שיחת משתמש:Poo

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

חתימה[עריכת קוד מקור]

בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 21:06, 24 ספטמבר 2005 (UTC)

דחפורים וכוח גרר[עריכת קוד מקור]

שלום, בסוף המאמר דחפור יש טבלה ובה מפורט כוח הגרר המקסימלי של דחפורים מייצגים (drawbar pull כאשר המרתי קילו-ניוטונים לק"ג-כוח כדי לתת סדרי גודל ויחידות שאפשר לתפוש את גודלן, הנתון אמור לאפיין את כמות המסה שמסוגל הדחפור לגרור אחריו). אני כבר שעה מחפש באינטרנט ולא מצליח למצוא נתון אמין עבור כוח הגרר של CAT D9T (ואפילו לא של D9R). בטבלה השארתי כרגע השערה של בין 50 ל 100 טון (הדחפור עצמו שוקל כ-50 טון) וידוע לי שדחפורי די-9 צבאיים (שוקלים כ-62 טון) גוררים והופכים טנקים ששוקלים כ-60 ואפילו 70 טון. כמו כן, מצאתי באיזה אתר של D9R יש 1900 סל"ד. אודה לך על עזרתך. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 17:29, 25 ספטמבר 2005 (UTC)

חשבתי שאולי אתה מכיר מישהו שמכיר מישהו או יודע מניסיון אישי. תודה בכל מקרה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 17:30, 26 אוקטובר 2005 (UTC)

דף המשתמש שלך[עריכת קוד מקור]

דף המשתמש שלך ריק ולכן מופיע בקישור אדום. אתה יכול למלא אותו במגוון דברים: פרטים על עצמך (לא חובה), פרטים על הפעילות שלך בויקיפדיה, ה"אני מאמין" הויקיפדי שלך, מאמרים שכתבת, תמונות שאתה אוהב ועוד. אתה מוזמן לראות דפי משתמש של אחרים לקחת רעיונות (כולל שלי). בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:27, 27 אוקטובר 2005 (UTC)

אני אתקן את זה. אגב, שים לב שהתמונה השניה בציוד מכני הנדסי והתמונה במערבל בטון, צולמו יחד, רק בזווית שונה!

תמונות שנמצאות בשימוש הוגן[עריכת קוד מקור]

שלום,
ראיתי שציינת בתקציר העריכה של התמונה הזאת - תמונה:Piston1.jpg שהיא נלקחה מאתר STOCK. הרשה לי להזכיר לך שקיימת תבנית מיוחדת לשימוש הוגן - {{שימוש הוגן|}} אחרי הקו המפריד - | אתה צריך לציין את כתובת האתר. תודה, גילגמש שיחה 07:10, 28 אוקטובר 2005 (UTC)

התמונה נלקחה מאתר שיש בו תמונות לשימוש חופשי לגמרי (לשימוש הוגן יש הגדרה אחרת, כמדומני). הכיתוב מתחת התמונה הוא: There are no usage restrictions for this photo. כתובת התמונה היא: http://www.sxc.hu/browse.phtml?f=view&id=350984. Poo 07:41, 28 אוקטובר 2005 (UTC)

דחפורים[עריכת קוד מקור]

שלום, האם אתה במקרה מבין לגבי דחפורים? בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:29, 24 מאי 2006 (IDT)

לא בצורה פרטנית. אבל יתכן שאוכל לעזור בכל זאת.Poo 18:38, 24 מאי 2006 (IDT)

האם תוכל לענות לי השאלות הבאות?

  • כיצד עובד דחפור?
  • למה הוא משמש? (מעבר ליישור עפר, וזו עבודה שפועלים בה גם כלים אחרים כגון מגרדת, מפלסת ואפילו יעה אופני).
  • כיצד משתמשים בדחפור?
  • מתי מעדיפים דחפור על יעה אופני/מגרדת ומפלסת לביצוע עבודת יישור קרקע?
  • איזה נתונים מאפיינים את הכוח של הדחפור?

בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:41, 24 מאי 2006 (IDT)

שאלות קשות שאין לי תשובה עליהן. מה הכוונה כיצד עובד דחפור? אני אנסה לברר חלק מהשאלות עם חבר. Poo 18:47, 24 מאי 2006 (IDT)
כיצד הוא בפועל מבצע את עבודת יישור הקרקע, כלומר: כיצד הוא מייצר משטח ישר. כיצד מתפעלים אותו וכו'. יותר בכיוון הזה ובפחות בכיוון של כיצד עובדים המנוע והחלקים העיקריים, למרות שגם זה מעניין. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:49, 24 מאי 2006 (IDT)


דחפור כשמו כן הוא משמש לדחוף אדמה. מה פירוש כיצד משתמשים? צריך לעבור קורס להפעלת דחפור. באופן כללי לדחפור יש ידית הידראולית על מנת להפעיל את הכלי ההידראולי המחובר אליו (כף, סכין וכד') בדחפור מחוברת "סכין". פיסת מתכת חזקה הנמצאת במצב אנכי ובעזרת הידית ההידראולית ניתן להטות אותה - לפי זוית (קדימה אחורה) או להטות הצידה. (ימינה ושמאלה) יעה אופני משמש לצורך שינוע קרקע או העמסה של קרקע על משאית חפירות בורות וכד'. כאמור דחפור כוחו בדחיפת החומר. 18:37, 5 ביולי 2007 (IDT)אריק

המגן[עריכת קוד מקור]

ממש נהניתי לקרוא את הערך. איזה יופי! אחיה פ. 16:07, 6 בספטמבר 2006 (IDT)

דיפרנציאל[עריכת קוד מקור]

שים לב שזה לא מספיק רק להפוך את הדף לפירושונים, צריך גם לשנות את הקישורים המובילים אליו, אפשר למצוא אותם כאן. טרול רפאים 18:25, 6 בספטמבר 2006 (IDT)

תודה, עידכנתי את הדברים הרלוונטים (יש ערך אחד בעבודה). Poo 19:28, 6 בספטמבר 2006 (IDT)

מכשירי מדידה חשמליים[עריכת קוד מקור]

ערב טוב, הבנתי ממה שכתבת בדף המיזם שאפשר להשתמש בחומר שכתבת, והשתמשתי בו ליצור את הערך. אני מוסיף את הקרדיט בדף השיחה של הערך אליך. לכל טענות או השגות אשמח לשמוע את תגובתך, בברכה--יום טוב 21:18, 10 באוקטובר 2006 (IST)

תודה רבה שהחיית והעלת את הערך. Poo 14:31, 13 באוקטובר 2006 (IST)
סבבה--יום טוב 16:31, 13 באוקטובר 2006 (IST)

הצעה[עריכת קוד מקור]

לפי מה שראיתי אתה מתעניין במנועים וכלי רכב לכן הייתי מציע לך לעיין באתר הבא המכיל מידע אודות מנוע חדשני (RKM) שיכול להשתלב גם ברכבים, ואולי אף לכתוב את הערך שלו בוויקיפדיה. כרגע אין למנוע זה ערך באף שפה. http://rkm.schapiro.org/


לשאלות: 5 9 8 9 5 5 3 - 2 5 0 .אלכס.

סליחה שאני מתערב, אבל זה לא בדיוק מנוע וונקל ? אליבאבא

האמת שלא. הוא אולי דומה לו במראה החיצוני אך בזה מסתכם כל הדמיון. לדוגמא:

1. במנוע וונקל אין שטח פנים שנצמד אלה רק "קצה", דבר שיוצר בעיות אטימה.
2. במנוע וונקל הדחיסה אינה מלאה ולכן אין ניתנת ליישום בכל סוגי הדלקים
    (אני לא כל כך בקיא אבל זכור לי משהוא שקשור למנוע דיזל...-סולר)
3. בכל מקרה כנראה שיש עוד הבדלים אך אני לא מודע אליהם, אני רק יכול להגיד
    לך שממציא המנוע שפגשתי אותו אישית מתעצבן כששואלים אותו את השאלה הזאת.

(אלכס)

דרור וינברג[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תכבד את החלטת הקהילה ומדיניות ויקיפדיה שאין ייעודה להוות אתר הנצחה לנופלים (למעט במקרים מאוד יוצאי דופן, שאין זה ביניהם). לא יהא זה לכבודו של המנוח אם נטפל בערך אודותיו באמצעים של תבנית חשיבות ו/או הצבעת מחיקה, שכרוכים בהכרח בדיון מאוד לא נוח בדבר "חשיבותו". לא בכדי נמחק הערך במחיקה מהירה בפעם הקודמת שהועלה (בלוויית הסבר מתבקש), ואודה לך אם תחסוך מכולנו דיון מיותר בנושא ותסכים להסרתו ללא ויכוח. בברכה ‏סקרלטשיחה 22:25, 1 בפברואר 2007 (IST)

אני חושב שבהחלט יש לערך חשיבות, ולא כהנצחה לנופלים. ראו רועי קליין. בברכה, ינבושד 04:55, 4 בפברואר 2007 (IST).
שים לב שהערך נמצא ברשימת הערכים המבוקשים. לא לחינם כתבתי אותו. Poo 13:15, 9 בפברואר 2007 (IST)

תמונות[עריכת קוד מקור]

האישור שנמצא פה הוא אינו מספיק לשימוש בוויקיפדיה מכיוון שהוא לא מזכיר אף רישיון חופשי ולכן התמונות שהעלית בשימוש באישור זה כנראה יצטרכו להימחק. בנוסף, הוספתי תבנית תמונה חשודה לכמה תמונות שהעלית שאין להם מקור\רישיון כמו תמונה:Fliker by Beige alert.jpg, תמונה:שטיפת מערבלים.jpg, תמונה:Piston1.jpg, תמונה:Washing machine - door.jpg, תמונה:Washing machine - open filter 1.JPG, תמונה:Washing machine - pump.jpg, תמונה:Washing machine cell 4.JPG, ותמונה:Washing machine cell 4.JPG. אם אתה יצרת את התמונה, מומלץ להשתמש ב{{שימוש חופשי|Poo}} או {{ייחוס|Poo}}. יונתן שיחה 21:39, 5 באפריל 2007 (IDT)

גם תמונה:105595 2699.jpg, תמונה:שטיפת מערבלים.jpg ותמונה:מערבל.jpg יונתן שיחה 22:24, 5 באפריל 2007 (IDT)
הוספתי לאישור של PM את המכתב ששלחתי להם. במכתב מוזכר GNU והם מסכימים לזה. לגבי שאר התמונות את חלקן עדכנתי. את חלקם אני לא מצליח למצוא. התמונה של המערבל היא תמונה אחות של קובץ:ExcavatorCAT.jpg (רואים ע"פ התמונה). אם תמצא איפה היא נמצאת תמצא גם את שלי (לדעתי מקובץ המורג).

P_caster.gif[עריכת קוד מקור]

העלית את התמונה הנ"ל שלא בהתאם להנחיות הברורות המופיעות בדף העלאת קובץ לשרת ובדפי העזרה בנושא תמונות. אנא פעל על פי ההנחיות בדף זה, אחרת התמונה עלולה להמיחק בשבוע הקרוב. בהמשך לשיחה זו אני לרשותך לשם מתן מידע ועזרה. לחלופין, ניתן ואף רצוי לפנות לדלפק הייעוץ שכן שם יש סיכוי טוב יותר לקבל תשובה מהירה יותר. ‏Yonidebest Ω Talk 14:45, 13 במאי 2007 (IDT)

Diff.jpg[עריכת קוד מקור]

העלית את התמונה הנ"ל שלא בהתאם להנחיות הברורות המופיעות בדף העלאת קובץ לשרת ובדפי העזרה בנושא תמונות. אנא פעל על פי ההנחיות בדף זה, אחרת התמונה עלולה להמיחק בשבוע הקרוב. בהמשך לשיחה זו אני לרשותך לשם מתן מידע ועזרה. לחלופין, ניתן ואף רצוי לפנות לדלפק הייעוץ שכן שם יש סיכוי טוב יותר לקבל תשובה מהירה יותר. ‏Yonidebest Ω Talk 14:45, 13 במאי 2007 (IDT)

Drayer.JPG[עריכת קוד מקור]

במסגרת הטיפול בתמונות בעייתיות במיזם התמונות, שמתי לב כי העלית את התמונה הנ"ל שלא בהתאם להנחיות הברורות המופיעות בדף העלאת קובץ לשרת ובדפי העזרה בנושא תמונות. אנא פעל על פי ההנחיות בדף זה, אחרת התמונה עלולה להימחק בשבוע הקרוב. בהמשך לשיחה זו אני לרשותך לשם מתן מידע ועזרה. לחלופין, ניתן ואף רצוי לפנות לדלפק הייעוץ שכן שם יש סיכוי טוב יותר לקבל תשובה מהירה יותר. ‏Yonidebest Ω Talk 23:34, 26 במאי 2007 (IDT)

1כיור.jpg[עריכת קוד מקור]

שלום, במסגרת הטיפול בתמונות בעייתיות במיזם התמונות אותרה התמונה הנ"ל. רישיונה של התמונה אינו תקין ואינו עומד בהנחיות החדשות המופיעות בדף העלאת קובץ לשרת ובדפי העזרה בנושא תמונות. אנא פעל על פי ההנחיות בדף זה, אחרת התמונה עלולה להימחק בעשרת הימים הקרובים. בהמשך לפנייה זו אני לרשותך לשם מתן מידע ועזרה. לחלופין, ניתן ואף רצוי לפנות לדלפק הייעוץ שכן שם יש סיכוי טוב יותר לקבל תשובה מהירה יותר. ‏Gridge ۩ שיחה 18:46, 23 באוקטובר 2007 (IST)

האם נוכל להשתמש בחלק ממאמריך?[עריכת קוד מקור]

שלום, שמי יוסי חן ואני עורך התוכן של המגזין להנדסה מכאנית. רציתי לדעת אם ניתן להשתמש בחלק מהמאמרים לפירסום אצלנו בפורטל לשירות קהילת ההנדסה המכאנית בארץ. yossi@mechanical.co.il בברכה, יוסי

בשמחה. אשמח אם תיתן קרדיט לוויקיפדיה. כמו כן, אשמח אם תתן לי קישור למאמרים באתר. Poo - שיחה 15:44, 18 ביולי 2008 (IDT)

מפגש[עריכת קוד מקור]

שלום, ברצוני להזכירך כי מפגש ויקיפדיה יתקיים באוניברסיטת ת"א, בשעה 9:30, ביום ו', כ"ט בכסלו ה'תשס"ט, 26 בדצמבר 2008, באולם 223 בבניין גילמן (הפקולטה למדעי הרוח) אשר במרכז הקמפוס. נודה לתרומה של 20 ש"ח (אם הדבר לפי יכולתך) לכיסוי ההוצאות (אם תוכל נא הרשם כאן לעניין זה). יהיו אחלה סופגניות. דרור - שיחה 10:12, 25 בדצמבר 2008 (IST)

משתמש:Poo/ארגז חול2[עריכת קוד מקור]

ארגז החול הועבר לשם נכון. ‏Gridge ۩ שיחה 20:28, 7 בספטמבר 2009 (IDT).

תודה. Poo - שיחה 20:53, 7 בספטמבר 2009 (IDT)

אסם בחינת המומלצים 2004/5 - חלק ד' ואחרון[עריכת קוד מקור]

שלום, בבדיקת הגרסאות הקודמות של הערכים העומדים לבחינה, נראה כי כתבת את אחד הערכים או יותר. הבחינה וההצבעה יחלו ביום 1 בדצמבר 2009 כאן. הרבה תודה, ‏Ori‏ • PTT‏ 20:37, 24 בנובמבר 2009 (IST)

שיניתי לך בארג"ח[עריכת קוד מקור]

הכנסתי את הקטגוריה והבינויקי לתג "nowiki". באופן כללי לא שמים קטגוריות (פרט לקטגוריות העשויות לדבר) ובינויקי במרחב משתמש. לא נרצה שהערך ברומנית למשל יקשר לארגז החול, ובדומה הקטגוריה. כשתעלה את הערך היפה למרחב הערכים, אל תשכח להסיר את התג.

בברכה - קיפודנחש - שיחה 18:17, 4 בינואר 2011 (IST)

גלגול במישור משופע[עריכת קוד מקור]

שלום. ראיתי שאתה יודע לטפל באופן יסודי במשוואות מומנטים. אולי תוכל לענות על השאלה ששאלתי כאן: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%94%D7%9B%D7%94_%D7%90%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%94#.D7.92.D7.9C.D7.92.D7.95.D7.9C_.D7.91.D7.9E.D7.99.D7.A9.D7.95.D7.A8_.D7.9E.D7.A9.D7.95.D7.A4.D7.A2

תודה. משה פרידמן - שיחה 01:09, 11 במרץ 2011 (IST)

שלום, בשאלה לגבי המומנטים - פשוט הייתה לי את ההוכחה מוכנה. לגופו של עניין, ממה שאני זוכר, יש לחשב את המשו' סביב מרכז המסה, סביב מרכז סיבוב קבוע, או סביב מרכז סיבוב רגעי (במקרה של חישוב מהירויות בלבד) - שהוא, במקרה של גלגול ללא החלקה - בנק' המגע עם הקרקע. גם אם חישבת וקיבלת תוצאה הדומה לפי שטיינר, אין זה אומר שהדרך בהכרח נכונה, לפעמים זה יוצא כך כאשר במקום להשתמש בנוסחאות מעבר [ייתכן והם המפתח לפתרון] משתמשים בשטיינר (ולפעמים מגיעים לאותה תוצאה - אך בדרך לא נכונה). בקיצור, אני לא ממש זוכר/יודע לפתור את הבעיה. Poo - שיחה 10:10, 11 במרץ 2011 (IST)

עמנואל צור[עריכת קוד מקור]

ראה, בבקשה, את הערותיי בדף השיחה. Shannen - שיחה 16:43, 18 ביוני 2012 (IDT)

תיקנתי את השנה ל-1943, כפי מה שמופיע בערך מחלקת הטיס, אין לי את הספר, אז אני לא יכול לענות על השאלה השנייה. Poo - שיחה 17:01, 18 ביוני 2012 (IDT)