האח הגדול (תוכנית טלוויזיה אוקראינית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האח הגדול היא הגרסה האוקראינית של תוכנית המציאות האח הגדול המבוססת על התוכנית ההולנדית בעלת אותו שם שנוצר במקור בשנת 1997 על ידי ג'ון דה מול, מטעם חברת Endemol.[1] התוכנית מבוססת על קבוצה של זרים, המכונים הדיירים, שגרה יחד, עשרים וארבע שעות ביממה ב"בית האח הגדול" המבודד מן העולם החיצוני. הם תחת מעקב צמוד ללא פרטיות במשך חמישה חודשים.

הדיירים מתחרים על הימנעות מההדחה השבועית, עד שאחרון השותפים שנשאר בסוף העונה זוכה בפרס הגדול. הסדרה האוקראינית מוגשת על ידי אישיות הטלוויזיה אולגה גורבצ'בה, ומשודרת בערוץ K1.

התוכנית ספגה ביקורת על העירום הרב המוצג בה. המקלחות בתוכנית הן חסרות וילונות, פתוחות לחלוטין ומותקנות בהן מצלמות ולא קיים חדר הלבשה. תקריות של מסאז' טופלס, יחסי מין ומשימות מעודדות עירום, גרמו במספר מקרים לסערה בציבור האוקראיני.[2]

עונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

האח הגדול 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה זו החלה ב-18 בספטמבר 2011. היא כללה 20 דיירים ראשוניים, 19 אוקראינים ואחד ישראלי. הזוכה בתוכנית הייתה קריסטינה קוטביקאיה, סטודנטית מקייב שזכתה לאחר שגרפה 55% מהקולות בגמר. הרייטינג באירוע הפתיחה עמד על 0.25%.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Carman, John (5 ביולי 2000). "'Big Brother' Watches Their Every Movement". San Francisco Chronicle. בדיקה אחרונה ב-19 באפריל 2008. 
  2. ^ KOJI, BRE, MALDIVI? Pogledajte necenzurisani seks u ukrajinskom "Velikom Bratu"!(18+ FOTO)(VIDEO), tpknewss.altervista.org (בsr-RS)