לדלג לתוכן

Atom Heart Mother World Tour

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Atom Heart Mother World Tour
כרזת הופעה של פינק פלויד במלבורן אוסטרליה ב-1971
כרזת הופעה של פינק פלויד במלבורן אוסטרליה ב-1971
כרזת הופעה של פינק פלויד במלבורן אוסטרליה ב-1971
מאת פינק פלויד
אלבום נתמך Atom Heart Mother
תאריך התחלה 12 בספטמבר 1970
תאריך סיום 11 באוקטובר 1971
לגים 4
מספר הופעות 92
כרונולוגיית הופעות פינק פלויד
The Man and The Journey Tour
‏(1969‏)
Atom Heart Mother World Tour
‏(1970-1971‏)
Meddle Tour
‏(1971‏)

Atom Heart Mother World Tour היה סיבוב הופעות בינלאומי של להקת פינק פלויד. הסיבוב התחיל בספטמבר 1970 והסתיים באוקטובר 1971.[1] במהלכו הלהקה הגיעה לראשונה למדינות כגון אוסטרליה ויפן. הופעות אלו נועדו לקדם את אלבומם החדש של הלהקה תחת אותו השם, שהיצירה המרכזית מתוכו, כללה השתתפות של כלי נגינה קלאסיים רבים. כדי לנגן חלקים אלו, שכרה הלהקה תזמורות ונגנים קלאסיים מקומיים בכל מקום בו הם הופיעו.

במהלך שהותם ביפן, הלהקה נדרשה להחליט על הדימוי של העטיפה לאלבומם העתידי Meddle. המעצב הגרפי של אלבומיהם סטורם ת'ורג'רסון יצר קשר עם הלהקה בשיחת טלפון טרנס-אטלנטית והציע דימוי אשר לא היה מקובל על הלהקה, שביקשה שהעטיפה תציג דימוי של "אוזן מתחת למים", וכך אכן היה.[2]

לפני תחילת סיבוב ההופעות, פינק פלויד ניגנו בהופעות בתחילת 1970 שירים ממגוון הרפרטואר שלהם, לרבות קטע אינסטרומנטלי שנכתב עבור הפסקול של הסרט נקודת זבריצקי. הקטע נקרא "The Violent Sequence" (בתרגום חופשי:"הקטע האלים"). קטע זה היה הבסיס לשיר "Us and Them" שמאוחר יותר ייכלל באלבומם הנמכר ביותר – The Dark Side of the Moon. ההבדל העיקרי בין הקטעים היה היעדר המילים מהגרסה הראשונה. למעט זאת, שני הקטעים זהים כמעט לחלוטין. קטע נוסף שניגנו באותה תקופה בשם "Embryo", לא פורסם בתקליט עד ליציאת תקליט האוסף של הלהקה "Works".
בינואר 1970, התחילה הלהקה לנגן בהופעות קטע אינסטרומנטלי ללא כותרת, שייהפך בסופו של דבר לשיר המרכזי של אלבומם הבא Atom Heart Mother. בשלב זה, הקטע עדיין נוגן ללא עיבוד לתזמורת ומקהלה, כפי שהוא יופיע בגרסת האלבום (בעזרתו של המלחין רון גיסין, שעזר ללהקה לסיים את העבודה על היצירה). זו הייתה הפעם הראשונה שהלהקה ניגנה קטע לא גמור בהופעות חיות כחלק מתהליך העבודה עליו (דבר שהם ימשיכו לעשות עד 1975).

רשימת שירים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

רשימת שירים אופיינית של הופעת הלהקה במהלך הסיבוב כללה את סדר השירים הבא:

חברי הלהקה בסיבוב ההופעות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

תאריכי הופעות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  1. ^ רשימה מלאה של תאריכי הופעות ומיקומן של להקת פינק פלויד בין השנים 2005-1964
  2. ^ Mason, Nick (2005), Philip Dodd, ed., Inside Out - A Personal History of Pink Floyd (Paperback ed.), Phoenix p. 160