ציון קינן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ציון קינן

ציון קינן (נולד ב-1955) הוא מנכ"ל בנק הפועלים.

חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קינן נולד בשנת 1955 במעברה ליד צומת מסמיה.

החל את הקריירה הבנקאית שלו בשנת 1978, כעובד זוטר בסניף הבנק ברחוב הרצל בתל אביב, ובמשך השנים שימש במגוון רחב של תפקידים בסניפים ובמטה ההנהלה הראשית של הבנק. בין היתר שימש כממונה על חטיבת משאבי אנוש והלוגיסטיקה, מנהל החטיבה לבנקאות קמעונאית, מנהל החטיבה לבנקאות עיסקית, משנה למנכ"ל, וממלא מקום המנהל הכללי.

קינן הוא בעל תואר ראשון במדעי החברה מהאוניברסיטה הפתוחה ובעל תואר שני בלימודי עבודה מאוניברסיטת תל אביב. נשוי ואב לשלושה ילדים.

הליך המינוי והחקירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוגוסט 2009 הודיעה ועדת איתור שהוקמה בבנק לאחר פרישת המנכ"ל הקודם צבי זיו, על בחירתו של קינן וקיבלה את אישור בנק ישראל למינוי. כשנה וחצי לאחר מינויו נפתחה נגדו חקירה בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה והפרת אמונים בתאגיד, בפרשה שעסקה באשראי שקיבל דני דנקנר, יו"ר הבנק לשעבר מהבנק, ובטיפולו של קינן בבקשת האשראי.

על פי הנטען, בהיותו מנהל החטיבה העיסקית בבנק, היה מעורב באישור הלוואה ליו"ר הדירקטוריון דאז דני דנקנר שלא על פי נהלי העבודה המקובלים. במהלך החקירה נגד דנקנר התברר כי הוא מסר לקינן הצהרה כוזבת בדבר מטרת האשראי המבוקש ופירוט של נכסיו האישיים. זו הוצגה על ידי קינן בוועדת ההלוואות לעיסקות בעלי עניין ללא בדיקה של נכונות המידע ובכך סייע לאישורה. נושא תפקודו של קינן שולב כהליך בדיקה שהתנהל בפרקליטות כחלק מן ההליך המשפטי שנוהל באותה עת נגד דנקנר. בסיום הליך הבדיקה הודיעה הפרקליטות כי אין בידה ראיות מספיקות להוכיח כי קינן שיקר לחברי ועדת האשראי ואו כי המידע שהביא בפניהם היה הגורם העיקרי באישור ההלואה לדנקנר, ולכן המליצו על סגירת התיק נגדו עקב חוסר ראיות מספיקות.

לאור הודעת הפרקליטות לא התנגד המפקח על הבנקים להמשך כהונתו של קינן כמנכ"ל הבנק אך החליט להמשיך בבדיקת האירוע בהיבט המינהלי והרגולטורי.

בחודש אוגוסט 2012 הוארכה כהונתו של קינן כמנכ"ל בנק הפועלים עד שנת 2017.‏[1]

לאחר שקינן ומשפחתו סבלו מהטרדה מאיימת מצד אדם שמחה על פעילותו כמנכ"ל הבנק, הוציא בית המשפט, ביוני 2015, צו הרחקה נגד המטריד.‏[2]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]