המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמליל המרכז האקדמי ויצו חיפה
המרכז האקדמי לעיצוב
ולחינוך ויצו חיפה
(למפת חיפה רגילה)
Haifa OSM.svg
 
המרכז האקדמי לעיצובולחינוך ויצו חיפה
המרכז האקדמי לעיצוב
ולחינוך ויצו חיפה

המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה על שם נרי בלומפילד שוכן במושבה הגרמנית בחיפה. המרכז האקדמי מהווה מוסד להכשרת מעצבים שמשלב במסגרת זו את מקצוע החינוך.

המוסד הוקם בשנת 1971 על ידי ארגון ויצו העולמית כמוסד שנועד לקדם את החינוך המקצועי בארץ. במשך השנים חלק המרכז האקדמי את מבניו עם תיכון ויצו לאמנות ובשנת 2002 עבר המרכז האקדמי למשכנו החדש והמודרני במושבה הגרמנית. בראש המרכז האקדמי עומד כיום פרופ' דוד אלכסנדר.

המחלקות במרכז האקדמי[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז האקדמי ישנן חמש מחלקות לתואר ראשון במקצועות העיצוב: אדריכלות, עיצוב אופנה, צילום מדיה וקולנוע תיעודי, עיצוב גרפי תקשורת חזותית וניהול עסקי. הלימודים משולבים עם מקצוע החינוך והבוגרים מקבלים תעודת הוראה בנוסף לתואר הראשון בסיום לימודיהם. המרכז האקדמי נועד להכשיר את הסטודנטים להיות מעצבים מובילים בתחומם ואף מורים בבתי ספר על יסודיים בתחומי העיצוב והחינוך, מחלקת החינוך מרכזת את לימודי החינוך שמשולבים במערכת השבועית. בנוסף, קיימת מחלקה ללימודי חוץ.

בניין המרכז האקדמי[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקום בו שוכן המרכז האקדמי היה מבנה ששימש בעבר כמרכז נוער. המבנה ניתן למרכז האקדמי על ידי ראש עיריית חיפה עמרם מצנע לשם הפיכתו למשכנו החדש של המרכז האקדמי. לאחר תחרות בין מרצי מחלקת האדריכלות זכו האדריכלים יורם פופר ואלי הירש בשיתוף לוסיאנו סנטנדראו לתכנן את המבנה.

קומת הכניסה משמשת כגלריה לתערוכות מתחלפות של בוגרים ואמנים ומשמשת מרכז לחובבי אומנות ויוצרת אווירה תרבותית ואמנותית כחלק מהמושבה הגרמנית.

המבנה הוא חלק ממכלול הכולל כיכר המקשרת בין רחובה הראשי של המושבה לבין המרכז האקדמי. פנים המבנה מודרני ודינמי וחיצוניותו משתלבת באופי הבניה במושבה הגרמנית. בשנת 2007 זכו האדריכלים המתכננים בפרס אות העיצוב על מבנה המרכז האקדמי.

כיום נמצא בתכנון מבנה נוסף בסמוך למבנה הנוכחי, מבנה שיאפשר למרכז האקדמי להתרחב ולקלוט יותר סטודנטים תוך מתן מענה לצורכיהם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קואורדינטות: 32°49′17″N 34°59′24″E / 32.8213°N 34.99°E / 32.8213; 34.99