מקימי - השער לכלכלה נבונה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף עמותת מקימי)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מקימי – השער לכלכלה נבונה
Mekimilogo.jpg
ישראל ליבמן, עמותת מקימי
ישראל ליבמן, עמותת מקימי
מדינה ישראלישראל  ישראל
מטה הארגון ירושלים
מייסדים ישראל ליבמן
מנכ"ל ישראל ליבמן
תאריך הקמה 2010
https://mekimi.org.il/

מקימי – השער לכלכלה נבונה היא עמותה הפועלת לסייע למשפחות במצוקה כלכלית ומשפחתית. עיקר פעילותה הוא מתן סיוע והכנת תוכניות הבראה למשפחות במצב כלכלי קשה במיוחד על ידי אנשי מקצוע.

הקמת העמותה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העמותה הוקמה בשנת 2010 על ידי ישראל ליבמן. את הרעיון להקמת העמותה שאב ליבמן מסיפור חייו – בשנת 1994 חלה בסרטן והחלים לאחר מאבק ממושך בן שלוש שנים. לאחר החלמתו, נרצח אחיו, שניאור-שלמה ליבמן, בפיגוע ביצהר. בשנת 2005 נפטר אביו של ישראל, הרב מנחם ליבמן, מאותה המחלה ממנה סבל ישראל. לאחר מות אביו החליט ליבמן לתעל את סיפור חייו למטרת סיוע לזולת והחל לעסוק בחסד. הוא שימש כסמנכ"ל ליווי המשפחות של עמותת "פעמונים" ובשנת 2010 הקים את עמותת "מקימי" ומכהן מאז גם כמנכ"ל העמותה.[1]

פעילות העמותה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיום הקמתה סייעה העמותה למעל 2,000 משפחות ישראליות[דרוש מקור] שנסיבות חייהן הובילו אותן למצוקה מסיבות שונות – מחלה, תאונה, חובות לבנקים, לנושים ולשוק האפור. העמותה פורשת בפני המשפחה את דרכי הפעולה האפשריים שברשותה ומסייעת בהכנת תוכנית הבראה כלכלית ארוכת טווח, יחד עם אנשי מקצוע דוגמת עורכי דין, עובדים סוציאליים, רואי חשבון ויועצי משכנתאות. במקרים רבים פועלת העמותה בתוך הקהילות ורותמת את המעגל החברתי הקרוב של המשפחה לעזרה.

שירותי העמותה העיקריים:

  • סיוע בהכנת תוכנית כלכלית לטווח ארוך למשפחות.
  • סיוע כלכלי לטווח הקצר ולטווח הארוך באמצעות אנשי מקצוע.
  • הנגשת מידע וייעוץ פיננסי להתנהלות כלכלית נכונה.
  • קיום סדנאות להפצת הידע בנושא ניהול כלכלת משק הבית.

מידי שלוש שנים מקיימת העמותה פעילות לזכר מצוות "מעשר עני", בשיתוף מכון התורה והארץ. במסגרת הפעילות, מציע המכון מנוי שנתי לחקלאים ובעלי גינות, המעניק אפשרות להפרשת תורמות ומעשרות כדין ותרומה של המעשר למשפחות נזקקות המטופלות במסגרת עמותת מקימי. עוד פועלת העמותה גם במישור הפוליטי, בהפעלת לחץ על מקבלי ההחלטות לטובת יצירת מודעות בקרב הציבור להתנהלות כלכלית נכונה, ובניית מנגנון להקניית כלים להבנה בסיסית של מושגים כלכליים נחוצים לניהול משק בית, כבר מגיל צעיר.[2] כל שירותי העמותה ניתנים על ידי אנשי מקצוע וללא תשלום מצד המשפחות, מתוך אמונה כי עקרון המקצועיות יכול לסייע במקרים קשים ומסובכים.

משרדי העמותה ממוקמים בירושלים. בשנת 2014 נפתח סניף נוסף של העמותה בפתח תקווה,[3] ובשנת 2017 נפתח סניף נוסף גם בחדרה.

ליווי והדרכה למשפחות במצוקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שירותי העמותה מיועדים לכל משפחה אשר רוצה להגיע להתנהלות כלכלית נכונה ובריאה. בבסיס שיטת העבודה עומדת ההנחה כי לכל משפחה יש את היכולת לנהל באופן נכון את משק הבית בכוחות עצמה. העמותה מאמינה בטיפול ארוך טווח כאשר במרכזו נמצאת המשפחה עצמה, מתוך גישה שלפיה פיתוח מיומנויות להתנהלות כלכלית נכונה הוא כלי חיוני העשוי לתרום לכל משפחה. הערך העליון של הפעילות הוא האחריות העצמית של המשפחה בדרך להבראה כלכלית ומתוך כך, שירותי העמותה מותנים ברצונה של המשפחה לקבל על עצמה אחריות זו בכוונה לבצע תהליך של שינוי, תוך שקיפות ושיתוף פעולה מלאים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]