ויקיפדיה:בירורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:בר

ארכיון

ארכיונים


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

דף זה משמש את הקהילה וחבריה לשם בירור נוסף של אירועי עימות בין משתמשים בוויקיפדיה, מסוג: הפרות של כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, מלחמות עריכה בניגוד לכללים, תקצירי עריכה פוגעניים, התבטאויות לא הולמות בדיונים ובדפי שיחה, התנהגות מאיימת, שימוש בלתי נאות בהרשאות מחיקה, שחזור מהיר, חסימה וכדומה.

הדף מיועד לטיפול בתלונות ממוקדות העוסקות באירוע אחד או יותר מן העבר הקרוב. בדרך כלל, הדיון שיתקיים בעקבות התלונה אינו מהווה הצבעה, אלא בירור בשאלה מהי דעתם של משתמשים ומפעילים אחרים על הדרך שבה נשוא התלונה פעל/ה והדרך שבה יושמה מדיניות ויקיפדיה במקרה המדובר. אם הדעה בדיון תטה לטובת עמדתם של מגישי התלונה, ימצאו אלו שיהיו מוכנים לתקן את המעוות או להציע פשרה הוגנת לפתרון המחלוקת בדרכי נועם; ואם לא, ניתן יהיה לקבל הסברים נוספים שיקלו על מגישי התלונה בעריכות הבאות. יוצא דופן לכלל זה: הצבעה המתקיימת לאחר חסימה ארוכה של משתמשים ותיקים, שתתקיים על פי הנוהל המתאים, ולא זה המפורט כאן.


אנא קראו בעיון את הנהלים הבאים לפני שתשטחו את טענותיכם.


טוען את הלשוניות...
 • על פותח הדיון להודיע לנילון על הבירור.
 • את הבירור יכולים לפתוח כל אלה המרגישים שנעשה להם עוול על ידי משתמשים אחרים או מי מטעמם, לרבות מפעילי מערכת.
 • ככלל, יש לפתוח בירור רק לאחר שמוצו האפשרויות האחרות (ובפרט פנייה לנילון).
 • הדיון יפתח ב־==כותרת== קצרה שאינה כוללת את שם המשתמש/ת, שם המתלונן/ת או כל שם אחר.
 • הדיווח חייב לכלול הפניות לעריכות ולדיונים המדוברים, במתכונת [[שם הדף]], [[שיחה:שם הערך]], ואל המשתמשים הקשורים בנוסח {{משתמש|שם משתמש}}.
  • במקרה של דיווחים על שחזור או שינויים ספציפיים, נא להציג קישור להשוואת הגרסאות.
  • לטענות על מחיקה יש לצרף קישור לערך המחוק (למפעילים יש גישה לגרסאות שנמחקו).
  • לטענות על חסימה יש לצרף קישור אל שם המשתמש, בנוסח [[שיחת משתמש:שם המשתמש|שם המשתמש]].
 • אפשר לאגד כמה מקרים הקשורים באותו עניין בתלונה אחת.
 • על כל המשתתפים בדיון לחתום על תגובתם באמצעות הרצף ~~~~.
 • מן הראוי, שהמשתמשים שהתלונה מתייחסת אליהם יגיבו באופן מפורט וברור, ויסבירו (אם גם בקיצור) את שיקוליהם.
 • גם משתמש חסום רשאי להגיב בדיון הנערך בעניינו בדף הבירורים.
 • הדיון פתוח בפני המשתמשים הרשומים שלהם ותק של חודש ולפחות מאה עריכות בדפי התוכן.
 • הודעות שאינן חתומות, או שהחותם עליהן אינו עומד בתנאי הסעיף הקודם, יימחקו.
 • המגיבים מתבקשים למקד את התייחסותם אל המקרה המדובר, אלא אם נטען שהפעולה מוצדקת בגלל אירועים קודמים.
 • המגיבים כולם מתבקשים לקצר, ולא להפוך דף זה לבימת דיונים. בפרט, אם מסתמן רוב ברור לצד אחד, אין צורך להמשיך ולנאום בזכות אותה עמדה.
 • אם הדיון עוסק באופן משמעותי בתוכן הערך, רצוי להעביר אותו לדף השיחה המתאים (ולהשאיר כאן קישור).
 • משתמשים ומפעילים שהחליטו להפוך את הפעולה העומדת לדיון (לבטל מחיקה, לשחרר חסימה, וכולי), יתעדו מעשיהם אלה בדף הדיון.
 • כשנערך דיון בעניינו של משתמש, המשתמש יכול לעצור את הדיון על ידי הודעה על פרישה. במקרה כזה המשתמש ייחסם ללא הגבלת זמן, והדיון ייעצר ויאורכב מיד. אם ירצה (אחרי יומיים, שבועיים או שנתיים), יוכל המשתמש לבקש לחדש את הדיון, והמשך הדברים ייקבעו לפי תוצאות הדיון המחודש.
 • דיונים יאורכבו מיד לאחר סיום הדיון לפי הוראות הסיום הנ"ל.
 • דיונים יאורכבו לדף השיחה של נושאם (ערך, מדיניות וכו'). אחרת, לדפי הארכיונים שמשמאל.
 • יש להשאיר אזכור לארכוב בצורת כותרת + הפניה בארכיון האחרון בצד שמאל.לפתיחת דיון חדש בדף זה, לחצו כאן


תוכן בלתי־הולם בדף משתמש

בדף המשתמש של ברוקולי מופיעה תבנית עם תוכן גזעני: הבעת שנאה כלפי אנשים מעם מסוים (קישור לגרסה שהתבנית מופיעה בה). לדעתו של ברוקולי עצמו מדובר כנראה בבדיחה בלתי־מזיקה או במחאה לגיטימית, אבל הניסוח הזה מפר באופן ברור את מה שכתוב בפסקת „ממש יש להימנע” בדף ויקיפדיה:דף משתמש, בפרט „שימוש במילים בוטות או בשפה לא הולמת” ו„תוכן פוגעני, מעליב או תוקפני כלפי מגזרים או פרטים באוכלוסייה” ומספר עורכים העירו לו על כך.

ביקשתי מברוקולי למחוק את התבנית והוא לא עשה זאת. כשמחקתי אותה בעצמי הוא שחזר אותי בטענה ש„חופש הביטוי במרחב המשתמש כאן הוא ערך עליון” וקרא לי „משחית”.

לא הצלחתי למצוא מדיניות בנושא הזה. העליתי את הבעיה בשיחת ויקיפדיה:דף משתמש. גילגמש הציע לחסום. אני מסכים, אבל מכיוון שאני כבר מעורב בפרשה, אני מבקש את דעת הקהילה בנושא. ברוקולי כמובן לא יאהב את ההשוואה, אבל כמה זה שונה, למשל מהניסויים שעשה בדף המשתמש שלו חכם חנוכה בזמנו, ניסויים ששוחזרו פעם אחר פעם והובילו לחסימתו? האם אכן אין גבול לחופש הביטוי במרחב המשתמש? אם כן, אז בשביל קיימת מדיניות ויקיפדיה:דף משתמש?

תודה. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 17:03, 15 בדצמבר 2014 (IST)

אמיר, רק שאלה, אתה זוכר את הפולמוס שהיה סביב זה בדף שיחתה של צביה? --יעלי 1 - שיחה 17:18, 15 בדצמבר 2014 (IST)
לא כל־כך ברור לי למה אני צריך „לזכור” את זה. האם מצופה מכל מי שפותח בירור לקרוא קודם את כל דפי שיחת המשתמש בוויקיפדיה?
ולא, אני לא מכיר את המקרה, ולא ברור לי למה זה צריך להיות קשור לדיון בדף שיחה אחר. אם נראה לך שזה רלוונטי, אשמח לקבל קישור. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 17:23, 15 בדצמבר 2014 (IST)
זה קשור, באופן הדוק. אנסה למצוא בשבילך את הקישור. זה נכתב כבדיחה, הלא המשפט הזה מסורס מתוכו, ברוקולי העתיק זאת כמחאה יעלי 1 - שיחה 17:28, 15 בדצמבר 2014 (IST)
גם אם זאת בדיחה, זה לא הולם.
אני ויקיפד כבר עשר שנים ואני עדיין לא מבין מה הבדיחה ומה הרקע לעניין. איך מישהו שאינו ויקיפד מנוסה אמור להבין שזאת בדיחה ולא אמירה גזענית? --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 17:30, 15 בדצמבר 2014 (IST)
גם אני הצבתי לא מזמן את התבנית המדוברת בדף המשתמש שלי למשך שבוע כאות מחאה על הדברים הקשים שהוטחו כלפי צביה (אף על פי שאני טרחתי להדגיש שמדובר בציטוט משירו של אביב גפן והייתי ממליץ לברוקולי לנהוג כמוני). גם אני התבקשתי להסיר את התבנית. הדברים שכתבתי אז רלוונטיים גם לדיון הנ"ל: "נבצר מבינתי איך אפשר להיעלב ממשפט שאומר: "אני שונא אנשים, בעיקר פולנים, בעיקר גזענים עלובים." צריך להיות עיוור כדי לפספס את הטון הביקורתי-ציני שבולט כל כך לאור הסתירה הפנימית הזועקת לשמיים." יורי - שיחה ⊙ פעם חסום - תמיד חסום ⊙ 17:37, 15 בדצמבר 2014 (IST)
שמעת על חוק פו? --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 17:39, 15 בדצמבר 2014 (IST)
אני לא רואה את זה כנושא ראוי לדף הבירורים. אמיר, כוויקיפד ותיק, אני מצפה ממך למצוא את הדרך לפתור את הסוגיה הזו מבלי לייצר מהומה. ברוקולי אכן חורג מגבולות הטעם הטוב, אבל מדובר בנושא שהוא תלוי הקשר. אני מבקש להמשיך את השיחה הזו בדף המשתמש של ברוקולי. במידה והוא לא יהיה מוכן בשום פנים ואופן להגיע לפתרון אשר יהיה מקובל על כולם, אז תוכל לפנות לדף הזה. כרגע היתה שיחה בנושא באוקטובר. למעט השיחות האלו, בהן השתתפו דני ואני - יש התייחסות שלך מהיום, ולאחר שתי תגובות החלטת שיש להגיע לבירורים? לדעתי זו החלטה פזיזה והיא על סף ה"לייצר מהומה כדי להדגיש עמדה". אני חוזר על עמדתי - יש להמשיך דיונים בדף השיחה של המשתמש. רק במידה ואין מוצא אחר - אשתכנע שזה מקרה שיש לדון בו בדף הבירורים. גארפילד - שיחה 17:45, 15 בדצמבר 2014 (IST)
כששלושה אנשים מפצירים בברוקולי לעשות משהו והוא לא עושה, לא ברור לי איך אפשר להמשיך את זה בדף השיחה שלו.
זאת לא מהומה. יש פה עניין מיוחד לציבור, כי מדובר באחד העורכים הבולטים בוויקיפדיה, שאנשים רבים רואים את דף המשתמש שלו. אני לא מבין את הבדיחה הזאת והיא פוגעת בי, ואנשים אחרים יכולים להיפגע עוד יותר. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 17:54, 15 בדצמבר 2014 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - אמיר, חוק פו, כפי שאני מבין אותו, רלוונטי כאשר מדובר על משפט שמשמעותו תלויה בטון הדיבור שבו קוראים אותו. למשל: "אויש אתה כזה טמבל" עלול להתפרש שונה מהמשפט: "אויש אתה כזה טמבל ;)".
כאן זה לא המצב שכן לאור הסתירה הפנימית הברורה בציטוט המדובר, לא הגיוני להניח שאדם סביר יפרש אותו באופן רציני. יורי - שיחה ⊙ פעם חסום - תמיד חסום ⊙ 17:48, 15 בדצמבר 2014 (IST)
אז אתה טוען שאני אדם לא סביר? --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 17:54, 15 בדצמבר 2014 (IST)
כן. ויש פה עניין יותר חמור - אף אחד לא התלונן במשך חודשיים, ואז בא מפעיל מערכת ומצית מהומה. על מה? לשדים הפתרונים. הבירור האמיתי צריך להיות על ההצקה הזאת של אמיר אהרוני. נגמרו הערכים לכתוב שעברו לסשן הקבוע של "הטרד את ברוקולי"? מי שמשועמם אני בקלות יכול למצוא לו עבודה. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:03, 15 בדצמבר 2014 (IST)
שלושה אנשים התלוננו ונתנו לך המון זמן להוריד את המשפט המתריס מדף המשתמש שלך. המשפט הזה הוא שמצית המהומה, לא אני. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 18:10, 15 בדצמבר 2014 (IST)
סליחה? זה צבא פה? מישהו מבקש ואני חייב לעבור לדום ולבצע? ממש לא. ואתה זה שהצתת מהומה עם פעולה קנטרנית ומתריסה, אחרי חודשיים שלאף אחד לא היה אכפת. הדיון הזה שפתחת לא יוביל לשום תוצאה חיובית. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:16, 15 בדצמבר 2014 (IST)
זה לא צבא, אבל אם שלושה אנשים מתלוננים על שנאה , פרובוקציה, ופוגענות, אתה יכול לא לעשות דווקא. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 18:21, 15 בדצמבר 2014 (IST)
מסכים עם אמיר (ואמרתי בדיון קודם) ש"תבנית שנאה" פוגעת ברוח המיזם ואינה מתאימה. רצית בעבר להוכיח עמדה, והוכחת. אני מצטרף לבקשה ממך להסירה. בברכה, דני. Danny-wשיחה 20:49, 15 בדצמבר 2014 (IST)

גישתו היהירה והשחצנית של אמיר מאוסה עלי במיוחד. איני מקבל פקודות מאף אחד. רות סוף. נראה שסותמי הפיות מטעם עצמם שוב הרימו את ראשם. זה לא יקרה. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:47, 15 בדצמבר 2014 (IST)

ה"עליהום" מול ברוקולי, ממש לא במקום. --בן נחום - שיחה 19:57, 15 בדצמבר 2014 (IST)
אני מסכים לחלוטין עם אמיר ודני. לחוכמולוגים של "בסך הכל מדובר בציטוט" אני מציע להפעיל קצת את הדמיון; יש דברים רבים שאפשר לצטט. דף המשתמש אינו רכושו הפרטי; הוא נועד לתועלת המיזם, ובוודאי שאינו יכול לשמש כדי להזיק לו. עוזי ו. - שיחה 21:08, 15 בדצמבר 2014 (IST)
אם אכן הכוונה למשפט עם הפולנים - הדיון הזה מיותר לדעתי. נרו יאירשיחה • כ"ג בכסלו ה'תשע"ה • 22:17, 15 בדצמבר 2014 (IST)

לא ראיתי שאלה שחרדים כל כך למשפט האבסורדי בדף המשתמש שלי חרדים כל כך לדברים הקשים והפוגעניים שכתובים כאן. או בערך כל משפט שני שנכתב על ידי אגסי. ואני באמת יכול להמשיך. אז save it. זה רק נראה מגוחך כשממשיכים להתעקש רק על דף המשתמש שלי. וכשעוזי יקפיד על אכיפת הכללים היותר חמורים (למשל, חסימת בובות קש) אז שיבואו אלי בטענות על ספק טענות. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:31, 15 בדצמבר 2014 (IST)

אתה מנצל את דף המשתמש שלך כדי לחרחר ריב ומדון. זו בעיה שאתה יכול לתקן, או לתרץ בק"נ טעמים מדוע יש חמורות ממנה. עוזי ו. - שיחה 23:48, 15 בדצמבר 2014 (IST)
יש לי את הזכות לצטט משפטים אבסורדיים ומגוחכים כמו שלאחרים יש זכות למתוח ביקורת בוטה. אכיפה מפלה היא הדבר הגרוע והבזוי ביותר שאפשר להעלות על הדעת. וכמובן - כהרגל הקדוש בדיונים האלה - שום תשובה לגופו של עניין (למשל, מדוע אני טועה והם צודקים). דיברנו על התבטאויות בעייתיות אז בבקשה. עד הסוף. נשים את כל הדברים על השולחן. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:10, 16 בדצמבר 2014 (IST)
ראשית, אני מוחה על גסות הרוח של חלק מהכותבים בדף זה. אבל לצד זאת אני מודה להם, משום שזה יכול לסייע בידי משתמשים חדשים שאינם מכירים אותם.
שנית, אתייחס לדוגמא הקונקרטית היחידה שהבאת: דבריו של Eman בדף המשתמש שלו הם אכן דברי ביקורת בוטים, והבחירה באדם חי שלא נשמרה לו זכות התגובה כמוקד הביקורת (ואפילו הוא פוליטיקאי) ראויה לגנאי. אבל בסופו של דבר זוהי ביקורת על הקהילה, והשתקתה היא צנזורה בעייתית. על ביטויי השנאה שלך אי אפשר לטעון שיש בהם צל של תועלת, ולכן יש להפטר מהם. עוזי ו. - שיחה 13:59, 16 בדצמבר 2014 (IST)
זה שתמשיך לכתוב ביטויי שנאה לא יהפוך את זה לכאלה. יש שם ציטוט של זמר ידוע ומוכר, והבדיחה היא כולה על חשבונו. מי שזה לא מוצא חן בעיניו שיתחיל ממחיקת ערכים "לא צנועים". תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:38, 16 בדצמבר 2014 (IST)
"אני שונא אנשים, בעיקר פולנים, בעיקר גזענים עלובים". אלו ביטויים מפורשים של שנאה (1. לאנשים, 2. לפולנים, 3. לחלק מהגזענים); אני לא צריך "להפוך אותם לכאלה". לו היה הזמר בכבודו ובעצמו כותב אותם בדף המשתמש שלו בוויקיפדיה, הייתי מצפה גם ממנו למחוק אותם. איש אינו *מכריח* אותך לצטט דווקא את הדברים האלו (ואני שוב מציע לך ולאחרים לדמיין, משך 45 או אפילו 60 שניות, מה עוד אפשר לצטט). עוזי ו. - שיחה 20:32, 16 בדצמבר 2014 (IST)
אני דווקא פולני, ואני מקווה שאני לא חשוד כבעל הפרעה של שנאה עצמית. נהרות השנאה והפלפלים המשפטיים ששופכים פה עלי דווקא מוכיחים שיש כאן שנאה תהומית כלפי מי שלא מוכן ללכת בתלם ולהישמע לכל דרישה דווקאית. בא משתמש (אמיר אהרוני), גורם למהומה, ואחרי זה כמובן מעיזים להאשים אותי. אז בפעם פעמיים הראשונות זה עוד עבד. אבל בחייאת, לא הגיע הזמן להחליף את הדיסק? אנשים פה כל הזמן חייבים להתערב לאנשים אחרים בחיים. מספיק עם זה. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:26, 16 בדצמבר 2014 (IST)

ברוקולי ידידי:

 1. אין לך את הגושפנקה להגיד על אף אחד שהוא "יהיר ושחצן" - פשוט משום שאינך מסכים איתו. זו חריגה מגבולות השיחה המקובלים. אנא - שלוט במקלדתך. אני לא רואה אף אחד אחר מדבר אליך ככה.−
 2. עצם קיומו של כשל מסוים במרחב הוויקיפדי - אינו מכשיר כשל אחר כלגיטימי. לצורך העניין, יכולת מזמן לסיים את הסיפור הזה ולהוריד את התבנית המיותרת הזו. בחרת לעשות מזה עניין עקרוני. לכן יכולת לצפות מראש שמרגע שהפכת את זה לעניין כזה, שיהיו תגובות מסוג זה. אני שב ומבקש ממך, אנא הורד את התבנית. גארפילד - שיחה 23:51, 15 בדצמבר 2014 (IST)
לא אני בחרתי לעורר את הבלגאן הנוכחי, אלא אמיר אהרוני. וכשהוא יפסיק "לחלק" לי פקודות אני לא אצטרך להתייחס אליו ככה. אני מתנדב כאן בדיוק כמוהו, והטון שלו בלתי מתקבל על הדעת לחלוטין. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:59, 15 בדצמבר 2014 (IST)
ראשית איני רואה כל בעיה במשפט הזה לעומת אחרים שויקיפדיה רוויה בהם. שנית, בעיני זה הומור טהור, ואין צורך להטריח את הקהילה בשביל אלו שבוחרים שלא לראות בזה הומור • חיים 7שיחה • כ"ג בכסלו ה'תשע"ה • 23:53, 15 בדצמבר 2014 (IST)
האינקוויזיציה הזאת מיותרת לחלוטין, מלבד ליצור מהומה ולהרחיק משתמשים היא לא תוביל לשום דבר טוב. יואב נכטיילרשיחה 00:11, 16 בדצמבר 2014 (IST)
אני באמת מעדיף לעשות מתיחת איברים בחדר כושר ולא על סד עינויים כמו שמנסים לעשות לי כאן מדי פעם. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:12, 16 בדצמבר 2014 (IST)
ברוקולי, תחליף את הפולנים לימניים. זה בטוח יעבור. • צִבְיָהשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ה 14:18, 16 בדצמבר 2014 (IST)
אני רק שאלה לכל המצדדים בעצם קיום הדיון: "הלנצח נאכל קש?" ביקורת - שיחה 15:40, 16 בדצמבר 2014 (IST)
צִבְיָה - בטוחה שזה יעבוד? תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:38, 16 בדצמבר 2014 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── התוכן הפוגעני הזה מפריע. דפי המשתמש בוויקיפדיה הם לא נסיון בחופש ביטוי. אנחנו לא מרשים כל תוכן שהיה מתקבל תחת כללי חופש הדיבור. למשל: אסור להציג תוכן פרסומי - דפים כאלה נמחקו, למרות שבאופן עקרוני פרסומת היא לחלוטין בגבולות חופשה הדיבור. אסור להציג בהרחבה תוכן שלא קשור לוויקיפדיה (כללים אלה כתובים בדף המדיניות הרלוונטי).

אנחנו לא מרשים גם פגיעה אישית, למרות שגם זה מותר תחת חופש העיסוק. אסור לומר אצלנו למשתמש שהוא אידיוט ולהשתמש בשפה גסה נגדו, בעוד שהדבר לחלוטין מותר מחוץ לוויקיפדיה. הינה למשל פוליטיקאים מציגים האחד את השני בתור מושחתים, מפגרים וכיוצא באלה.

דף המשתמש בוויקיפדיה צריך לשרת את המטרה של ויקיפדיה - כתיבת אנציקלופדיה. סטייה מקו זה מזיקה, אפילו אם היא נתונה בגבולות חופש הדיבור. הטענה נגד הכיתוב היא לא סתירה מול חופש הדיבור, אלא סתירה למטרת כתיבת האנציקלופדיה. מסיבות אלה, שעליהן חזרו כבר מספר משתמשים אני חושב שיש להוריד את הכיתוב הזה. דף המשתמש לא שייך למשתמש. חלים עליו כללי הוויקיפדיה. גילגמש שיחה 19:51, 16 בדצמבר 2014 (IST)

בקיצור, מפריע לך? אתה יכול לפתוח הצבעת מחיקה. אם יהיה רוב לעמדתך, התבנית תימחק. יאללה, מי מתנדב לארכב? יורי - שיחה ⊙ פעם חסום - תמיד חסום ⊙ 20:08, 16 בדצמבר 2014 (IST)
מעניין שאלו המגינים בחירוף נפש על "חופש הביטוי" של ברוקולי עסוקים בה-בעת בהתקפות בלתי פוסקות על חופש הביטוי של מי שפתח את הדיון הזה; איזה חופש נחוץ לנו יותר? עוזי ו. - שיחה 20:34, 16 בדצמבר 2014 (IST)
לא יודע אם דבריך כוונו אליי, אבל אני לא תקפתי את חופש הביטוי של אף אחד. זכותו של כל אחד להתלונן על התבנית. הבעתי את דעתי על כך שלאור דיוני העבר בנושא במזנון ובדפי השיחה השונים, אין מה להמשיך לדון על כך בבירורים אלא יש לגשת ולפתוח הצבעת מחיקה. יורי - שיחה ⊙ פעם חסום - תמיד חסום ⊙ 20:53, 16 בדצמבר 2014 (IST)
אין תבנית כזאת ולא ביקשתי לפתוח תבנית כזאת. בדף המשתמש שלי יש כמה וכמה ציטוטים שמצאתי לנכון לצטט, וזה אחד מהם. כל אחד מהם מיוחס למקור לכאורה. שכל אחד יחשוב על זה מה שהוא רוצה. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:26, 16 בדצמבר 2014 (IST)
ואגב, נראה שאף אחד כאן לא ממש טרח לקרוא במדויק את דף המשתמש שלי. הציטוט מופיע במפורש כציטוט של אביב גפן ולא אמירה שלי, והוא אינו שונה משאר הציטוטים ששמתי בדף שלי.
ויהיה משעשע לראות את התגובות של כל אלה שהתגוללו עלי כאן אם אני אבוא ואבקש להצניע תמונה חושפנית במיוחד בערך כזה או אחר. מן המפורסמות שתמונה אחת = אלף מילים. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:39, 16 בדצמבר 2014 (IST)
למען אנשים שלא שמו לב, הוא התחיל להופיע בתור ציטוט של אביב גפן אחרי שהדיון הזה התחיל.
ואם אנחנו כבר בקטע של מה קרה מתי, אז עוד משהו שקרה אחרי שהדיון פה התחיל הוא שינוי של הכותרת של הפנייה הראשונה שנעשתה אליך בנושא. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 00:46, 17 בדצמבר 2014 (IST)

מדובר בבדיחה שאפשר להתווכח על השאלה אם היא מצחיקה או לא אך מצויה בגדר חופש הביטוי הויקיפדי. אני מתנגד התנגדות נחרצת ותקיפה לחסימת משתמש בגין הבעת עמדה, מקוממת ככל שתהיה, בדף המשתמש שלו. זה לא ערך ואפילו לא דף שיחה, אלא דף משתמש. הדיון הזה הוא בזבוז זמן מיותר ולו נשמעה דעתי היינו מארכבים אותו לפני שיתנפח עוד. Dvh - שיחה 00:57, 17 בדצמבר 2014 (IST)

לטעמי פתיחת הדיון כאן על ידי אמיר היתה לגיטימית ואני מבקש להגן עליו בעניין זה. גם אם העמדה שהוא הביע לא זכתה כאן לתמיכה רחבה, עצם העלאת הטענה על ידו היתה לגיטימית, ואינני מסכים עם אלה המבקרים אותו על כך, וגם לא עם הדרישה הדמגוגית-משהו למהר ולארכב את הדיון כאן. יואב ר. - שיחה 09:05, 17 בדצמבר 2014 (IST)