האח הגדול (תוכנית טלוויזיה ישראלית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Split-arrows-3.svg ערך זה מועמד לפיצול: ערך זה גדול מאוד או שהוא עוסק במספר נושאים. ייתכן שפיצול הערך לערכי משנה יקל על הקריאה ועל איתור מידע רלוונטי.
אתם מוזמנים לדון בדף השיחה בהצעה לפצל את הערך. הערה: דיון
האח הגדול
BigBrotherIsrael.jpg
לוגו התוכנית
סוגה תוכנית מציאות
חברת הפקה קופרמן הפקות
בימוי יורם זק (האח הגדול)
מנחים ארז טל
אסי עזר (2008-2015)
קורין גדעון (2015-)
משתתפים ראו פירוט בגוף הערך
זוכים שפרה קורנפלד (עונה ראשונה)
דודי מליץ (עונת VIP)
אלירז שדה (עונה שנייה)
ג'קי מנחם (עונה שלישית)
קותי סבג (עונה רביעית)
טהוניה רובל (עונה חמישית)
טל גלבוע (עונה שישית)
מושיק עפיה (עונת VIP2)
פרסים מיליון ש"ח (עונה 1-6)
דירה בשווי 1.4 מיליון ש"ח (עונה 7)
ארץ מקור הולנדFlag of the Netherlands.svg  הולנד
שפות עברית
מספר עונות 7 עונות רגילות
שתי עונות VIP
מספר פרקים 203 (נכון לעונה ה-6)
הפקה
אורך פרק 90 - 120 דקות (ברוטו)
שידור
רשת שידור קשת, ערוץ 2
האח הגדול LIVE (ערוץ 26)
תקופת שידור מקורית 1 בספטמבר 2008 – רץ
קישורים חיצוניים
אתר התוכנית (mako)
דף הסדרה ב-IMDb

"האח הגדול" היא תוכנית מציאות ישראלית, בהנחייתם של ארז טל וקורין גדעון, משודרת ב"שידורי קשת" של ערוץ 2, החל מספטמבר 2008. בתוכנית נאספים מספר מתמודדים שנבחרו על ידי הפקת התוכנית ומוכנסים למרחב מגורים מרווח ומפואר, המכונה "בית האח הגדול". בזמן שהותם בבית, מצולמים ומוקלטים המתמודדים בכל רגע והתוכנית מאפשרת צפייה בהם בשידור חי או כתוכנית סיכום כל כמה ימים. המתמודדים שוהים ב"בית האח הגדול" למשך פרק זמן מוגדר (המשתנה מעונה לעונה) ובמהלכו עליהם למלא משימות שמטילה עליהם הפקת התוכנית. בכל כמה ימים מודחים דייר או דיירת ועוזבים את הבית, כאשר הדייר האחרון שנותר בבית בסוף העונה מוכרז כמנצח וזוכה בפרס.

מתחילת שידורה הונחתה התוכנית על ידי ארז טל ואסי עזר אך בדצמבר 2015 פרש עזר מהנחיית התוכנית ובמקומו מנחה קורין גדעון לצידו של טל. התוכנית מבוססת על פורמט זהה של תוכנית "האח הגדול" ששודרה לראשונה בטלוויזיה ההולנדית בשנת 1999 ומאז משודרת בקרוב ל-70 מדינות בעולם. ברוב המדינות זכתה התוכנית לשיעורי צפייה גבוהים מן הרגיל. התוכנית פרויקט Y, ששודרה לראשונה בשנת 2003 בטלוויזיה בלוויין "yes", הייתה בעלת פורמט דומה. במאי ועורך הסדרה, וגם הקול מאחורי האח הגדול, הוא יורם זק.

במקביל לשידור התוכנית בטלוויזיה, באתר האינטרנט של התוכנית ובאפליקציה "MakoTV" של הזכיינית "קשת" (המשדרים מתוך בית האח הגדול במשך 24 שעות ביממה), חברת הכבלים "HOT" הקדישה לתוכנית ערוץ ייעודי ובו שידור מצלמה רצוף מהבית, במשך 24 שעות ביממה; והחל מהעונה השנייה גם חברת הלווין "yes" הקדישה ערוץ ייעודי לתוכנית, בדומה לזה של "HOT", שבעבר שודר בערוץ 20 ומאז עבר לשידור בערוץ מספר 26.

שמה של התוכנית נלקח מהרומן "1984" מאת ג'ורג' אורוול, בו "האח הגדול" הוא דמות טוטליטארית, "רואה כול", השולטת ב"אוקיאניה" ובחיי תושביה.

כללי "בית האח הגדול"[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברחבי "בית האח הגדול" פזורות כ-55 מצלמות, חלקן גלויות וחלקן נסתרות. כל "דייר" מצויד במיקרופון אישי, אותו עליו לשאת עמו בכל שעות היום ובמקרה ולא יעשה זאת, סכום כסף יירד מהתקציב השבועי לרכישת מזון וסיגריות.

כל קשר של המשתתפים עם העולם החיצון נמנע, ובמקרי חירום רפואיים רופא מטפל במשתתפים בתוך הבית. המשתתפים אינם מחזיקים בטלפון או במכשיר מדיה מכל סוג, אין להם גישה לאינטרנט והם אינם צופים בטלוויזיה. כמו כן אסור למשתתפים להכניס לבית כל חומר קריאה או כלי כתיבה, למעט ספרי קודש. המשתתפים אינם מצוידים בשעונים, מה שמקשה עליהם לעקוב אחר מהלך הזמן ותורם לתחושת הניתוק ואי-הוודאות בו הם נתונים כתוצאה מבידודם בבית. אסור למתמודדים לדבר בלי המיקרופון האישי שלהם, אסור להם לדבר על אסטרטגיות הדחה או לספר לעמיתיהם למי הצביעו. כמו כן, אסור למתמודדים לעשן בתוך הבית - אלא במקומות המיועדים לכך.

פורמט[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הדיירים שנכנסים לבית בתחילת העונה משתנה מעונה לעונה. בעונות 1 ו-2 נכנסו לבית שישה עשר דיירים, בעונות 3 ו-4 נכנסו שבעה עשר דיירים, בעונה 5 נכנסו שמונה עשר דיירים, בעונה 6 נכנסו חמישה עשר דיירים, בעונת ה-VIP נכנסו שלושה עשר דיירים, ובעונת ה-VIP השנייה נכנסו 11 דיירים, אולם נודע כי במהלך השבוע השני צפויה להיכנס לבית דיירת נוספת. כמו כן, בכל עונה (למעט עונת ה-VIP) נכנסים דיירים חדשים באמצע העונה. בעונות 1 ו-3 נוספו ארבעה דיירים (בעונה 3 נכנסו חמישה דיירים לחלק נפרד של הבית ועל הדיירים הוותיקים היה לבחור איזה מן הדיירים לא יצטרף לבית כדייר מן המניין), בעונה 4 נוספו שלושה דיירים, בעונות 2 ו-5 נוספו חמישה דיירים, ובעונה 6 נוספו חמישה דיירים (ארבעה דיירי עבר מעונות קודמות ודיירת אחת שהשתתפה בעונה הנוכחית ויצאה מהבית עקב סיבות רפואיות).

בכל שבוע מקבלים הדיירים סכום התחלתי המשמש אותם לקניית מזון, שתייה, חומרי ניקיון וסיגריות בלבד. בעונות הראשונות בחרו הדיירים את אחוז הסכום שהם מוכנים לסכן. אם זכו במשימה, כספם יוגדל באחוז המשימה, ואם יפסידו הוא יוקטן באותו אחוז. החל מהעונה השנייה בוטלה שיטת האחוזים והדיירים זוכים בתקציב מותרות או תקציב בסיסי. לכל אחד מהתקציבים מוגדר תעריף לכל דייר ולפיו מחושב התקציב הסופי.

בשבת, נכנס כל דייר לחדר האח הגדול ומוסר לו שמות של שני דיירים אותם ירצה להעמיד להדחה. שלושת הדיירים אשר קיבלו את מרב הקולות יכנסו לרשימת ההדחה. במקרה של תיקו במספר הנמוך ביותר יכנסו יותר דיירים לרשימה. במקרה שדייר מחליט להעמיד את עצמו להדחה, הוא יכנס אוטומטית לרשימת ההדחה. הצופים בבית מתבקשים לשלוח מסרון לאותם מועמדים שלדעתם צריכים להישאר, והמועמד שמקבל את מספר המסרונים הנמוך ביותר מודח. הפקת התוכניות יכולה להכריז על כל הדיירים כמועמדים להדחה, והיא אכן עשתה זאת בשבוע הרביעי של העונה הראשונה, בו הועמדו כולם להדחה ושניים עזבו את בית האח הגדול.

הצבעות וקולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה החמישית מנגנון ההדחות השתנה מארבע העונות הקודמות בהן לקהל הצופים ולדיירים לא היה ניתן לדעת מי הדייר שקיבל הכי הרבה מסרונים מהצופים. בהעמדה להדחה הראשונה הודיע "האח הגדול" לדיירים שבעונה זו בכל הדחה יועמדו לפחות ארבעה משתתפים, וכי לאחר יום מההכרזה על מועמדותם להדחה תתבצע ספירת מסרונים ראשונה והדייר שיקבל הכי הרבה מסרונים מהקהל יוכרז כי הוא ניצל מאותה הדחה. כאשר יתר המועמדים להדחה יישארו מועמדים להדחה עד ליום ההדחה. אולם בעונה השישית הדבר הופסק.

החל מהעונה השישית שיטת ההצבעה שונתה ובה המצביעים נדרשו להצביע דרך אפליקציית מאקו, שהחליפה את שיטת ההצבעה הקודמת בה הקהל סימס דרך הטלפונים הניידים. כמו כן, בכל שבוע הקהל בחר דרך אותה אפליקציה את הדייר שהוא מעוניין להעמיד להדחה ואותו דייר היה מועמד אף הוא יחד עם הדיירים שהמתמודדים עצמם העמידו להדחה.

בתחילת העונה השביעית חזרו לאפשרות להצביע דרך סמסים מהסלולרי, ובנוסף גם דרך האפליקציה.

המשימות הסודיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל מהעונה השנייה הונהגה בבית שיטת המשימה הסודית. בכל עונה חלק מהדיירים בבית מקבלים בשבוע הראשון משימה סודית שאסור לשאר הדיירים לדעת ממנה. אם יעמדו במשימה, הם יהיו חסינים מההדחה הראשונה, אך אם יכשלו, הם יצטרפו לרשימת ההדחה יחד עם שאר דיירי הבית.

 • בעונה השנייה, מוטי ומעיין חודדה, קיבלו משימה להסתיר מדיירי הבית את העובדה שהם זוג נשוי. כדי שהדיירים לא יחשדו, הכריז האח הגדול על מוטי ואלין כזוג פיקטיבי. במשימה זו השתתפו מוטי, מעיין, אלין, אביב ושרה, אשר עמדו במשימה וזכו בחסינות מההדחה, למעט מעיין שהצטרפה לרשימת ההדחה עקב התנהגות בוטה כלפי אלין.
 • רינת ושירן ממשתתפי העונה השלישית קיבלו משימה להסתיר משאר דיירי הבית את העובדה שהן תאומות זהות, ולגרום להם להאמין שבבית קיימת רק דיירת אחת בשם רינת. לשם כך שתי הדיירות לא יכלו לשהות בבית באותו זמן ובכל פעם שאחת מהן שהתה בבית התאומה הייתה סגורה בחדר מיוחד ללא גישה לשאר הדיירים. במשימה זו השתתפו רינת, שירן, יגאל, ג'קי וליהיא שעמדו במשימה וזכו בחסינות מההדחה.
 • בעונה הרביעית, יוסי ויעל, קיבלו משימה לכפות את אופיים כביכול על דיירי הבית. המשימה של יוסי הייתה להציק לשאר הדיירים עד כדי כך שלא יוכלו לסבול אותו יותר, לעומת זאת המשימה של יעל הייתה להעמיד פני אישה אנטיפתית וביקורתית. שני הדיירים לא עמדו במשימה והצטרפו לרשימת ההדחה יחד עם שאר דיירי הבית.
 • כל משתתפי העונה החמישית למעט רוני וגילי מיילי, קיבלו משימה להתחזות לזוגות ולגרום לאב והבן מיילי לחשוב שזוהי עונת הזוגות של האח הגדול, כשבפועל רוני וגילי הם הזוג היחיד בבית. הדיירים עמדו במשימה, אך חלקם בכל זאת הועמד להדחה יחד עם רוני וגילי כיוון שביום השמיני האח הגדול הטיל על רוני וגילי משימה לגלות איזה זוג מכל זוגות הדיירים הוא זוג פיקטיבי. רוני וגילי בחרו ב4 זוגות בלבד ולא הצליחו לגלות שלמעשה הם הזוג היחיד בבית, וארבעת הזוגות שאותם בחרו הצטרפו לרשימת ההדחה.
 • בעונה החמישית, הייתה עוד משימה סודית. במשימה זו תכננה ההפקה משימה גדולה מאוד לדיירים, וגרמה להם לחשוב שבמהלך כל שהותם בבית, התקיים בית אח גדול שני עם דיירים כמותם, הדיירים חשבו שיש בית אח גדול שני, אבל היה זה בעצם רק תפאורה. לדיירים התבשר שהם יתמודדו נגד בית האח הגדול השני בשלל משימות, ובית אחד ייסגר ובית שני יישאר. למעשה – האנשים שהוצגו בפני הדיירים כדיירי האח הגדול השני, היו רובם שחקנים ומקורבי ההפקה שמתוכם חמשת הדיירים החדשים שנכנסו לבית ביום ה-66.
 • בעונה השישית, שחקן של ההפקה "יאיר פיש", קיבל משימה סודית להתחזות לדייר בבית. הצופים בבית היו צריכים להצביע ולהחליט האם יאיר יכנס לבית בתור מגדל בקר, או בתור עשיר, ההצבעה החליטה שיאיר יכנס הביתה כיאיר קידר, מגדל הבקר. יאיר הצליח במשימה, לדיירי הבית נגלה כי הוא רק שחקן, וזכו בתקציב מותרות.
 • בעונה שביעית, דודו כהן, הדייר הראשון שנכנס לבית, קיבל משימה סודית במהלכה היה צריך לבחור שבעה דיירים אשר יקבלו תנאים שונים במהלך השבוע הראשון שלהם בבית. בזמן המשימה, האח הגדול "עצר את הזמן", מה שאומר שכל החלטותיו תקפות לכל העונה וניתנות לשינוי בהתאם להחלטת האח הגדול. כמו כן ביום התקציב יוכלו המתמודדים להחליף ביניהם את התנאים. החלטותיו קבעו: דייר עם מים חמים כל היום, דייר שיבחר שיר כל יום, שני דיירים כאחד, דייר שיעמיד פומבית, דייר שלא יקבל את מזוודתו, דייר מועמד להדחה, דייר חסין מהדחה.

משדרים הקשורים לתוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "הדוח היומי" הוא תוכנית אינטרנטית שמסכמת בקצרה מדי יום את המתרחש בבית האח הגדול באתר mako.
 • "חוזרים הביתה" הוא פרק איחוד של האח הגדול, המשודר שבוע לאחר סיום העונה והגמר הגדול. כל מתמודדי העונה חוזרים אל בית האח הגדול, ודנים לראשונה כולם יחד על השהות שלהם בבית, הקשיים, הסליחות, וההתפשרויות. המשדרים משודרים מהעונה הראשונה. בעונה השנייה והרביעית, שידרו את אותו משדר, אולם לא כל הדיירים חוזרים הביתה אלה משדרים את הליווי של המתמודדים ואת דרכם מהגמר הביתה. את המפגש עם התקשורת, המעריצים והקהל, ומה קרה איתם יום לאחר התוכנית.
 • "הבית של האח שווה יותר" היא תוכנית ספיישל מאחורי הקלעים המונחת על ידי דניאל חסון או ליאת תימור, שבו הוא חושף בפניי הצופים בבית, את סודות העיצוב של בית האח, את העיצובים, הרעיונות, מי עומד מאחורי זה, מלווה בסיור מדורך בבית. התוכנית משודרת החל מהעונה הרביעית, וחושפת את הספיישל לפני אירוע הפתיחה.
 • "דברים שנשארים בחדר האח" היא תוכנית קצרה, ששודרה במהלך העונה השישית כל יום חמישי לאחר המהדורה, שבה הצופים צופים בשיחות האישיות והפרטיות של הדיירים עם האח הגדול. התוכנית הניפה רף בינוני באחוזי הרייטינג.‏[1] "סודות מחדר האח" - גרסתה המחודשת של התוכנית שחזרה לקצרה גם בעונה השביעית.
 • "רגע לפני" היא תוכנית קצרה לפני תחילתה של כל עונה החל מעונת ה-VIP השנייה, ובהגשת חיים אתגר. בתוכנית מתראיינים המתמודדים הבולטים מהעונה הקודמת, ושומעים גם מה יש למנחים לאחל למתמודדים החדשים.
 • "משחקי האח" היא תוכנית קצרה, המשודרת בערוץ 2 החל מעונת ה-VIP השנייה בימי חמישי, יום לאחר מחשיפת רשימת המומעדים להדחה של השבוע. כל המומעדים מתחרים בניהם בשלושה שלבים של חידון, למי שזוכה מקבל בחסינות וצריך להעמיד במקומו דייר אחר.
 • "אח עד הבית" החל מהעונה השביעית שודרה במקביל לתוכנית "האח הגדול" גם תוכנית אינטרנטית בהנחייתו של גיא הוכמן בשם "אח עד הבית". בתוכנית מלווה גיא את המודחים מ"בית האח הגדול" בדרכם הביתה ומספק לצופים הצצה אחרונה במתמודד המודח וברכילות וחדשות מתוך הבית, מנקודת מבטו של המודח הטרי. התוכנית משודרת באתר "mako".

תכונות דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמקובל במתכונת תוכניות "האח הגדול", נבחרו לשהות בבית אנשים בעלי רקע ותכונות שונים זה מזה במידה רבה. שונות הדיירים מתבטאת בלאום, זיקה לדת, מוצא עדתי, מעמד חברתי, אזור מגורים, גיל, נטייה מינית ועוד. שונות זו מפיקה מעין מיקרו-קוסמוס לא מייצג של החברה הישראלית, וחלק מהמתחים המאפיינים אותה משתקפים גם בתוכנית. חדר הווידויים בבית האח הגדול ("חדר האח הגדול") משמש את הדיירים כפינה סגורה לפריקת המתח הגואה לפרקים, ולווידויים אישיים בפני האח הגדול - ובפני הצופים. כמו כן, משמש חדר זה להודעות אישיות מאת האח הגדול לדיירים. חדר זה משמש גם לשיחות עם פסיכולוג, המלווה את הדיירים מחוץ לגבולות השידור.

עונה 1 (2008)[עריכת קוד מקור | עריכה]

שפרה קורנפלד, הזוכה בגמר "האח הגדול" בעונה הראשונה, עם המנחים אסי עזר (מימין) וארז טל (משמאל)

שודרה בין ה-1 בספטמבר 2008 ועד ל-16 בדצמבר 2008 (סה"כ 107 ימים). גרמה להד תקשורתי ותרבותי נרחב.

דיירי הבית היו אמורים לשהות בבית האח הגדול במשך 100 ימים, אך ההפקה החליטה להאריך את שהותם בשבוע נוסף. לבית היו אמורים להיכנס 15 משתתפים, אך ברגע האחרון הוחלט להכניס מתמודד נוסף, יוסי בובליל, שהוא אביה של המתמודדת עינב בובליל. לאחר 56 יום, שבמהלכם הודחו או עזבו מחצית המתמודדים, נוספו לבית ארבעה דיירים חדשים.

התוכנית זכתה להד תקשורתי רב. כתבות עליה הופיעו בעיתונים יומיים ארציים, מקומיים ואף בעיתונים בינלאומיים, במגזינים, בטלוויזיה (בערוצים שונים), ברדיו ובתקשורת המקוונת. בערוץ ביפ (שבבעלות קשת, המשדרת את התוכנית) הועלתה התוכנית "האחות הקטנה", שעניינה סקירה וניתוח של קורות היממה הקודמת. הפורום המוקדש לתוכנית באתר "תפוז" הפך תוך זמן קצר לאחד מעשרת הפורומים הפעילים ביותר באתר. ערוץ 20 בכבלים ששידר 24 שעות מהבית, הפך לערוץ השני הפופולרי ביותר בקרב לקוחות HOT, כשהוא מפגר רק אחרי ערוץ 2 ומשתווה בקירוב לערוץ 10.‏[2] מודל מיניאטורי של הבית, בו מוצבות בובות שחלקן מזכירות את דיירי הבית, הוצב במתחם מיני ישראל. וכן מפעל הפיס השיק כרטיס גירוד תחת מותג התוכנית.

בעקבות התוכנית נכנס לשיח הציבורי ביטוי הסלנג "פרידמנים" (כינוי לחנונים, שפורש כמתייחס לאשכנזים, שהשתמשה בו המתמודדת עינב בובליל). כך, למשל, כתב הפרשן בן כספית על מבצע עופרת יצוקה:

המלחמה בטרור עולה קומה, ובאותה הזדמנות מפילה את הקומה על משפחת הטרור שרוחצת בניקיון כפיה למטה. הדמוקרטיה, שעד לא מזמן הייתה מתחננת, סוף סוף מתגוננת. או, במילותיו של בכיר בצה"ל, אתמול: חמאס חשבו שיש להם עסק עם פרידמנים. ובכן, אנחנו בובלילים.

– בן כספית, 96 שעות, "מעריב", 2 בינואר 2009

לאחר סיום העונה הראשונה, במהלך 2009, שודרה הסדרה הדוקומנטרית-מוקומנטרית "הבובלילים". שמונת פרקי הסדרה עקבו אחר חיי משפחת בובליל לאחר יציאתם של יוסי ועינב מבית "האח הגדול", תוך התמקדות בהכנות לחתונתה של עינב עם אלי בנישתי. הסדרה שודרה תחילה בערוץ ביפ של HOT ולאחר מכן גם בערוץ 2, במסגרת שידורי קשת.

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בוריס שניידרובסקי (המודח הראשון ביום ה-9)
 • מיקי לוין (המודחת השנייה ביום ה-16)
 • ערן זילברמן (המודח השלישי ביום ה-23)
 • נעמה פרידמן (בחרה לפרוש והפכה למודחת הרביעית ביום ה-26)
 • ג'ני טוקרב (המודחת החמישית ביום ה-28)
 • קרן חסיס (המודחת השישית ביום ה-37)
 • אשר סימוני (המודח השביעי ביום ה-44)
 • שי שטרית (המודח השמיני ביום ה-51)
 • ונסה אלוש (המודחת התשיעית ביום ה-65)
 • צבר גדיש (המודח העשירי ביום ה-72)
 • חגית רונן מימון[3] (המודחת האחת עשרה ביום ה-79)
 • רנין בולוס (המודחת השתים עשרה ביום ה-86)
 • אינה ברוורמן[3] (המודחת השלוש עשרה ביום ה-93)
 • יוני וינקל[4] (המודח הארבעה עשר ביום ה-93)
 • שחר בן דוד[4] (המודח החמישה עשר ביום ה-100)

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר שהתקיימה ביום ה-107, 16 בדצמבר 2008:

 • לאון שניידרובסקי (מקום 5 בגמר)
 • עינב בובליל (מקום 4 בגמר)
 • איתי זיו (מקום 3 בגמר)
 • יוסי בובליל (מקום 2 בגמר)
 • שפרה קורנפלד - זוכת התוכנית; זכתה במיליון שקלים.

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בהדחה הראשונה הודח בוריס שניידרובסקי, אך הוא הוחזר לבית בגלל טעות ברשימת המועמדים להדחה. לאחר שבוע הוא הודח שוב.
 • בשבוע ה-7 הופסק השידור החי פעמיים. במקרה הראשון הופסק השידור למשך כמעט שעה, במהלך ויכוח קולני שפרץ בין שי לוונסה. חלק מהוויכוח שודר במסגרת המשדר המרכזי בערוץ 2.
 • המקרה השני שבו הופסק השידור למשך שעות ארוכות, היה כדי להודיע לשי על מותה של דודתו. השידור חזר לאחר ששי יצא מהבית כדי לנסוע להלוויה, ובמהלך השידור בערוץ 2 דווח כי הפסקת השידור נועדה למנוע מקרובי משפחה לגלות על מותה של הדודה באמצעות הצפייה הישירה בווילה. שי קיבל אישור לחזור אל הבית אם לא יודח, אך לאחר סגירת ההצבעות הסתבר כי הוא מודח, הוא לא נכח בטקס ההדחה.
 • בפעם השלישית הופסק השידור לאחר שאחת המתמודדות (עינב בובליל) איבדה את הכרתה וההפקה נאלצה לפנות אותה מבית האח הגדול לטיפול רפואי.
 • במהלך העונה הועמדו להדחה עינב בובליל ואשר סימוני במקומם של שפרה קורנפלד וצבר גדיש בעקבות תיאום הצבעה שנתפסה בעדשת המצלמות בבית, בתיעוד שומעים את בובליל וסימוני לוחשים אחד לשני את ראשי התיבות ש"צ שפירושן שפרה-צבר (בסופו של דבר לא הודחו סימוני ובובליל בסבב זה). מאוחר יותר, כחצי שנה אחרי סיום התוכנית, חשפה בובליל שהיא וסימוני החלו לתאם הצבעות, אחרי התקרית, בספר התהילים הפרטי שלה על ידי סימון אותיות בספר בהיותם מעמידים פנים שהם קוראים יחדיו בספר.‏[5]
יוסי בובליל
 • היות שהתוכנית משודרת בשידור חי, לא ניתן לכאורה לצנזר ממנה קטעים, ולכן נראה שהשידור החי מתבצע בעזרת ציוד מיוחד המאפשר השהיה של שידור הווידאו בדקה עד מספר דקות בודדות (לא בשימוש בזמן המשדר המרכזי). יחד עם זאת, קיימים אירועים המטילים קביעה זאת בספק: באחד הפרקים תיאר המתמודד יוסי בובליל אירוע מפוקפק בעל אופי מיני לו היה שותף לדבריו. הקטע הועלה לאתר שיתוף הסרטונים YouTube ופורסם אף באתר עכבר העיר אונליין.‏[6] חברת "קשת" המפיקה את התוכנית פנתה לאתר ודרשה להוריד את הסרטון בטענה של פגיעה בזכויות יוצרים, וזאת על אף שקיימים בו עוד קטעים רבים מהסדרה שאותם לא ביקשה להוריד. פרט לזאת, "קשת" גם נמנעה מלשדרו במסגרת התוכנית השבועית הערוכה. האירוע זכה לתגובות מעורבות שכן עלה החשש ש"קשת" מגינה באמצעות הצנזורה על בובליל בשל הפופולריות הרבה שלו בקרב צופי התוכנית.‏[7] בתגובה רשמית של "קשת" שהוקראה בסיום התוכנית ששודרה ב-25 בנובמבר,‏[8] נאמר כי תכנים שנמצא כי אינם ראויים לשידור בזמן צפיית שיא אינם משודרים, וניתן לצפות בתוכנית 24 שעות בערוץ 20; כמו כן, נאמר בתגובה, כי מי שמסתייג מדרכיו ומדבריו של מי מהמשתתפים בתוכנית, יכול להביע זאת באמצעות הצבעתו.

כשלוש שנים לאחר סיום התוכנית פנה יוסי בובליל למשטרה, והגיש תלונה על שיבוש תוצאות ההצבעה שבה נקבע ששפרה קורנפלד (ולא הוא) היא הזוכה. "קשת" הגיבה שאין שחר לטענה זו.‏[9]

לפתיחת "טבלת שלבי ההדחה" לחצו על "הצגה" משמאל
שבוע 1 שבוע 2 שבוע 3 שבוע 4 שבוע 5 שבוע 6 שבוע 7 שבוע 8 שבוע 9 שבוע 10 שבוע 11 שבוע 12 שבוע 13 שבוע 14 הגמר:
שבוע 15
שפרה מיקי,
קרן
נעמה,
יוסי
אשר,
איתי
אשר,
איתי
ללא
הדחה
יוסי,
עינב
עינב,
יוסי
יוסי,
עינב
ללא
הדחה
יוסי,
איתי
יוסי,
איתי
רנין שחר,
יוני
ללא
הדחה
יוסי,
עינב
הזוכה
(יום 107)
יוסי נעמה,
צבר
שי,
קרן
נעמה,
ונסה
נעמה,
ערן
ללא
הדחה
צבר,
שפרה
שפרה,
אשר
שפרה,
שי
ללא
הדחה
שפרה,
ונסה
צבר,
שפרה
עינב שפרה,
רנין
ללא
הדחה
שחר,
איתי
מקום שני
(יום 107)
איתי מיקי,
שי
עינב,
יוסי
יוסי,
ונסה
שפרה,
ערן
ללא
הדחה
רנין,
קרן
עינב,
אשר
שי,
שפרה
ללא
הדחה
צבר,
שפרה
אינה,
שחר
עינב שחר,
אינה
ללא
הדחה
שחר,
לאון
מקום שלישי
(יום 107)
עינב איתי,
בוריס
בוריס,
שפרה
נעמה,
ונסה
ערן,
שפרה
ללא
הדחה
שפרה,
צבר
שפרה,
שי
שפרה,
שי
ללא
הדחה
ונסה,
לאון
חגית,
צבר
יוסי שפרה,
רנין
ללא
הדחה
שחר,
שפרה
מקום רביעי
(יום 107)
לאון ערן,
ג'ני
איתי,
ערן
נעמה,
יוסי
נעמה,
יוסי
ללא
הדחה
יוסי,
קרן
אשר,
יוסי
יוסי,
שי
ללא
הדחה
ונסה,
איתי
שחר,
חגית
שפרה שחר,
יוסי
ללא
הדחה
איתי,
שחר
מקום חמישי
(יום 107)
שחר טרם נכנס לבית צבר,
שפרה
שפרה,
צבר
חגית שפרה,
רנין
ללא
הדחה
לאון,
איתי
הדחה
(יום 100)
יוני טרם נכנס לבית עינב,
צבר
עינב,
שפרה
רנין שפרה,
עינב
ללא
הדחה
הדחה
(יום 93)
אינה טרם נכנסה לבית שפרה,
צבר
יוסי,
צבר
רנין שפרה,
יוני
ללא
הדחה
הדחה
(יום 93)
רנין בוריס,
ערן
יוסי,
אשר
נעמה,
קרן
נעמה,
ערן
ללא
הדחה
ונסה,
איתי
יוסי,
עינב
ונסה,
יוסי
ללא
הדחה
ונסה,
יוסי
יוסי,
שחר
שפרה יוסי,
שחר
הדחה
(יום 86)
חגית טרם נכנסה לבית שפרה,
לאון
יוסי,
שפרה
אינה הדחה
(יום 79)
צבר יוסי,
עינב
יוסי,
עינב
מיקי,
נעמה
נעמה,
קרן
ללא
הדחה
יוסי,
אשר
איתי,
ונסה
איתי,
ונסה
ללא
הדחה
איתי,
ונסה
שחר,
יוני
הדחה
(יום 72)
ונסה בוריס,
יוסי
יוסי,
בוריס
יוסי,
עינב
עינב,
ערן
ללא
הדחה
רנין,
שי
רנין,
יוסי
שי,
רנין
ללא
הדחה
לאון,
רנין
הדחה
(יום 65)
שי עינב,
צבר
יוסי,
עינב
עינב,
מיקי
עינב,
נעמה
ללא
הדחה
עינב,
קרן
עינב,
יוסי
עינב,
איתי
הדחה
(יום 51)
אשר שי,
מיקי
שפרה,
יוסי
שפרה,
נעמה
נעמה,
קרן
ללא
הדחה
שפרה,
צבר
סירוב הדחה
(יום 44)
קרן יוסי,
מיקי
יוסי,
מיקי
מיקי,
עינב
ערן,
נעמה
ללא
הדחה
צבר,
שפרה
הדחה
(יום 37)
ג'ני עינב,
לאון
עינב,
לאון
שי,
נעמה
נעמה,
קרן
ללא
הדחה
הדחה
(יום 28)
נעמה יוסי,
ג'ני
יוסי,
שפרה
עינב,
מיקי
שי,
שפרה
ללא
הדחה
עזיבה
(יום 26)
ערן ונסה,
איתי
יוסי,
עינב
עינב,
יוסי
נעמה,
עינב
הדחה
(יום 23)
מיקי איתי,
בוריס
יוסי,
בוריס
נעמה,
ונסה
הדחה
(יום 16)
בוריס אשר,
רנין
מיקי,
יוסי
הדחה
(יום 9)
הערות [הערה 1] ללא [הערה 2] [הערה 3] ללא [הערה 4] ללא [הערה 5] ללא [הערה 6] ללא [הערה 7] [הערה 8] [הערה 9]
מועמדות
להדחה
יוסי,
מיקי,
איתי,
בוריס,
עינב
יוסי,
עינב
נעמה,
עינב,
יוסי,
מיקי
נעמה,
עינב,
ערן
כל הדיירים יוסי,
רנין,
שפרה,
צבר
אשר,
עינב,
יוסי
שי,
שפרה,
יוסי
ללא שפרה,
צבר,
ונסה
שחר,
שפרה,
צבר,
יוסי
אינה,
איתי,
חגית,
לאון,
שחר,
יוני,
יוסי
שפרה,
רנין,
שחר
כל הדיירים כל הדיירים ללא
עזיבה ללא נעמה ללא
הדחה הדחה בוטלה בוריס מיקי ערן ג'ני קרן אשר שי הדחה בוטלה ונסה צבר חגית רנין אינה ויוני שחר לאון
מקום חמישי
עינב
מקום רביעי
איתי
מקום שלישי
יוסי
מקום שני
שפרה
הזוכה
הערות
 1. ^ ביום השני מועמדים להדחה יוסי, מיקי ובוריס, ולציבור ניתנו 10 דקות להצביע. יחד עם זאת, טעות שנעשתה בהפקה הביאה לכך שרק יוסי ובוריס היו מועמדים לבסוף בעוד חישוב ההצבעות עבור מיקי היה לקוי. בוריס היה זה שהודח, אך לאחר גילוי הטעות הוא הוחזר לבית וההצבעה נערכה בשנית בשבוע השני.
 2. ^ כל הדיירים היו מועמדים להדחה מיוחדת ביום ה-28.
 3. ^ במקור, עינב ואשר לא היו מועמדים להדחה. כאשר נחשף שהם תיאמו ביניהם הצבעות, הם הוחלפו בשפרה וצבר במועמדות להדחה.
 4. ^ האח הגדול נתן רשות לשי להשתתף בהלווית דודתו במשך כמה שעות (מחוץ לבית) כך שהוא לא היה נוכח בהדחתו.
 5. ^ אינה, חגית, שחר ויוני היו חסינים מהדחה זו בשל היותם דיירים חדשים.
 6. ^ דיירים בעלי 2 קולות למועמדות להדחה או יותר, היו חסינים מפני הדחה בשבוע זה.
 7. ^ אף אחד מהמתמודדים לא היה חסין מפני הדחה בשבוע זה, שהיה השבוע הראשון בו הודחו שני דיירים מבית האח הגדול.
 8. ^ בשבוע ה-14, כל מתמודד שקיבל לפחות קול אחד למועמדות, הועמד להדחה.
 9. ^ כל דיירי הבית הועמדו להדחה בשל השבוע האחרון בבית האח הגדול.

עונת VIP 1 ‏(2009)[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוגו "עונת 1 VIP"

לאחר העונה הראשונה של התוכנית הופקה עונת "האח הגדול VIP".‏[10] בגרסה החדשה שינויים רבים מהפורמט המקורי: הדיירים שהו בבית רק 31 ימים, היו רק 13 דיירים, כל הדיירים היו מפורסמים המוכרים לציבור הישראלי מפעילותם הקודמת.

התוכנית עלתה ב-1 במרץ 2009.‏[11] ערוץ 20, ששידר את התוכנית 24 שעות ביממה שודר גם ללקוחות yes בניגוד לעונה הקודמת אשר שודרה רק ב-HOT. על אף שבעונה זו נגבה תשלום חד-פעמי של 8.90 ש"ח עבור הצפייה בערוץ (בניגוד לעונה הקודמת בה לא נגבה תשלום), מנויים רבים רכשו אותו.‏[12]

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדיירים שנכנסו לבית האח הגדול VIP ב-1 במרץ 2009 הם:‏[13]

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר שהתקיימה ביום ה-32, 31 במרץ 2009

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מתחילת התוכנית בלט בה מנחם בן. הוא הרבה בהבעת דעותיו הפרובוקטיביות. באוזני הזמר אמיר פיי גוטמן השווה את התחושה שמעוררים בו יחסי מין הומוסקסואליים לזאת שמעוררים יחסים עם עז. הוא הפציר בדוגמנית עדי נוימן שתשב בבגד ים ותאזין לו מקריא פרקי תנ"ך. הוא הטיח עלבונות קשים במשתתפים. את הזמרת מאיה בוסקילה כינה "לא סקסית בעליל", אך הביע חרטה על כך מאוחר יותר, ואת הדוגמן גיא לובלצ'יק כינה "עילג" ו"לא מפותח". מנגד, גם הרעיף מחמאות על יצירות אומנותיות של בני הבית שמצאו חן בעיניו, שלגביהן הירבה להשתמש במילים "קסום" ו"נפלא". מאפיין אחר שלו היה מנהגו לשבת בדד בחצר הבית ולנאום למצלמה בנושאים שונים הקרובים ללבו, בין השאר על הצורך בהקמת ממשלת אחדות או על תמיכתו בהאחדת סימני הניקוד. בן סיים את העונה במקום השלישי, ובפרק הסיום גם משתתפים שנפגעו ממנו אישית הביעו הערכה לאופן שבו שיחק את המשחק.
 • היחסים בבית התעצבו במידה רבה כתגובה להתנהגותו של מנחם בן. מצד אחד, התלכד מחנה שבו בלט אמיר פיי גוטמן, שהתייחס למנחם בעוינות רבה, ואיתו היו גם מאיה בוסקילה, כוכי מרדכי, גיא לובלצ'יק ואחרים, ומצד שני עמדו דודי מליץ, פנינה טורנה ושימי תבורי שסירבו להחרים את בן. לאחר שמשתתפי המחנה הראשון החלו להיות מודחים בידי הצופים, התערערו היחסים דווקא בתוך קבוצתו של בן. פנינה טורנה ובן ניהלו עימותים חריפים. הוא טען שהיא מקנאת במאיה בוסקילה וכינה אותה: "בורה קטנה, גמדה חנפנית, פטפטנית, וקנאית" והיא מצידה השיבה לו באומרה שהוא "זקן מכוער ופתטי". לאחר מכן הרגיז בן את פנינה טורנה בכך שהכניס בננה לחדרם, פרי שהחשיפה אליו עוררה בה מצוקה. בעקבות זאת, גם דודי מליץ, שהיה בידידות קרובה עם פנינה טורנה, התעמת עם בן.
 • גורם מתח מרכזי אחר בתוכנית היה בין דודי מליץ לבין מאיה בוסקילה, שבעברם היו בני זוג. מאיה בוסקילה שמרה טינה למליץ בגלל ראיון שנתן לעיתון זמן קצר קודם לתוכנית ובו חשף עליה פרטים לא מחמיאים. גם אמיר פיי גוטמן, ידידה של בוסקילה, התעמת עם מליץ בתוכנית על הסיבות להגעתם אליה. מליץ טען שזו צביעות לא להודות שמניעיו של פיי גוטמן להיכנס לתוכנית קשורים ל"קריירה המדשדשת" שלו אמיר מאוד נפגע מהדברים ובתגובה לכך לא דיבר עם מליץ כשבוע עד שמליץ התנצל בפניו. באופן כללי רמז מליץ לא פעם שחלק מדיירי הבית נגועים בצביעות.
 • במהלך העונה הוחלט להכניס לבית את הכלב "לאקי" שהופיע בכמה מן הפרסומות של מפעל הפיס, אך הוצא מן הבית לאחר מספר שעות.‏[14]

בתוכנית הגמר נשלחו על ידי הצופים בבית מעל 500,000 קולות. ההכנסות מההצבעות בתוכנית הגמר נתרמו לנוער בסיכון בשיתוף עם הרוח הישראלית.

לפתיחת "טבלת שלבי ההדחה" לחצו על "הצגה" משמאל
שבוע 1 שבוע 2 שבוע 3 שבוע 4 הגמר
שבוע 4
יום 31
דודי כוכי
דניאלה
דניאלה
כוכי
אמיר
מנחם
ללא
הדחה
הזוכה
שימי מאיה
דניאלה
אמיר
מאיה
מאיה
אמיר
ללא
הדחה
מקום שני
מנחם יוסי
כוכי
כוכי
דניאלה
פנינה
דודי
ללא
הדחה
מקום שלישי
פנינה מנחם
עדי
מאיה
אמיר
מנחם
מאיה
ללא
הדחה
מקום רביעי
קורין מנחם
שרונה
מנחם
שרונה
מנחם
שרונה
ללא
הדחה
מקום חמישי
גיא מנחם
שרונה
שימי
דודי
מנחם
פנינה
ללא
הדחה
הדחה
(יום 29)
עדי מנחם
דודי
מנחם
שימי
מנחם
דודי
ללא
הדחה
הדחה
(יום 29)
שרונה גיא
מנחם
מנחם
קורין
דודי
פנינה
ללא
הדחה
הדחה
(יום 29)
אמיר מנחם
שימי
שימי
דודי
פנינה
דודי
הדחה
(יום 24)
מאיה מנחם
דודי
מנחם
שימי
פנינה
דודי
הדחה
(יום 24)
כוכי דודי
מנחם
מנחם
דודי
הדחה
(יום 17)
דניאלה מנחם
שימי
מנחם
שימי
הדחה
(יום 17)
יוסי דודי
גיא
הדחה
(יום 10)
מועמדות
להדחה
דודי,
מאיה,
מנחם,
יוסי
אמיר,
דניאלה,
דודי,
כוכי,
מאיה,
מנחם,
שימי
אמיר,
דודי,
מאיה,
מנחם,
פנינה
כל הדיירים ללא
הדחה יוסי דניאלה
כוכי
מאיה
אמיר
שרונה
עדי
גיא
קורין
מקום חמישי
פנינה
מקום רביעי
מנחם
מקום שלישי
שימי
מקום שני
דודי
הזוכה

עונה 2 (2009-2010)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה שודרה החל מה-15 בנובמבר 2009 עד ל-4 במרץ 2010 (בסך הכל 110 ימים). בית האח הגדול ששימש את הדיירים בעונה הראשונה נהרס, נבנה ועוצב כולו מחדש, והשתרע על שטח של 1250 מ"ר וכולל גינה ובריכה.‏[15]

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דלית לאומי (המודחת הראשונה ביום ה-10)
 • מעיין בוזגלו-חודדה (הודחה על ידיי האח הגדול ביום ה-15)
 • מוטי חודדה (בחר לפרוש עם מעיין אחרי הדחתה והפך למודח השלישי ביום ה-15)
 • ג'י (ג'ילדה) שמש (המודחת הרביעית ביום ה-22)
 • אביב סביון (המודח החמישי ביום ה-31)
 • בנצי שני (בחר לפרוש והפך למודח השישי ביום ה-36)
 • סתיו וקנין (המודחת השביעית ביום ה-38)
 • יוסף נתן בכר (המודח השמיני ביום ה-49)
 • תמרה חיימוב[16] (המודחת התשיעית. הודחה בהדחה כפולה ביום ה-56)
 • דנה (לודה) רחמימוב[16] (המודחת העשירית. הודחה בהדחה כפולה ביום ה-56)
 • שרה לוין (המודחת האחת עשרה ביום ה-63)
 • תומר לנצמן[17] (המודח השנים עשר ביום ה-70)
 • עדנה קנטי[16](בחרה לפרוש ביום ה-78 עקב בעיות רפואיות והפכה למודחת השלוש עשרה)
 • הילה איפרגן[16] (המודחת הארבע עשרה ביום ה-91)
 • איילה רשף (המודחת החמש עשרה עשרה ביום ה-98)
 • ארז דה דרזנר (המודח השישה עשר ביום ה-105)

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר שהתקיימה ביום ה-110, 4 במרץ 2010

 • גואל פינטו (מקום 5 בגמר)
 • פותנה ג'אבר (מקום 4 בגמר)
 • אלין לוי (מקום 3 בגמר)
 • סער שיינפיין (מקום 2 בגמר)
 • אלירז שדה - זוכה העונה השנייה; זכה במיליון שקלים.

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלירז שדה, זוכה העונה השנייה
 • בתחילת העונה בלטה מעיין חודדה לאחר שהשתמשה בשפה גסה ואלימות האסורות על פי חוקי התוכנית. ביום ה-8 הועמדה מעיין להדחה על ידי ההפקה עקב הפרת חוקי התוכנית, אך לא הודחה. ביום ה-15 הפקת התוכנית החליטה להדיח את מעיין, לאחר שהמשיכה להפר את החוקים. בעלה מוטי החליט לעזוב את הבית יחד עמה.
 • ב-8 בדצמבר נוספה גדר אשר חילקה את הבית לשני מחנות: מחנה העניים ומחנה העשירים, ומונה ראש-בית, שבין היתר היה חסין מהדחה והחליט החלטות חשובות. בהמשך חולק הבית עוד שלוש פעמים בשבכל פעם השתנתה החלוקה בין הדיירים. ב-31 בדצמבר הוסרה הגדר ובוטלה החלוקה.
 • ביום הארבעים ושלושה לתחילת העונה, ב-27 בדצמבר 2009, נכנסו חמישה דיירים חדשים לבית האח הגדול: הילה, עדנה, תומר, תמרה ודנה.
 • כשבוע לאחר כניסת הדיירים החדשים, בבית האח הגדול נוצרו מתחים וחיכוכים בין המתמודדים, לאחר ריב קשה בין סער ואלירז פוצל הבית לשני מחנות: "מחנה אלירז-גואל" (אלירז, גואל, אלין, הילה ועדנה) ו"מחנה סער-איילה" (סער, איילה, שרה, תומר וארז), כאשר פותנה בחרה להשאר נייטרלית, למרות היותה מתחברת יותר למחנה של אלירז ובחרה לישון בחדר של המחנה של אלירז, לאחר שהחדרים התחלקו לפי המחנות. ביום ה-69, התפייסו הדיירים והמחנות התפרקו.
 • ביום ה-71, ב-24 בינואר 2010, הוכנסה לבית דיירת אמריקנית, בירדי בל, שהוצגה לדיירים (דרך הטלוויזיה בביתם) כמתמודדת מהאח הגדול האמריקני, דבר שלא היה ולא נברא. משהיא נכנסה החל "השבוע שלא היה", שבמסגרתו בין השאר, התבקשו הדיירים לשבור שלושה "שיאי גינס" שאינם קיימים כלל,‏[18] לכאורה בתחרות מול האח הגדול האמריקני. ביום ה-74 נאלצה בירדי לעזוב את הבית. ביום ה-77 הודח אלירז, גילה שהשבוע "לא היה" ומיד חזר אל הבית.
 • לאחר תום העונה, במרץ 2012, התפרסמה כתבה בידיעות אחרונות ובה סופר כי שישה מתמודדים העידו בפני רז שכניק, כתב העיתון, כי קיבלו כדורים פסיכיאטריים על ידי ד"ר אילן רבינוביץ', הפסיכיאטר של בית האח הגדול, וכל זאת בידיעת ההפקה.‏[19] סער שיינפיין, שהגיע למקום השני, תבע את קופרמן הפקות ואת אילן רבינוביץ' בסך 2.5 מיליון ש"ח בגין נזקים שנגרמו לו בעקבות "טיפול פסיכיאטרי רשלני... לצורך עשיית הון". הזכיינית "קשת", הפקת התוכנית ואילן רבינוביץ הכחישו את הטענות וטענו שההפקה מעמידה לרשות הדיירים ליווי רפואי בהסכמתם, וכי הפרסום בעיתון נובע מסכסוך עסקי בין קשת לבין ידיעות אחרונות.‏[20] הסכסוך הסתיים בהליך גישור שבו נקבע ששלושה ממשתתפי התוכנית, סער שיינפיין, ארז דה דרזנר ובנצי שני, יקבלו יחד פיצוי המוערך ב־2-1.5 מיליון שקל.‏[21]
לפתיחת "טבלת שלבי ההדחה" לחצו על "הצגה" משמאל
שבוע 1 שבוע 2 שבוע 3 שבוע 4 שבוע 5 שבוע 6 שבוע 7 שבוע 8 שבוע 9 שבוע 10 שבוע 11 שבוע 12 שבוע 13 שבוע 14 שבוע 15 הגמר:
שבוע 16
מועמדויות
להדחה
אלירז ללא
הדחה
ללא
הדחה
סתיו
יוסף
אביב
סתיו
יוסף
סתיו
ללא
הדחה
יוסף
איילה
גואל
אלין
סער
שרה
תומר
איילה
ללא
הדחה
ללא
הדחה
איילה
סער
איילה
סער
סער
ארז
הזוכה
(יום 110)
5
סער ללא
הדחה
ללא
הדחה
ג'י
יוסף
יוסף
ארז
יוסף
אלין
ללא
הדחה
יוסף
אלין
איילה
תומר
גואל
אלירז
הילה
אלירז
ללא
הדחה
ללא
הדחה
הילה
אלין
אלין
אלירז
אלין
אלירז
מקום שני
(יום 110)
5
אלין משימה
הושלמה
ללא
הדחה
אביב
ארז
ארז
פותנה
יוסף
סתיו
ללא
הדחה
סער
איילה
אלירז
גואל
סער
איילה
תומר
איילה
ללא
הדחה
ללא
הדחה
ארז
איילה
איילה
פותנה
ארז
סער
מקום שלישי
(יום 110)
6
פותנה ללא
הדחה
ללא
הדחה
שרה
סתיו
אביב
יוסף
יוסף
שרה
ללא
הדחה
שרה
יוסף
אלירז
גואל
תומר
שרה
תומר
עדנה
ללא
הדחה
ללא
הדחה
הילה
ארז
ארז
איילה
אלין
ארז
מקום רביעי
(יום 110)
4
גואל ללא
הדחה
ללא
הדחה
אביב
ג'י
אביב
ארז
יוסף
שרה
ללא
הדחה
יוסף
ארז
אלירז
אלין
סער
איילה
סער
תומר
ללא
הדחה
ללא
הדחה
ארז
איילה
ארז
איילה
ארז
סער
מקום חמישי
(יום 110)
3
ארז ללא
הדחה
ללא
הדחה
גואל
פותנה
גואל
פותנה
גואל
אלין
ללא
הדחה
אלין
איילה
סער
תומר
גואל
אלין
גואל
אלין
ללא
הדחה
ללא
הדחה
אלין
גואל
אלין
אלירז
גואל
אלין
הדחה
(יום 105)
5
איילה ללא
הדחה
ללא
הדחה
בנצי
יוסף
יוסף
בנצי
יוסף
סתיו
ללא
הדחה
שרה
אלין
סער
תומר
אלירז
הילה
הילה
אלירז
ללא
הדחה
ללא
הדחה
הילה
אלין
אלין
אלירז
הדחה
(יום 98)
7
הילה טרם נכנסה לבית איילה
אלין
דנה
תומר
סער
איילה
סער
איילה
ללא
הדחה
ללא
הדחה
סער
איילה
הדחה
(יום 91)
2
עדנה טרם נכנסה לבית שרה,
אלירז
אלירז,
גואל
שרה,
תומר
תומר,
סער
ללא
הדחה
עזיבה
(יום 78)
1
תומר טרם נכנס לבית יוסף,
אלירז
שרה,
סער
גואל,
אלירז
אלירז,
גואל
הדחה
(יום 70)
1
שרה משימה
הושלמה
ללא
הדחה
פותנה,
יוסף
יוסף,
בנצי
יוסף,
פותנה
ללא
הדחה
איילה,
סער
תומר,
תמרה
עדנה,
אלירז
הדחה
(יום 63)
4
דנה טרם נכנסה לבית שרה,
אלין
הילה,
תומר
הדחה
(יום 56)
1
תמרה טרם נכנסה לבית פותנה,
איילה
שרה,
תומר
הדחה
(יום 56)
1
יוסף ללא
הדחה
ללא
הדחה
בנצי,
שרה
בנצי,
ארז
שרה,
פותנה
ללא
הדחה
אלין,
פותנה
הדחה
(יום 49)
5
סתיו ללא
הדחה
ללא
הדחה
פותנה,
ג'י
אביב,
יוסף
אלין,
פותנה
הדחה
(יום 38)
2
בנצי ללא
הדחה
ללא
הדחה
יוסף,
ארז
ארז,
אביב
עזיבה
(יום 36)
1
אביב משימה
הושלמה
ללא
הדחה
ג'י,
אלין
אלין,
אלירז
הדחה
(יום 31)
2
ג'י ללא
הדחה
ללא
הדחה
אביב,
שרה
הדחה
(יום 22)
2
מוטי משימה
הושלמה
ללא
הדחה
עזיבה
(יום 15)
0
מעיין משימה
הושלמה
ללא
הדחה
גורשה
(יום 15)
1
דלית ללא
הדחה
הדחה
(יום 10)
1
ראש הבית ללא שרה ארז גואל ללא
מועמדות
להדחה
איילה ,
בנצי,
דלית,
אלירז,
ארז,
פותנה,
גואל,
ג'י,
מעיין,
סער,
סתיו,
יוסף
ללא אביב,
פותנה,
ג'י,
שרה,
יוסף
אביב,
ארז,
יוסף
אלין,
פותנה,
שרה,
סתיו,
יוסף
ללא אלין,
איילה,
יוסף
אלין,
איילה,
דנה,
עדנה,
ארז,
פותנה,
הילה,
סער,
שרה,
תמרה
איילה,
אלירז,
גואל,
סער,
שרה
איילה,
אלירז,
סער,
תומר
כל הדיירים
(הדחה מזויפת)
ללא אלין,
איילה,
ארז,
הילה
אלין,
איילה,
אלירז
אלין,
אלירז,
ארז,
גואל,
סער
ללא
עזיבה ללא מוטי ללא בנצי ללא עדנה ללא
גורשו ללא מעיין ללא
הדחה דלית הדחה
בוטלה
ג'י אביב סתיו הדחה
בוטלה
יוסף תמרה ודנה שרה תומר אלירז
(הדחה מזויפת)
הדחה
בוטלה
הילה איילה ארז גואל
מקום חמישי
פותנה
מקום רביעי
אלין
מקום שלישי
סער
מקום שני
אלירז
הזוכה

עונה 3 (2010-2011)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית, שאמורה הייתה לעלות לשידור ב-4 בדצמבר, נדחתה בעקבות השריפה בכרמל ל-8 בדצמבר 2010 ושודרה עד ל-26 במרץ 2011 (בסך הכל 109 ימים). העונה הזו זכתה לנתוני רייטינג גבוהים יותר מעונות ראשונה ושנייה שקדמו לה והכניסה לזכיינית מעל ל-80 מיליון ש"ח.

העונה השלישית של "האח הגדול" לוּותה בביקורת ציבורית ערה בשל תכנים שהושמעו בתוכנית ובשל התנהגותם של מספר דיירים בבית. שדולת הנשים בישראל גינתה התבטאות של הדייר עמיר גולדברג וכינתה אותו "עלוב נפש" לאחר שגולדברג הציע לדייר יגאל לנקרי להכניס דיירת למקלחת ושם לדפוק את ראשהּ בקיר. הפקת התוכנית הוקיעה את הדברים וגולדברג עצמו הביע חרטה עליהם מספר פעמים.‏[22]

בעקבות התבטאות בעלת אופי מיני בוטה של עורך התוכנית יורם זק כלפי המתמודדת דנה רון, הודיעה חברת הכנסת ציפי חוטובלי (ליכוד) על כוונתה לכנס דיון מיוחד בוועדה לקידום מעמד האישה. "תוכניות הריאליטי לא יכולות להיות שטח הפקר בו ניתנת במה להתנהגות מבזה כלפי נשים המשפילה אותן," אמרה חברת הכנסת חוטובלי. דברים ברוח דומה הביעה גם חברת הכנסת אורית זוארץ (קדימה), חברה אף היא בוועדה.‏[23]

ימים ספורים אחר-כך, בעקבות דברי הערכה שהביעה המתמודדת פרידה הכט כלפי מחבלים מתאבדים, הגיש חבר הכנסת עתניאל שנלר (קדימה) תלונה במשטרה על "הסתה לאלימות או טרור."‏[24]

ב-27 בפברואר 2011 הוגשה בקשה לתובענה ייצוגית מצד שני שומרי מסורת שנפגעו לדבריהם מחילול ספר התנ"ך על ידי הדיירת פרידה הכט, שנהגה להיכנס עמו בקביעות לבית השימוש.‏[25]

הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול גינתה דברים שאמר המתמודד אלעד צפני בשיחה עם הדיירים ג'קי מנחם ולי-עוז כהן. צפני שיתף את השניים ברצונו לצרוך סמים. מנכ"ל הרשות יאיר גלר הגדיר את האמירה של צפני "חמורה" ו"מזיקה."‏[26]

קבוצה של אמהות שכולות ואמהות לחיילים בשירות פעיל הגישה תלונה לחברת קשת כמו-גם אל הפקת "האח הגדול" בשל אמירות גזעניות ופוגעניות לאחר שהדיירת נופר מור כינתה את בסיס חיל האוויר בו שירתה במצפה רמון "גועל נפש של מקום" משום ש"היו בו הרבה חיילים אשכנזים מתים." הפקת "האח הגדול" דחתה את הביקורת בשם עיקרון חופש הביטוי.‏[27]

התוכנית ששודרה במוצאי שבת שלאחר הטבח באיתמר עוררה גינויים אצל חלק מהציבור על כך שהמשיכה כרגיל. יהורם גאון גינה בתוכניתו את בקשתו של ארז טל בתחילת התוכנית לשים את מאורעות היום מאחור. ח"כ מיכאל בן ארי דרש ממנכ"ל הרשות השנייה לנקוט בהליכים כנגד מקבלי ההחלטה לשדר כרגיל.‏[28]

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סיון דרור (המודחת הראשונה ביום ה-11)
 • יורם כהן (המודח השני ביום ה-22)
 • יגאל אלנקרי (המודח השלישי ביום ה-32)
 • שירן גיטר (המודחת הרביעית ביום ה-39)
 • רינת גיטר (המודחת החמישית ביום ה-39)
 • ליאם רז (המודחת השישית ביום ה-46)
 • יואב מאור (המודח השביעי ביום ה-60)
 • עתי שולברג (המודח השמיני ביום ה-60)
 • דנה רון (המודחת התשיעית ביום ה-67)
 • רם פרייס סיטון (המודח העשירי ביום ה-74)
 • מרב בטיטו (המודחת האחת עשרה ביום ה-81)
 • תומר זריהן (המודח השנים עשר ביום ה-88)
 • הילה אקראי (המודחת השלוש עשרה ביום ה-88)
 • אלעד צפני (המודח הארבעה עשר ביום ה-95)
 • לי-עוז כהן (המודח החמישה עשר ביום ה-99)
 • פרידה הכט (המודחת השש עשרה ביום ה-102)

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר שהתקיימה ביום ה-109, 26 במרץ 2011

 • סיון אברהמי (מקום 5 בגמר)
 • עמיר גולדברג (מקום 4 בגמר)
 • נופר מור (מקום 3 בגמר)
 • ליהיא גרינר (מקום 2 בגמר)
 • ג'קי מנחם - זוכה העונה השלישית; זכה במיליון שקלים.

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הדיירות הראשונות שנכנסו לבית היו תאומות זהות, שירן ורינת גיטר. לאחר שנכנסו שלושה דיירים נוספים, הוטלה משימה סודית בה התאומות התחלפו ביניהן לסירוגין בהסתתרות בחדר צדדי, כשהן מציגות את עצמן בפני שאר הדיירים כאילו שתיהן רינת. לאחר שבוע, התבקשו הדיירים לנחש למי מביניהם יש אח תאום בבית, והם נכשלו בניחוש. בהמשך העונה התבקשה אחת התאומות לצבוע את שערה כדי להקל על ההבחנה ביניהן. לבסוף הודחו שתיהן יחד בשבוע אחד שבו התקיימה הדחה כפולה.
 • הדייר אלעד צפני היה גמד, והבית אובזר עבורו באופן מיוחד. בין השאר, הותקן עבורו כפתור בגובה נמוך כדי לפתוח את חדר האח הגדול. במשך העונה הדיירים נשאו אותו פעמים רבות בידיהם כדי לעזור לו לעבור ממקום למקום.
 • הדייר ג'קי מנחם הוטס לבית האח הגדול שבספרד ואילו לישראל הוטסה הדיירת לידיה נובארו מהבית בספרד. במשך השבוע שבו התבצעה ההחלפה, התבקשו דיירי האח הגדול בספרד להופיע בביצוע של שיר האירוויזיון הישראלי אבניבי, ואילו הדיירים הישראלים הופיעו בביצוע שיר האירוויזיון הספרדי בנדידו. דיירי בתי האח הגדול באיטליה, ארגנטינה ויוון התבקשו לשפוט איזו משתי ההופעות הייתה טובה יותר, והביצוע הספרדי ניצח.
 • הדייר יורם כהן היה יהודי דתי, ולצורך הסכמתו לכניסה לבית, הוא קיבל אישור מיוחד לא לשאת עליו את המיקרופון בימי שבת. במהלך העונה נפגע יורם מזה שהדיירת פרידה הכט הייתה מכניסה את ספר התנ"ך לשירותים, והוא ניסה למנוע ממנה להמשיך במנהגה.
 • לאחר 49 יום, שבמהלכם הודחו שישה מהמתמודדים, הוכנסו לבית חמישה דיירים חדשים. במשך השבוע הראשון הם שהו בנפרד מהדיירים הוותיקים, שלהם ניתנה הזכות לבחור בסוף השבוע דייר חדש אחד שיודח מהבית.
 • הדיירת ליהיא גרינר שנכנסה לבית כמאורסת הודיעה בהמשך שהיא מבטלת את האירוסין. בנוסף, היא נכנסה למערכת יחסים עם אחד הדיירים האחרים (עתי שולברג), ואלו נצפו מתקלחים ביחד ומנהלים אקטים מיניים לעיניי המצלמות. בתגובה לכך, אבירם, ארוסה לשעבר של ליהיא היה אחד מחמשת הדיירים החדשים שנכנסו לבית באמצע העונה, אך הוא נבחר על ידי הדיירים החדשים כדייר שיודח מהבית לאחר השבוע שבו שהו הדיירים החדשים בנפרד מהוותיקים. עם זאת, במהלך השבוע התקיימה פגישה בינו לבין ליהיא וכן פגישה בינו לבין עתי. לאחר שיצא אבירם מהבית, הופקה תוכנית אינטרנט "קח אותי אבירם" בה אבירם חיפש אהבה חדשה.
 • אחד מהדיירים החדשים שהוכנסו לבית, רם פרייס סיטון, יצא מהארון בשידור חי, מספר ימים לאחר כניסתו לבית. בהמשך, נכנס לבית אסי עזר, אחד ממגישי התוכנית שגם הוא הומוסקסואל, וניהל דיון עם רם על משמעות היציאה מהארון.
 • באחת מבדיקות הסאונד נשמע העורך הראשי המדבב את קולו של האח הגדול, יורם זק, כשהוא פונה באופן מיני בוטה לאחת הדיירות, דנה רון,‏[29] ולאחר מכן יצא לחופשה של שלושה ימים. כשדנה רון הודחה מהבית בהדחה הבאה, נפוצו שמועות בציבור כאילו הייתה התערבות מכוונת של ההפקה בהדחה. בפרק הבא, התייחסו המגישים לשמועות הללו, הכחישו אותן, והודיעו על הגשת תביעת דיבה כנגד מפיציהן.
 • במסגרת שבוע "מלון האח הגדול" נכנסו לבית האח הגדול, הזמר אייל גולן, הדוגמנית בר רפאלי, מתמודדת העונה השנייה פותנה ג'אבר, היחצ"ן רני רהב והעיתונאית ג'ודי ניר מוזס שלום.
 • בבית "האח הגדול" בעונה זו הוכנס אקווריום עם דג מסוג "פלאוור הורן", שבהמשך כונה שימי על ידי דיירי הבית. הדג, שדובב על ידי יורם זק, "נתן" משימות סודיות לדיירי הבית. במהלך העונה הועלו טענות שהדג מת בגלל חוסר שינה שנבע מהתאורה בבית והוחלף בדג כפיל שהוכן מראש טרם תחילת התוכנית ההפקה הכחישה את הטענות הללו.‏[30][31]
לפתיחת "טבלת שלבי ההדחה" לחצו על "הצגה" משמאל
שבוע 1 שבוע 2 שבוע 3 שבוע 4 שבוע 5 שבוע 6 שבוע 7 שבוע 8 שבוע 9 שבוע 10 שבוע 11 שבוע 12 שבוע 13 שבוע 14א שבוע 14ב הגמר
שבוע 15
מועמדויות
להדחה
ג'קי משימה
הושלמה
ליאם,
יגאל
ללא
הדחה
ליאם,
יגאל
ללא
הדחה
ליאם,
עמיר
אבירם ללא
הדחה
עמיר,
תומר
הילה,
תומר
הילה,
תומר
הילה,
תומר
פרידה,
ליהיא
ללא
הדחה
פרידה,
ליהיא
הזוכה
(יום 109)
6
ליהיא משימה
הושלמה
ליאם,
יורם
ללא
הדחה
יגאל,
דנה
ללא
הדחה
ליאם,
דנה
אבירם ללא
הדחה
דנה,
נופר
נופר,
ג'קי
נופר,
מירב
נופר,
ג'קי
נופר,
ג'קי
ללא
הדחה
ג'קי,
נופר
מקום שני
(יום 109)
7
נופר ללא
הדחה
ליאם
יורם
ללא
הדחה
ליאם,
דנה
ללא
הדחה
ליאם,
דנה
אבירם ללא
הדחה
פרידה,
הילה
פרידה,
הילה
הילה,
ליהיא
הילה,
ליהיא
פרידה,
ליהיא
ללא
הדחה
פרידה,
ליהיא
מקום שלישי
(יום 109)
9
עמיר ללא
הדחה
יגאל
שירן
ללא
הדחה
פרידה,
ליהיא
ללא
הדחה
פרידה,
עתי
אבירם ללא
הדחה
פרידה,
רם
פרידה,
רם
לי עוז,
פרידה
אלעד,
ליהיא
ליהיא,
לי עוז
ללא
הדחה
פרידה,
ליהיא
מקום רביעי
(יום 109)
7
סיון א. ללא
הדחה
יגאל,
שירן
ללא
הדחה
פרידה,
ליהיא
ללא
הדחה
ליהיא,
פרידה
אבירם ללא
הדחה
פרידה,
תומר
הילה,
מירב
הילה
תומר
תומר
הילה
אלעד,
פרידה
ללא
הדחה
פרידה,
ג'קי
מקום חמישי
(יום 109)
5
פרידה ללא
הדחה
יורם,
ליאם
ללא
הדחה
עמיר,
יגאל
ללא
הדחה
דנה,
עמיר
אבירם ללא
הדחה
דנה,
נופר
נופר,
עמיר
מירב,
נופר
נופר,
תומר
ג'קי,
נופר
ללא
הדחה
עמיר,
סיון
הדחה
(יום 102)
10
לי עוז ללא
הדחה
רינת,
נופר
ללא
הדחה
דנה
יגאל
ללא
הדחה
עמיר,
ליאם
אבירם ללא
הדחה
דנה,
עמיר
עמיר,
רם
הילה,
עמיר
הילה
ג'קי
סיון
ג'קי
ללא
הדחה
הדחה
(יום 99)
4
אלעד קיבל
חסינות
דנה
יגאל
ללא
הדחה
דנה
יואב
ללא
הדחה
דנה,
ליאם
אבירם ללא
הדחה
דנה
פרידה
הילה
סיון
הילה
סיון
פרידה,
עמיר
פרידה,
סיון
הדחה
(יום 95)
3
הילה טרם נכנסה לבית מועמד
להדחה
לי עוז,
פרידה
תומר,
נופר
נופר,
תומר
מירב,
נופר
סיון,
ג'קי
הדחה
(יום 88)
3
תומר טרם נכנס לבית מועמד
להדחה
לי עוז ,
ג'קי
פרידה,
הילה
הילה,
רם
הילה,
עמיר
סיון,
נופר
הדחה
(יום 88)
3
מירב טרם נכנסה לבית מועמד
להדחה
לי עוז ,
יואב
נופר,
סיון א.
סיון א.,
הילה
הילה,
פרידה
הדחה
(יום 81)
1
רם טרם נכנס לבית מועמד
להדחה
סיון א.,
יואב
עמיר,
תומר
תומר,
עמיר
הדחה
(יום 74)
4
דנה ללא
הדחה
לי עוז,
אלעד
ללא
הדחה
ליהיא,
פרידה
ללא
הדחה
פרידה,
ליהיא
אבירם ללא
הדחה
פרידה,
ליהיא
הדחה
(יום 67)
5
עתי ללא
הדחה
יגאל,
דנה
ללא
הדחה
יגאל,
עמיר
ללא
הדחה
דנה,
ליאם
אבירם ללא
הדחה
הדחה
(יום 60)
3
יואב ללא
הדחה
עמיר,
יורם
ללא
הדחה
ליהיא,
עתי
ללא
הדחה
פרידה,
ליהיא
אבירם ללא
הדחה
הדחה
(יום 60)
3
אבירם טרם נכנס לבית מועמד
להדחה
הדחה
(יום 53)
0
ליאם ללא
הדחה
נופר,
יגאל
ללא
הדחה
ליהיא,
פרידה
ללא
הדחה
ליהיא,
נופר
הדחה
(יום 46)
4
רינת משימה
הושלמה
עמיר,
לי עוז
ללא
הדחה
פרידה,
לי עוז
ללא
הדחה
הדחה
(יום 39)
1
שירן משימה
הושלמה
עמיר,
ליאם
ללא
הדחה
פרידה,
לי עוז
ללא
הדחה
הדחה
(יום 39)
3
יגאל משימה
הושלמה
עמיר,
סיון א.
ללא
הדחה
פרידה,
ליאם
הדחה
(יום 32)
3
יורם ללא
הדחה
יגאל,
שירן
ללא
הדחה
הדחה
(יום 22)
2
סיון ד. ללא
הדחה
הדחה
(יום 11)
1
הערות [הערה 1] ללא [הערה 2] ללא [הערה 3] ללא [הערה 4] [הערה 5] ללא [הערה 6] [הערה 7] ללא [הערה 8]
מועמדות
להדחה
עמיר,
עתי,
דנה,
פרידה,
יגאל,
ליאם,
לי עוז,
נופר,
סיון א.,
סיון ד.,
יואב,
יורם
עמיר,
יגאל,
ליאם,
יורם
יגאל,
פרידה,
ליהיא
כל הדיירים ליאם,
דנה,
פרידה,
ליהיא
רם,
מרב,
תומר,
הלה ,
אבירם
עמיר,
עתי,
דנה,
פרידה,
נופר,
סיון
יואב,
ליהיא,
אלעד,
ג'קי
דנה,
פרידה,
נופר,
תומר
הילה,
עמיר,
נופר,
תומר,
רם
הילה,
מרב,
נופר
פרידה,
עמיר,
הילה ,
תומר,
נופר,
ג'קי
ליהיא,
ג'קי,
פרידה,
סיון,
נופר,
אלעד,
לי עוז
כל הדיירים ג'קי,
ליהיא,
פרידה
ללא
הדחה סיון ד. הדחה
בוטלה
יורם יגאל שירן ורינת ליאם אבירם יואב ועתי דנה רם מרב תומר והילה אלעד לי עוז פרידה סיון א.
מקום חמישי
עמיר
מקום רביעי
נופר
מקום שלישי
ליהיא
מקום שני
ג'קי
הזוכה
הערות
 1. ^ שירן, רינת, ג'קי, יגאל וליהיא היו חסינים מפני הדחה לאחר הזכייה במשימה הסודית (הסתרת העובדה שלרינת יש אחות תאומה). מאוחר יותר, זכה אלעד בחסינות אישית במקום יגאל.
 2. ^ ג 'קי טס לבית "האח הגדול" בספרד ושהה שם במשך שבוע ימים בזמן שלידיה נבארו, דיירת מבית "האח הגדול" בספרד הייתה בבית "האח הגדול" בישראל במשך שבוע ימים.
 3. ^ בפעם הראשונה בעונה הזו, שני דיירים הודחו מבית "האח הגדול".
 4. ^ אבירם, הלה, מרב, רם ותומר נכנסו כדיירים חדשים בבית ביום ה-50. הם נכנסו לתוך מתחם פרטי בתוך "בית האח הגדול" במשך ארבעה ימים הראשונים שלהם בבית. דיירי הבית הוותיקים היו צריכים לבחור אחד מן דיירי הבית החדשים שהם לא רוצים שהוא ייכנס לבית. לאחר ההצבעה, אבירם נבחר על ידי הדיירים הוותיקים והוא הודח. הלה, מרב, רם ותומר נכנסו לבית.
 5. ^ הלה, מרב, רם ותומר היו חסינים מהדחה בשבוע הראשון שלהם בבית כי הם דיירים חדשים. הם היו צריכים לבחור שני דיירים שהיו רוצים לתת להם חסינות מפני הדחה במקום מי שהם היו רוצים להדיח.
 6. ^ כחלק ממשימת התקציב השבועית של דיירי הבית, אלעד היה צריך להעמיד שני דיירים להדחה בפומבי. שני דיירי הבית שאותם העמיד (פרידה ועמיר) נכנסו אוטומטית לרשימת המועמדים להדחה של אותו השבוע יחד עם שאר הדיירים המועמדים להדחה אשר הועמדו להדחה באופן הרגיל על ידי דיירי הבית האחרים.
 7. ^ בשבוע ה-13, כל מתמודד שקיבל לפחות קול אחד למועמדות, הועמד להדחה.
 8. ^ כל דיירי הבית הועמדו להדחה בשל השבוע האחרון בבית האח הגדול.

עונה 4 (2012)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתאריך ה-1 בינואר 2012 ששודרה עד 2 באפריל 2012 (בסך הכל 93 ימים) החלה העונה הרביעית של "האח הגדול".

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בטי קפרא (המודחת הראשונה ביום ה-10)
 • זיוה כהן בהנם (המודחת השנייה ביום ה-17)
 • ברי סימון זהר (עזבה ביום ה-17)
 • דודו קפרא (עזב ביום ה-19)
 • אביב זילבר (עזב ביום ה-24)
 • קים רטוש (המודח השלישי ביום ה-31)
 • יוסי סרור (המודח הרביעי ביום ה-38)
 • שי רגב (המודח החמישי ביום ה-45)
 • יעל ברון (המודחת השישית ביום ה-57)
 • לירון זהבי (המודחת השביעית ביום ה-59)
 • עינב ויינר (המודחת השמינית ביום ה-66)
 • איתם ישראלי (המודח התשיעי ביום ה-66)
 • צבי פורטל (המודח העשירי ביום ה-73)
 • סופי קרבצקי (המודחת האחד עשר ביום ה-80)
 • ערן טרטאקובסקי (המודח השנים עשר ביום ה-80)
 • אביבית בר זוהר (המודחת השלוש עשרה ביום ה-87)

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר שהתקיימה ביום ה-93, 2 באפריל 2012:

 • יאנה יוסף (מקום 5 בגמר)
 • שרי שימחוב (מקום 4 בגמר)
 • סער סקלי (מקום 3 בגמר)
 • תמיר ורדי (מקום 2 בגמר)
 • קותי סבג - זוכה העונה הרביעית; זכה במיליון שקלים.

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קותי סבג, זוכה העונה הרביעית
 • המתמודדים בטי ודודו קפרא התחתנו ביום פתיחת העונה, וזמן קצר אחרי חופתם הם נפרדו מאורחי החתונה והוסעו לבית האח הגדול. כדי שדודו ובטי יוכלו לראות את הצ'קים של החתונה מתמודד היה צריך לוותר על המזוודה שלו והאח הגדול יביא לו בגדים אחרים, המתמודד שהסכים לעשות זאת היה ערן, ובהמשך כדי שדודו ובטי יוכלו לראות את סרט החתונה שלהם מתמודד היה צריך לשנות את השם שלו, המתתמודדת שהסכימה לעשות זאת הייתה שרי, ושמה היה "פנונה" (כינויה של בטי בפי דודו) במשך זמן רב.
 • המתמודד איתם ישראלי הוא לקוי ראייה ולכן הוא הורשה להיכנס לבית לפני פתיחת התוכנית על מנת להכירו. הותר לו גם להכניס את כלב הנחייה שלו וולטר לתוך הבית.
 • המתמודדים יוסי סרור ויעל ברון קיבלו משימה סודית בתחילת העונה. יוסי היה צריך להיות המתמודד הכי "דביק" ויעל המתמודדת הכי "מבאסת", ועליהם לגרום לשאר המתמודדים לנסות להדיח אותם כדי לזכות בחסינות. הם לא הצליחו לעמוד במשימה, וגם הם כמו יתר דיירי הבית, היו מועמדים להדחה הראשונה, אך לא הודחו בסופו של דבר.
 • בלילה החמישי בטי חשה בחילה והאח הגדול הציע לבצע בדיקת היריון. ולאחר יום היא התבשרה שתוצאתה הייתה חיובית.
 • בהדחה הראשונה (ביום ה-10) הדייר דודו קפרא יצא יחד עם אשתו המודחת בטי מהבית על אף שלא הודח בעצמו, אך המנחה אסי עזר הצליח לשכנעו לשוב אל תוך הבית. מספר ימים לאחר מכן הודיע דודו קפרא על החלטתו לפרוש מן התוכנית, אולם אשתו בטי נשלחה לחדר האח הגדול בניסיון אחרון לשכנעו להישאר בתוכנית ודודו נעתר לבקשתה.
 • בהדחה השנייה (ביום ה-17) הודחה זיוה מהבית. בעת יציאתה, הדיירת ברי הצטרפה אליה, על אף שלא הודחה בעצמה על ידי הצופים. ניסיונות השכנוע של אסי עזר כי ברי תחזור אל תוך הבית לא צלחו ובכך היא, למעשה, פרשה מן התוכנית, ובראיון המאוחר של ברי וזיוה הן אמרו שהמהלך תוכנן מראש.
 • ביום ה-19 החליט המתמודד דודו קפרא על פרישתו מהמשחק עקב עזיבתה של אשתו, בטי קפרא.
 • ביום ה-22 נכנס לבית המתמודד אביב זילבר, האקס של המתמודדת אביבית בר זוהר. לאחר 48 שעות בלבד בבית האח הגדול החליט אביב לעזוב את הבית ויצא ביום ה-24 (אביב הוא הדייר השלישי שפרש מהמשחק בעונה זו). עקב עזיבתו ההדחה המתוכננת נדחתה בשבוע. במהלך היומיים שהיה בבית הספיק אביב לעבור פעמיים על חוקי התוכנית, בין היתר בכך שסיפר לדיירת אביבית בר זוהר (חברתו לשעבר) על המתרחש מחוץ לבית ואיים על שאר המשתתפים ש"ישפוך אותם בסכין".
 • במהלך העונה, לראשונה בתוכנית, העמידו את עצמם 3 דיירים להדחה בשבוע. הם הצטרפו לדיירים שפסלו משימה כדי להיות מועמדים.
 • ביום ה-40 יצאו מהבית הדיירים יאנה ותמיר על מנת לצלם קליפ אינטראקטיבי מיוחד. במהלכו הם נחשפו לדיירים שהודחו: דודו וקים.
 • ביום ה-45, שבמהלכו הודח הדייר שי, הוכנסו לבית שלושה דיירים חדשים, לירון, צבי ועינב.
 • ביום ה-52, כחלק ממשימת החצי לכבוד חצי העונה, הודחו בשידור חי הדיירות אביבית בר זוהר ויעל ברון לעיניהם של שאר הדיירים, וכשיצאו מהבית נכנסו מיד לסוויטה צדדית. שם שהו למשך יומיים ללא ידיעת הדיירים, כשבעצם רק אחת מהן הודחה באמת ועזבה במשדר ביום ראשון שלאחר מכן.
 • במסגרת "משימת הכדורגל" השיתופית בין האח הגדול ישראל לאח הגדול ארגנטינה, נכנסה לשבוע הדיירת הארגנטינאית- ויקטוריה לבית האח הגדול בישראל והדיירת הישראלית-סופי נכנסה לשבוע לבית האח הגדול בארגנטינה.
 • במסגרת "משימת הקיבוץ" נערכה ההצבעה בצורה פומבית, כאשר כל דייר יכל לראות מי הצביע לו, אם בכלל.
לפתיחת "טבלת שלבי ההדחה" לחצו על "הצגה" משמאל
שבוע 1 שבוע 2 שבוע 3 שבוע 4 שבוע 5 שבוע 6 שבוע 7 שבוע 8 שבוע 9 שבוע 10 שבוע 11 שבוע 12 הגמר
שבוע 13
מועמדויות
להדחה
קותי סופי,
ערן
ערן,
זיוה
ערן,
שי
ללא
הדחה
ערן,
שי
ערן,
שי
ערן,
סער
ללא
הדחה
לירון,
ערן
ללא
הדחה
ערן,
שרי
ערן,
שרי
סער,
שרי
הזוכה
(יום 94)
13
תמיר שרי,
קים
שרי,
יוסי
שרי,
קים
ללא
הדחה
תמיר יאנה,
שרי
שרי,
יאנה
ללא
הדחה
שרי,
יאנה
ללא
הדחה
שרי,
יאנה
יאנה,
שרי
יאנה,
שרי
מקום שני
(יום 94)
3
סער ברי,
סופי
ברי,
קותי
שי,
סופי
ללא
הדחה
סער שי,
אביבית
אביבית,
קותי
ללא
הדחה
לירון,
צבי
ללא
הדחה
צבי,
קותי
אביבית,
קותי
אביבית,
קותי
מקום שלישי
(יום 94)
11
שרי זיוה,
ברי
ברי,
זיוה
סופי,
אביבית
ללא
הדחה
אביבית,
סופי
אביבית,
שי
אביבית,
יעל
ללא
הדחה
לירון,
צבי
ללא
הדחה
קותי,
צבי
קותי,
אביבית
קותי,
אביבית
מקום רביעי
(יום 94)
10
יאנה ברי,
זיוה
זיוה,
ברי
קים,
אביבית
ללא
הדחה
יאנה שי,
אביבית
אביבית,
ערן
ללא
הדחה
לירון,
אביבית
ללא
הדחה
אביבית,
צבי
אביבית,
תמיר
אביבית,
תמיר
מקום חמישי
(יום 94)
11
אביבית זיוה,
שרי
זיוה,
ברי
יאנה,
סער
ללא
הדחה
סער,
יאנה
יאנה,
סופי
סער,
איתם
ללא
הדחה
יאנה,
סופי
ללא
הדחה
יאנה,
שרי
יאנה,
סופי
יאנה,
שרי
הדחה
(יום 87)
17
ערן קותי,
סופי
קותי,
סופי
קותי,
שי
ללא
הדחה
שי,
סופי
סופי,
קותי
יאנה,
קותי
ללא
הדחה
צבי,
קותי
ללא
הדחה
קותי,
צבי
קותי,
יאנה
הדחה
(יום 80)
16
סופי שרי,
שי
שרי,
קותי
קותי,
ערן
ללא
הדחה
סער,
ערן
שי,
אביבית
אביבית,
יעל
ללא
הדחה
צבי,
עינב
חסינה אביבית,
צבי
אביבית,
סער
הדחה
(יום 80)
23
צבי טרם נכנס
לבית
סופי,
סער
ללא
הדחה
לירון,
סופי
ללא
הדחה
סופי,
ערן
הדחה
(יום 73)
6
איתם ערן,
שי
ערן,
סער
קים,
סופי
ללא
הדחה
תמיר,
אביבית
אביבית,
ערן
אביבית,
יעל
ללא
הדחה
אביבית,
צבי
ללא
הדחה
הדחה
(יום 66)
2
עינב טרם נכנסה
לבית
סער,
יעל
ללא
הדחה
לירון,
סופי
ללא
הדחה
הדחה
(יום 66)
2
לירון טרם נכנסה
לבית
יעל,
יאנה
ללא
הדחה
צבי,
עינב
הדחה
(יום 59)
6
יעל נכשלה
במשימה
ברי,
זיוה
שי,
קים
ללא
הדחה
סופי,
שי
סופי,
שי
סופי,
איתם
ללא
הדחה
הדחה
(יום 57)
6
שי קים,
סופי
קים,
קותי
קים,
ערן
ללא
הדחה
ערן,
סער
ערן,
סופי
הדחה
(יום 45)
23
יוסי נכשל
במשימה
זיוה,
ברי
שי,
סער
ללא
הדחה
שי,
סופי
הדחה
(יום 38)
1
קים זיוה,
שי
זיוה,
שי
שי,
שרי
ללא
הדחה
הדחה
(יום 31)
9
אביב טרם נכנס
לבית
עזיבה
(יום 24)
0
דודו שי,
זיוה
שי,
אביבית
עזיבה
(יום 19)
1
ברי יעל,
סופי
קותי,
דודו
עזיבה
(יום 17)
9
זיוה סופי,
קים
קותי,
יאנה
הדחה
(יום 17)
13
בטי זיוה,
שי
הדחה
(יום 10)
0
מועמדות
להדחה
כל הדיירים ברי,
קותי,
זיוה
ערן,
קים,
שי,
סופי
קותי,
סער,
שרי,
תמיר,
יעל,
יאנה,
יוסי
אביבית,
שי,
סופי
אביבית,
סער,
יעל
אביבית,
יעל
לירון,
סופי,
צבי
אביבית,
עינב,
איתם,
ערן,
קותי,
סער,
שרי,
תמיר,
צבי,
יאנה
קותי,
שרי,
צבי
כל הדיירים אביבית,
קותי,
שרי,
יאנה
אף אחד
עזיבה ללא ברי דודו ואביב ללא
הדחה בטי זיוה
הדחה בוטלה
קים יוסי שי
הדחה מזויפת
יעל לירון עינב ואיתם צבי סופי וערן אביבית
יאנה
מקום חמישי

שרי
מקום רביעי

סער
מקום שלישי

תמיר
מקום שני

קותי
הזוכה

עונה 5 (2013)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה החמישית משודרת החל מה-5 במאי 2013 ששודרה עד 27 באוגוסט 2013 (בסך הכל 115 ימים).

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קרין בן גלים (בחרה לפרוש ביום ה-6)
 • דני רייכנטל (המודח הראשון ביום ה-9)
 • רוני מיילי (הודח על ידי האח הגדול ביום ה-15)
 • מירי חן (המודחת השנייה ביום ה-17)
 • בני גולדשטיין (המודח השלישי ביום ה-24)
 • דנה רן (המודחת הרביעית ביום ה-38)
 • פאולינה אלברשטיין (המודחת החמישית ביום ה-44)
 • שלי ורוד (המודחת השישית ביום ה-52)
 • גילי מיילי (הודח על ידי האח הגדול ביום ה-57)
 • ענת צאיג (המודחת השביעית ביום ה-73)
 • מוטי גלזר (המודח השמיני ביום ה-80)
 • דידי לוזון (המודחת התשיעית ביום ה-87)
 • אור דניאל (המודחת העשירית ביום ה-87)
 • יניב אויזרץ (המודח האחד עשר ביום ה-94)
 • אהרון (ביז'ו) צאצאשווילי (המודח השנים עשר ביום ה-94)
 • דורין סגול (המודחת השלוש עשרה ביום ה-101)
 • ירדן עוז (המודחת הארבע עשרה ביום ה-108)
 • אבי (לד זפלין) לוי (המודח החמישה עשר ביום ה-108)

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר שהתקיימה ביום ה-115, 27 באוגוסט 2013:

 • איתי וולך (מקום 5 בגמר)
 • דור דמרי (מקום 4 בגמר)
 • לאון שוובסקי (מקום 3 בגמר)
 • לבנה גוגמן (מקום 2 בגמר)
 • טהוניה רובל - זוכת העונה החמישית; זכתה במיליון שקלים.

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

טהוניה רובל, זוכת העונה החמישית
 • העונה החמישית נפתחה במשימה סודית בה השתתפו 16 דיירים. כל 16 הדיירים חולקו לזוגות (אב ובת, זוג גרוש וכדומה), כאשר רק שני הדיירים רוני מיילי וגילי מיילי, שהם אב ובנו, לא היו מודעים למשימה הסודית והיו זוג הדיירים היחיד שיש ביניהם קרבה משפחתית והיכרות קודמת לתוכנית. עוד במשימה זו "האח הגדול" העמיד פנים שזו "עונת הזוגות", בפני שני הדיירים היחידים שאינם מודעים למשימה הסודית.
 • בשבוע הראשון לתוכנית פרץ ריב סוער בין הדיירת טהוניה רובל לבין הדייר רוני מיילי, לאחר שזה סיפר בדיחה על אתיופים שהיא פירשה כגזענית. במהלך הוויכוח שהתלהט בין השניים הטיח בה מיילי עלבונות חריפים, שהתפרשו על ידי רבים כדברי גזענות כנגד העדה האתיופית אליה השתייכה רובל. דברים אלו הובילו לאזהרה כנגדו מצד ההפקה ולביקורת קשה מצד חברת הכנסת פנינה תמנו-שטה.
 • ביום ה-6 החליטה הדיירת קרין בן גלים לפרוש מהבית, בתיאום עם ההפקה.
 • ביום ה-15 אולץ הדייר רוני מיילי לעזוב את בית האח הגדול בעקבות התבטאויות שהפקת התוכנית הגדירה כגזעניות וכהומופוביות, שכוונו כנגד הדיירות לבנה גוגמן וטהוניה רובל.
 • ביום ה-19 הפך בית האח הגדול לאי לכבוד משימת "הישאחדות" פרודיה על "הישרדות" וחילקו את הדיירים לשני שבטים באמצעות משימה שבה השבט המנצח הופך לשבט "שופופו" (אדום) והשבט המפסיד הופך לשבט פחות חזק בשם "טאש טאש" (בז'). במשימה שלאחר מכן השבט המפסיד היה הולך למועצת השבט ומצביעים את הקולות למועמדים להדחה. משימה זאת נעצרה כיוון שגילי השתמש באמירה גזענית נגד האנשים השחורים כלפי טהוניה ועקב כך שבט "טאש טאש" (שבו גילי נמצא) היה במועצת השבט. עוד במשימה זו לראשונה בפורמט התוכנית למתמודדים ניתן היה לתאם הדחות ובריתות.
 • ביום ה-57 אולץ הדייר גילי מיילי לעזוב את בית האח הגדול בעקבות אלימות מילולית בוטה שנקט כנגד הדיירים אהרון (ביז'ו) צאצאשווילי, טהוניה רובל וענת צאיג וזאת לאחר שקיבל מספר התראות מצד הפקת בית "האח הגדול" עבור התנהגות בוטה שאיננה מוסרית ואשר עוברת על כללי הבית.
 • ביום ה-58, תכננה ההפקה משימה גדולה מאוד לדיירים, וגרמה להם לחשוב שבמהלך כל שהותם בבית, התקיים בית אח גדול שני עם דיירים כמותם. הדיירים חשבו שיש בית אח גדול שני, אבל הייתה זו בעצם רק תפאורה. לדיירים התבשר שהם יתמודדו נגד בית האח הגדול השני בשלל משימות, ובית אחד ייסגר ובית שני יישאר. למעשה, האנשים שהוצגו בפני הדיירים כדיירי בית האח הגדול השני, היו רובם שחקנים ומקורבי ההפקה, שביניהם נכללו גם חמשת הדיירים החדשים שנכנסו לבית ביום ה-66.
 • בפעם הראשונה, בתולדות האח הגדול ישראל, אחד מהדיירים החדשים (איתי) העפיל לגמר, ולחמישיית הגמר הורשה לעלות במעלה המדרגות ולהביט בקהל מבעד לדלת בית האח הגדול הראשית, שנפתחה למספר שניות.
 • העונה החמישית היא העונה הארוכה ביותר בתולדות התוכנית בישראל - 115 ימים, וגם שודרה לראשונה בעונת הקיץ בניגוד לשאר ששודרו בחורף.
 • העונה הנוכחית של האח הגדול זכתה להכנסות הגדולות ביותר למפיקה "קשת" - מספירה ראשונית הכנסות של כ-70 מיליון שקלים (לא כולל הגמר) ממכירת שיא של נקודות הרייטינג. העונה לא עברה את כמות הרייטינג של העונה הרביעית המחזיקה בשיא הממוצע, כנראה בשל שידוריה בתקופת הקיץ. גמר העונה הנוכחית זכה לרייטינג שיא בהיסטוריית הגמר של התוכנית, בממוצע של 41.6% ו-44.8% ברגעי ההכרזה.‏[32]
לפתיחת "טבלת שלבי ההדחה" לחצו על "הצגה" משמאל
שבוע 1 שבוע 2 שבוע 3 שבוע 4 שבוע 5 שבוע 6 שבוע 7 שבוע 8 שבוע 9 שבוע 10 שבוע 11 שבוע 12 שבוע 13 שבוע 14 שבוע 15 הגמר
שבוע 16
מועמדויות
להדחה
טהוניה נכשלה
במשימה
רוני,
פאולינה
לאון,
דורין
ללא
הדחה
ללא
הדחה
גילי,
פאולינה
גילי,
לאון
ללא
הדחה
ללא
הדחה
דורין,
ענת
דורין,
לאון
דורין,
דידי
ללא
הדחה
לאון,
דור
ללא
הדחה
הזוכה
(יום 115)
31
לבנה נכשלה
במשימה
רוני,
גילי
לאון,
דור
ללא
הדחה
ללא
הדחה
גילי,
פאולינה
גילי,
לאון
ללא
הדחה
ללא
הדחה
לאון,
ענת
הוענשה דור,
דידי
ללא
הדחה
דור,
לאון
קיבלה
חסינות
מקום שני
(יום 115)
8
לאון משימה
הושלמה
לבנה,
מירי
ביז'ו,
לבנה
ללא
הדחה
ללא
הדחה
ביז'ו,
יניב
שלי,
ביז'ו
ללא
הדחה
ללא
הדחה
ביז'ו,
לבנה
מוטי,
ביז'ו
יניב,
אור
ללא
הדחה
איתי,
טהוניה
ללא
הדחה
מקום שלישי
(יום 115)
20
דור משימה
הושלמה
טהוניה,
רוני
טהוניה,
בני
ללא
הדחה
ללא
הדחה
טהוניה,
ביז'ו
טהוניה,
ביז'ו
ללא
הדחה
ללא
הדחה
טהוניה,
ביז'ו
ביז'ו,
מוטי
ביז'ו,
טהוניה
ללא
הדחה
טהוניה,
לבנה
ללא
הדחה
מקום רביעי
(יום 115)
8
איתי טרם נכנס לבית ללא
הדחה
דורין,
לבנה
דורין,
מוטי
דורין,
יניב
ללא
הדחה
אבי,
דורין
ללא
הדחה
מקום חמישי
(יום 115)
3
אבי משימה
הושלמה
רוני,
מירי
בני,
ביז'ו
ללא
הדחה
ללא
הדחה
פאולינה,
טהוניה
גילי,
שלי
ללא
הדחה
ללא
הדחה
טהוניה,
יניב
מוטי,
איתי
אור,
דידי
ללא
הדחה
איתי,
דורין
הוענש הדחה
(יום 108)
6
ירדן טרם נכנסה לבית ללא
הדחה
ביז'ו,
יניב
ביז'ו,
אור
אור,
ביז'ו
ללא
הדחה
דור,
דורין
ללא
הדחה
הדחה
(יום 108)
3
דורין משימה
הושלמה
טהוניה,
דנה
טהוניה,
דנה
ללא
הדחה
ללא
הדחה
טהוניה,
שלי
טהוניה,
שלי
ללא
הדחה
ללא
הדחה
טהוניה,
יניב
טהוניה,
דורין
טהוניה,
אור
ללא
הדחה
טהוניה,
ירדן
הדחה
(יום 101)
15
ביז'ו נכשל
במשימה
רוני,
גילי
לאון,
דור
ללא
הדחה
ללא
הדחה
גילי,
פאולינה
גילי,
לאון
ללא
הדחה
ללא
הדחה
לאון,
ענת
לאון,
אבי
לאון,
דור
ללא
הדחה
הדחה
(יום 94)
24
יניב נכשל
במשימה
רוני,
טהוניה
בני,
לאון
ללא
הדחה
ללא
הדחה
פאולינה,
ענת
לאון,
גילי
ללא
הדחה
ללא
הדחה
ענת,
אבי
אבי,
דורין
טהוניה,
אור
ללא
הדחה
הדחה
(יום 94)
11
אור טרם נכנסה לבית ללא
הדחה
לאון,
אבי
לאון,
ירדן
לאון,
ירדן
הדחה
(יום 87)
6
דידי טרם נכנסה לבית ללא
הדחה
לבנה,
טהוניה
טהוניה,
מוטי
יניב,
לבנה
הדחה
(יום 87)
4
מוטי טרם נכנס לבית ללא
הדחה
דורין,
ביז'ו
לאון,
דידי
הדחה
(יום 80)
5
ענת נכשלה
במשימה
רוני,
גילי
בני,
יניב
ללא
הדחה
ללא
הדחה
ביז'ו,
יניב
ביז'ו,
יניב
ללא
הדחה
ללא
הדחה
ביז'ו,
יניב
הדחה
(יום 73)
7
גילי נכשל
במשימה
טהוניה,
ענת
ביז'ו,
לבנה
ללא
הדחה
ללא
הדחה
ביז'ו,
טהוניה
ביז'ו,
שלי
ללא
הדחה
גורש
(יום 57)
15
שלי נכשלה
במשימה
רוני,
גילי
טהוניה,
דור
ללא
הדחה
ללא
הדחה
גילי,
פאולינה
לאון,
גילי
הדחה
(יום 52)
6
פאולינה משימה
הושלמה
טהוניה,
ביז'ו
ביז'ו,
טהוניה
ללא
הדחה
ללא
הדחה
טהוניה,
שלי
הדחה
(יום 44)
7
דנה משימה
הושלמה
בני,
דורין
בני,
דורין
ללא
הדחה
ללא
הדחה
הדחה
(יום 38)
3
בני משימה
הושלמה
דנה,
טהוניה
טהוניה,
ביז'ו
הדחה
(יום 24)
6
מירי משימה
הושלמה
גילי,
טהוניה
הדחה
(יום 17)
2
רוני נכשל
במשימה
ענת,
אבי
גורש
(יום 15)
8
דני נכשל
במשימה
הדחה
(יום 9)
0
קרין עזיבה
(יום 6)
0
מועמדות להדחה ענת
דני
לבנה
ביז'ו
שלי
יניב
טהוניה
גילי
רוני
ענת
מירי
דנה
גילי
טהוניה
ביז'ו
בני
לאון
טהוניה
גילי
ללא
כל הדיירים למעט אבי ביז'ו
גילי
פאולינה
טהוניה
ביז'ו
גילי
שלי
לאון
ללא
ללא
ביז'ו
ענת
טהוניה
יניב
דורין
לאון
לבנה
מוטי
אור
דידי
טהוניה
יניב
ביז'ו
איתי
דור
דורין
לאון
טהוניה
יניב
איתי
דור
דורין
לאון
טהוניה
כל הדיירים למעט לבנה ללא
עזיבה קרין ללא
גורשו ללא רוני ללא גילי ללא
הדחה דני מירי בני
הדחה בוטלה
דנה פאולינה שלי
הדחה בוטלה

הדחה בוטלה
ענת מוטי דידי ואור יניב וביז'ו דורין ירדן ואבי
איתי
מקום חמישי

דור
מקום רביעי

לאון
מקום שלישי

לבנה
מקום שני

טהוניה
הזוכה

עונה 6 (2014)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השישית עלתה לשידור ב-14 במאי 2014 ושודרה עד 30 באוגוסט 2014 (109 ימים בסך הכל).

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלעד (נסיך) מזרחי (המודח הראשון ביום ה-18)
 • אורטל בן דיין (המודחת השנייה ביום ה-25)
 • קארין זלאיט (המודחת השלישית ביום ה-32)
 • דורון מירן (המודח הרביעי ביום ה-39)
 • אנה בול (המודחת החמישית ביום ה-46)
 • בני גולדשטיין (המודח השישי ביום ה-53)
 • מנחם בן (המודח השביעי ביום ה-67)
 • צחי אשכנזי (המודח השמיני ביום ה-74)
 • אורטל גושן (המודחת התשיעית ביום ה-78)
 • מיקיאגי (המודח העשירי ביום ה-88)
 • עינב בובליל (המודחת האחת עשרה ביום ה-95)
 • אליאב אוזן (המודח השנים עשר ביום ה-95)
 • אחי נתן (המודח השלושה עשר ביום ה-102)
 • מרטין סולל (המודחת הארבע עשרה ביום ה-102)

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר שהתקיימה ביום ה-109, 30 באוגוסט 2014:

 • נופר מור (מקום 5 בגמר)
 • דנית גרינברג (מקום 4 בגמר)
 • לינור שפר (מקום 3 בגמר)
 • אלדד גל-עד (מקום 2 בגמר)
 • טל גלבוע - זוכת העונה השישית; זכתה במיליון שקלים.

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

טל גלבוע, זוכת העונה השישית
 • כמו בכל עונה יש משימה סודית, עונה זו נפתחה כאשר יאיר שחקן שהתחזה לדייר, נכנס לבית. לאור הצבעת הצופים נכנס יאיר כ"יאיר קידר", מגדל הבקר. יאיר יצא מהבית בהדחה הראשונה בתום משימתו האחרונה. ביום ה-9 הדיירים גילו ש"יאיר קידר" לא היה דייר אמיתי ושהוא היה שחקן מטעם ההפקה ושמו האמיתי הוא יאיר פיש.
 • הדיירת אורטל גושן, נאלצה לעזוב את הבית כבר ביום ה-5, עקב גילוי תאים סרטניים בבלוטת התריס. מפיקי האח הגדול הבטיחו לה מקום בעונה הבאה.‏[33] אולם לבסוף חזרה במחצית השנייה של העונה עם כניסת הדיירים החדשים והודחה בהדחה התשיעית.
 • בימים ה-19 וה-20 נקשר האח הגדול בכמה מקרים שעוררו מהומה: הדייר דורון מירן חשף את איבר מינו בשידור חי,‏[34] הדיירת אורטל בן דיין עמדה כשהיא ללא חזייה במטרה להיכנס ראשונה למקלחת.‏[35]
 • במסגרת משימת "הכוכב הגדול" (פרודיה על התוכנית הכוכב הבא) שהתרחשה בבית, נכנסו לבית אסתי גינזבורג, מוקי, רני רהב. בנוסף לכל שלושת הדיירים, צחי, דורון ומיקיאגי זכו לבצע שיר בהופעה חיה, מחוץ לבית האח הגדול, במסגרת משימת התקציב.
 • במסגרת כניסת הדיירים החדשים נערכה מסיבה בחצר הבית עם מתמודדי העונות הקודמות ומפורסמים נוספים, במטרה להקשות על הדיירים לגלות מי יכנסו לבית.
 • ביום ה-46 נכנסו חמישה דיירים שכבר השתתפו בעונות קודמות של התוכנית, בהם: עינב בובליל (עונה ראשונה), מנחם בן (עונת ה-VIP), נופר מור (עונה שלישית), בני גולדשטיין (עונה חמישית) ואורטל גושן שהשתתפה בתחילת העונה ונאלצה לפרוש עקב סיבות רפואיות.
 • ביום ה-56 נשמעה אזעקה בבית, בגלל מבצע צוק איתן. האח הגדול נאלץ לבשר לדיירים את החדשות על המתרחש מחוץ לבית, למרות ההתנתקות המוחלטת של הדיירים מהעולם החיצון.
 • ביום ה-60 הייתה אמורה להתקיים ההדחה השביעית של הבית, בעקבות קיצור זמני התוכנית עקב משדר מרכזי של מבצע צוק איתן, ההדחה בוטלה והועברה ליום שבת היום ה-67.
 • החל מההדחה השביעית התקיימו ההדחות ללא קהל באולפן עקב המצב הביטחוני.
 • ביום ה-72 עקב המצב הביטחוני בארץ, זוג מהדרום שביטל את חתונתו שהייתה אמורה להתקיים באותו השבוע, הוזמן לקיים את חתונתם בבית האח. את החתונה אירגנו דיירי הבית, כחלק ממשימת התקציב השבועית.
 • במסגרת משימת "גן עדן וגיהנום" שהתקיימה בבית, קיבלו כל דיירי הבית פיתוים רבים, לינור נענתה לפגוש את אחותה, שהעבירה לה מסר מבחוץ שאחי ודנית מעמידים אותה להדחה. לינור קיבלה אפשרות להתוודות בפני האח, אך מכיוון שלא עשתה זו, בערב ההעמדה להדחה הסביר לה האח כי השבוע נשללה ממנה האפשרות להעמיד.
 • ביום ה-97 אחי פונה לבית חולים עקב כאבי בטן עזים והשתחרר באותו היום.
 • ביום ה-100, ערב החשיפה של "החמישייה הסודית" בה כול דייר הציג בפניי הדיירים בבית את חמישיית הגמר שלו, ובכך זכו לגלות מי העמיד אותם להדחה. באותו ערב, סכסוך בין טל ולינור הוביל לכך ששפכו כוס יין אחת על השנייה. שתי הדיירות קיבלו אזהרה.
 • ביום ה-106, נכנסו לבית מנחי התוכנית, ארז ואסי, לשיחה עם דיירי הבית.
 • הדיירת נופר מור, היא הדיירת היחידה מבין כל העונות שהשתתפה בשני גמרים שונים, והייתה בבית עונה וחצי בסך הכל.
 • משדר הגמר של עונה זו הציב ממוצע של 38.7% רייטינג, ו-42.5% ברגעי ההכרזה. ומעל ל-1.7 מיליון צופים צפו בגמר.‏[36]
לפתיחת "טבלת שלבי ההדחה" לחצו על "הצגה" משמאל
שבוע 1 שבוע 2 שבוע 3 שבוע 4 שבוע 5 שבוע 6 שבוע 7 שבוע 8 שבוע 9 שבוע 10 שבוע 11 שבוע 12 שבוע 13 שבוע 14 הגמר
שבוע 15
מועמדויות
להדחה
טל מועמדת
להדחה
אלדד,
מיקי
מיקי,
מרטין
ללא
הדחה
אלדד,
לינור
אלדד,
לינור
מועמדת
להדחה
מנחם,
לינור
ללא
הדחה
נופר,
עינב
ללא
הדחה
ללא
הדחה
דנית,
עינב
נופר,
לינור
הזוכה
(יום 109)
10
אלדד ללא
הדחה
אורטל,
טל
אורטל,
דורון
ללא
הדחה
דורון,
דנית
אנה,
אחי
מועמד
להדחה
מנחם,
אחי
ללא
הדחה
צחי,
אליאב
ללא
הדחה
ללא
הדחה
אליאב,
דנית
נופר,
דנית
מקום שני
(יום 109)
10
לינור ללא
הדחה
אורטל,
טל
אורטל,
טל
ללא
הדחה
טל,
דורון
טל,
אחי
ללא
הדחה
טל,
אחי
ללא
הדחה
נופר,
צחי
ללא
הדחה
ללא
הדחה
הוענשה דנית,
טל
מקום שלישי
(יום 109)
8
דנית ללא
הדחה
אלדד,
מרטין
אלדד,
מרטין
מועמדת
להדחה
מרטין,
אלדד
לינור,
אלדד
ללא
הדחה
מנחם,
אלדד
ללא
הדחה
נופר,
לינור
ללא
הדחה
ללא
הדחה
מרטין,
נופר
נופר,
לינור
מקום רביעי
(יום 109)
4
נופר טרם נכנסה לבית ללא
הדחה
אורטל,
לינור
ללא
הדחה
לינור,
דנית
ללא
הדחה
ללא
הדחה
מרטין,
דנית
מרטין,
לינור
מקום חמישי
(יום 109)
6
מרטין מועמדת
להדחה
קארין,
טל
טל,
קארין
ללא
הדחה
דנית,
אנה
אנה,
טל
ללא
הדחה
דנית,
אחי
ללא
הדחה
דנית,
אחי
ללא
הדחה
ללא
הדחה
דנית,
עינב
דנית,
נופר
הדחה
(יום 102)
7
אחי ללא
הדחה
דורון,
לינור
מרטין,
דורון
מועמד
להדחה
לינור,
מרטין
לינור,
אלדד
מועמד
להדחה
לינור,
מנחם
ללא
הדחה
לינור,
אלדד
ללא
הדחה
ללא
הדחה
אלדד,
לינור
לינור,
נופר
הדחה
(יום 102)
9
אליאב ללא
הדחה
מרטין,
אלדד
טל,
מרטין
ללא
הדחה
טל,
לינור
אלדד,
לינור
ללא
הדחה
אלדד,
לינור
ללא
הדחה
אלדד,
לינור
ללא
הדחה
ללא
הדחה
אלדד,
לינור
הדחה
(יום 95)
3
עינב טרם נכנסה לבית ללא
הדחה
מרטין,
מיקי
ללא
הדחה
מיקי,
לינור
ללא
הדחה
ללא
הדחה
לינור,
מרטין
הדחה
(יום 95)
4
מיקי ללא
הדחה
אורטל,
קארין
אורטל,
טל
ללא
הדחה
טל,
דורון
טל,
אחי
מועמד
להדחה
טל,
מנחם
ללא
הדחה
עינב,
צחי
ללא
הדחה
ללא
הדחה
הדחה
(יום 88)
5
אורטל ג. עזיבה
(יום 5)
ללא
הדחה
מנחם,
לינור
ללא
הדחה
אליאב,
נופר
ללא
הדחה
הדחה
(יום 78)
2
צחי מועמד
להדחה
אלדד,
דנית
אנה,
דנית
ללא
הדחה
אנה,
טל
לינור,
טל
ללא
הדחה
אלדד,
לינור
ללא
הדחה
אלדד,
לינור
הדחה
(יום 74)
3
מנחם טרם נכנס לבית מועמד
להדחה
אלדד,
אורטל
ללא
הדחה
הדחה
(יום 67)
6
בני טרם נכנס לבית מועמד
להדחה
הדחה
(יום 53)
0
אנה ללא
הדחה
דורון,
מרטין
אלדד,
מרטין
מועמדת
להדחה
מרטין,
אלדד
אלדד,
מיקי
הדחה
(יום 46)
7
דורון מועמד
להדחה
קארין,
אחי
אלדד,
אחי
ללא
הדחה
אלדד,
אנה
הדחה
(יום 39)
8
קארין ללא
הדחה
דורון,
לינור
לינור,
אנה
מועמדת
להדחה
הדחה
(יום 32)
4
אורטל ב. מועמדת
להדחה
אלדד,
אלעד
אלדד,
מרטין
הדחה
(יום 25)
7
אלעד מועמד
להדחה
אורטל,
אלדד
הדחה
(יום 18)
1
מועמדות להדחה אלעד*
צחי
טל
אורטל ב.
אורטל ג.
דורון
מרטין
אלדד
אורטל
דורון
מרטין
טל
אלעד*
קארין
אורטל
מרטין
טל
דורון*
אלדד
קארין
אנה
אחי
דנית
טל
אלדד
לינור
מרטין
אנה
דורון
דנית
לינור
טל
אחי
אנה*
אלדד
אלדד
מנחם
מיקי
טל
אחי
בני
אחי
לינור
מנחם
אלדד
טל*
צחי
אלדד
לינור
אליאב*
נופר
כל הדיירים כל הדיירים אלדד
מרטין
עינב
דנית
לינור
אליאב*
כל הדיירים למעט אלדד ללא
עזיבה אורטל ג. ללא
הדחה הדחה
בוטלה
אלעד אורטל ב. קארין דורון אנה בני הדחה
בוטלה
מנחם צחי אורטל ג. מיקי עינב ואליאב אחי ומרטין
נופר
מקום חמישי

דנית
מקום רביעי

לינור
מקום שלישי

אלדד
מקום שני

טל
הזוכה

* הועמדו להדחה על ידי הצופים בבית

עונת VIP 2‏ (2015)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מושיק עפיה, זוכה עונת ה-VIP השנייה
לוגו "עונת VIP 2"

ב-10 במאי 2015 החלה עונת ה-VIP השנייה של התוכנית, בה כל המשתתפים מוכרים לציבור הישראלי מפעילותם הקודמת. הזוכה של העונה זכה בג'יפ לקסוס NX וחבילת תקשורת ביתית. הגמר נערך ב-16 ביוני 2015, לאחר 38 ימים בבית. בעונה זו הוצגה משימת "משחקי האח" בה אחד המועמדים להדחה מדי שבוע יכול להציל את עצמו מרשימת ההדחה על ידי פתרון של חידון, ולבחור במקומו מועמד אחר שיועמד להדחה, הנערך בשידור חי בערוץ 2.

עונה זו הפכה לאחרונה אותה הנחה אסי עזר.

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר שנערכה ביום ה-38, 16 ביוני 2015:

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שיר אלמליח, הדיירת הראשונה שנכנסה לבית, קיבלה משימה סודית בה עליה לבחור דייר אחד אשר לדעתה יהיה המודח הראשון (ועל כן ייכנס אוטומטית לרשימת ההדחה הראשונה), ודייר אחד שלדעתה יהיה המנצח של העונה (ועל כן יזכה לשהות ב"טריילר" נפרד עם תנאי מגורים משופרים). זאת על פי רושם ראשוני לאחר ששהתה בחדר האח וצפתה בכל הכניסות ותעודות הזהות של המתמודדים ללא ידיעתם, והצטרפה אל שאר הדיירים רק בסוף המשדר.
 • ביום ה-9, נכנסה הדוגמנית סטלה עמר, הדיירת ה-12 והאחרונה שנכנסה לבית. עמר הייתה אמורה להיכנס בערב הפתיחה, אך התעכבה בשל השתתפותה בתצוגת אופנה של המעצב ז'אן-פול גוטייה בווינה.
 • בכל יום שני, יום לאחר שפורסמה רשימת ההדחה השבועית, התקיים משדר קצר שנקרא "משימת הצלה", בה ניתנה למועמדים אפשרות להינצל מהדחה ולהעמיד במקומם להדחה מישהו אחר.
 • ביום ה-10, לאחר הדחתה של אריאנה מלמד, עזב האדריכל ישראל גודוביץ' את הבית, זאת משום ש"אחרי 10 ימים, מיציתי את החוויה", לדבריו.
 • במסגרת משימת "האח הגדול Call" נכנסו לבית קרובים וקרובות לדיירים, אשר הדיירים נכחו במשימה בחדר המשימות והיו צריכים להענות לצלצולי טלפונים סלולריים, חלקם הגיעו מהקרובים שנכנסו לבית.
 • הדיירים מוטי גלעדי וסתיו סטרשקו, יצאו מהבית יחד בהדחה כפולה יומיים לפני תוכנית הגמר, כאשר סתיו במקום ה-7 ומוטי במקום ה-6.
 • מושיק עפיה, היה הדייר ששבר שיא של כל העונות כשזכה ל-15 מסוקים בהיותו בבית.
 • משדר הגמר של עונה זו הציב ממוצע של 33.6% רייטינג, ו-37.1% ברגע השיא. ומעל ל-1.5 מיליון צופים צפו בגמר.‏[37] עונה זו היא עונת ה-VIP הנצפית ביותר.
לפתיחת "טבלת שלבי ההדחה" לחצו על "הצגה" משמאל
שבוע 1 שבוע 2 שבוע 3 שבוע 4 שבוע 5 הגמר
שבוע 5
יום 38
מועמדויות
להדחה
מושיק נירו,
אריאנה
נירו,
קטיה
נכשל
במשימה
נירו,
רותם
ללא
הדחה
הזוכה
(יום 38)
3
נירו רותם,
נטלי
נטלי,
איציק
נכשל
במשימה
איציק,
רותם
ללא
הדחה
מקום 2
(יום 38)
4
שיר אריאנה,
מוטי
מוטי,
קטיה
משימה
הושלמה
סטלה,
סתיו
ללא
הדחה
מקום 3
(יום 38)
3
איציק אריאנה,
נירו
נירו,
קטיה
קיבל
חסינות
סטלה,
נירו
ללא
הדחה
מקום 4
(יום 38)
2
סטלה טרם נכנסה לבית רותם,
נירו
נכשלה
במשימה
רותם,
איציק
ללא
הדחה
מקום 5
(יום 38)
1
מוטי רותם,
אריאנה
רותם,
נירו
משימה
הושלמה
רותם,
שיר
ללא
הדחה
הדחה
(יום 36)
3
סתיו נירו,
אריאנה
נירו,
רותם
משימה
הושלמה
איציק,
שיר
ללא
הדחה
הדחה
(יום 36)
2
רותם אריאנה,
מוטי
מוטי,
נירו
קיבלה
חסינות
סטלה,
נירו
הדחה
(יום 31)
4
נטלי אריאנה,
נירו
קטיה,
רותם
נכשלה
במשימה
הדחה
(יום 24)
2
קטיה אריאנה,
שיר
נטלי,
איציק
הדחה
(יום 17)
1
ישראל איציק,
קטיה
עזיבה
(יום 10)
1
אריאנה רותם,
איציק
הדחה
(יום 10)
1
מועמדות
להדחה
אריאנה,
ישראל,
מוטי,
נירו,
רתם,
שיר
נירו,
נטלי,
קטיה,
רתם,
מוטי,
סתיו
נטלי,
נירו,
מושיק,
שיר
איציק,
רתם,
נירו,
מושיק
כל הדיירים ללא
עזיבה ישראל ללא
הדחה אריאנה קטיה נטלי רותם סתיו
מוטי

מקום חמישי
סטלה

מקום רביעי
איציק

מקום שלישי
שיר

מקום שני
נירו

הזוכה
מושיק

עונה 7 (2015-2016)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Gnome globe current event.svg קטע זה עוסק באירוע אקטואלי או מתמשך. הנתונים בנושא זה משתנים במהירות, ועל כן ייתכן שהם חלקיים, לא מדויקים או לא מעודכנים.

העונה השביעית של התוכנית החלה ב-16 בדצמבר 2015. את העונה מנחים ארז טל וקורין גדעון, אשר החליפה את אסי עזר, שנאלץ לעזוב את תפקידו לטובת העונה השלישית של "הכוכב הבא" (גם בקשת) המשודרת במקביל.‏[38] הפרס של זוכה העונה הזו היא דירה בשווי 1.4 מיליון שקלים.‏[39] בעונה זו הוצגה משימת ההצלה "משחקי האח" בה אחד המועמדים להדחה מדי שבוע יכול להציל את עצמו מרשימת ההדחה על ידי פתרון של חידון, ולבחור במקומו מועמד אחר שיועמד להדחה, הנערך (הפעם לא בשידור חי) בערוץ 2. עונה זו מאופיינת גם בקונספט "עצירת הזמן", מה שאומר שהזמן קפא בבית, ואליו נוסף "חלל הזמן" שזהו האזור היחיד בבית שבו הזמן לא נעצר ובו מתקיימות ההדחות. לראשונה בתוכנית, שני דיירים (גילי וגיל) הוצגו כדייר אחד, העמידו והועמדו להדחה ביחד, וכן קולותיהם נספרו יחד כך שגם ייצאו יחד.

דיירי הבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אילנה כספוב (המודחת הראשונה ביום ה-11)
 • עומר קינן (המודחת השנייה ביום ה-18)
 • סלים מרעי (המודח השלישי ביום ה-25)
 • תמר שילה (המודחת הרביעית ביום ה-32)
 • גילי כהן (המודח החמישי ביום ה-39)
 • גיל אלמוג (המודח השישי ביום ה-39)
 • קורין (קוקו) אביסדריס (המודחת השביעית ביום ה-46)
 • פלורי אלקסלסי (עזבה מרצונה את הבית ביום ה-56)
 • מייקל (מייקי) אלרואי (המודח השמיני ביום ה-60)
 • דודו כהן
 • קסניה טרנטול
 • עמרי בן נתן
 • שי מיקה יפרח
 • שי חי
 • ארבל קינן
 • תניה (תני) גרבר
 • אור סיונוב
 • אסתי-לי פז
 • רינת פליישר
 • שחר חפץ
 • איציק קרסנטי

הדיירים שהעפילו לתוכנית הגמר :

 • ברק אדרי

התרחשויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ביום ה-5 החלה משימת ה״אחלפה״, במסגרתה נדרשו הדיירים בבית לשנות את כל ההחלטות שנתקבלו ביום ה-1 למשחק ע״י דודו, זאת אך ורק בהסכמת הכלל. אם יצליחו לשנות את כל ההחלטות כך שכל בחירה תעבור מדייר אחד למשנהו, כך נאמר להם, הם יזכו בתקציב מותרות. שי מיקה קיבלה מים חמים כל העונה, אור זכתה לבחור שיר בכל יום, שי חי נבחר להעמדה בפומבי ומייקל לא קיבל מזוודה כל העונה. גיל וגילי החליטו שלא לוותר על ההתמודדות כדייר אחד לאורך כל העונה ולכן הם שברו את משימת התקציב, וכן ברק נשאר חסין מהדחה למשך כל העונה ודודו מועמד להדחה כל העונה.
 • ביום ה-22 כחלק ממשימת החסינות "משחקי האח" שמשודרת בימי חמישי, קוקו זכתה בחסינות ולמחרת נודע כי הייתה טעות בספירה, האח הגדול הודיע לדיירים וביטל את החסינות ואת כל ההצבעות עד כה וביום ה-24 בזמן משדר ההדחה הקהל בבית יצביע וכל הבית מלבד ברק יועמדו להדחה.
 • ביום ה-24, נערכה כניסה שנייה לבית האח הגדול, בה נכנסו שתיי דיירות חדשות לבית, תניה גרבר וארבל קינן.
 • ביום ה-27 אירעה תקרית אלימה. הדיירת קוקו חשדה בשי חי שהשאיר בצל על כרית מיטתה כאקט של מתיחה, ניגשה אל מיטתו עת שהה בה עם בת זוגו תניה, והשליכה לפניו את הבצל. שי חי התרגז, זרק הצידה בחוזקה את הבצל, צעק ואיים פן תשוב לעשות כן פעם שנייה ואף הטיח בחוזקה כוס מים על הרצפה. האח הגדול הזהיר את שי חי שאם יחזור על התנהגות אלימה פעם נוספת בבית האח הגדול, הוא יודח לאלתר. לאחר מכן התנצל שי חי בפני קוקו, שסירבה לקבל את התנצלותו.
 • ביום ה-53 נערכה כניסה שלישית לבית, בה נכנסו ארבעה דיירים, אסתי-לי, רינת, שחר ואיציק. באותו הערב התקיימה הדחה פיקטיבית ובה יצאו שי חי ודודו והוחזרו לבית יומיים אחרי כן.
 • ביום ה-56, הדיירת פלורי אלקסלסי בחרה לעזוב את הבית, עקב געגועיה למשפחתה.

האחות הקטנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוגו התוכנית

במהלך העונות הראשונות שודרה במקביל לשידורי האח הגדול בערוץ 2 התוכנית האחות הקטנה (או האחות הקטנה VIP במקביל לאח הגדול VIP) בערוץ ביפ בטלוויזיה בכבלים, שהציעה פרשנות סאטירית והומוריסטית לנעשה בבית האח הגדול. בניגוד לתוכניות אחרות מסוגה (דוגמת "חדר הלבשה" למרוץ למיליון ו"מהדורת השבט" להישרדות), האחות הקטנה הופקה על ידי חברת הפקה שונה מחברת ההפקה של האח הגדול (קופרמן הפקות).

התוכנית, שודרה במהלך העונות: הראשונה, ה-VIP והשנייה בהגשתה של אפרת אברמוב, ושודרה שלוש פעמים בשבוע: בשתיים מהן עסקה התוכנית באירועי 48 השעות האחרונות בבית האח הגדול ולאחר מכן שודרה תוכנית לסיכום וניתוח אירועי השבוע החולף בבית האח הגדול. בכל פרק הצטרף אל אברמוב אורח, לרוב קומיקאי.

האחות הקטנה זכתה להתייחסות תקשורתית‏[40][41] בזכות עצמה. בשתי העונות הראשונות שלה שימשה ככלי במאבק שהתנהל בין זכייניות ערוץ 2, שידורי קשת (שהיא גם הבעלים של ערוץ ביפ) ורשת, על רקע עלייתה של התוכנית שבוע סוף! ברשת, שנתפסה על ידי שידורי קשת כחיקוי הפורמט של ארץ נהדרת. תוכנית סיכום השבוע של האחות הקטנה, ששודרה בערוץ ביפ בעונתה הראשונה בשישי בערב מול שבוע סוף! בערוץ 2, הצליחה למשוך צופים רבים, בהתחשב בכך ששודרה בערוץ נישה, ונגסה באחוזי הצפייה של "שבוע סוף!".

"האחות הקטנה" לא שבה ללוות את העונה השלישית של "האח הגדול", מאחר ששידורי ערוץ ביפ הסתיימו בסמוך לתחילת העונה.

ערוץ 20, ערוץ 26 והשידור באינטרנט ובאפליקציה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה נפתחה כאשר ברקע שוררת אי ודאות לגבי הצלחתה העתידית של התוכנית ומידת הצלחת הפורמט בקרב צופי הטלוויזיה בישראל. בעונה זו נחתם הסכם עם הוט לשידור חי של אירועי האח הגדול. בשל אי הוודאות לגבי הצלחת התוכנית, נפתח ערוץ 20 לכלל הצופים ללא תשלום, כדי להגדיל את חשיפת התוכנית לכמה שיותר צופים. בעונות הבאות, כאשר מעמד התוכנית היה ברור יותר וניכר היה שהתוכנית מעוררת עניין בקרב חלק ניכר מהצופים, הוחלט לגבות תשלום בעבור הצפייה. החלטה זו התבררה כנכונה, תרמה להכנסות הזכייניות והעידה כי התוכן נתפס אצל צופים רבים כמעניין מספיק כדי שיבחרו להוציא סכום כסף נוסף כדי לצפות בו. כמו כן, בעונות השנייה והשלישית נחתם הסכם גם עם "יס", כך שכל לקוחות הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל יכלו להירשם לצפייה. בעונת ה-VIP ובעונה השנייה המשיך השידור באינטרנט להיות בחינם. בעונה השלישית השידור בחינם באינטרנט הוגבל לשעה ביממה, וניתנה אפשרות לפתוח אותו ללא הגבלה תמורת תשלום. לא פורסמו נתונים לגבי ההצלחה הכלכלית של השידור באינטרנט בתשלום. בעונה הרביעית ניתן היה לצפות בשידור החי מהבית גם דרך אפליקציית "האח הגדול Live", שהייתה זמינה באייפון ובמכשירים מבוססי אנדרואיד. החל מהעונה החמישית השידור החי עבר לאפליקציית MakoTV של הזכיינית קשת.

הרייטינג הגבוה של השידור בערוץ 20 שימש אף הוא כלי במאבק בין הזכייניות "קשת" ו"רשת". כך, למשל, כניסתם של המנחים לבית בעונה השנייה התבצעה ביום שישי, שנקבע כיום השידורים של "רשת", על-פי תנאי הזיכיון שקיבלה מהרשות השנייה. "רשת" מחתה על כך וטענה שהצעד פגע בהכנסותיה, משום שהאירוע ששודר בערוץ 20 גרם לצופים רבים לנטוש את הצפייה בערוץ 2, לטובת צפייה בו.

עקב "תקרית דנה רון" בעונה השלישית הוחלט על ידי הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו והמועצה לשידורי כבלים ולוויין על קוד אתי וכללים שנועדו להגן על הצופים והמשתתפים בתוכנית ובהם: הגנה על כבודם של המשתתפים בתוכנית, מניעת שימוש באלימות או הטרדה מינית בתוכנית, מתן אפשרות למשתתף שלא מעוניין ליטול חלק במשימות מסוימות להימנע מלהשתתף בהן ועוד.

חברות hot ו-yes התחייבו בפני המועצה כי אם ישודרו דברים פוגעניים שיש בהם משום ביזוי והשפלה של משתתפי התוכנית או פגיעה מהותית ברגשות הצופים בבית, ידרשו מפיקי הערוץ לשדר התנצלות מיידית שתשודר בערוץ לאלתר או במועד סמוך לכך. כדי לאפשר למפיקי התוכנית לעמוד בהוראות אישור הערוץ ולפקח על התכנים המשודרים, נקבע כי ערוץ "האח הגדול" ישדר את השידור החי לאחר השהייה בת דקה.

בינואר 2012 בעקבות עתירה לבג"ץ של עמותת אוויר נקי והאגודה למלחמה בסרטן ותלונות נוספות שהתקבלו במועצה לשידורי כבלים ולווין על עישון מאסיבי בתוכנית, הוחלט כי במהלך שידור התוכנית בערוץ 20, תשודר בין השעות 19:00 ועד 23:00 כתובית כי "העישון מזיק לבריאות" פעמיים בכל שעה.

החל מהעונה החמישית, משודרת באתר אך ורק המצלמה הראשית ולא ניתן לבחור בין המצלמות כפי שהתאפשר בעונות שקדמו לה וכמו כן ניתן לראות הקלטה של השעות האחרונות ששודרו.

החל מהעונה השישית עבר "האח הגדול LIVE" לערוץ 26.‏[42] בערוץ החדש נוסף חידוש בצורת פופ-אפים על המסך שבאמצעותם נמסר מידע רב יותר על המתמודדים. כמו כן, השידור לווה בעונה זו בפרשנות על המתרחש בבית בקבוצת וואטסאפ על גבי הערוץ בהשתתפות מפורסמים, כתבים ודיירים מעונות קודמות.‏[43] הצפיה בערוץ הוגבלה החל מגיל 14. בעונה השביעית של האח הגדול ערוץ 26 היה פתוח ביום הראשון לעונה בלבד בחינם, להבדיל מעונות קודמות בהן הערוץ היה פתוח בחינם במהלך השבוע הראשון של כל עונה.

מינוף הפרסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוב משתתפי תוכניות "האח הגדול" (למעט תוכנית ה-VIP) היו אלמוניים למדי טרם כניסתם לבית האח הגדול. במהלך התוכנית זוכים המשתתפים לחשיפה תקשורתית נרחבת אך רובם המוחלט שבים עם סיומה לאלמוניותם, לאחר שזכו ב"חמש עשרה דקות התהילה" שלהם. יחד עם זאת, בין המשתתפים בעונות השונות היו כמה שהצליחו למנף את החשיפה לה זכו לכדי מיצובם כדמויות ידוענים, תוך מעבר לתחומי עיסוק כגון דוגמנות, משחק או הגשת תוכנית טלוויזיה.

דוגמאות בולטות למשתתפים שכאלו הן:

 • שפרה קורנפלד: זוכת העונה הראשונה, שבעקבותיה הפכה למגישת רדיו ("ציפורי לילה") והוציאה ספר.
 • אלירז שדה: זוכה העונה השנייה, שבעקבותיה הנחה כמה תוכניות טלוויזיה, הגיש תוכניות רדיו והשתתף בסדרות טלוויזיה.
 • ליהיא גרינר: השתתפה בעונה השלישית, שבעקבותיה הפכה לידוענית, המרבה להופיע באירועים והשקות.
 • דנה רון: השתתפה בעונה השלישית, שבעקבותיה החלה בהגשת תוכניות בוקר בערוץ 2 עבור הזכיינית "קשת" וכן הפכה לפרזנטורית.
 • קותי סבג: זוכה העונה הרביעית, שבעקבותיה הנחה מספר תוכניות טלוויזיה והשתתף באחרות.
 • טהוניה רובל: זוכת העונה החמישית, שבעקבותיה השתתפה במספר פרסומות ובתוכניות טלוויזיה, הפכה למגישה ולפרזנטורית וקידמה את קריירת הדוגמנות שלה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא האח הגדול בוויקישיתוף


הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ האתר הרשמי עם הפרקים בפנים
 2. ^ מירב קריסטל, ערוץ 20 - השני הכי נצפה ב-HOT, באתר ynet‏, 6 בנובמבר 2008
 3. ^ 3.0 3.1 אחת מארבעת הדיירים החדשים שנכנסו לבית לאחר 56 ימים
 4. ^ 4.0 4.1 אחד מארבעת הדיירים החדשים שנכנסו לבית לאחר 56 ימים
 5. ^ במהלך תוכנית האירוח "לילה בכיף" (המשודרת בערוץ ביפ)
 6. ^ סהר הראל, האח הגדול: המציאות שלא תראו בריאליטי, באתר עכבר העיר, 17 בנובמבר 2008
 7. ^ נטע אלכסנדר, סהר הראל, "האח הגדול" מעלים עין, באתר הארץ, 16 בנובמבר 2008
 8. ^ ערן סוויסה, בעקבות הלחץ: קשת תבהיר כי היא מתנערת מדברי בובליל, באתר nrg‏, 24 בנובמבר 2008
 9. ^ אלי לוי, יוסי בובליל התלונן במשטרה: אני זכיתי, לא שפרה, באתר mynet‏, 4 בפברואר 2012
 10. ^ VIP הם ראשי תיבות של Very Important Person (בעברית: אדם חשוב מאוד)
 11. ^ קרן נתנזון, מעתה אמרו: "האח הגדול VIP", באתר ynet‏, 1 בפברואר 2009
 12. ^ לי-אור אברבך, 80 אלף מנויים לערוץ האח הגדול, באתר nrg‏, 4 במרץ 2009
 13. ^ ערן בר-און וקרן נתנזון, "האח הגדול VIP": זמרות, דוגמנים ופנינה טורנה, באתר ynet‏, 1 במרץ 2009
 14. ^ לי-אור אברבך, הכלב לאקי יצא מבית האח הגדול, באתר nrg‏, 11 במרץ 2009
 15. ^ רן רימון, ‏בית "האח הגדול" נבנה מחדש; העלות - כמיליון שקל, באתר גלובס, 7 באוקטובר 2009
 16. ^ 16.0 16.1 16.2 16.3 אחת מחמשת הדיירים שנכנסו לבית האח הגדול ביום ה-43.
 17. ^ אחד מחמשת הדיירים שנכנסו לבית האח הגדול ביום ה-43.
 18. ^ שתיית קוקוס באמצעות 44 קשים, התמסרות בקרפיון והצמדת הראש לקיר זכוכית במשך 113 דקות.
 19. ^ סערת האח הגדול: "חלק מהדיירים מסוממים", באתר ynet‏, 7 במרץ 2012
 20. ^ דוד אברהם‏, רן תלם: "רז שכניק מפרסם רק ידיעות שליליות נגד קשת", באתר וואלה! NEWS‏, 7 במרץ 2012
 21. ^ רז שכניק, ידיעות אחרונות, פרשת הכדורים הפסיכיאטריים: "האח הגדול" יפצה את נפגעי התוכנית בכ-2 מיליון שקל, באתר כלכליסט, 7 בפברואר 2013
 22. ^ ערן סויסה, שדולת הנשים: "עמיר גולדברג הוא עלוב נפש", באתר nrg‏, 9 בינואר 2011
 23. ^ אריק בנדר, הכנסת נגד האח הגדול: "מבזה ומשפילה נשים", באתר nrg‏, 13 בפברואר 2011
 24. ^ יוסי ניסן, ‏תלונה על הסתה לאלימות וטרור נגד פרידה מ"האח הגדול", באתר גלובס, 16 בפברואר 2011
 25. ^ שמואל מיטלמן, תביעה נגד האחראיות לשידור "האח הגדול", באתר nrg‏, 27 בפברואר 2011
 26. ^ ערן סויסה, שורת המחץ, באתר nrg‏, 3 במרץ 2011
 27. ^ מיקי לוין, סיי נו מור: אימהות שכולות נגד נופר מור, באתר nrg‏, 7 במרץ 2011
 28. ^ נמשכת המחאה נגד שידור 'האח הגדול', באתר ערוץ 7, 13 במרץ 2011
 29. ^ ynet, האח הגדול מטריד בגדול, באתר ynet‏, 12 בפברואר 2011
 30. ^ ערן סויסה, לעטוף את הדגים: על שימי הדג מ"האח הגדול", באתר nrg‏, 21 בפברואר 2011
 31. ^ עדי חשמונאי, הדג הגדול: הכוכב האמיתי של האח הגדול, באתר nrg‏, 1 בפברואר 2011
 32. ^ דוד אברהם‏, רייטינג יומי: גמר "האח הגדול" עם 41.6% - הגבוה מכל העונות, באתר וואלה! NEWS‏, 28 באוגוסט 2013
 33. ^ היא מלכה: אורטל גושן נפרדת מבית האח הגדול, באתר ‏mako‏‏, ‏21 במאי 2014‏
 34. ^ מערכת וואלה!‏, "האח הגדול": דורון מירן חשף איבר מינו בשידור חי, באתר וואלה! NEWS‏, 2 ביוני 2014
 35. ^ מערכת וואלה!‏, תלונות נגד "האח הגדול": "להדיח את אורטל בן דיין", באתר וואלה! NEWS‏, 2 ביוני 2014
 36. ^ מערכת ערוץ התרבות, ‏ליל הטבעונים: 38.7% רייטינג לגמר האח הגדול, באתר ‏mako‏‏, ‏31 באוגוסט 2014‏
 37. ^ מערכת ערוץ התרבות, ‏סיום "האח הגדול": גמר ה-VIP הנצפה בכל הזמנים, באתר ‏mako‏‏, ‏17 ביוני 2015‏
 38. ^ מערכת ערוץ התרבות, ‏עוזב את הבית: אסי עזר פורש מ"האחהגדול", באתר ‏mako‏‏, ‏6 באוקטובר 2015‏
 39. ^ יותר ממיליון: הפרס החדש לזוכה של "האח הגדול"
 40. ^ ניר קיפניס, ‏אחות לנו קטנה, באתר גלובס, 12 בנובמבר 2009
 41. ^ גילי איזיקוביץ | תצלום: גבריאל בהרליה, אפרת אברמוב: זאת הקטנה, באתר עכבר העיר, 13 בנובמבר 2009
 42. ^ ספיר חבקין, ‏עוברים דירה: הבית החדש של האח הגדול, באתר ‏mako‏‏, ‏13 באפריל 2014‏
 43. ^ מערכת תכניות קשת, ‏מ'נשמע: קותי וטהוניה מחכים לכם בוואטס אפ, באתר ‏mako‏‏, ‏12 במאי 2014‏
הקודם:
2008 - הישרדות 10
פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה - תוכנית מציאות
2009, 2010, 2011 - האח הגדול
הבא:
2012 - The Voice ישראל