לדלג לתוכן

אנדורה במשחקים האולימפיים לנוער

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אנדורה במשחקים האולימפיים לנוער
אנדורהאנדורה
הוועד האולימפי הלאומי
קוד ייצוג AND
מדליות חורף
דירוג:
39
זהב
0
כסף
0
ארד
1
סה"כ
1
השתתפות במשחקי הקיץ אפור: לא השתתפה)
201020142018
השתתפות במשחקי החורף אפור: לא השתתפה)
2012201620202024

אנדורה משתתפת בכל המשחקים האולימפיים לנוער מאז היווסדם באולימפיאדת הנוער סינגפור (2010). אנדורה משתתפת גם במשחקי החורף האולימפיים לנוער. לאורך השנים צברו ספורטאי הנוער מאנדורה מדליית ארד יחידה בענף הסקי אלפיני. ההשתפות של ספורטאי הנוער מאנדורה היא סמלית.

השתתפות במשחקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקי הקיץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשלחת הראשונה של אנדורה למשחקים האולימפיים לנוער הייתה לאולימפיאדת הנוער סינגפור. המשלחת כללה ארבעה ספורטאים שהתחרו בשלושה ענפי ספורט. ספורטאי המשלחת לא הגיעו להישגים בענפים אתלטיקה, ג'ודו ושחייה. המשלחת לאולימפיאדת הנוער נאנג'ינג מנתה עשרה ספורטאים שהתחרו בשלושה ענפים. הנבחרת העפילה לרבע הגמר בתחרות הספרינט לנערות בענף הקאנו/קיאק. בענפים כדורסל ושחייה ספורטאי המשלחת לא הגיעו להישגים משמעותיים.

משחקי החורף[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדורה השתתפה לראשונה במשחקי החורף האולימפיים לנוער באולימפיאדת הנוער אינסברוק ושלחה משלחת המונה ארבעה ספורטאים שהתחרו בשלושה ענפי ספורט. המשלחת זכתה במדליית ארד בענף הסקי אלפיני במסלול סופר G לנערים ודורגה במקום השמיני במסלול סלאלום לנערים. בענפים גלישת שלג וסקי בסגנון חופשי המשלחת לא הגיעה להישגים משמעותיים. המשלחת לאולימפיאדת הנוער לילהאמר כללה שני ספורטאים שהתחרו בשני ענפים. בניגוד לאולימפיאדת הנוער אינסברוק, המשלחת לא הגיעה להישגים בענף הסקי אלפיני ודורגה לא במקומות גבוהים אך גם לא במקומות האחרונים. ספורטאי המשלחת לא הגיעו להישגים גם בענף הסקי למרחקים.

מדליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשי
ראו גם – מדליות במשחקים האולימפיים לנוער

מדליות לפי משחקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אולימפיאדה דירוג
אוסטריהאוסטריה 2012 אינסברוק 0 0 1 1 29

מדליות לפי ענף[עריכת קוד מקור | עריכה]

ענף
סקי אלפיני סקי אלפיני 0 0 1 1

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]