יניב זגורי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

יניב (ניבי) זגורי הוא עבריין מורשע שעומד על פי המשטרה בראש ארגון פשע עם אחיו חגי באזור באר שבע והנגב. זגורי מקורב לשלום דומרני ועסקיו כוללים הימורים לא חוקיים, מתן הלוואות למהמרים על ספינות נופש, גביית דמי חסות, הלוואות בשוק האפור וניכיון צ'קים.

במשך כעשור היה זגורי היעד מספר 1 של מרחב הנגב של המשטרה, עד שנכלא ב-2009 לשבע שנים כתוצאה מעדותו של טל קורקוס, שהפך לעד מדינה. לאחר שחרורו ב-2016 עזב את ישראל לתקופה ארוכה, אך בהמשך הוסגר מסין לישראל והועמד לדין באישומים חדשים.

בשנת 2018 נעצר עד תום ההליכים והוגשו נגדו כתבי אישום בגין רצח טל קורקוס, דבורה הירש ואלישע סבח.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

זגורי נולד בתחילת שנות ה-70 בבאר שבע. הוריו נפרדו כשהיה בן שנתיים.

בשנות העשרים לחייו עסק בעבודות מזדמנות. באותן שנים הכיר את מיכל דבש, בתו של שחקן הכדורגל של הפועל באר שבע, אליהו עופר, שהוכתרה בזמנו כמלכת היופי של המקומון "שבע". באותן שנים גם פגש לראשונה את טל קורקוס והחל לשתף עימו פעולה. קורקוס דקר את אחיו של זגורי, שרון, כי הלה הפליל אותו במשטרה. זגורי הזמין את קורקוס לפגישה בבית קפה כדי לשמוע את הסיבות לדקירה ובסיומה אף נזף באחיו. לאחר השיחה התהדק הקשר של השניים ביחסי אמון הדדי.

אחיו, חגי, המבוגר ממנו בשנתיים, היה מעורב בפשיעה לפניו וריצה עונש מאסר. במהלך מאסרו הותקף חגי זגורי על ידי העבריין ארמנד סנקר, אחיו הבכור של העבריין ירון סנקר. סנקר לבסוף נורה מטווח אפס. יניב זגורי השתלט על חלק מעסקי המשפחה בתקופה שבה אחיו שהה בכלא, עד 2006. בשנת 2004 המשטרה החלה להתייחס אליו כיעד למעקב.

באמצע העשור הראשון לשנות ה-2000 החלו להתגלות קרעים בין כנופיות פשע בעיר, כאשר פרש הארגון של שלום דומרני מחסות הארגון של איציק אברג'יל. זגורי החליט לשתף פעולה עם דומרני ובכך הפך לאויב של משפחת אברג'יל.

ב-2006 נעצר לראשונה בחשד לניסיון לשידול קטינה בת 17 לשימוש בסמים. הוא זוכה וזכה לפיצויים.

בשנת 2008 נעצר קורקוס בחשד להחזקת נשק. חוקרי המשטרה הצליחו להפוך אותו לעד מדינה. על פי ההסכם עם קורקוס, תמורת עדותו להפללת זגורי וארבעה חברים בכנופייתו קיבל קורקוס 120 אלף דולר וכרטיסי טיסה לו ולמשפחתו לכל יעד שיבחר, ותישקל הכנסתו לפרויקט של הרשות להגנת עדים[1]. במשפט נמצאו סתירות בעדות של קורקוס והשופטים זיכו את זגורי מאשמה של עמידה בראש ארגון פשיעה והרשיעו אותו בעבירות של קשירת קשר, עבירות נשק, סחיטה באיומים והשחתת רכוש. הוא נידון ל-7 שנים בכלא. ערעור של המדינה, שביקשה להרשיע את זגורי בעמידה בראש ארגון פשע, נדחה ועונשו הופחת בתשעה חודשים עקב מחדלים בחקירה. שנתיים מאוחר יותר הורשע אחיו, חגי, בעבירות של קשירת קשר לרצח וחבלה בכוונה מחמירה ונידון ל-15 שנות מאסר בפועל.[2]

זגורי היה גיס של שחקן הפועל באר שבע אלי אוזן, שלאחר קריירת הכדורגל שלו היה מלווה בשוק האפור. אוזן היה קשור לעסקים של משפחת אברג'יל. לאחר שהארגונים הסתכסכו, היחסים עם אוזן התדרדרו והוא התגרש מאחותו של זגורי. בנובמבר 2009 ניסה מאמן כדורגל ידוע בנגב לערוך סולחה בין אוזן לחגי זגורי. השניים נפגשו במקומות ציבוריים ופרטיים, אך ניסיונות הסולחה כשלו. ב-23 בנובמבר 2009 חוסל אוזן[3].

בעשור השני של המאה ה-21 הוגש נגד אשתו, מיכל זגורי, כתב אישום, אבל באוגוסט 2015 היא זוכתה.

במרץ 2016 ארב אלמוני לדבורה הירש, גרושתו של קורקוס, בחניית ביתה. הוא ירה בה למוות לעיני שלושת ילדיה. במאי 2016, לאחר שחרורו נמלט זגורי ונעלם מעיני המשטרה. ב-27 ביוני 2017 התפוצץ רכב בשדרות דרום אפריקה שבאשקלון. הוא עלה באש ונשרף כליל. בתוכו הייתה גופתו של קורקוס.

לאחר הרצח של קורקוס נעצרו זגורי וכמה חברים נוספים בארגון, אך הם שוחררו עקב מחסור בראיות. ב-7 באפריל 2017 נורה ונהרג אלישע סבח על ידי רעול פנים במסעדה בנתניה. עדותו של סבח, עשור לפני כן, סייעה להרשיע את אדם איטל ברצח שני נערים בפיצוציית "בון בון" בבאר שבע. איטל הורשע גם ברצח שני בדואים שאיימו על זגורי.

זגורי הוסגר מסין לישראל ב-2018 ונעצר בחשד לרצח של הירש וקשירת קשר לרצח קורקוס וסבח.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]