. עבורי, כמו הגיבורה מחלף עם הרוח סקרלט אוהרה, להבדיל אלפי ההבדלות, מחר יהיה יום חדש. אוהב מולדת - שיחה 07:36, 14 באוגוסט 2008 (IDT)


ארגז החול[עריכת קוד מקור]

מודע לעובדה שאם יוחלט למחוק את הערך יימחק גם ארגז החול שיצרת זה עתה, נכון? איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 16:43, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

נכבדי, זה מה שמדאיג אותך עכשיו. ואם יימחק אין לי מקום במחשב. אגב, מדוע יימחק, היצירה היא שלי, מבוססת על חומר מקורי שקבלתי מהמדרשה. שיהיה לך דאגות אחרות. אוהב מולדת - שיחה 16:47, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
מחקתי. גם בארגז החול הבעיות האתיות והמשפטיות עומדות בעינן שכן לא מדובר על יצירה שלך אלא על העתקה מילה במילה של טקסט פרסומי שמעמדו מבחינת זכויות יוצרים אינו ברור. הגרסה לא נמחקה מהגרסעות הקודמות של הערך. אורי שיחה 16:49, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: לא מדבר על שאלת זכויות היוצרים (זו סוגיה אחרת), אלא על החלטת הקהילה. אם יוחלט שאין מקום לערך במרחב הראשי, לא יהיה לו מקום גם במרחב המשתמש. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 16:50, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

תבנית "שכתוב"[עריכת קוד מקור]

כאשר בערך יש תבנית "שכתוב", פירוש הדבר שהערך פגום מיסודו. אל תסיר תבנית כזו אפילו לרגע, משום שמישהו עוד עלול לקרוא את הערך ולחשוב שאלה פני ויקיפדיה. דוד שי - שיחה 22:38, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

ההסרה הייתה ל-2 שניות מ- 21:57 ל-21:59. איני יודע מה יותר ... הסרת תבנית "בעבודה" לפני סיום הכתיבה מאשר הסרת תבנית השיכתוב לשתי שניות. מה היה החפזון בהצבת תבנית השיכתוב. גם לי היה ברור כי המונחים הנרדפים אינם מובנים וחיפשתי פתרון, אצלי זה לוקח זמן. כל טוב לך. ושנה טובה. אוהב מולדת - שיחה 23:03, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
כדאי שתבדיל בין שתי שניות לשתי דקות.
אם אינך רוצה תבנית "שכתוב", כתוב טיוטות בארגז החול. במרחב הערכים אין מקום לטעויות גסות, גם לא תחת ההגנה של "בעבודה". דוד שי - שיחה 23:35, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

גטאות באיטליה[עריכת קוד מקור]

שלום דני, האם שמת לב שיש לאחד את גטאות באיטליה והגטאות באיטליה? בברכה, ‏עמיחי 23:17, 14 באוגוסט 2008 (IDT)

בוודאי - זו טעות שלי. בקרתי בערך השני ולא הבנתי היכן נעלמו העריכות שלי. אתקן זאת מייד. תודה רבה . אוהב מולדת - שיחה 23:20, 14 באוגוסט 2008 (IDT)
מחקתי אחד מהם ואני עובד על שילוב השני. תודה. אוהב מולדת - שיחה 23:28, 14 באוגוסט 2008 (IDT)


אפרסמון[עריכת קוד מקור]

שלום ידידי. אני מבין למה אתה מתעצבן מדברי דוד שי, אבל להתעצבן פרושו להעניש את עצמך בגלל שטויות שעושים אנשים אחרים, ולכן אין בזה הרבה הגיון. מעבר לכך אני חושב שההערות הענייניות של דוד הם במקום וכדאי ליישם אותם. מכיוון שאתה יודע על הנושא יותר מאחרים עדיף שתעשה זאת אתה. הנושא שווה שיהיה עליו ערך טוב יותר ממה שיש עכשיו. בהצלחה! טוקיוני 15:35, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

אם קראת את דף השיחה, לנחויתך העתיק אותו להלן, אין סיכוי שהערך שלי יזכה לאישור דוד שי. ולכן כדאי שאני "אלך ל.." (לפי האימרא הרוסית הידועה) לערך הבא וב"ה יש לי רשימה ארוכה. כל מכשול שאני פוגש אני רגיל לעקוף. תודה על תשומת הלב. שבת שלום.
אנסה לסכם עבור הכותבים הבאים:
 1. האפרסמון הוא שם של עץ אשר על טיבו לא ידוע בוודאות דבר. אפשר לאסוף את כל המקומות שהוא מוזכר ולא נקבל עליו מושג ראוי.
 2. עבודתו של דר' זהר עמר מעלה את ההשערה כי מדובר בשמות נרדפים לאותו עץ ולאותן תוצרי העץ.
 3. לא ניתן להפריד בין מידע תלמודי לבין מידע של פרשני התלמוד: הראשונים והאחרונים - הכל מקשה אחת.
 4. ולהבדיל, בין מידע תלמודי לבין מידע אחר ממקורות אחרים על טיבה של ארץ ישראל. אפשר וחובה להבחין בין טיבו של המידע, אשר במקרה זה אין הבדל. ולכן שם הערך הוא שגוי

בהצלחה למי שיטפל בערך. ויש כבר אחד, אנא סיים את המלאכה החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 13:04, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

המושג אפרסמון מופיע בתלמוד, ובו עוסק הערך. כל העוסקים בכך לאחר מכן מנסים לזהות למה התכוונו חכמי התלמוד. לפיכך שם הערך הוא סביר ביותר. דוד שי - שיחה 14:19, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

מצטער איני מסכים עם דוד שי ולכן איני יכול להמשיך בערך יפה זה. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 15:49, 15 באוגוסט 2008 (IDT)

בתום שבת קודש, החלטתי לגשת לעדכון הערך. שבוע טוב. 20:56, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
דניאל, אולי תשים לב מה אתה עושה? סקרלט העבירה את הערך לשם תיקני משתמש:אוהב מולדת/אפרסמון (צמח תלמודי). שנילישיחה 21:29, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
מה שאני לא מבין, מדוע אתה מתחיל שבוע חדש בטון כזה :"אולי תשים לב מה אתה עושה". שבוע טוב. דני. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 21:31, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
כי כשל כח הסבל. שנילישיחה 21:33, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
אני בכל זאת ממליץ לך על סבלנות. בינתיים איבדתי את הכתיבה ועלי להתחיל הכל מחדש. אכן פתיחה טובה. אם יש טעות, אפשר להעיר על ברוח טובה בדף השיחה. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 21:35, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

סבלנות זה מצרך שבוזבז לשווא במגעים איתך. ראוי שאתה תקפיד על דרך כתיבתך ועל התנהלותך, חשבתי לתומי שעם שינוי השם יחול שינוי בדרכך. שנילישיחה 21:43, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

אני בכל זאת מציע לך לחדול בהטפת מוסר לזולת. לכל אדם יש את קצב הכתיבה שלו ואת קצב ההבנה שלו (לידיעתך זה קצת משתנה עם הגיל) . אני מקפיד על מה שאתה מכנה "דרך כתיבתך ועל התנהלותך". אך עדין אני רק בן אדם. אם אין לך סבלנות, תשאיר את מתן הערות למפעילים אחרים, לרובם יש סבלנות וגם יחס אנושי. שבוע טוב. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 21:51, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
ונטורה, לא יפה. שנילי מפעיל שקול וחביב ביותר. ה"יחס אנושי" לא היה במקום. אין לי עניין להמשיך ולדון בנושא, אבל קח לתשומת ליבך. שבוע טוב. סקרלטשיחה 21:53, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
גם לי אבל אם "אולי תשים לב מה אתה עושה" זה יחס "שקול וחביב ביותר" - אז באמת חבל על הדיבורים.

החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 22:04, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

דני/שנילי/סקרלט שלום. האם תוכלו להפנות אותי להערות שבגינן הועבר הערך לארגז החול? יש לי עכשיו קצת זמן ואוכל לעבור על הערך ולתקן את הטעון תיקון על מנת שניתן יהיה להשיבו למרחב הראשי. אבל לא מצאתי הערות בדף השיחה. שבוע טוב, ‏ PRRP שו"ת 21:54, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
אוקיי, עכשיו אני מבולבל לגמרי. מדוע יש ערך אפרסמון (צמח תלמודי) וכן ארגז חול משתמש:אוהב מולדת/אפרסמון (צמח תלמודי)? ‏ PRRP שו"ת 21:58, 16 באוגוסט 2008 (IDT)


אנסה להבהיר את המצב. הערך נשאר במרחב הערכים. שמתי עליו תבנית "בעבודה". העתקתי אותו אלי לארגז טוב חדש. בטעות שם הערךהיה משובש, סקרלט הבחינה בכך. עכשיו השם תוקן והתוכן שוחזר.

למשתמש:PRRP - אני בונה את הערך מחדש. כשאר אסיים אבקש ממך לעבור עליו. בינתיים תוכל לצפות בהתקדמות משתמש:אוהב מולדת/אפרסמון (צמח תלמודי) 2 - אני ממתין לשיחזור מלא של המחיקה. שבוע טוב. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 22:04, 16 באוגוסט 2008 (IDT)

ונטי, אני מנסה להבין, איזה שחזור מלא? אני מחפשת ולא מוצאת... סקרלטשיחה 22:11, 16 באוגוסט 2008 (IDT)
אסתדר לבד. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 22:12, 16 באוגוסט 2008 (IDT)


העברה[עריכת קוד מקור]

העברתי ממשתמש:אוהב ציון/מחנה הריכוז בפוסולי למשתמש:אוהב מולדת/מחנה הריכוז בפוסולי. בוקר טוב. סקרלטשיחה 09:21, 17 באוגוסט 2008 (IDT)

תודה. שיהיה לך בוקר טוב. דני. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 09:27, 17 באוגוסט 2008 (IDT)
למה פתחת עוד ארגז חול משתמש:אוהב מולדת/מחנה הריכוז פוסולי? סקרלטשיחה 09:30, 17 באוגוסט 2008 (IDT)
את יכולה למחוק את "ב" פוסולי. תודה. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה - שיחה 09:31, 17 באוגוסט 2008 (IDT)

תוכנית ההתנתקות[עריכת קוד מקור]

כרגע אני לא עוסק בערך "תוכנית ההתנתקות" אלא בהוספת ערכים לקטגוריית "הגירה בכפייה" לאחר שמספר פעמים שחזרו את עריכתי בערך "תוכנית ההתנקתות" קצת התייאשתי, עם כי אני סבור שערך על מוזיאון גוש קטיף הוא ערך חשוב - חסרה לי אינפורמציה עליו. אני שואף להכניס לערך "תוכנית ההתנתקות" - פרק שיעסוק ב"גירוש" מנקודת מבטם של העקורים ותומכיהם.--אור השמש - שיחה 17:17, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

אם אתה כבר בענינים אני מציע לך להוסיף פיסקה של משפטים בודדים. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה, אוהב מולדת - שיחה 17:23, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

על אף כותרת זו, אין הכוונה להזהיר אותך, אלא רק להסביר משהו. אזהרה ניתנת למשתמש על פעולותיו ולא על דעותיו. כל עוד אתה מביע דעות לגיטימיות בדפי שיחה - לא תקבל כל אזהרה. בערכים המצב שונה - יש לציין עובדות ולא דעות, ועובדות יש לגבות באסמכתאות. כאשר נאמר למשתמש שהוא לא יכול להוסיף קטגוריות מבלי דיון מקדים בדף שיחה, והוא מתעקש להמשיך ולהוסיף קטגוריות הוא מקבל אזהרה על הפעולה (הוספת הקטגוריות) ולא על דעותיו. אותו משתמש מוזמן כמובן לנהל דיון ענייני בדף השיחה, יכול להודיע על הדיון בלוח המודעות כדי להביא עוד משתמשים להביע דעות, ואף לבקש בוררות או הצבעת מחלוקת אם לא הגיע להסכמה עם יתר הכותבים, אבל הוא לא יכול להמשיך ולהוסיף את הקטגוריות לערכים. משעשה זאת - קיבל אזהרה לגיטמית על ידי עודדי. דרור - שיחה 15:40, 20 באוגוסט 2008 (IDT)

אפרסמון[עריכת קוד מקור]

שלום דניאל,

בספר הקטורת של עמר יש הרבה מאוד מידע על האפרסמון, בצורה שלמה ומפורטת בהרבה מן המאמר בתחומין. התוכל להרחיב את הערך על פיו? הללשיחה • כ"ד באב ה'תשס"ח • 12:29, 25 באוגוסט 2008 (IDT)

אראה את הספר, אבל רק מתוך סקרנות. בויקיפדיה העברית ייראו תוספות לערך כמיותרות וחבל לי על הזמן. אם אמצא פיסקאות מעניניות במיוחד, אשקול שוב את הנושא. ב"ויקישיבה" יהיה לכך מקום יותר מתאים. אנא ראה עדכון הערך זהר עמר ושכתב לפי שיקול דעתך , עוד רבע שעה , כאשר אסיים. אני ממשיך לנוח בויקישיבה. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה, אוהב מולדת - שיחה 12:50, 25 באוגוסט 2008 (IDT)
בהצלחה. הללשיחה • כ"ד באב ה'תשס"ח • 13:11, 25 באוגוסט 2008 (IDT)
אנא גש לערך של זהר עמר, עוד רבע שעה, עשה מה שתמצא לנכון והסר משם את תבנית העריכה. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה, אוהב מולדת - שיחה 13:13, 25 באוגוסט 2008 (IDT)

פאר - אתר האוניברסיטה הפתוחה לספרים וחומרי לימוד פתוח לכל[עריכת קוד מקור]

משתמש:ברק שושני הפנה את ויקיפדיה:לוח מודעות#פאר - אתר האוניברסיטה הפתוחה לספרים וחומרי לימוד פתוח לכלתשומת הלב לקישור קיים:

החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה, אוהב מולדת - שיחה 06:11, 27 באוגוסט 2008 (IDT)


ארשה לי לארכיב מייד הודעה זו. אני פשוט לא חש בטוב שאני רואה הודעות כאלה. למה לא ניתן לעשות זאת בצורה יותר שקטה. 17:17, 20 באוגוסט 2008 (IDT)