הנקמה היהודית (סדרת סרטים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הנקמה היהודית
מבוסס על מקורי ומבוסס אמיתי
בימוי יהודה גרובייס
הופק בידי יהודה גרובייס
תסריט יהודה גרובייס
שחקנים ראשיים אביתר לזר, מיכאל וייגל, שלמה סדן, רונן הרשקוביץ, אריאל כהן, יעקב זדה דניאל, יהודה גרובייס, יוסי סגל, אברהם סלקטר, רוברט הניג
מדינה ישראל, אוקראינה, תאילנד, נפאל, הודו
חברת הפקה גרובייס הפקות
חברה מפיצה גרינטק
הקרנת בכורה 2002
שפת הסרט עברית, אנגלית, נפאלית, רוסית
סוגה פעולה, מתח, היסטוריה, סרט דרמה
grovais.com

הנקמה היהודית (באנגלית: The Jewish revengee) היא סדרת סרטי פעולה חרדית, שביים והפיק יהודה גרובייס, בכיכובם של כמה מהבולטים בשחקני הקולנוע החרדי: אביתר לזר, מיכאל וייגל, שלמה סדן, רונן הרשקוביץ, יעקב זדה דניאל, אריאל כהן ועוד. הסדרה זכתה לאהדת הקהל החרדי והפכה לשם מותג במגזר לסרטי פעולה. הסרט הראשון בסדרה יצא לאור ב-2002, לאחר חמישה פרקים הסדרה נחתמה בשנת 2009. כל סרט נכתב לחוד כסיפור שונה.

ביציאת הסרט הראשון לאור, סוקר הסרט בתוכנית של גיא פינס. הכתבה נבחרה לכתבת השבוע וכתבת החודש, ושודרה למעלה מ-15 פעם. גם בסרטו של שלמה חזן 'חרד לסרטו' בו צילומי הסדרה כיכבו בכל חלקי הסרט.

עלילת הסרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנקמה היהודית[עריכת קוד מקור | עריכה]

יואב (אביתר לזר), סוכן מוסד, נשלח לאוקראינה בשליחות חשאית כדי ללכוד מדען אטום בשם יוהנסן ציגה - המנהל מגעים מתקדמים למכירת נשק לחזבאללה. במהלך בדיקה על עברו של המדען, מתברר כי הוא פושע נאצי נמלט שמצא מקלט מדיני באוקראינה. עוד התברר כי המדען היה אחראי בשואה באופן אישי על אביו של סוכן המוסד. המשימה מסתבכת כאשר סוכן המוסד המקומי, אלכס, בוגד בו. יואב נלכד על ידי המשטרה המקומית, בחקירות הוא מנסה לשכנע את מפקד המשטרה שהסוכן הוא נאצי. יואב משתלט על אחד השוטרים, מחליף איתו מדים ונמלט מהכלא. שניאור (מיכאל וייגל) שליח חב"ד במקום, נכנס לתמונה בעל כורחו[1] על-מנת לעזור ליואב להשלים את המשימה. תוך כדי הבלגן נודע באקראי ליואב שאביו נפטר לפני כמה שבועות, ובעקבות הידיעה מחליט יואב לעצור את המשימה, שניאור משכנע אותו להמשיך במשימה כדי לעשות נחת לאביו. יואב ושניאור פורצים לדירתו של הנאצי במטרה לתלות את תמונתו במדים נאציים, תוך כדי חוזר ציגה לקחת את משקפיו וכמעט תופס אותם, המשטרה שמגיעה כדי להורגם נכנסת אחריו לדירה, מגלה את התמונה ואת המדים הנאציים באחד הארונות ועוצרים את הסוכן. יואב חוזר לארץ, ובדרך לקבר אביו שומע בחדשות שהנאצי התאבד בכלא.

הנקמה היהודית 2: חטיפת אייכמן (2 חלקים)[עריכת קוד מקור | עריכה]

המוסד הישראלי בשנות ה-60 המוקדמות מקבל מידע חם על מקום הימצאו של אדולף איכמן (שלמה סדן). איסר הראל (אברהם סלקטר) בעצה אחת עם דוד בן-גוריון, מחליטים על פעולה אמיצה ומסוכנת של חטיפת האיש האס.אס בעומק בואנוס איירס בארגנטינה, צוות מיומן נשלח למקום על ידי המוסד. איכמן מתגלה כמי שמסתתר תחת זהות בדויה - ונחטף על ידי הצוות הישראלי, בנו הראשון (אריאל כהן) שמגלה כי אבא נחטף, מנסה לרתום לעזרתו את ארגון 'האחווה הגרמנית' שסיעה לפושעים נאצים שהסתתרו, ובשיתוף עם המשטרה החשאית נערך מצוד נרחב אחר החוטפים. הבולשת החשאית של ארגנטינה יודעת כי הישראלים עומדים להוציא את אייכמן בטיסת אל-על לישראל.

הנקמה היהודית 3: משימה בנאפל[עריכת קוד מקור | עריכה]

גדעון כהן (שלמה סדן) איש המוסד הישראלי מקבל משימה גורלית. עליו לטוס בדחיפות לנפאל כדי להכשיל מכירת וירוס קטלני לאיש אל קאעידה, שמתכוון לעשות בעזרתו פיגוע המוני בישראל. במוכר, בן למשפחת דיפלומטיים גרמניים, אסור לפגוע מחשש לתקרית דיפלומטית, אבל העניינים מסתבכים כשגדעון נתפס בבית המלון על ידי המשטרה המקומית ומואשם ברצח. כלוא ומחוסר אונים הוא פוגש בחזקי ליפשיץ (יהודה גרובייס) - שליח חב"ד המקומי. גדעון מבקש טובה קטנה מחזקי, לגשת לבית המלון ולהשמיד את הווירוס הקטלני שהוא החביא בחדר. אבל הנס (אריאל כהן) הקדים את חזקי, ולקח את הווירוס והוא בדרכו לישראל כדי לבצע את הפיגוע בעצמו. גדעון מוצא את עצמו חייב לברוח מהכלא ולהפר את ההוראות הברורות שקיבל כדי להצליח במשימה.

הנקמה היהודית 4: תיק סודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיים, סוכן של המוסד הישראלי, מניח את ידיו על קלסר שמלא בפרטים מפלילים על בכירי השלטון הנפאלי, כדי למנוע מהקלסר לחזור לידיהם של הבכירים נותן רועי את הקלסר לחזקי ליפשיץ - שליח חב"ד בנפאל כדי שזה ישמור עליו מכל משמר, אך כאשר הקלסר נגנב מרשותו של חזקי עולים על פני השטח מאבקי כוח ורדיפת בצע, ולתוך העלילה משתרבבים בכירים מושחתים שיעשו הכול כדי להחזיר לרשותם את הקלסר.

נקמה יהודית 5: הוציאה ממסגר נפשי[עריכת קוד מקור | עריכה]

לרועי (מטייל ישראלי) הכל החל להשתבש כשהיה בדרך למנזר בודהיסטי בטיבט. כספו ודרכונו נגנבים, בנוסף הוא מואשם בזיוף דולרים, נאסר ונכלא, על ידי שוטר מושחת, נרדף ומושפל עד שעומד לשים קץ לחייו.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ כשיואב נזכר בחב"דניק שהניח לו תפילין בארץ