אמנון וייס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית
מאזן מדליות
מתחרה עבור Flag of Israel.svg  ישראל
המשחקים הפאראלימפיים
כסף תל אביב 1968 הדיפת כדור ברזל
ארד תל אביב 1968 הטלת כידון
ארד תל אביב 1968 זריקת דיסקוס
אליפות העולם בכדורסל כיסאות גלגלים
זהב 1968 כדורסל
משחקי סטוק מנדוויל
זהב 1962 הדיפת כדור ברזל
זהב 1962 הטלת כידון
זהב 1963 הטלת כידון
כסף 1967 הטלת כידון
כסף 1967 הדיפת כדור ברזל
ארד 1967 זריקת דיסקוס
ארד 1967 זריקת אלה

אמנון וייס (נולד בשנת 1943) הוא איש עסקים ישראלי ואלוף פאראלימפי לשעבר.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בישראל למאיר ולאה וייס, ממשפחת מייסדי רמת גן. בילדותו לקה במחלת פוליו, ונותר עם נכות קלה. בנעוריו הצטרף למועדון ספיבק והיה מהספורטים הראשונים בתחום.מרכז הספורט לנכים, הוא התאמן בתחומים שונים של אתלטיקה תוך כדי לימודי כלכלה וסוציולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. בהמשך הוא למד מנהל עסקים וסיים תואר MBA באוניברסיטת תל- אביב.בתקופה הנ"ל הוא גם לימד שיווק בבר-אילן.

וייס היה חבר במשלחת הישראלית למשחקי סטוק מנדוויל, וייס זכה במדליית זהב בהטלת כידון ובהדיפת כדור ברזל. עוד לפני אולימפיאדת הנכים של 1968 זכה וייס בארבע מדליות במשחקי סטוק מנדוויל של 1967 (שתיים מכסף, בהטלת כידון והדיפת כדור ברזל ושתיים מארד, בזריקת דיסקוס ובענף נוסף) והיה אלוף המדינה בהדיפת כדור ברזל. באולימפיאדת הנכים, וייס היה שחקן בקבוצת כדורסל הנכים של ישראל שזכו במדליית זהב ווייס עצמו זכה בשלוש מדליות באתלטיקה.

בשנות ה-70 המוקדמות, וייס ואשתו דניאלה היו בין חברי המייסדים של גוש אמונים, ומאז שנת 1975 מתגוררים בקדומים ,שבה דניאלה נבחרה לראשות המועצה המקומית, וכיהנה בתפקידה 11 שנים. כיום וייס הוא בעלים של חברת נדל"ן וכן בעל יקב בוטיק.(גבעות)

וייס מחזיק בנכסי נדל"ן רבים באזור תל אביב והשומרון, ביניהם מבנה 'קפה ביאליק' ברחוב ביאליק[1], חנות בכיכר המדינה[2] ויקב גבעות (בבעלות משותפת עם חתנו). בעבר היה מבעלי חברת הולנד ישראל שעסקה ביבוא ומסחר במתכות יקרות,תכשיטים וכיוצא בזה. .בשנת 1992 הוא מכר את חלקו לשותפיו. כיום הוא עוסק בעיקר בהשקעות בנד"לן. וכןבעל יקב בוטיק. וייס הוא אב לארבע בנות. בפסח 2002 נרצחו חתנו של וייס, אברהם גביש, שני הוריו וסבו על ידי מחבל בפיגוע באלון מורה.


הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]