שיחת משתמש:Yoavt

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוך הבא[עריכת קוד מקור]

العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Yoavt, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
שלום יואב וברוך הבא! Lostam - שיחה 22:44, 15 בספטמבר 2010 (IST)

שלום יואב,
רציתי להגיד שהעפתי מבט על הערך עליו אתה עובד עכשיו, והתרשמתי. יהיה נחמד אם תיצור את דף המשתמש שלך. גם נדע עליך יותר, וגם לא תמשוך תשומת לב בדף "שינויים אחרונים".
ושוב אני אגיד, התרשמתי. עבודה יפה מאוד. אלעזר - שיחה 22:11, 15 בספטמבר 2010 (IST)

מפרק מהירות קבועה[עריכת קוד מקור]

בערך אין תוכן כלשהו. אני מסיר את תווית "בעבודה" ואת התמונה שם. השב אותם כשיהיה תוכן ממשי בערך. הייתשלהדוס - שיחה 14:56, 22 באוקטובר 2010 (IST)

אני מבקש להמתין בסבלנות לפני מחיקות, זה יהיה ערך למופת. Yoavt - שיחה 15:02, 22 באוקטובר 2010 (IST)

אין לי ספק. רק רציתי למנוע בלבול במצב בו מישהו מגיע לשם ורואה ש... היי, אין כאן תוכן! הייתשלהדוס - שיחה 15:03, 22 באוקטובר 2010 (IST)
בשביל זה קיימת תווית "בעבודה"... תסתכל מתי נערכה הגרסא האחרונה ואחרי שבוע אתה יכול לערוך, לתקן, או למחוק... בכול מקרה אני אשמח לקבל חוות דעת אחרי שדף יושלם. תודה! Yoavt - שיחה 15:54, 22 באוקטובר 2010 (IST)

מפרק אוניברסלי[עריכת קוד מקור]

שלום יואב,

התרשמתי מאוד מן הערך שבנדון. לא בכל יום מגיע לכאן ויקיפד שזו איכות תרומותיו כבר ברשאית דרכו. שא ברכה! ‏Harel‏ • שיחה 15:55, 22 באוקטובר 2010 (IST)

תודה! Yoavt - שיחה 09:06, 23 באוקטובר 2010 (IST)

קרדן[עריכת קוד מקור]

שלום, קודם כל אני מודה לך בעבור הערכים המעולים שהוספת! ברצוני להיוועץ בך: אני רוצה להוסיף את המונח "קרדן" בערך טרקטור. שם מוזכר רק PTO. אני שמעתי את המונח קרדן בעבר בהקשר המוט (PTO) האם המונח אכן מתאים לתאור המוט או רק המפרק? (אגב על קרדאנו שמעתי קודם לכן רק בהקשר האלגברי, ושמחתי להעשרה). חנוכה מאיר! אילי - שיחה 00:37, 3 בדצמבר 2010 (IST)

למיטב ידיעתי PTO משמעו Power take off , התקן אשר מעביר כוח מגל ההינע של המנוע אל התקן חיצוני כגון מרסס, מזרעה וכו'. הציר המחבר אכן נקרא ציר קרדן כפול, כיוון שיש לו שני מפרקי קרדן בשני קצותיו. כלומר יש גם מפרק קרדן, וגם ציר קרדן כפול, כך שנראה לי שאפשר להשתמש במונח - ציר קרדן כפול לתאור מונח זה. Yoavt - שיחה 14:37, 10 בדצמבר 2010 (IST)

מד מהירות רוח[עריכת קוד מקור]

למרות שטרם סיימת את העבודה על הערך, אני מוצא לנכון להודות לך על העבודה הטובה שאתה עושה. המשך הצלחה.--כ.אלון - שיחה 22:03, 30 באפריל 2011 (IDT)

תודה! Yoavt - שיחה 09:01, 1 במאי 2011 (IDT)

מעוות עיבור ויחס פואסון[עריכת קוד מקור]

שלום יואב, למרות שאני רואה שאתה לא עורך הרבה לאחרונה, אם במקרה אתה שם לב אשמח אם תוכל לכתוב את דעתך להצעותי בשיחה:מעוות ושיחה:מקדם פואסון, תודה ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 20:44, 12 בפברואר 2013 (IST)

משוט[עריכת קוד מקור]

הערך משוט נושא את תבנית בעבודה, אך לא נערך בפועל למעלה מחודש. לטיפולך? Corvus,(שיחה) 18:48, 19 במאי 2014 (IDT)

טופל. Yoavt - שיחה 23:17, 19 במאי 2014 (IDT)

הזירה המערבית במלחמת האזרחים האמריקאית[עריכת קוד מקור]

שלום,

שים לב בבקשה לעריכתי בפתיח הערך. במשפט הפתיחה חשוב לתת את ההגדרה הממצא ביותר של הנושא כי קוראים רבים לא מכירים את הנושא וקוראים את הערך כדי להכיר אותו. כמו כן, האם אתה צריך סיוע עם ספרות לכתיבה על מלחמת האזרחים האמריקאית? כמו כן, אקרא את כל הערך על הזירה המערבית ואתן ביקורת עמיתים מפורטת בהמשך בדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 07:53, 8 באוקטובר 2016 (IDT)

גילגמש, תודה על העזרה. תיקנתי קצת את הסיגנון אבל ההערה במקומה. הערך מתורגם די במדוייק מהערך בויקיפדיה באנגלית. קשה לעלות על הערכים האמריקאים (בויקיפדיה) בנושא מלחמת האזרחים, אבל אכן לעיתים יש לערוך התאמות לקורא העיברי שלא למד על מלחמה זו בבית הספר ולא בקיא בגאוגרפיה של ארצות הברית. מבחינת מקורות אני משתמש בספרים Foote, Shelby. The Civil War: A Narrative של שלבי פוט (אדיר) וב- McPherson, James M. Battle Cry of Freedom: The Civil War Era. כמובן אשמח לביקורת בדף השיחה. בברכה, Yoavt - שיחה 09:26, 8 באוקטובר 2016 (IDT)
יש לנו דף מדיניות מסודר לערכים בתחום זה: ויקיפדיה:מדריך לעיצוב דפים (קרבות) והערך אמור להיות בנוי לפי המתווה המוצג. ערך שבנוי במדויק על פי המתווה וכולל את כל הפרקים יהיה בסוף מומלץ ויוצג בעמוד הראשי. לגבי הספרים, הספרות שלך טובה אבל לפעמים צריך להשתמש במאמרים ובספרים ממוקדים לחיזוק הערך. לגבי התרגום מהוויקיפדיה האנגלית: אני מסכים שבאופן כללי הערכים שלהם על מלחמת האזרחים הם טובים, אם כי באופן אישי אני לא מתרגם ערכים גדולים. אם תרגמת, עליך לציין את זה בתקציר העריכה או בדף שיחה (לא בדקתי אם עשית את זה) אני לא יודע אם אתה מודע לכלל שלנו שאוסר על העתקת הערות שוליים בתרגום. עליך לבדוק באופן אישי את כל הערות השוליים. גילגמש שיחה 10:59, 8 באוקטובר 2016 (IDT)
לגבי מבנה הערך, אני אעבור על דף המדיניות ואשפר בהתאם. במבט ראשון נראה שכול התוכן הנדרש קיים ואף יותר מכך. מה שחסר זו התבנית "סיכסוך צבאי" ואותה אוסיף. אני לא חושב שצריך לשנות את החלוקה לפרקים, מכיוון שזו מעניקה סדר וזרימה לקרבות ולמערכות. את הפתיח נראה לי שכדאי ללטש. ציינתי בדף שיחה שזה ערך מתורגם לאחר ההערה הראשונה שלך. לגבי תרגום, אני באופן אישי חושב שמידת הצניעות ראויה כאן, ולאחר שחקרתי את הערך באנגלית וקראתי ספרות רקע עניפה הגעתי למסקנה שהוא ערך מעולה שראוי להנגישו לקורא העיברי. מבחינת מקורות, לא הייתי מודע לכלל זה בויקיפדיה, למרות שברוב המקרים החלתי אותו על עבודתי גם כך... נשאלת השאלה מה הכוונה ב"לבדוק". האים המקור קיים? האים מספר העמוד בציטוט מדוייק? האים הפסקה המצוטטת אכן רלוונטית לתוכן הערך? אני מבין את ההגיון הכללי של הכלל אבל אני חושב שיש מקרים יוצאי דופן, כמו מקורות נדירים וקשים להשגה. בכל מקרה, אני בתהליך בדיקה של כול המקורות. בנוסף, בתהליך התרגום עברתי על כל הקישורים ותיקנתי קישורים שבורים גם בויקיפדיה באנגלית. אני אוסיף הערה בדף השיחה של הערך כשהתהליך יסתיים. בברכה, Yoavt - שיחה 11:36, 8 באוקטובר 2016 (IDT)
לגבי השאלה שלך: עליך לבדוק שהציטוט אכן מדויק ולא נפלה טעות בעמוד ושהוא קיים מלכתחילה. לגבי תרגום: ציינתי אך ורק את הטעם האישי שלי. לא נובע מכך שתרגום הוא פעולה לא טובה או לא מתאימה או לא מקובלת. להיפך, התרגום מקובל עד מאוד ורבים נהנים לתרגם ערכים משפות זרות. גילגמש שיחה 12:40, 8 באוקטובר 2016 (IDT)
תוספת: כשהצעתי עזרה עם ספרות הכוונה היא שיש לי מאמרים אקדמיים וחומר דומה שאני יכול לשתף איתך. אם תזדקק למשהו כזה פנה אלי בבקשה וציין במפורש איזה מקור אתה צריך (נושא או קרב או שם של אישיות שאתה צריך ביוגרפיה עליה או אירוע נקודתי שאתה מרגיש שאתה צריך להרחיב) וכיוצא באלה דברים. כמו כן, כדאי לבדוק שהערכים שלך מקושרים היטב לערכים אחרים. לכן, כדאי להיכנס לערכים דומים ולבדוק אם ניתן להוסיף בהם קישור לערכים שכתבת. אשמח לסייע כמובן בכל שאלה שתהיה. חוץ ממני יש עוד כמה כותבים בהיסטוריה צבאית ונתן להיעזר גם בהם. גילגמש שיחה 13:13, 8 באוקטובר 2016 (IDT)

דרוש אימות[עריכת קוד מקור]

מקובל יותר להשתמש ב{{דרוש מקור}} (אם לזה אתה מתכוון) במקום ב<!-- דרוש אימות -->. בברכה, ‏אור/Dororשיחהתרומות@ • 15:20, 11 באוקטובר 2016 (IDT)

לא לזה התכוונתי... האמת שיש מקורות טובים - שהגיעו מהערך באנגלית - רק שעדיין לא הספקתי לוודא את נכונותם; זאת אומרת לפתוח את הספר בעמוד המתאים ולראות שאכן זה מתאים. ההערה ששמתי רק תעזור לי לנהל את התהליך הזה. בברכה, Yoavt - שיחה 22:30, 11 באוקטובר 2016 (IDT)

הכפלת האות ו באמצע מילה[עריכת קוד מקור]

על פי כללי הכתיב חסר הניקוד של האקדמיה ללשון העברית, שהתקבלו בוויקיפדיה, וי"ו עיצורית (העיצור W או V) נכפלת כשהיא באמצע מילה, למשל: תקווה, זווית. האות אינה נכפלת בראש המילה ובסופה, למשל: ויקיפדיה, ורד, ותיק, צו. וי"ו בראש מילה נכפלת כאשר לפניה מצטרפת אחת מאותיות השימוש (מש"ה וכל"ב), אך לא אחרי וי"ו החיבור. לכן מהמילה "ויקיפדיה" נקבל "בוויקיפדיה", אך "וויקיפדיה" (כלומר וּוִיקיפדיה), ומהמילה "וֶרד" נקבל "הוורד", אך "וורד" (כלומר וּוֶרד). הכלל אינו תקף למקרים שבהם תנועת O או U מופיעה לאחר וי"ו עיצורית. במקרים אלה יש להכפיל את האות, כי אחת האותיות משמשת עיצור, והשנייה אם קריאה; למשל: "וושינגטון" או "ווד". גילגמש שיחה 11:07, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

תודה Yoavt - שיחה 17:39, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

ברוך אתה יואב יוצר הערכים[עריכת קוד מקור]

אני כותב עבודה סמינריונית על היהודים במלחמת האזרחים ונחשפתי לעבודתך.

אין לי אלא לכרוע, להשתחוות ולהעריך אותך על היכולת להתמודד עם הנושא ולתרגם אותו לאנגלית! בעיני הקרבות (כלומר שמות של מקומות, מצביאים, מספרי הרוגים ופצועים ומהלכים צבאיים תמוהים) הם אחד הנושאים המשעממים ביותר וכל אימת שאני יכול אני בורח לחלקים המעניינים יותר. לא נותר לי אלא להעריך אותך על פעלך, ישלם אלוהי אברהם לינקולן שכרך.

אגב, קשה לי להבין איך העובדה שמדובר במלחמה מיותרת לחלוטין (על אף שהיא לא שווקה ככזו לפני 150 שנה) לא מרפה את ידיהם של כל העוסקים בתחום באובססיה. אין באמת אידאלוגיות גדולות, טובים נגד רעים, סתם שני צדדים שהכניסו את עצמם להריון והרגו זה בזה עד שנמאס להם.

77.126.5.190 00:54, 15 ביוני 2017 (IDT)
תודה. לדעתי הקריאה בוויקיפדיה לא משקפת את הדרמה שהתחוללה בזמן המלחמה הזו. אני נחשפתי למאורעות המלחמה בזמן קריאת הספר של שלבי פוט (The Civil War: A Narrative), אשר מתאר את המלחמה והמשתתפים בה בגישה נרטיבית מרתקת. לעתים הרגשתי כאילו אני קורא את "שר הטבעות" (גם מבחינת נפח הטקטסט, שלושה כרכים), רק שזה קרה באמת. הסיבות למלחמה היו רבות ומגוונות, אולם הסיבה הבסיסית הייתה המחלוקת על גורלה של העבדות באמריקה, ובמיוחד בטריטוריות החדשות שנוספו לארצות הברית ממערב. בבסיס הדברים אלה לא היו "סתם שני צדדים", אלא צד הדוגל בשוויון ובחופש, וצד המקדש את הדיכוי והגזענות, אבירי עליונות הגזע הלבן. במובנים רבים הדי המלחמה ההיא הגיעו עד המאה העשרים, ושחרור העבדים לא הושלם במלואו עד תנועת זכויות האזרח בשנות השישים.Yoavt - שיחה 09:50, 25 ביוני 2017 (IDT)

תודה על המענה. אין לי אלא להסכים עם הערתך בדף השיחה לגבי הערות השוליים, זה באמת דורש טיפול... מעניין שנהנית מהספר של שלבי פוט, מהערך עליו הוא לא נראה מעניין (בניגוד ללמשל הווארד זין, 'היסטוריה עממית של ארה"ב' שעל פניו נראה מגניב. אגב, קראת? אני לא מצליח להשיג אותו, מעניין אותי מה הוא כותב שם על המלחמה).

77.126.100.178 16:29, 27 ביוני 2017 (IDT)
הספר של הווארד זין הוא נהדר, קראתי את התרגום לעיברית. הזווית שהוא נותן על המלחמה היא חלקית ביותר אך מעניינת. בכול מקרה אני ממליץ בחום לקרוא את הספר הזה.Yoavt - שיחה 14:23, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

והנה זה מוכן. תודה על הסיוע! 82.31.32.26 03:41, 18 בינואר 2018 (IST)

בירכותי! נראה מעניין, אני אקרא. אני שמח שהערכים על מלחמת האזרחים עזרו לך! Yoavt - שיחה 10:15, 22 בינואר 2018 (IST)

מערכת ויקסבורג ערך מומלץ[עריכת קוד מקור]

יואב שלום. קראתי את הערך והתרשמתי שמדובר בערך מפורט ומושקע. לעניות דעתי, הערך במצבו הנוכחי ראוי להפוך לערך מומלץ, למרות שלפי עדותך רובו מתורגם מהערך הקיים בויקי באנגלית, ואני מציע לך להגיש אותו לדיון המלצה. איש שלום - שיחה 23:40, 17 בדצמבר 2017 (IST) איש שלום - שיחה 23:40, 17 בדצמבר 2017 (IST)

תודה רבה! אני מקווה שנהנית לקרוא את הערך. אני אשקול את הצעתך בחיוב; איך מגישים ערך לדיון המלצה? Yoavt - שיחה 11:00, 18 בדצמבר 2017 (IST)
אתה יכול לפנות אל גארפילד בדף השיחה שלו, ולבקש ממנו שיצרף את הערך לרשימת ההמתנה של הערכים המומלצים. איש שלום - שיחה 17:43, 18 בדצמבר 2017 (IST)
הערך נראה מעולה, הוספתי אותו לדיונים. שים לב, זה תהליך שיכול לקחת הרבה זמן - אז תהיה סבלני :-). גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 13:44, 19 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה גארפילד ו- איש שלום ! Yoavt - שיחה 14:10, 19 בדצמבר 2017 (IST)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[עריכת קוד מקור]

WMF Surveys, 21:32, 29 במרץ 2018 (IDT)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

WMF Surveys, 04:30, 13 באפריל 2018 (IDT)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

WMF Surveys, 03:40, 20 באפריל 2018 (IDT)