האחרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
האחרים
The others poster.jpg
שם במקור: The Others
בימוי: אלחנדרו אמנבר
הפקה: פרננדו בווריה
חוזה לואיס קורדה
תסריט: אלחנדרו אמנבר
עריכה: נאצ'ו רואיז קאפילאס
שחקנים ראשיים: ניקול קידמן
פיונולה פלאנגן
כריסטופר אקלסטון
אלקינה מן
ג'יימס בנטלי
אריק סייקס
איליין קסידי
רנה אסרסון
מוזיקה: אלחנדרו אמנבר
צילום: חבייר אגוירסרוב
חברת הפצה: Dimension Films
מדינה: צרפת, ארצות הברית, איטליה
אולפן: StudioCanal
הקרנת בכורה: 2 באוגוסט 2001
משך הקרנה: 104 דקות
שפת הסרט: אנגלית
תקציב הפקה: $17,000,000
הכנסות: [1]$209,947,037
דף הסרט ב-IMDb

האחריםאנגלית: The Others) הוא סרט אימה משנת 2001 שבוים על ידי הבמאי הספרדי-צ'יליאני אלחנדרו אמנבר, בכיכובה של ניקול קידמן. הסרט נעשה בהשראת הרומן "The Turn of the Screw".[2]

הסרט זכה בשמונה פרסי גויה, כולל פרסים לסרט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר. זה היה הסרט הראשון דובר אנגלית שזכה בסרט הטוב ביותר בגויה, ללא מילה אחת של ספרדית המדוברת בו. "האחרים" זכה בסרט הטוב ביותר בפרס סאטורן, וקידמן קיבלה מועמדות לפרס גלובוס הזהב ופרס באפט"א.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרייס סטיוארט היא אמא קתולית המתגוררת עם שני ילדיה הקטנים בבית כפרי מרוחק בבריטניה בשטחי חסות של הכתר הבריטי של ג'רזי, מיד לאחר מלחמת העולם השנייה. לילדים, אן וניקולס, יש מחלה נדירה, קסרודרמה פיגמנטוזום, המאופיינת ברגישות לאור, ולכן חייהם בנויים סביב סדרה של כללים מורכבים שנועדו להגן עליהם מפני חשיפה לא מכוונת לאור השמש.

ההגעה החדשה של שלושה משרתים בבית - אומנת מזדקנת ומשרתת בשם גברת ברטה מילס, גנן זקן בשם מר אדמונד טוטל, ונערה צעירה אילמת בשם לידיה - מקביל עם מספר רב של אירועים מוזרים, וגרייס מתחילה לחשוש שהם לא לבד. אן מציירת תמונה של ארבעה אנשים: גבר, אישה, ילד בשם ויקטור, ואישה זקנה, שלדבריה היא ראתה את כולם בבית. פסנתר נשמע מתוך חדר נעול כשאף אחד לא נמצא בפנים. גרייס מוצאת ובודקת "ספר המתים", אשר מציג צילומים פוסט-מורטם שצולמו במאה ה-19 של גופות נפטרים לאחרונה. דלתות אשר גרייס מאמינה שנסגרו נמצאים באופן מסתורי פתוחים. גרייס מנסה לצוד את "הפולשים" עם רובה, אבל לא יכולה למצוא אותם. היא נוזפת בבתה על האמונה ברוחות רפאים - עד שהיא שומעת אותם בעצמה. בסופו של דבר, היא משכנעת את עצמה שמשהו לא קדוש בבית, והיא רצה החוצה בערפל כדי לקחת את הכומר המקומי שיברך את הבית. בינתיים, המשרתים, בראשות גברת מילס, זוממים משהו משלהם. הגנן קובר מצבה תחת עלי סתיו, וגברת מילס מקשיב בנאמנות לטענות של אן נגד אמה.

בחוץ, גרייס מאבדת את עצמה בערפל הכבד, אבל באורח פלא היא מגלה את בעלה צ'ארלס שלה, שחשבה שנהרג במלחמה, ומביאה אותו בחזרה לבית. צ'ארלס מרוחק ביום הראשון שהוא מבלה בבית, וגברת מילס נשמעת אומרת למר טוטל, "אני לא חושבת שהוא יודע איפה הוא." גרייס מאוחר יותר רואה אישה זקנה לבושה כמו בתה. גרייס אומרת: "את לא הבת שלי!" ותוקפת אותה. עם זאת, היא מגלה שהיא בעצם תקפה את בתה במקום. אן מסרבת להיות ליד אמה אחר כך, בעוד גרייס נשבעת שהיא ראתה אישה זקנה. גברת מיילס אומר לאן שגם היא ראתה את האנשים, אבל הם לא יכולים עדיין לומר לגרייס כי היא לא תקבל את מה שהיא לא מוכנה לו. צ'ארלס המום כאשר אן מספרת לו את הדברים שאמה עשתה לה. הוא אומר שהוא חייב לעזוב לחזית ונעלם שוב. אחרי שצ'ארלס נעלם, אן ממשיכה לראות דברים, כולל המשפחה של ויקטור והזקנה. גרייס נשברת לגברת מילס, שטוענת כי "לפעמים עולם המתים מתערבב עם עולם החיים."

בוקר אחד, גרייס מתעוררת לצרחות של הילדים ומגלה שכל הווילונות בבית נעלמו. כאשר המשרתים מסרבים לעזור לחפש אותם, גרייס מבינה כי הם מעורבים בדרך כלשהי. היא מסתירה את הילדים מהאור ומגרשת את המשרתים מהבית.

באותו לילה, אן וניקולס חומקים מן הבית כדי למצוא את אבא שלהם ונתקלים בקברים המוסתרים. הם מוצאים כי הקברים שייכים למשרתים. באותו זמן, גרייס הולכת לחדר המשרתים ומוצאת תמונה מתוך ספר המתים ומזועזעת לראות כי שלושת המשרתים מופיעים בה. המשרתים מופיעים ועוקבים אחרי הילדים, שחוזרים אל תוך הבית בדיוק כשגרייס מופיעה ומחזיקה רובה ציד אל המשרתים. לאחר מכן הם אומרים שהם מתו משחפת לפני יותר מ-50 שנים. הילדים רצים למעלה להסתתר, אך נמצאים על ידי הזקנה המוזרה. למטה, המשרתים ממשיכים לדבר עם גרייס, ואומרים לה כי החיים והמתים צריכים ללמוד לחיות ביחד. למעלה, אן וניקולס מגלים כי האישה הזקנה מתנהגת כמדיום בסיאנס עם ההורים של ויקטור. אז הם לומדים את האמת: הרוחות האמיתיים הם לא אחר מאשר אן, ניקולס, ואמא שלהם, אשר הרגה אותם בהתקף של פסיכוזה לפני שהתאבדה. גרייס מאבדת שליטה ובאופן על-טבעי תוקפת את המבקרים.

האמת ברורה סוף סוף לגרייס, היא נשברת עם הילדים וזוכרת מה קרה בדיוק לפני הגעתם של המשרתים החדשים. היא נהייתה מוכת צער בשל היעדרו של בעלה והפכה ליותר ויותר מתוסכלת מהחיים הבודדים, היא השתגעה וחנקה את ילדיה עם כרית, ואז, במצב של הלם לאחר שהבינה מה עשתה, ירתה בעצמה. כשהיא התעוררה, היא הניחה כי אלוהים העניק למשפחתה נס כשהציע להם הזדמנות שנייה לחיים. גרייס והילדים מבינים כי צ'ארלס גם מת, אבל הוא לא מודע לכך. גברת מילס מופיעה ומודיעה לגרייס שהם ילמדו להסתדר, ולפעמים אפילו לא ישימו לב לאנשים החיים המאכלסים את הבית שלהם. היא גם מודיעה להם כי מאחר שהילדים כבר לא צריכים את גופם, הם כבר אינם רגישים לאור, ובפעם הראשונה הילדים נהנים באופן חופשי מאור השמש בא דרך החלונות. מן החלון, גרייס וילדיה מסתכלים כשהמשפחה של ויקטור עוזבת.

צוות שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ניקול קידמן - גרייס סטיוארט
 • פיונולה פלאנגן - גברת מילס
 • כריסטופר אקלסטון - צ'ארלס סטיוארט
 • אלקינה מן - אן סטיוארט
 • ג'יימס בנטלי - ניקולס סטיוארט
 • אריק סייקס - אדמונד טוטל
 • איליין קסידי - לידיה
 • קית' אלן - מר מרליש
 • רנה אסרסון - אישה זקנה
 • מישל פירלי - גברת מרליש

פרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרס קטגוריה
פרס באפט"א השחקנית הטובה ביותר (ניקול קידמן)
פרס גויה הצילום הטוב ביותר
פרס גויה הבמאי הטוב ביותר
פרס גויה העריכה הטובה ביותר
פרס גויה הסרט הטוב ביותר
פרס גויה עיצוב הפקה הטובה ביותר
פרס גויה פיקוח הפקה הטוב ביותר
פרס גויה התסריט המקורי הטוב ביותר
פרס גויה התסריט הטוב ביותר
פרס גויה הסאונד הטוב ביותר
פרס מבקרי הסרטים קנזס סיטי השחקנית הטובה היותר (ניקול קידמן)
פרס מבקרי הסרטים לונדון השחקנית הטובה ביותר של השנה (ניקול קידמן)
Online Film Critics Society Awards 2001 השחקנית הטובה ביותר (ניקול קידמן)
Online Film Critics Society Awards 2001 התסריט המקורי הטוב ביותר
פרס גלובוס הזהב פרס גלובוס הזהב לשחקנית הטובה ביותר - סרט דרמה (ניקול קידמן)
פרס סאטורן השחקנית הטובה ביותר (ניקול קידמן)
פרס סאטורן סרט האימה הטוב ביותר

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "The Others (2001)". Box Office Mojo. בדיקה אחרונה ב-26 באוקטובר 2007. 
 2. ^ Skidelsky, Will. "Classics corner: The Turn of the Screw," The Observer (29 May 2010).