WWE RAW

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הלוגו של RAW

Monday Night Raw היא תוכנית האבקות מקצועית שבועית המשודרת ברשת USA Network ובישראל בספורט 1 ומופקת על ידי ארגון ההיאבקות הבידורי WWE, המציג קרבות היאבקות ועלילות מפותלות המוצגות על ידי שלל דמויות מתאבקים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחלת השידורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1993 החל ה-WWE לשדר אחת לשבוע פרק בתוכנית ששודרה באולם הומה קהל. התוכנית הועברה בשידור ישיר בניגוד לתוכניות היאבקות בעבר אשר הוקלטו ועברו עריכה.

מלחמת הרייטינג[עריכת קוד מקור | עריכה]

באמצע שנות ה-90 של המאה ה-20, ארגון ה-WCW בבעלותו של טד טרנר, הפיק תוכנית טלוויזיה שבועית משלו אשר נקראה Monday Nitro, תוכנית זו הועברה בשידור חי ראש בראש מול RAW של ה-WWE ובכך החל לו עידן של מלחמת רייטינג בין שתי חברות ההיאבקות המתחרות.

ה-WCW שהיה בבעלותו של המיליארדר טד טרנר החל לרכוש מתאבקים רבים מה-WWE המתחרה, ובכך איזנו את כוחם אל מול ה-WWE והמאבק על קהל הצופים היה צמוד ביותר.

במהלך 1996, הכוכבים הראשיים של Monday Nitro האלק הוגאן וסקוט הול הודיעו על הקמת קבוצת ה-NWO אשר עומדת ל"השתלט" על ארגון ה-WCW. עלילה בדיונית זו גרמה לעלייה רבה ברייטינג של התוכנית והשליטה באותה תקופה בענף ההיאבקות הבידורית עברה לידיה של ה-WCW שבמשך 85 שבועות רצופים עקפה ברייטינג את Monday Night Raw של WWE.

העלילות החדשניות שהציגו ב-Nitro עשו את שלהם לעומת הסיפורים המיושנים והילדותיים של RAW. אריק בישוף, שהיה מנהל התחרויות של ה-WCW, ניצל את העובדה שלפעמים השידורים של RAW היו מוקלטים, והוא השתמש בכך כדי לגלות לקהל הצופים ב-Nitro את תוצאות הקרבות והאירועים שהיו ב-RAW באותו ערב, וזאת כדי לא למשוך צופים לצפות בתוכנית המתחרה.

באפריל 1998 לאחר מופע הרסלמניה 14 של ה-WWE תמונת המצב במלחמת הרייטינג השתנתה כאשר RAW גברה על Nitro בכמות הצופים, וזאת בעקבות העלילות של ה-WWE שהפכו ליותר חצופות ו"בועטות", וכללו בין היתר גסויות, קטטות אלימות ומערכונים מבדרים שצחקו על ה-WCW שלעומת זאת לא חידשה דבר ונותרה עם הסיפורים המשעממים עם אותן דמויות ישנות. ה-WWE החלו לקדם כוכבי היאבקות חדשים ופופולריים במיוחד דוגמת סטון קולד סטיב אוסטין, טריפל אייץ', דה רוק , הקברן ועוד.

תקרית מפורסמת במלחמת הרייטינג הייתה בינואר 1999, כאשר Nitro שנהגו לגלות לצופיהם את תוצאות תוכניות RAW המוקלטות, סיפרו בשידורם על הזכייה הצפויה של מיק פולי באליפות ה-WWE ב-RAW. גילוי זה גרם ליותר מחצי מיליון צופים לעבור לצפות ב-RAW של אותו ערב, מה שהיווה טעות היסטורית ל-WCW.

ה-WCW החלו לאבד צופים ולהפסיד כסף רב, עד אשר הארגון קרס בשנת 2001. במרץ של אותה שנה ה-WWE הכריזו על קנייתה של ה-WCW והתוכנית RAW ו-Nitro שודרו בו זמנית, שם הכריז וינס מקמהון, הבעלים של ה-WWE, על הניצחון במלחמת הרייטינג.

הפיצול[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2002, הוחלט לחלק את ה-WWE לשתי תוכניות שונות, עם יצירת תוכנית חדשה בשם Smackdown! שתשודר ביום שישי. RAW לעומת זאת שנחשבת לתוכנית הדגל של הארגון תישאר באותו יום ובאותה שעה, אך תאבד מספר לא מבוטל של מתאבקים לטובת Smackdown! וזאת בעקבות תופעת ריבוי המתאבקים ב-WWE שנוצר לאחר שהחברה רכשה את ארגוני ה-WCW וה-ECW יחד עם כוכביהם.

נקבע שלכל תוכנית יש סגל המתאבקים משלה, תארים משלה ועלילות שונות. לאחר שאלוף ה-WWE אז ברוק לסנר עבר לSmackdown! יחד עם חגורת האליפות, הוחלט ליצור תואר אליפות חדש ל-RAW שנותרה ללא אליפות משמעותית.


הפיוד של סינה ולאורנייטיס נמשך[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ון לאורינייטיס , ה-GM של ראו החדש פיטר את ג'ון סינה ולאחר רסלמניה ,באירוע Over The Limit (מעבר שיא) לאורנייטיס נלחם נגד ג'ון סינה וניצח אותו על ידי עזרה של ביג שואו אשר לאורנייטיס פיטר אותו שבוע לפני האירוע (ביג שואו עזר ללאורנייטיס כדי להחזיר לו את עבודתו). אחר כך לאירוע No Way Out הקרוב נקבע קרב ביג שואו נגד ג'ון סינה בקרב סטיל קייג' שבו אם ביג שואו יפסיד ללאורנייטיס יודח מהתפקיד ג'ון סינה ניצח ואחר כך מר מקמהן שישב לידו באירוע ואמר לו שהוא מפוטר. לאחר מכן ג'ון סינה ביצע על לאורנייטיס לתרגיל הסיום שלו על השולחן השדרנים. ג'ון לאורינייטיס היה ה-GM של Raw עד שפוטר ובמסגרת תפקידו עשה כמה שינויים קטנים שגרמו לנזק רב. לאחר פיטורו הגיע בראד מדוקס והיה ה-GM של Raw , וגם הוא פוטר לאחר מכן.


Raw כיום[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שפוטרו ויקי גררו ובראד מדוקס , הנהלת ה-WWE לקחה על עצמה את תפקיד המנהל הכללי של Raw ושל סמאקדאון (לאחר איחוד האליפויות הראשיות של כל רוסטר) וכיום טריפל אייץ' וסטפני מקמהן הם המנהלים הכלליים של Raw.

אלופי הרוסטר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אליפות אלוף/אלופים תאריך זכייה אירוע אלוף קודם
אליפות ה-WWE העולמית במשקל כבד סת' רולינס 29 במרץ 2015 WrestleMania 31 ברוק לסנר
אליפות ארצות הברית של ה-WWE ג'ון סינה 29 במרץ 2015 WrestleMania 31 רוסב
אליפות הזוגות של ה-WWE The Prime Time Players 14 ביוני 2015 money in the bank 2015 The New Day
אליפות הדיוות של ה-WWE ניקי בלה 23 בנובמבר 2014 Survivor Series 2014 AJ לי
האליפות הבין יבשתית רייבאק 31 במאי 2015 Elimination Chamber 2015 פנויה

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]