אירועים מיוחדים בליגת ה-NBA

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ליגת ה-NBA, מעצם טבעה כליגת הכדורסל חשובה בעולם, עמוסה באירועים שונים, שמושכים תשומת לב בכל העולם.

לפני העונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדראפט[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – דראפט ה-NBA

דראפט ה-NBA הוא אירוע שנתי המתרחש בכל שנה בעיר אחרת ובו שלושים קבוצות ה-NBA יכולות לבחור שחקנים צעירים וחופשיים מחוזה שרוצים להצטרף לליגה, בשני סיבובים, כשהשחקנים שנבחרים בסיבוב הראשון (מקומות 1–30) מקבלים חוזה אוטומטי לשנתיים בליגה עם אופציה לשנתיים נוספות, ואילו מי שנבחר במקום השני (מקומות 31–60) לא מקבל חוזה מובטח בליגה, והחוזה ניתן לשיקול דעת הקבוצה. ברוב המקרים כיום השחקנים מגיעים מהמכללות, אולם ישנם גם שחקנים שמגיעים מארצות שונות, בעיקר מאירופה.

ליגות הקיץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ליגת הקיץ של ה-NBA

ליגת הקיץ של ה-NBA הוא שם כולל לתחרויות כדורסל אמריקניות חצי מקצועניות אשר מאורגנות על ידי ליגת ה-NBA לאחר סיום העונה בליגה. הליגות מתחילות לפעול בתחילת יולי, לאחר דראפט ה-NBA, וכוללות שלושה מפעלים רשמיים, שנערכים בשלוש ערים שונות ברחבי ארצות הברית: ליגת הקיץ של יוטה ג'אז שבה משתתפות ארבע קבוצות, ליגת הקיץ של סקרמנטו שבה משתתפות ארבע קבוצות, והמפעל המרכזי, ליגת הקיץ של לאס וגאס, שבה משתתפות כל 30 קבוצות ה-NBA. ליגת הקיץ נחשבת בדרך כלל למקום בו יכולים שחקנים להוכיח את עצמם אחרי שלא נבחרו בדראפט.

משחקי ההכנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקי ההכנה (Preseason) הם משחקי קדם עונה הנערכים בין כל קבוצות הליגה על מנת לבחון את הסגלים של הקבוצות, את בחירות הדראפט והרכש החדש. בדרך כלל לא נערכים משחקים רבים, והם לא תחרותיים (לא במסגרת של ליגה). כמו כן, לפעמים המשחקים נערכים נגד קבוצות מליגת אחרות, כמו ליגת העל האוסטרלית בכדורסל, ליגת הפיתוח או מכבי חיפה מליגת העל בכדורסל.

במהלך העונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקי פתיחת העונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקי פתיחת העונה (באנגלית: Kia NBA Tip-Off, מטעמי חסות) הם המשחקים הראשונים הנערכים בליגה. נערכים בדרך כלל בחודש אוקטובר. משחקים אלו נחשבים למיוחדים וחגיגיים. למשל, בעונת 2019/2020 נערך ביום זה הדרבי של לוס אנג'לס בין הלייקרס לקליפרס, בוסטון סלטיקס שיחקה נגד פילדלפיה 76' ומילווקי באקס שיחקה נגד יוסטון רוקטס. רוב המשחקים בפתיחת העונה נערכים בין קבוצות עם השחקנים מהטובים בליגה או קבוצות שיש ביניהן קשר מיוחד.

משחקי חג המולד[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקי חג המולד (באנגלית: Christmas Day Games) הם המשחקים שנערכים בערב חג המולד, ב-25 בדצמבר. גם משחקים אלו נחשבים למיוחדים וחגיגיים. למשל, בעונת 2019/2020 שוב נערך ביום זה הדרבי של לוס אנג'לס בין הלייקרס לקליפרס, יוסטון רוקטס שיחקה נגד גולדן סטייט ווריורס ומילווקי באקס שיחקה נגד פילדלפיה 76'. גם בחג המולד, רוב המשחקים נערכים בין קבוצות עם השחקנים מהטובים בליגה או קבוצות שיש ביניהן קשר מיוחד.

סוף-שבוע האולסטאר ב-NBA[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – סוף-שבוע האולסטאר ב-NBA

פלייאוף ה-NBA[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – פלייאוף ה-NBA

פלייאוף ה-NBA (באנגלית: NBA Playoffs) הוא טורניר המתקיים בסיום כל עונה של ליגת ה-NBA, בו נקבעת אלופת הליגה. אל הטורניר מעפילות 8 הקבוצות בעלות מאזן הניצחונות הגבוה ביותר בכל אחד מהאזורים – המזרח והמערבי. כל אחת מסדרות הפלייאוף – רבע גמר אזורי, חצי גמר אזורי, גמר אזורי וגמר הליגה – נערכת בשיטת "סדרת הטוב מ-7".