הלשכה להערכות לאומיות (ניו זילנד)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הלשכה להערכות לאומיות של ניו זילנד
מטה ולינגטון, ניו זילנד
משרד ממשלתי אחראי ממשלת ניו זילנד
שר ג'ון קיי, ראש הממשלה
שנת הקמה 1949 כיחידה צבאית
מנהל הסוכנות גרגורי בויין
תקציב 3.345 מיליון דולר ניו זילנדי
הלשכה להערכות לאומיות

הלשכה להערכות לאומיות של ניו זילנד (אנגלית: National Assessments Bureau) היא אחת מסוכנויות הביון של ניו זילנד. היא הוקמה ב-2010 על בסיס הלשכה להערכות חיצוניות (External Assessments Bureau), והיא אחראית להערכת איומי ביטחון מחוץ לתחומי ניו זילנד. הלשכה נוסדה כיחידה צבאית ב-1949, וכיום היא כפופה למחלקת ראש הממשלה והקבינט של ניו זילנד.

הארגון אחראי על ניתוח מידע על נושאי חוץ. חלק נכבד מהמידע שהוא מלקט נאסף בסיוע שירות הביון והביטחון של ניו זילנד (NZSIS), הלשכה הממשלתית לביטחון תקשורת של ניו זילנד (GCSB) ומשרד החוץ והסחר הניו זילנדי.

הלשכה עצמה אינה אוספת מודיעין אלא מנתחת ומעריכה מידע שאספו סוכנויות הביון האחרות של ניו זילנד. בשונה משאר ארגוני הביון במדינה, הלשכה אינה כפופה לוועדה הפרלמנטרית לביטחון ומודיעין ואינה מפוקחת על ידי מפכ"ל המודיעין והביטחון. הלשכה הוקמה בתור משרד המודיעין המשולב ב-1949 במשרד ההגנה הניו זילנדי. ב-1953 הפכה ללשכת המודיעין המשולבת וב-1975 הפכה לארגון אחר בשם "לשכת ביון חוץ", ותפקידיה פוצלו בין משרד החוץ והסחר ומשרד ההגנה. הלשכה היא חלק ממחלקת רה"מ והקבינט מאז 1991 והיא מחויבת למסור דו"חות קבועים לראש ממשלת ניו זילנד. הלשכה מונחית על ידי הוועדה להערכות לאומיות, תת-ועדה בוועדה לתיאום ביטחון פנים וחוץ. במרס 2010, הלשכה שינתה את שמה ל"לשכה להערכות לאומיות" והתמקדה בביטחון פנים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

T-34 76 Westerplatte p d.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא צבא. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.