סמל טנסי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
החותם הגדול של מדינת טנסי
החותם
החותם
פרטים
המחזיק בסמל טנסי
תאריך אימוץ 25 בספטמבר 1801
התקנים
מוטו חקלאות ומסחר
פרטים נוספים
שימוש סמל טנסי, מסמכים רשמיים
השוואה בין הסמל המקורי לבין הסמל הנוכחי

החותם הגדול של מדינת טנסי או סמל טנסיאנגלית: Great Seal of the State of Tennessee) הוא סמל מדינת טנסי שבארצות הברית. הסמל אומץ ב-25 בספטמבר 1801, ועיצובו שונה במעט בשנת 1987.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חוקת טנסי שאומצה ב-6 בפברואר 1796 מצווה על כך שלמדינת טנסי יהיה חותם. במשך מספר שנים הוראה זו לא קוימה, ורק בשנת 1801 עוצב החותם. העיצוב נבחר ב-25 בספטמבר באותה שנה.

בשנת 1987 החליטה האספה הכללית של טנסי על תיקון הסמל ועדכונו.

על פי חוקת המדינה הסמל נשמר על ידי מזכיר מדינת טנסי ומשמש את מושל מדינת טנסי בעת חתימה על מסמכים רשמיים של המדינה.

תיאור הסמל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראש הסמל מופיע המספר הרומי XVI המסמל את היות מדינת טנסי המדינה ה-16 של ארצות הברית.

בחלקו העליון של הסמל מופיעות מחרשה, שיבולת חיטה, וצמח כותנה. מתחת שלושת איורים אלה מופיעה המילה "חקלאות" באנגלית (Agriculture). בעת עיצוב הסמל היה גידול הכותנה והחיטה המרכיבים עליהם התבססה כלכלת המדינה, וגם כיום שני גידולים אלה הם גידולים מרכזיים הגדלים במדינה.

בחלקו התחתון של הסמל מופיעה סירה ועליה איש החותר בה. תחת הסירה מופיעה המילה "מסחר" באנגלית (Commerce). עיצוב מקורי זה שונה בשנת 1987 לסירת נהר בלא איש חותר. סירה זו מסמלת את חשיבות הסחר לכלכלת המדינה - סחר, אשר בעת עיצוב הסמל, עבר בעיקר בשלושה הנהרות הגדולים העוברים במדינה: טנסי, קמברלנד והמיסיסיפי.

סביב החותם מופיעות המילים "החותם הגדול של מדינת טנסי" (באנגלית: The Great Seal of the State of Tennessee). בחותם המקורי הופיע גם המילים "6 בפברואר 1796" (Feb. 6th, 1796) אולם בעקבות תיקון הסמל מופיעה רק השנה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]