ליכטנשטיין במשחקים האולימפיים לנוער

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ליכטנשטיין במשחקים האולימפיים לנוער
ליכטנשטייןליכטנשטיין
הוועד האולימפי הלאומי
קוד ייצוג LIE
השתתפות במשחקי הקיץ אפור: לא השתתפה)
201020142018
השתתפות במשחקי החורף אפור: לא השתתפה)
201220162020

ליכטנשטיין משתתפת בכל המשחקים האולימפיים לנוער מאז היווסדם באולימפיאדת הנוער סינגפור (2010). ליכטנשטיין משתתפת גם במשחקי החורף האולימפיים לנוער. עד כה, אף ספורטאי נוער מליכטנשטיין לא זכה במדליה אולימפית לנוער. ההשתפות של ספורטאי הנוער הליכטנשטיינים היא סמלית.

השתתפות במשחקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקי הקיץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשלחת הראשונה של ליכטנשטיין למשחקים האולימפיים לנוער הייתה לאולימפיאדת הנוער סינגפור. המשלחת כללה שלושה ספורטאים שהתחרו בשני ענפי ספורט. ספורטאי המשלחת העפילו בענף השחייה לגמר במשחה 400 מטר בסגנון שחייה חופשית לנערות וסיימו במקום השביעי. בענף הג'ודו המשלחת לא הגיעה להישגים משמעותיים. המשלחת לאולימפיאדת הנוער נאנג'ינג מנתה ספורטאית יחידה שהתחרתה בענף השחייה אך לא הגיעה להישגים משמעותיים.

משחקי החורף[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליכטנשטיין השתתפה לראשונה במשחקי החורף האולימפיים לנוער באולימפיאדת הנוער אינסברוק ושלחה משלחת המונה שני ספורטאים שהתחרו בשני ענפי ספורט. ספורטאי המשלחת לא דורגו במקומות גבוהים בענפים סקי אלפיני וסקי למרחקים אולם גם לא במקומות האחרונים. המשלחת לאולימפיאדת הנוער לילהאמר כללה שני ספורטאים שהתחרו בשני ענפים. ספורטאי המשלחת דורגו במקום השביעי בטורניר הנערים בבובסלי. אולם ספורטאי המשלחת לא הגיעו להישג בענף הסקי אלפיני.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]