לדלג לתוכן

SVT2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
SVT2
פרטי הערוץ
מדינה שוודיה
תאריך השקה 5 בדצמבר 1969 ; לפני 47 שנים
בעלות Sveriges Television
שפה שוודית, פינית, סאמית צפונית, שפת הסימנים (בשוודית)
משרד ראשי סטוקהולם עריכת הנתון בוויקינתונים
פורמט תמונה (576i (SDTV)
720p (HDTV
http://www.svt.se/
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

SVT2 הוא ערוץ טלוויזיה ציבורי המשודר בשוודיה, הנמצא בבעלות המשדר הציבורי Sveriges Television.

הערוץ הושק ב-5 בדצמבר 1969 בידי חברת Sveriges Radio, ובמשך שנים רבות היה הערוץ הפופולרי ביותר בשוודיה, אך כיום הוא משמש כערוץ טלוויזיה של SVT, ומשדר תוכניות בעלות מדרוג נמוך לעומת ערוץ SVT1 המרכזי. נכון ל-2018 ממוצע הרייטינג של הערוץ הוא 6.3%.

לאורך שנות ה-60 התחולל ויכוח בנושא ערוץ טלוויזיה שני, עקב פתיחת ערוץ Radiotjänst TV ב-1956. חלק רצו כי הערוץ החדש יהיה פרטי וימומן מפרסומות, אך הוחלט כי הערוץ יהיה ציבורי, וכי Sveriges Radio, ישדר את הערוץ

TV2 החל לשדר ביום שישי 5 בדצמבר 1969 - אירוע הידוע כמו "פיצול ערוץ" (kanalklyvningen). בעוד TV1 שודר על תדרים VHF, בערוץ TV2 השתמשו בתדר UHF, כלומר הצופים נאלצו לקנות ממיר מיוחד על מנת לצפות בשידורי הערוץ.

אף על פי ש-TV2 היה חלק מאותה חברה, הם היו בעלי מנהלים עצמאיים ואת שניהם עודדו להתחרות אחד עם השני. שני הערוצים הסכימו מאוחר יותר שלא להתחרות ישירות זה בזה, לדוגמה תוכניות סוף השבוע שודרו ביום שישי בערב ב-TV2 וב-TV1 במוצאי שבת.

שני הערוצים גם חלקו חברת חדשות ארצית, TV-nytt ששידר מבזקים קצרים ב-7 בערב וב-9 בערב. הפורמט הראשוני גרם להאשמות של חברת החדשות בהטיה של החדשות לצד שמאל, וערוץ TV2 אף תואר "ערוץ אדום".

השימוש בתדרים UHF העניק לראשונה לערוץ TV2 אפשרות לשדר תוכניות מקומיות. בנובמבר 1970 הושק מגזין החדשות האזורי הראשון, Sidnytt.

לאחר שהחלו לעלות לשידור בהדרגה מגזיני חדשות אזוריים ברחבי המדינה, TV2 הוגדר מחדש כערוץ כלל-שוודי ביולי 1987.

ממיר שהועברו בו שידורי TV2

ההיערכות מחדש סייעה ל-TV2 להפוך לערוץ הנצפה ביותר בשוודיה, אם כי בשנת 1994 הערוץ איבד את ההובלה לרשת הטלוויזיה המסחרית. התחרות הגוברת הובילה להיערכות מחדש של SVT2 בשנת 1996, במסגרתה הושקו תוכניות חדשות ומגזינים עברו לערוץ SVT1.

תוכניות בערוץ SVT2 הן לרוב תוכניות איכותיות יותר מאשר בערוץ הראשי SVT1. שידורי הערוץ כוללות תוכניות בשפות הסאמיות והפינית, סרטים, אקטואליה וכיסוי פרלמנטרי.

הערוץ אינו משדר 24 שעות ביממה. נכון ל-2015 SVT2 מסיים את שידורי ב-0:55 בלילה וחוזר לשדר בין 8 ל-9 בבוקר.

בשעה 5:15 בערב, SVT2 מתחיל את לוח הזמנים של הערב עם שלושה מבזקי חדשות בשפות מיעוטים: סאמית צפונית, שפת הסימנים בשוודית ובפינית, ואחריהם תוכנית דוקומנטרית. תוכנית החדשות המרכזית, Aktuellt, בשעה 09:00 כולל עדכוני ספורט, חדשות תרבותיות ואזוריות ומזג האוויר.

תוכניות רכש

[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • אתר האינטרנט הרשמי של SVT2 (בשוודית)
  • SVT2, במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]