ישי בלנק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ישי בלנק

ישי בלנק (נולד ב- 1969) הוא פרופסור בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב[1], לשעבר סגן דקאן הפקולטה. מאז שנת 2017 כיושב ראש העמותה למשפט ציבורי בישראל.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלנק גדל בתל אביב בבית לאומי-דתי והתחנך בבית הספר היסודי "מוריה", בישיבת נחלים ובבית הספר התיכון אמי"ת גוש דן. את שירותו הצבאי עשה במודיעין חיל האוויר. בוגר תואר ראשון בפילוסופיה ובמשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר שני ושלישי מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת הרווארד. התמחה בבית המשפט העליון, אצל הנשיא פרופ' אהרן ברק. הוא גם עבד כשנה כעורך דין במשרד גורניצקי ושות'. בשנים 2006–2008 היה חבר בפורום הצעירים במדעי הרוח והחברה באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. לימד כמרצה אורח גם באוניברסיטאות בחו"ל, לרבות אוניברסיטת קורנל, אוניברסיטת טורונטו, אוניברסיטת בראון, סיאנס פו (פריז), ואוניברסיטת המבורג. בסמסטר סתיו 2017 היה בלנק מרצה אורח באוניברסיטת הרווארד.

תחומי המחקר וההוראה המרכזיים שלו הם דיני השלטון המקומי, משפט מנהלי, ערים גלובליות, משפט ומרחב, משפט וחשיבה פוליטית, חילוניות ודת, בישראל ובעולם. כמו כן פרסם מחקרים שעסקו במערכת החינוך הציבורית בישראל, והיה חבר בצוות המשפטי שליווה את עבודתה של ועדת דברת לרפורמה בחינוך הציבורי בישראל.

לצד פעילותו האקדמית, שימש בלנק כחבר בהנהלות הציבוריות של ארגונים שונים, ובהם "במקום - מתכננים למען זכויות תכנון בישראל" (שימש כיושב ראש ההנהלה בשנים 2011–2014), "גישה - המרכז לשמירה על הזכות לנוע", וארגון "נוער גאה" (איגי). מאז שנת 2017 הוא מכהן כיושב ראש העמותה למשפט ציבורי בישראל.

בשנת 2017 נכלל ברשימת מצטייני הרקטור בהוראה באוניברסיטת תל אביב. כמו כן זכה פעמיים במענק מחקר של הקרן הלאומית למדע.

בלנק הוא בן-זוגו של שופט בית הדין לעבודה דורי ספיבק וחבר פעיל בקהילת הלהט"ב.

מאמרים נבחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]