שיחת משתמש:Itai leshem

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Itai leshem, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
אלדדשיחה 01:59, 1 בספטמבר 2017 (IDT)

הצפה[עריכת קוד מקור]

כבר פתחת שלוש פסקאות נפרדות בשיחה:בנימין נתניהו בנושא נתניהו והקלטת, לא כולל השתלטות עם אותו נושא על דיונים אחרים. משתמש:בריאן ביקש ממך להפסיק, אני ביקשתי שתפסיק, ואתה ממשיך. אנא ראה זאת כאזהרה, אם תמשיך לפתוח פסקאות חדשות או שתמשיך לדחוף את הנושא הזה לדיונים אחרים אבקש את חסימתך. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ז • 17:15, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

נרו יאיר, חשבתי שאתה ותיק כאן, טעיתי? קרא את הקישור הזה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Requests_for_comment#Example

אני השתמשתי בכלי שמספקת ויקיפדיה על מנת לזמן עורכים נוספים לחוות דעה על מחלוקת ובדיוק כפי שנדרש עשיתי זאת בפסקה חדשה באותו הדף. מקווה לשמוע ממך סליחה על האזהרה והפניה הלא במקום הזאת שלך אחרי שתבין שעשית פאדיחה. --Itai leshem - שיחה 17:31, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

הקישור שלך הוא בויקיפדיה האנגלית. אנחנו ויקיפדיה העברית. מקווה שאתה מפנה גם כלפי עצמך את הסטנדרט הגבוה של בקשות סליחה. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ז • 17:40, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
נרו יאיר, אני מבין שעל סמך העובדה שהקישור שסיפקתי לא תורגם לעברית אתה הגעת למסקנה שישנם כללים שונים של ויקיפדיה לפי שפות הערכים? אם יש לך קישור שתומך בעמדתך אשמח לקבלו, אחרת אני ממשיך עם נקודת המוצא הראשונה שלי שכללי בירור המחלוקות בויקיפדיה חלים על כל האנציקלופדיה ללא הבדלי דת, מין או שפה.

--Itai leshem - שיחה 19:28, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

לא, הסקתי את זה על סמך היכרותי רבת השנים עם ויקיפדיה העברית. כל שפה היא מערכת עצמאית, נפרדת וריבונית לגבי עצמה. על כל פנים - העיקר הוא שקראת את דבריי למעלה. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ז • 19:33, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
נרו יאיר, אני מכיר הרבה מערכות לא רציונליות כך שלא פוסל את האפשרות שאתה צודק למרות חוסר הסבירות בעיני, אבל ככל שכך ודאי אמור להיות קישור המתייחס לאופן בירור מחלוקות בשפה העברית או כללי לכל שפה שאינה אנגלית, אתה מכיר כזה או שויקידפדיה בשפה העברית היא מערב פרוע ללא כללים ברורים כשמגיעים למחלוקת?

--Itai leshem - שיחה 19:41, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

טוב שאתה מתחיל לשאול במקום להיות בטוח. מה שמקובל אצלנו הוא לבקש דעות נוספות בלוח המודעות. ואין צורך לתייג אותי בכל פעם שאתה מגיב. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ז • 20:34, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
אני לא מאלה שמתביישים לשאול, למעשה אתה תמצא בשיחה של ביבי שאלות שלי לגבי עניין זה ממש שלא זכו לכל מענה. יפה לדעת שמקובל לבקש דעות נוספות בלוח המודעות, ייתכן ואעשה גם זאת אבל אם לא הצלחתי לגרום למשתמשים שמתעניינים בערך להגיב לגופו של עניין לנימוקים שהעלתי ולקיים דיון רציני אז אני מסופק אם אמצא כאלה שלא מתעניינים בערך אבל ישקיעו הזמן להתייחס למחלוקת. אני מבין מכך שלא שלחת קישור לנוהל מוסדר לפתרון מחלוקות שאין כזה המיוחד לערכים בעברית, כך שהבטחון בהערכה שלי שהכללים בקישור באנגלית תקפים גם לעברית רק מתחזק. לך תדע, אולי טירון ירוק כאן יוכל ללמד ותיק כמוך משהו חדש. אגב, אם אני אתניע בסופו של דבר הליך של בוררות רשמית של עורך חיצוני על המחלוקת הזאת, תרצה להשתתף בה? שכן כרגע חשבתי לזמן אליה רק את דוד שי שכן הוא ביטל את ההוספה שהכנסתי לערך.

--Itai leshem - שיחה 20:55, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

אם אתה יודע לבד - אתה לא צריך לשאול. אם אתה שואל - אתה יכול להיות בטוח שאין קשר בין הנהלים באנגלית והנהלים אצלנו. יש אצלנו גם דפי נהלים, אבל הנוהג בפועל חשוב עוד יותר. יש גם אפשרות של הצבעה, אבל כמדומני שכדי לפתוח אותה תצטרך קודם להיות בעל זכות הצבעה. אה, ולא מקובל להתחיל שורה חדשה לפני החתימה. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ז • 23:26, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
תקשיב זה הולך להיות מעניין הסיפור הזה כי אני מהחפרנים האלה שהולכים עד הסוף ואז עוד קצת, ולכן המציאות תכה בעתיד באחד משנינו ולי זה נשמע ממש לא סביר שויקיפדיה מאפשרת לעורכים בשפות השונות מרחב תמרון בקביעת הנהלים שגובר על נהלים כלליים שכבר קיימים. כמו כן, ממש אודה לך אם תנהג בקוליגיליות בין עורכים ותשלח לי קישור לדפי הנהלים. --Itai leshem - שיחה 23:46, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
זה פחות מסובך ממה שאתה עושה מזה. תראה את הקישורים בראש דף השיחה הנוכחי, ויש גם ויקיפדיה:דלפק ייעוץ. נרו יאירשיחה • י"ז באלול ה'תשע"ז • 00:16, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה! אם כבר התחלת לסייע לי תוכל בבקשה לתת לי הכוונה על איך להגיע ל-1. ערכים שעורכים אחרים ביקשו עזרה בהם או שהכל בלוח המודעות? כי הוא יחסית מאוד דליל למה שהייתי מצפה כשיש מעל 200,000 עורכים. 2. ערכים בתחומי משפט/חברה/כלכלה שנדרשת עבודה עליהם. 3. כל דף אחר בו עורך יכול למצוא הפניות לעבודה נדרשת. 4. כמו כן האם ישנה סטטיסטיקה על כמות הצפיות בדפים השונים כאן? --Itai leshem - שיחה 05:42, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
1. אכן בלוח המודעות. 2. למיטב זכרוני אין חלוקה פנימית לנושאים של ערכים לשכתוב, אולי אני טועה. 3-4. יש, הכי טוב שתשאל בדלפק הייעוץ, ולהתראות כשתהיה לך זכות הצבעה. נרו יאירשיחה • י"ז באלול ה'תשע"ז • 15:09, 8 בספטמבר 2017 (IDT)

כללי עריכה בסיסיים[עריכת קוד מקור]

בעת שמתקיים דיון בדף שיחה, לא מחזירים עריכה בכוח. ממתינים לתוצאות ומגבשים נוסח מוסכם. במקרה ויש חילוקי דעות יש מנגנונים שפותרים את זה. בעקבות עריכתך החוזרת בערך יאיר נתניהו. יעלי - שיחה 13:29, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

את צודקת ולכן לא הבנתי מדוע ביטלת בכוח את העריכה שלי והחזרת את העריכה שלך בתחילת היום למרות שהתחלתי דיון בנושא. --Itai leshem - שיחה 13:36, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
כי העריכה שלך היא הוספה, ועל הוספה צריכה להתקבל הסכמה. יעלי - שיחה 13:38, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
לא מבין. ערכתי הערך ופתחתי דיון בנושא שטרם היה. ממי הייתי צריך לקבל הסכמה ומתי? ומדוע ביטלת בכוח העריכה שלי אחרי שהחל הדיון?--Itai leshem - שיחה 13:44, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
ראה פה ויקיפדיה:גרסה יציבה. הכלל הוא שכל תוספת שיש לה התנגדות לא תוחזר. יעלי - שיחה 13:50, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
שום דבר בקישור הזה לא מסביר מדוע ביטלת את התוספת שהכנסתי לאחר שהתחיל דיון בנושא הרי אני הכנסתי את התוספת לפני שהיה דיון.--Itai leshem - שיחה 14:11, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
זה לא משנה בכלל. מרגע שמתעורר ויכוח, משחזרים לגירסה היציבה (כלומר הגירסה שהייתה לפני העריכה שעוררה את המחלוקת). בברכה אגלי טל - שיחה 14:22, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
אסור לך לשנות את הגרסה היציבה כל עוד יש דיון על הערך הלל יערישיחה • כ"ב באלול ה'תשע"ז • 21:49, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
הלל יערי, ההוספה שביטלתי ("ביקורת בעיקר של פוליטיקאים שמאלנים") נעשתה ללא דיון ועל גרסה יציבה... פנה לזה שעשה את הפאול ולא אלי.--Itai leshem - שיחה 21:54, 12 בספטמבר 2017 (IDT)