מדליית השירות הצבאי הכללי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מדליית השירות הצבאי הכללי
Military General Service Medal
MGSM 1847 obv.jpgMGSM 1847 rev.jpg
קדמת העיטור (ימין) ואחוריו (שמאל)
Military General Service Medal 1847 BAR.svg
פרטים
מדינה בריטניהבריטניה הממלכה המאוחדת
סוג אות מערכה
המעניק המונרך הבריטי
למען שירות יוצא דופן במערכות השונות בין 1808 - 1814
זכאות חיילי צבא הבריטי
סטטוס לא פעיל
נוסד 1847
החליף את מדליית הזהב הצבאית
הענקות
סה"כ הוענקו 25,650~
היררכיה
הבא מדליית ווטרלו

מדליית השירות הצבאי הכלליאנגלית: Military General Service Medal בר"ת: MGSM) הייתה מדליית מערכה אשר הוענקה לכלל הדרגות בצבא הבריטי על השתתפות במערכות השונות בתקופת השנים 18081814. העיטור נוסד בשנת 1847 וניתן רטרואקטיבית לחיילים אשר השתתפו בתקופה האמורה במערכות, ביניהם; המהפכה הצרפתית, המלחמות הנפוליאוניות ומלחמת העצמאות של ארצות הברית.

זכאות לעיטור[עריכת קוד מקור | עריכה]

העיטור החליף את מדליית הזהב הצבאית וניתן עבור אותה תקופת השירות, עבור אותן מערכות (מלבד התוספת של 'מצרים'). ההבדל העיקרי בזכאות של מדליית השירות, הינו זכאותם של כלל הדרגות וכלל החיילים שהשתתפו במערכות, שלא כמו קודמו אשר נועד לקצינים בלבד ורק אלו אשר נלחמו בקו האש אל מול פני האויב. כדי לקבל את העיטור, החייל הזכאי לו היה צריך להיות חי (משפחת החייל לא הייתה זכאית לעיטור), כמו כן הזכאי היה צריך להגיש בקשה לקבלת העיטור.
חוסר המידע על העיטור החדש וחוסר העניין לקבלתו, הוביל לכך שלא כל מי שהיה זכאי לעיטור קיבל אותו. סך הכל קיבלו את העיטור כ-25,650 זכאים לו.

אבזמים[עריכת קוד מקור | עריכה]

העיטור תמיד ניתן בליווי אבזם המציין את המערכה או מערכות אליהם ניתן. רשימת המערכות אשר נכללו כזכאים להענקת האות דומה לזאת של מדליית הזהב הצבאית, מלבד התוספת של המערכה במצרים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]