לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "13 סיבות (סדרת טלוויזיה)"

אין תקציר עריכה
 
== עלילה ==
בעונה הראשונה, קליי ג'נסן בן השבע-עשרה חוזר לביתו יום אחד מבית הספר ומוצא ארגז מסתורי ב[[מרפסת]] שלו. בפנים הוא מגלה שבע קלטות, קלטות שהוקלטו על ידי האנה בייקר, חברתו לכיתה המנוחה ו[[אהבה נכזבת]], שהרגה את עצמה שבועיים קודם לכן. על הקלטות, האנה מקליטה יומן שמע רגשני עז, ומפרטת מדוע החליטה לסיים את חייה. נראה כי כל אדם שמקבל חבילה זו של קלטות בסגנון ישן, קשור ביסודו למדוע הרגה את עצמה. קליי אינו הראשון שקיבל את הקלטות, אך יש פירוט מרמזשמסביר כיצד עליו להעביר את הקלטות לאחר ששמע אותן. נראההאנה שישביקשה הזמנהמהאנשים להפצתהמופיעים הקלטותבקלטות להעביר אותן מאחד לשני לפי סדר הארועים, עם עותק נוסף שהוחזק בידי המשגיח אם התכניתמשהו תשתבשמהחברים לא יעביר את הקלטות הלאה. כל קלטת מתייחסת לאדם אחר המעורב בחייה של האנה התורם לסיבת להתאבדותה. הקלטות מתייחסות גםלאנשים לחבריםבחייה של האנה. יחסה של האנה וגםאליהם לאויביםמורכב.
 
בעונה שנייה, חודשים לאחר התאבדותה של האנה, קליי והאנשים האחרים שהוזכרו על הקלטות, כמו גם חברים קרובים ובני משפחתה של האנה, הסתבכו בקרב [[משפט אזרחי|משפטי אזרחי]] בין הוריה של האנה לבית הספר התיכון ליברטי. בהאשמת רשלנות מצד בית הספר, אמה של האנה רודפתנלחמת אחרלמען תפיסתתוצאה הצדקצודקת שלה, ואילומבחינתה. חוסר רצונה ליישובלהגיע קדםלהסדר משפטלפני המשפט, ונסיבותיהונסיבות האישיותאישיותיות הורסים את נישואיה לאביה של האנה. הסיפור מתגלה בנרטיבים הממחישים את סיפורה של האנה שסיפרו הנוכחים בבית המשפט במשפט. קליי, התופס את עצמו כמגנה הכושל של האנה, יוצא לחקירה תוך שימוש בכל העדויות שיכול למצוא במאמץ להשפיע על התיק האזרחי בין הוריה של האנה לבית הספר. קליי גם משתדל לחשוף את התרבות המושחתת של בית הספר התיכון ואת ההטייה לטובתם של ספורטאים עשירים על פני התלמיד הממוצע, מה שפוגע במיוחד בנערות צעירות כמו האנה.
 
העונה שלישית נקבעת שמונה חודשים לאחר סיום העונה השנייה. קליי וחבריו נאבקים להתמודד עם ההשלכות של ההסתרה של ניסיון הטבח של טיילר בנשף האביב, תוך שהם עוזרים לו לקראת החלמה. עם זאת, מתחים חריגים מגיעים לנקודת רתיחה במהלך משחק העונה של ליגת הפוטבול של בית הספר, מה שגורם לרציחתו של ברייס ווקר. תלמידי תיכון ליברטי נחקרים שוב תחת המיקרוסקופ שכן החקירה על הרצח של ברייס מאיימת לחשוף את סודותיהם האפלים ביותר.